Play-off (4. zápas): HK Poprad – HK Nitra (1:5)

Tipsport Extraliga 21 marca, 2017
1. Slovenská hokejová liga - Tipsport Liga 2016/17 (play-off / štvrťfinále)

Tipsport liga – štvrťfinále (4. zápas):

Poprad – Nitra 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Góly: 58. Štrauch (Pajpach) – 7. Blackwater (Slovák, Cope), 17. Šille (Bajtek, Macík), 20. Rais (Kutálek, Tvrdoň), 30. Macík (Kutálek, Mezei), 46. Slovák (Blackwater, Cope)

HK Poprad: Šúrek (46. Pajpach) – Fabian, Guljajev, Suchý, Dinda, Pokovič, Ibragimov, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Hvila, Abramov, Štrauch – Bondra, Murček, Matej Paločko

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Tvrdoň, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Bajtek – Štefanka, Paukovček, Piačka

/konečný stav série 0:4, Nitra postúpila do semifinále/

Vitajte pri sledovaní 4. štvrťfinálového stretnutia medzi HK Poprad a HK Nitra.

Nitra má po včerajšku tri mečbaly!
Tretie vzájomné stretnutie v sérii prinieslo úplne rozdielny priebeh. Kamzíci sa od úvodu do svojho súpera poriadne zahryzli a získali dvojgólové vedenie. V 4. minúte otvoril skóre Hvila a už o 18 sekúnd neskôr zvyšoval na 2:0 Svitana. Domáce tribúny ihneď ožili, ale radosť domácich hneď v 7. minúte zápasu schladil Krištof, ktorý znížil na 2:1. Zápas od začiatku sprevádzalo množstvo vylúčení a aj nepríjemných stretov hráčov, väčšinou to však neboli žiadne škody na zdraví.

Poprad si aj naďalej stabilne držal svoje jednogólové vedenie až do 26. minúty, kedy vyrovnal Krištof. Podtatranci však aj naďalej boli zdatným súperom a so Šúrekom v bránke sa držali takmer až do záverečného klaksónu.

Tretia tretina nemala silný náboj, čo znamenalo to, že hráči začali hrať uvoľnenejšie. V 57. minúte unikol po pravom krídle Hvila a Hartzella prekonal nečakanou strelou pomedzi nohy. To však nebolo z hľadiska gólov všetko. Nitra rozbehla power-play a v 59. minúte sa presadil Cope. Tento gól možno ani nemal platiť, pretože bol veľmi sporný. Blackwater tesne pred strelou vošiel celým svojím telom do bránkoviska. Následne si rozhodcovia odmietli pozrieť videozáznam, čo viedlo k oprávnenému rozhorčeniu popradských hráčov a divákov. Zápas teda putoval do predĺženia. V ňom dal definitívnu bodku za stretnutím Macík, ktorý skóroval v 68. minúte zápasu a rozhodol o víťazstve Nitry 3:4 po predĺžení.

Poprad v treťom zápase ukázal, že vie odolávať aj majstrovskej Nitre. Tá však už po včerajšku vedie 3:0 v sérii a dnes môže pohodlne dokráčať za štvrtým víťazstvom, ktoré ju posunie do semifinále.

Podarí sa Nitre využiť hneď prvý mečbal, čo by znamenalo pre kamzíkov vyradenie alebo sa Popradčania nevzdajú a ešte sa séria presunie pod Zobor?