1.Talianska futbalová liga - Serie A - Sezóna 2016/2017

Serie A – 34. kolo:

Crotone Calcio – AC Miláno 1:1 (1:0)

Góly: 8. Trotta – 50. Paletta. ČK: 90.+6. Kucka (AC)

/stredopoliar Juraj Kucka odohral za hostí celý zápas, v 24. minúte videl žltú kartu a v 90.+6 červenú/

FC CROTONE: Futbalisti tohto celku sa momentálne nachádzajú na nepeknej 18. priečke, ktorá im zatiaľ zaručuje zostup do nižšej ligy. Na sedemnáste Empoli strácajú päť bodov. Na svojom konte majú 24 bodov. To sa im podarilo po šiestich víťazstvách, šiestich remízach a po dvadsaťjeden porážkach. Svojim súperom dokázali vsietiť 28 gólov, ale aj 53 inkasovať. Crotone ťahá peknú sériu. Posledné štyri stretnutia neprehrali a dokázali získať až 10 bodov. Vybojovali plný počet bodov v zápase proti Chievu, Interu Miláno, Samdorii a remízu uhrali s Turínom. V poslednom stretnutí si poradili v Samdorii, kde sa jedným gólom prezentoval Falcinelli a v 80. minúte svojim presným zásahom rozhodol zápas Simy, ktorý stanovil výsledok 2:1.

AC MILÁNO: Hráči Milána figurujú na 6. mieste so ziskom 58 bodov. Na 5. priečku, ktorá by im zaručovala Európsku ligu strácajú až 6 bodov. Do konca aktuálneho ročníka zostáva ešte päť kôl, v ktorých môžu získať ešte 15 bodov. V tabuľke im svieti sedemnásť víťazstiev, sedem remíz a deväť prehier. Svojim súperom dovedna nasúkali 50 gólov, ale aj 37 inkasovali. Naposledy sa predstavili pred zrakmi vlastných fanúšikov, ktorých nepotešili prekvapivou porážkou v zápase proti Empoli. Zápas sa skončil výsledom 1:2. Jediným šťastným strelcom domácich sa stal v 72. minúte Lapadula, ktorý len kozmeticky upravil nepriaznivý stav stretnutia. V zlom svetle sa ukázal Suso, ktorý nedokázal v 59. minúte premeniť pokutový kop.