MS (semifinále): USA U18 – Švédsko U18 (4:3)

Reprezentácia 22 apríla, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 18 rokov na Slovensku (semifinále)

MS 18 – semifinále:

USA – Švédsko 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Góly: 11. Pastujov (Dhooghe, Miller), 27. Gildon (Mismash, Hughes), 48. Hughes (Norris), 70. Dhooghe (Poehling) – 21. Olofsson (Bemström, Lundeström), 45. Zetterlund (Brannström, Liljegren), 47. Sylvegard (Johansson)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Heikkinen (Fín.), Kulev (Rus.) – Kupčus (Lot.), Ondráček (ČR), 2732 divákov

Vitajte pri sledovaní semifinále Majstrovstiev sveta v hokeji hráčov do 18 rokov 2017! Spoznali sme mená štyroch najlepších a dnes sa dozvieme aj mená finalistov a súperov o bronz. O 19:30 je v Poprade na programe druhý semifinálový duel, a to medzi USA a Švédskom.

Mladí hokejisti zo Spojených štátov amerických bez problémov vyhrali B skupinu s 12 bodmi. Neprehrali ani jeden zápas a túto sériu si udržali aj po štvrťfinále, v ktorom hrali proti Švajčiarsku. Američania sa dostali do vedenia hneď v prvej minúte stretnutia zásluhou Pastujova. V prostrednej časti hry ich síce protihráči vystrašili, keďže na 1:1 vyrovnával Hischier a následne dostal Helvétov do vedenia Muller. Druhá polovica druhej tretiny a tretia tretina už však jasne patrili americkým mladíkom. Postupne sa presadili Farrance, Norris a Tortora a prinavrátili vedenie na stranu USA. Američania teda nakoniec vyhrali 4:2 a zabezpečili si účasť medzi štvoricou najlepších.

Švédi postupovali zo skupiny „až“ z tretieho miesta, keďže nazbierali vďaka dvom výhram len 6 bodov. V štvrťfinále sa stretli so silnejšou Kanadou, ktorá sa umiestnila druhá v A skupine, ale svojho zámorského súpera mladí švédski hokejisti vcelku aj zaskočili. Kanada ťahala v tomto štvrťfinálovom dueli za kratší koniec. Švédi v podstate po celý zápas viedli a napokon zvíťazili vysoko 3:7. Za „tri korunky“ skórovali Zeterlund, Back, dvakrát Olofsson, Hugg, Brannstrom a Lundestrom.

Tieto dva tímy sa na šampionáte na Slovensku už raz stretli. Stalo sa tak v základnej B-skupine v Spišskej Novej Vsi. Američania vtedy po góloch Dhoogha, Farabeeho, Poehlinga a dvoch zásahoch od Wahlstroma zvíťazili 1:5. Za Švédov sa presadil Westerlund.

Toto vzájomné stretnutie môže mierne napovedať o sile amerického tímu, ale keď sa Švédi mierne prekvapivo v štvrťfinále dostali cez Kanadu, tak určite nabrali na sile a pre USA budú ťažkým súperom.