ZOH v Soči 2014 – Program a výsledky

ZOH 2014 v Soči

XXII. zimné olympijské hry 2014 začínajú 7. februára 2014 a uskutočnia sa v Soči – v ruskom meste. Celkovo pôjde o 15 zimných športov a až 86 disciplín.

Na olympijských hrách sa od 7. do 23. februára 2014 predstaví 62 slovenských športovcov, z nich bude 45 mužov a 17 žien. Pozrite si zloženie slovenskej výpravy »

ZOH 2014 v Soči: Program a výsledky


Zloženie slovenskej výpravy na XXII. ZOH 2014 v Soči

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE (2)
Natália Šlepecká, Zuzana Stromková
Vedúci a tréner: Tomáš Murgáč, tréner: Lukáš Mikula.

ALPSKÉ LYŽOVANIE (9)
Petra Vlhová, Jana Gantnerová ml., Barbara Kantorová, Barbora Lukáčová, Kristína Saalová, Adam Žampa, Matej Falat, Martin Bendík, Andreas Žampa
Vedúci: Juraj Gantner, tréneri: Matej Gemza, Andrej Gyüre, Ivan Iľanovský, Dušan Kantor, Ľubomír Martinček, Boris Vlha, Bohumír Zeman ml., Tomáš Žampa, Mattio Freo, Slávka Žampová, servisman: Stanislav Vozárik

BEH NA LYŽIACH (4)
Alena Procházková, Daniela Kotschová, Martin Bajčičák, Peter Mlynár
Vedúci: Peter Bartoň, tréneri: Ján Valuška, Stanislav Holienčík, servismani: Ondrej Benka-Rybár, Benedikt Procházka, Daniel Novota, Erwin Kobelt, náhradník Andrej Segeč.

BIATLON (10)
Tomáš Hasilla, Pavol Hurajt, Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Martin Otčenáš, Paulína Fialková, Jana Gereková, Martina Chrapánová, Anastasia Kuzminová, Terézia Poliaková.
Vedúci: Pavel Kobela, tréneri: Manfred Geyer, Josef Obererlacher, Milan Gašperčík, Juraj Sanitra, Daniel Kuzmin, servismani: Dušan Otčenáš, Lukáš Daubner, Jakub Leščinský, Roman Reguly, Fabien Blondeau, Quentin Blondeau, náhradníci: Dušan Šimočko ml., Natália Prekopová, psychológ: Peter Bielik.

BOBY (4)
Milan Jagnešák, Lukáš Kožienka, Juraj Mokráš, Martin Tešovič
Vedúca: Zdenka Jagnešáková, tréner: Vladimír Jagnešák, servisman: Patrik Subally.

HOKEJ (25 športovcov)
Brankári: Peter Budaj (Montreal Canadiens/NHL), Jaroslav Halák (St. Louis Blues/NHL), Ján Laco (Donbas Doneck/KHL)
Obrancovia: Ivan Baranka (Avangard Omsk/KHL), Zdeno Chára (Boston Bruins/NHL), Milan Jurčina (TPS Turku/Fín.), Martin Marinčin (Edmonton Oilers/NHL, Oklahoma City Barons/AHL), Andrej Meszároš (Philadelphia Flyers/NHL), Andrej Sekera (Carolina Hurricanes/NHL), Ľubomír Višňovský (New York Islanders/NHL), René Vydarený (HK Mountfield Hradec Králové, ČR)
Útočníci: Milan Bartovič (HC Slovan Bratislava/KHL), Marián Gáborík (Columbus Blue Jackets/NHL), Michal Handzuš (Chicago Blackhawks/NHL), Marcel Hossa (Dinamo Riga/KHL), Marián Hossa (Chicago Blackhawks/NHL), Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings/NHL, Grand Rapids Griffins/AHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers, USA/NHL), Tomáš Marcinko (HC Košice), Michel Miklík (HC Slovan Bratislava/KHL), Peter Ölvecký (HC Slovan Bratislava/KHL), Richard Pánik (Tampa Bay Lightning/NHL), Tomáš Surový (Dinamo Minsk/KHL), Tomáš Tatar (Detroit Red Wings/NHL), Tomáš Záborský (Salavat Julajev Ufa/KHL)
Vedúci tímu: Otto Sýkora, hlavný tréner: Vladimír Vůjtek, asistenti trénera: Peter Oremus, Vladimír Országh, videoanalytik: Igor Andrejkovič, kustódi: Michal Malina, Samuel Petráš, kondičný tréner: Roman Švantner, manažér: Viktor Matys.
Náhradníci (do príchodu hráčov NHL): Jaroslav Janus, Tomáš Starosta, Marek Ďaloga, Ivan Švarný, Branko Radivojevič, Juraj Mikúš, Mário Bližňák

KRASOKORČUĽOVANIE (1)
Nicole Rajičová
Vedúci: Tomislav Rajič, náhradníci: Lukáš Csölley, Federica Testová (obaja v prípade pozvania ISU, tréner: Roberto Pelizzola)

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE (1)
Tatiana Bodóvá
Tréner: Igor Bodó

SANE (6)
Jozef Ninis (muži), Viera Gbúrová (ženy), Marián Zemaník – Jozef Petrulák, Marek Solčanský – Karol Stuchlák (dvojice)
Vedúci: Walter Marx st., tréneri: Ľubomír Mick, Walter Marx ml., Rastislav Drajna, náhradníci: Ján Harniš, Branislav Regec.