Kalendár pretekov Petra Sagana v sezóne 2017

Cyklistika 01 marca, 2017
Pozrite si kompletný program cyklistických pretekov Petera Sagana

Elitný slovenský cyklista Peter Sagan sa narodil 26. januára 1990 v Žiline. Viacero odborníkov ho radí medzi najväčšie talenty svetovej cyklistiky a už teraz ho považujú za komplexného jazdca. V začiatkoch svojej kariéry sa venoval horskej cyklistike a cross country.

Podľa odborníkov patrí medzi najväčšie talenty svetovej cyklistiky v súčasnosti. Na Tour de France (2012 – 2016) sa stal jediným pretekárom, ktorý získal zelené tričko vo svojich prvých piatich účastiach.

Sagan získal titul majstra sveta v cestnej cyklistike v roku 2015 v americkom Richmonde (preteky s hromadným štartom mužov v kategórií elite), ktorý v roku 2016 obhájil ms v katarskej Dohe.

Saganov rok 2017:

– Vybojoval 11 víťazstiev.
– Celkovo odjazdil 60 súťažných dní a 9617 km.
– Na TdF neobhájil zelený dres. Rozhodcovia ho po štvrtej etape vylúčili za nebezpečný šprint.
– Bodovaciu súťaž vyhral na piatich etapových pretekoch.
– Z trojice slávnych klasík najlepšie skončil druhý na klasike „Miláno – San Remo“.
– Na klasike „Okolo Flámska“ skončil 27 a na klasike „Paríž – Roubaix“ skončil až 38.
– V nórskom Bergene obhájil titul svetového šampióna v cestnej cyklistike ako prvý v histórii zvíťazili na svetovom šampionáte trikrát za sebou.

• 14. – 20. mája: Tour of California / Okolo Kalifornie (929 km) | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Peter Sagan obhájil víťazstvo v bodovacej súťaži spred roka, tradičný zelený dres získal v Kalifornii už po siedmy raz
  • 10. – 18. júna: Tour de Suisse / Okolo Švajčiarska (1165 km) | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Sagan vyhral na 81. ročníku Okolo Švajčiarska dve etapy a získal čierny dres, ktorý je určený víťazovi bodovacej súťaže
  • 22. – 25. júna: Majstrovstvá SR a ČR v cyklistike (Žiar nad Hronom) | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    V kategóriách mužov Elite SK skončil Peter Sagan na druhom mieste. Víťazom Majstrovstiev SK sa stal Juraj Sagan.
  • 1. – 23. júla: Tour de France (3540 km) – 104. ročník | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Peter Sagan bol po 4. etape diskvalifikovaný z pretekov TdF za incident s Britom Markom Cavendishom (VIDEO ›)
  • 27. júla – 4. augusta: Tour de Pologne / Okolo Poľska (1122 km) | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Sagan vyhral na 74. ročníku Okolo Poľska jednu etapu a získal zelený dres, ktorý je určený víťazovi bodovacej súťaže
  • 7. – 13. augusta: Binck Bank Tour (Eneco Tour) 1077 km | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Sagan vyhral dve etapy a suverénne vyhral bodovaciu súťaž. V celkovom hodnotení skončil siedmy!
  • 8. septembra: Grand Prix Cycliste de Québec (202 km) | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Famózny Peter Sagan dosiahol vo veku 27 rokov jubilejné 100. víťazstvo v profesionálnej kariére.
  • 10. septembra: Grand Prix Cycliste de Montreal (205 km) | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Dvojnásobný a úradujúci majster sveta Peter Sagan skončil na deviatom mieste s odstupom 16 sekúnd na víťaza.
  • 24. septembra: MS v nórskom Bergene | ZOSTRIH a VÝSLEDKY ›
    Peter Sagan obhájil v nórskom Bergene titul Majstra sveta v cestnej cyklistike. Sagan tak prepísal štatistiky, keď ako prvý v histórii zvíťazili na svetovom šampionáte trikrát za sebou.

Pozrite si, aký bol Saganov rok 2016 Od titulu po titul.

Saganova bilancia v roku 2016
  • 14 víťazstiev
  • 32 umiestnení v top 3
  • 2 tituly v cestných pretekoch. Stal sa víťazom ME aj MS
    Na šampionáte v Katare ako šiesty cyklista v histórii obhájil titul majstra sveta