ZOH 2018 Hokej (finále): Rusko – Nemecko (4:3 pp)

Olympiáda 25 februára, 2018
Zimné olympijské hry 2018 (ZOH) Pjongčang, Južná Kórea (Play off - finále)

Konečné poradie: 1. OŠR, 2. Nemecko, 3. Kanada, 4. Česko, 5. Švédsko, 6. Fínsko, 7. USA, 8. Nórsko, 9. Slovinsko, 10. Švajčiarsko, 11. SLOVENSKO, 12. Kórejská republika

Do finále hokejového olympijského turnaja mužov sa okrem jedného z najväčších favoritov Ruska, prekvapujúco prebojovalo aj Nemecko, pre ktorého hokej je to najväčší historický úspech. Zaujímavosťou je, že oba tímy sú tvorené hráčmi výlučne z domáci súťaží oboch krajín.

Senzácia sa nekonala! Hokejisti Ruska získali zlatú medailu, keď vo finále zdolali súpera z Nemecka, no jednoduché to nebolo. Rozhodol až gól Kaprizova v predĺžení.

Ešte v poslednej minúte viedlo Nemecko 3:2, no súperovi sa podarilo vyrovnať v oslabení a v hre bez brankára.

Pre hokejistov z Ruska je to prvá medaila zo zimnej olympiády po 16 rokoch, naposledy sa tešili z bronzu v Salt Lake City v roku 2002. Získali prvé olympijské zlato od ZOH 1992 v Albertville, kde rovnako ako teraz vystupovali pod olympijskou vlajkou, vtedy sa predstavili ako zjednotený tím bývalých krajín ZSSR.

ZOH 2018 HOKEJ – FINÁLE MUŽOV

Olympijskí športovci z Ruska – Nemecko 4:3 pp (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)

Góly a asistencie: 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 54. N. Gusev (Kaprizov), 60. N. Gusev (Zub, Kaprizov), 70. Kaprizov (N. Gusev, Vojnov) – 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. J. Müller (Ehliz, Hördler)