1.Talianska futbalová liga - Serie A - Sezóna 2016/2017

Serie A – 30. kolo:

U.S. Sassuolo Calcio – SSC Neapol 2:2 (0:0)

Góly: 59. Berardi, 81. Mazzitelli – 52. Mertens, 85. Milik

Squad of US Sassuolo Calcio doposiaľ do tabuľky Serie A zapísalo 35 bodov a práce zo záchranou sú zažehnané. V tabuľke formy majú domáci štyri body, v ostatných dvoch ligových zápasoch sa najskôr zrodila remíza 1:1 v Bergame, v tom poslednom domácom Sassuolo zvíťazilo 2:1 nad Sampdoriou, keď ešte v polčase prehrávalo 0:1. Aj vzájomné meranie síl dnešných súperov naposledy vyznelo pre Sassuolo, ktoré v auguste 2015 zvíťazilo 2:1. Marek Hamšík v 3. minúte duelu otvoril účet, domáci ešte v prvom polčase stihli vyrovnať a víťazný gól vsietili v 84. minúte, keď si defenzíva hostí nepostrážila Sansoneho.

Società Sportiva Calcio Napoli v uplynulom ročníku obsadil v pelotóne Serie A pekné 2. miesto so stratou deviatich bodov na majstra z Turína. V lige majstrov Hamšíkov tím skončil v osemfinále play-off, keď mu stopku vystavil Real Madrid. Aj v aktuálnej sezóne Neapol bojuje o popredné priečky v tabuľke, na Juventus to zrejme stačiť ani tento rok nebude, s AS Rím si to Hamšíkovci rozdajú o priamy postup do skupinovej fázy Ligy majstrov. V tabuľke formy SSC eviduje trinásť bodov, za štyri víťazstvá a jeden remízový duel. SSC na začiatku apríla remizoval na domácej tráve s Juventusom 1:1, keď za domácich vyrovnával v druhom polčase Slovák Marek Hamšík.

Na jeseň sa v Neapole zrodila remíza 1:1, v odvete bookmakeri favorizujú hostí, na duel vypísali kurzy s hodnotami 7,00 – 4,70 – 1,40.