MS v hokeji 2017, Kolín nad Rýnom a Paríž, (5.5. - 21.5.2017)

MS v hokeji 2017 – B-skupina: PARÍŽ (FRANCÚZSKO)

Česko – Nórsko 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Gól: 62. Kovář (Pastrňák, Jeřábek)

Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Stricker (Švaj.) – Oliver (USA), Otmachov (Rus.), vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

ČR: Francouz – Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Kempný, Rutta, Kiundrátek – Kovář, Pastrňák, Zohorna – Voráček Plekanec, Červenka – Birner, Hanzl, Řepík – Hyka, Horák, Vrána

Nórsko: Haugen – Holös, Nörstebö, Sveum, Ödegaard, Bonsaksen, Johannesen, Sörvik – M. Olimb, Thoresen, K. Olimb – Röymark, Bastiansen, Rosseli Olsen – Reichenberg, Forsberg, Martinsen – Trettenes, Roest, Olden – Karterud

Pred zápasom:

V nemeckom Kolíne nad Rýnom a francúzskom Paríži prebiehajú 81. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Kým Kolín je dejiskom zápasov v základnej A skupine a play-off šampionátu, Paríž bude dejiskom len zápasov základnej B skupiny. A vo štvrtok popoludní je na programe zápas medzi Českou republikou a Slovinskom.

Česká republika v úvodnom zápase majstrovstiev podľahla obhajcom trofeje z Kanady pomerne hladko 1:4, keď jediný gól vsietil Lukáš Radil.

V druhom zápase čakali Čechov Bielorusi, favorit duelu nič neponechal na náhodu a do siete súpera nasúkal postupne šesť gólov. Puk päť krát z bránky lovil Kevin Lalande, ktorý v čase 49:37 prenechal miesto v bránke Michailovi Karnauchovovi a ten inkasoval šestnásť sekúnd pred sirénou.

Tretie vystúpenie chlapcov spoza rieky Moravy bolo ako na hojdačke. Česi zaspali úvod zápasu a s Fínskom bolo po prvej tretine 0:3. Keď rovnaký stav ukazovala svetlená kocka nad ľadom aj po druhej tretine, nikto by nevsadil na Čechov ani deravý groš. No prišiel dokonalý obrat, zápas sa dostal do predĺženia a o víťazovi napokon museli rozhodovať samostatné nájazdy. Kým Fíni nepremenili ani jeden, dva body Čechom vybojoval Litvínovčan Robin Hanzl.

Nórsko v úvode vyškolilo usporiadateľskú krajinu a pod „Eiffelovkou“ zdolalo domácich 3:2.

V druhom zápase sa Severania postavili do dráhy Helvétom. No nebol z toho vyrovnaný súboj, Švajčiarsko zvíťazilo hladko 3:0 a zo zápasu bralo všetky tri body.

V treťom zápase Nóri vygumovali z ľadovej plochy Slovincov, keď základ víťazstva položili už v prvej tretine tromi gólmi v sieti Pintarica. Konečný rezultát znel 5:1 pre Severanov a „Jegličovci“ tak budú mať plné ruky práce so záchranou.

O favoritovi zápasu niet pochýb, vo štvrtok popoludní sa budeme môcť presvedčiť, do akej miery sa Česi vysporiadajú s touto úlohou.