1. zápas semifinále Európskej ligy UEFA 2016/2017:

Celta Vigo – Manchester United 0:1 (0:0)

Gól: 67. Rashford. Rozhodoval: Karasev (Rus.), ŽK: Mallo – Fellaini, Pogba.

Celta: Alvarez – Mallo (90.+2 Beauvue), Cabral, Roncaglia, Jonny – Wass (74. Jozabed), Radoja, Hernandez – Aspas, Guidetti, Sisto

Manchester: Romero – Valencia, Bailly, Blind, Darmian – Herrera, Fellaini, Pogba – Lingard, Rashford (80. Martial), Mchitarjan (78. Young, 89. Smalling)

CESTA DO SEMIFINALE

Celta Vigo

Cesta španielskeho tímu do semifinále Európskej ligy začala v základnej skupine, kde Vigo skončilo druhé za Ajaxom Amsterdam. Získalo deväť bodov a o dva predbehlo Panathinaikos. Jediná prehra prišla práve na pôde holandského celku, okrem toho prišli dve výhry a tri remízy.

V šestnásťfinále to bolo so Šachťarom Donetsk veľmi napínavé. Po domácej prehre 0:1 sa v odvete zrodil rovnaký výsledok pre hostí, keď Iago Aspas premenil v 90.minúte penaltu. V predĺžení potom rozhodol obranca Cabral.

Ruský FK Krasnodar bol o niečo „ľahšia“ prekážka. Po domácej výhre 2:1 sa zrodila výhra aj von a síce 2:0.

V štvrťfinále Celta najprv zdolala na svojom trávniku belgický Genk, aby si v odvete dokázala vybojovať postup do semifinále po remíze 1:1.

V La Lige sa Vigu až tak nedarí. Jedenáste miesto so 44 bodmi a tromi prehrami v rade veľmi okúzľujúce nie je.

Manchester United

V skupinovej fáze sa Manchester umiestnil na druhej priečke o bod za Fenerbahce, futbalisti United však predstihli Feyenoord a Zoryu Luhansk.

Červení diabli sa do štvrťfinále dostali po postupe cez AS Saint-Étienne (víťazstvá 3:0 doma a 1:0 vonku) a FK Rostov (remíza 1:1 v Rusku a víťazstvo 1:0 na Old Trafforde).

V dvojdueli proti Anderlechtu to bolo tesné, keď rozhodovalo až predĺženie na Old Trafford. Anglický celok v Bruseli remizoval 1:1, rovnaký výsledok panoval aj v Divadle snov po 90 minútach. V predĺžení sa trafil iba Marcus Rashford, ktorý poslal svoj tím do súboja s Celtou Vigo.

V Premier League patrí Red Devils piata pozícia s päťbodovým náskokom na Arsenal (Manchester má zápas naviac) a so stratou jedného bodu na mestského rivala City.