Serie A – 30. kolo:

AC Miláno – FC Empoli 1:2 (0:1)

Góly: 72. Lapadula – 40. Mchedlidze, 67. Thiam

/Kucka (AC) sedel na lavičke náhradníkov/

AC MILÁNO: Do konca aktuálnej sezóny včetne tohto zápasu zostáva len šesť posledných stretnutí. Futbalisti AC Milána figurujú na šiestej priečke so ziskom 58 bodov. Na piate miesto, ktoré by im zaručilo miestenku do Európskej ligy strácajú len tri body, takže každý bod potrebujú ako soľ. Na svojom konte majú sedemnásť víťaztiev, sedem remíz a osem prehier. Svojim súperom dovedna nastrieľali 49 gólov, ale aj 35 inkasovali. Naposledy vycestovali na derby zápas s Interom Milánom, kde v 97. minúte zachránili aspoň bod po výsledku 2:2. V tomto stretnutí najprv znižoval nepriaznivý stav stretnutia v 83. minúte Romagnoli a potom už spomínaným presným zásahom Zapata. 1:0 je najčastejším výsledkom tímu AC Miláno v tejto súťaži. 7 z ich všetkých duelov sa skončilo práve takto.

EMPOLI FC: Hráči tohto celku majú pre zmenu opačný problém. Oni potrebujú taktiež body ako soľ, aby dokázali zotrvať v najvyššej futbalovej súťaži v tejto krajine. Momentálne majú v tabuľke 26 bodov, čo je len päťbodový náskok pred hranicou zostupu. Dokázali šesťkrát zvíťaziť, osemkrát remizovať a osemnásťkrát prehrať. Čím by sa určite nepochválili je počet vsietených gólov. Táto štatistika predstavuje číslo 20, čo z nich robí najhorší útočiaci tím celej ligy. V poslednom stretnutí vycestovali na trávnik favorizovanej Fiorentiny, odkiaľ si prekvapujúco odniesli plný bodový zisk po víťazstve 2:1. V 37. minúte zaznamenal úvodný presný zásah El Kaddouri a v nadstavenom čase premenil pokutový kop Pasqual.