Jarná klasika: Strade Bianche 2017

Cyklistika 04 marca, 2017
Taliansko - Strade Bianche 2017 (Siena > Siena) 175 km

Peter Sagan odstúpil z klasiky Strade Bianche 2017, vyhral ju Kwiatkowski

Poľský cyklista Michal Kwiatkowski ovládol sobotňajšie preteky Strade Bianche v centrálnom Taliansku. Druhé miesto si napokon vybojoval Van Avermaet, tretí skončil Wellens.

Slovenský reprezentant Peter Sagan preteky, ktoré mali štart i cieľ v Siene a merali 175 km, nedokončil. Dvojnásobný majster sveta odstúpil približne 60 km pred cieľom.

Výsledky: Taliansko Strade Bianche 2017 Siena > Siena 175 km (sobota 4. marca)

1. Michal Kwiatkowski (Poľ./Sky) 3:44:45 h, 2. Greg Van Avermaet (Belg/BMC Racing) +15, 3. Tim Wellens (Belg./Lotto Soudal) +17, 4. Zdeněk Štybar (ČR/Quick-Step Floors) +23, 5. Tom Dumoulin (Hol./Sunweb) +1:26, 6. Luke Durbridge (Austr./Orica-Scott) +1:29, 7. Christopher Juul Jensen (Dán./Orica-Scott) +1:29, 8. Tiesj Benoot (Belg./Lotto Soudal) +2:20, 9. Thibaut Pinot (Fr./FDJ) +2:23, 10. Scott Thwaites (V.Brit./Dimension Data) +2:52

Dvojnásobný cyklistický majster sveta Peter Sagan odstúpil počas pretekov pre zdravotné problémy. Líder tímu Bora-Hansgrohe nedokázal udržať tempo s vedúcou skupinou a napokon sa rozhodol nepokračovať. „Necítil sa dobre, napriek tomu sa snažil ísť tak ďaleko, ako mohol,“ informoval jeho tím prostredníctvom twitteru.

Slovenský cyklista Peter Sagan začal jarnú sezónu cyklistických klasík v Európe vo veľkom štýle. Najskôr skončil druhý v sobotu na úvodnej flámskej klasike sezóny Omloop Het Nieuwsblad a v nedeľu sa potom stal víťazom 69. ročníka pretekov Kuurne-Brusel-Kuurne.

Vlani na Strade Bianche uspel legendárny Švajčiar Fabian Cancellara , ktorý už ukončil kariéru.