České hokejové hry 2017: Česko – Švédsko (8:4)

Reprezentácia 29 apríla, 2017
Euro Hockey Tour - Carlson Hockey Games 2017 (Č. Budejovice a Stockholm)

Carlson hokejové hry, turnaj Euro Hockey Tour v Českých Budějovicích:

Česko – Švédsko 8:4 (1:2, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Kundrátek (R. Hanzl), 31. Birner (Řepík, Krejčík), 37. Jan Kovář (J. Kindl, Šulák), 38. Šimek (Voráček), 49. Holík (Kempný, Voráček), 57. Červenka (Voráček, Jan Kovář), 59. Kempný (Voráček, Červenka), 60. Šimek (R. Hanzl) – 18. Kempe (J. Klingberg), 20. J. Klingberg (Krüger, Ekman-Larsson), 29. Landeskog (J. Klingberg, Ekman-Larsson), 55. C. Klingberg.

Rozhodčí: Gofman, Buturlin (oba Rus.) – Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. Diváci: 6401 (vyprodáno).

Sestavy:

ČR: Francouz – Gudas, Krejčík, Kundrátek, Kempný, Šimek, J. Kindl, D. Sklenička, Šulák – Voráček, Holík, Červenka – Radil, Jan Kovář, Vrána – Řepík, R. Hanzl, Birner – Hyka, Horák, T. Zohorna. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.

Švédsko: Läck – Stralman, Hedman, J. Klingberg, Ekman-Larsson, C. Rosén, Brodin, Holm – E. Lindholm, Rask, Omark – C. Klingberg, Karlsson, Everberg – Eriksson Ek, Söderberg, Landeskog – J. Lundqvist, Krüger, Nordström – Kempe. Trenér: Rikard Grönborg.

ČESKÁ REPUBLIKA

Češi se předvedli v prvním utkání ve skvělém světle. S Finy sice prohrávali už 0:2, přesto byli lepší a trpělivou hrou nakonec vyrovnali. Ve třetí třetině pak o vítěství českého týmu 3:2 rozhodl Robin Hanzl. Trenéři i hráči si pochvalovali skvělou diváckou kulisu v Českých Budějovicích, která byla podobná té, kterou zažívají při domácích zápasech hokejisté Motoru.

V sestavě dojde i přesto k několika změnám a do hry se dostanou další hráči. Do utkání tentokrát zasáhne místní odchovanec Roman Horák spolu s Tomášem Zohornou a jeho jmenovcem Hykou. Obránce Jana Ruttu a Jana Koláře v sestavě proti Švédům nahradí mladíci Libor Šulák a David Sklenička. Změna nastane i na brankářském postu, kde začne Pavel Francouz.

ŠVÉDSKO

Výběr tří korunek odehrál úvodní duel Carlsson Hockey Games ve své vlasti proti Rusku a neměl to vůbec lehké. Prohrával 0:2, později 1:3, ale přesto dokázal ve třetí třetině stav srovnat a v prodloužení rozhodl o vítězství Švédů kapitán Colorada Gabriel Landeskog. Švédové si tak v utkání připsali dva body a v tabulce jim patří prozatím druhé místo za českým výběrem.

O zajímavé hráče nebude v zápase nouze. Švédové totiž přivezli na jih Čech nálož v podobě 12 hráčů NHL, a to už znamená slušnou kvalitu. Kromě zmiňovaného Landeskoga je největší současnou švédskou hvězdou obránce Victor Hedman z Tampy Bay, jenž je v NHL nominován na Norrisovu trofej pro nejlepšího zadáka. Mezi hvězdy současné NHL patří i další obránce Oliver Ekman-Larsson z Arizony.