Manchester United – Celta Vigo (1:1)

Európska Liga 11 mája, 2017
Európska liga - UEFA Europa League 2016/17 (semifinále - odveta)

Futbalisti Ajaxu Amsterdam a Manchestru United sa 24. mája stretnú v Štokholme vo finále Európskej ligy UEFA 2016/2017.

Víťaz Európskej ligy si zabezpečí miestenku do Ligy majstrov 2017/2018.

EURÓPSKA LIGA – semifinále (odvetný zápas):

Manchester United (Angl.) – Celta Vigo (Šp.) 1:1 (1:0)

/prvý zápas 1:0, do finále postúpil Manchester United/

Góly: 17. Fellaini – 85. Roncaglia

ŽK: 32. Daley Blind, 81. A. Herrera – 66. Iago Aspas, 90.+ Cabral, ČK: 88. Bailly – 89. Roncaglia, rozhodoval: Hategan (Rum.)

United: S. Romero – A. Valencia, Bailly, Daley Blind, Darmian – A. Herrera – Lingard (86. Rooney), Fellaini, P. Pogba, H. Mchitarjan (77. Carrick) – Rashford (89. Smalling)

Celta: S. Álvarez – H. Mallo, Cabral, Roncaglia, J. Castro – Radoja (68. Bongonda), P. Hernández – Wass (46. Jozabed) – Iago Aspas, Sisto (80. Beauvue) – Guidetti

Pred zápasom:

Kto bude chýbať v druhom semifinále?

Manchester United: Do odvety určite nenastúpi pätica Ibrahimović, Rojo, Fosu-Mensah, Shaw a Young. Deväť zápasov v apríli si vyžiadalo svoju daň. Fanúšikov Manchestru môže tešiť aspoň fakt, že do zostavy sa v nedeľu proti Arsenalu vrátili Smalling a Jones.

Celta Vigo: Bývalý útočník Manchestru United zostáva zranený. Je ním nikto iný ako Giuseppe Rossi, ktorý strávil v Manchestri tri roky, z toho dva strávil na hosťovaniach. V drese Červených diablov odohral päť duelov a strelil jeden gól. Otáznik visí nad nomináciou Rubena Blanca, ktorý je brankárom.

Cesta do semifinále

Celta Vigo

Cesta španielskeho tímu do semifinále Európskej ligy začala v základnej skupine, kde Vigo skončilo druhé za Ajaxom Amsterdam. Získalo deväť bodov a o dva predbehlo Panathinaikos. Jediná prehra prišla práve na pôde holandského celku, okrem toho prišli dve výhry a tri remízy.

V šestnásťfinále to bolo so Šachťarom Donetsk veľmi napínavé. Po domácej prehre 0:1 sa v odvete zrodil rovnaký výsledok pre hostí, keď Iago Aspas premenil v 90.minúte penaltu. V predĺžení potom rozhodol obranca Cabral.

Ruský FK Krasnodar bol o niečo „ľahšia“ prekážka. Po domácej výhre 2:1 sa zrodila výhra aj von a síce 2:0.

V štvrťfinále Celta najprv zdolala na svojom trávniku belgický Genk, aby si v odvete dokázala vybojovať postup do semifinále po remíze 1:1.

V La Lige sa Vigu až tak nedarí. Dvanáste miesto so 44 bodmi a štyrmi prehrami v rade veľmi okúzľujúce nie je. Víkendový duel s Málagou Celta vypustila, v súboji o jedenástu priečku prehrala na trávniku súpera 0:3.

Manchester United

V skupinovej fáze sa Manchester umiestnil na druhej priečke o bod za Fenerbahce, futbalisti United však predstihli Feyenoord a Zoryu Luhansk.

Červení diabli sa do štvrťfinále dostali po postupe cez AS Saint-Étienne (víťazstvá 3:0 doma a 1:0 vonku) a FK Rostov (remíza 1:1 v Rusku a víťazstvo 1:0 na Old Trafforde).

V dvojdueli proti Anderlechtu to bolo tesné, keď rozhodovalo až predĺženie na Old Trafford. Anglický celok v Bruseli remizoval 1:1, rovnaký výsledok panoval aj v Divadle snov po 90 minútach. V predĺžení sa trafil iba Marcus Rashford, ktorý poslal svoj tím do súboja s Celtou Vigo.

V Premier League patrí Red Devils piata pozícia s dvojbodovým náskokom na Arsenal (Manchester má zápas naviac) a so stratou štyroch bodov na mestského rivala City. Nedeľný šláger kola proti Arsenalu José Mourinho „vypustil“, v základnej zostave sa neobjavili Pogba, Rashford, Bailly či Valencia, debut v Premier League si odbili dvaja odchovanci – Tuanzebe a McTominay. Red Devils prehrali na Emirates Stadium 0:2.