Peter Sagan začal sezónu 2018 výhrou!

Cyklistika 14 januára, 2018
People´s Choice Classic ( Adelaide, AUS)

Peter Sagan triumfoval na 50,6 km dlhej trati People´s Choice Classic v austrálskom Adelaide. Sagan vybojoval prvé miesto pred Andrém Greipelom a Calebom Ewansom.

Sagan dosiahol čas 1:04,25 h. O jeho víťazstve pred Andrém Greipelom a Calebom Ewansom musela rozhodol až cieľová fotografia. Slovenský jazdec je prvým zahraničným pretekárom, ktorý dokázal na podujatí zvíťaziť od roku 2015, vlani skončil Sagan na treťom mieste. Cyklisti absolvovali 23 okruhov po 2,3 km so štartom a cieľom na Wakefield Road. Pre Sagana je to skvelá príprava pred blížiacimi pretekmi Tour Down Under.

Preteky boli tradičným predkrmom pred úvodným podujatím prestížneho seriálu WorldTour v novej sezóne – Tour Down Under (16.- 21. 1.).

„Som veľmi šťastný. Jazdilo sa mi dobre, v závere sa na mňa nalepili viacerí pretekári, boli dosť blízko, ale napokon to dobre dopadlo. Teším sa, víťazstvo som nečakal,“ cituje Sagana špecializovaný portál cyclingnews.com.