Góly: 17. Strootman, 60. Tousart (vlastný) – 16. Diakhaby

Olympique Lyon (Fr.)
Manchester United (Angl.)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.)

Pozn.: Žreb štvrťfinále bude v piatok 17. marca o 13.00 h SEČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Žiadne z mužstiev nebude nasadené, stretnúť sa môžu aj tímy z rovnakej krajiny. Prvé zápasy štvrťfinále odohrajú 13. apríla, odvety 20. apríla.

Pred zápasom:

Európska liga spozná vo štvrtok večer postupujúcich z osemfinále play-off. K odvete do večného mesta zavíta Olympique Lyon, ktorý zdolal v prvom dueli AS Rím po gólovej prestrelke 4:2, Stadio Olimpico s kapacitou 70.634 divákov sa má rozhodne na čo tešiť.

AS Rím po ¾ štvrtinách domácej Serie A okupuje druhú priečku pelotónu talianskej klubovej elity s osembodovou stratou na vedúci Juventus. V domácom pohári AS postúpil už do semifinále, v prvom meraní síl podľahol v súboji s mestským rivalom Laziom 2:0, postup však stratený zďaleka nie je. Na listine zranených pre odvetu figurujú tri mená: Alessandro Florenzi, Diego Perotti a Emanuelle Spinozzi.

Olympique Lyon v domácej súťaži bojuje o miestenku v Európskej lige aj pre nadchádzajúcu sezónu, okupuje aktuálne štvrtú tabuľkovú priečku so stratou na vedúce Monaco osemnásť bodov, s náskokom piatich bodov na piate Marseille a aj strata trinástich bodov na Nice, ktoré bojuje o priečky pre Ligu majstrov, je napriek dobrej forme Lyonu zrejme nezmazateľná. Olympique sa s účasťou v bojoch o národný pohár už rozlúčil a tak mu zostali povinnosti už len v Európskej lige. Na listine zranených figuruje pred odvetou len jedno meno: obranca Rafael.

V prvom meraní síl v Lyone zvíťazili domáci 4:2, keď ešte v polčase prehrávali v pomere 1:2. No v druhom polčase zaťažili konto súpera ďalšími tromi loptami a výsledok zápasu bol na svete. Bookmakeri favorizujú domácich, na zápas vypísali kurzy 1,803,504,20 a kurz na úspech domáceho klubu nabral po vyhlásení mierny pokles.

AS Rím (Tal.) – Olympique Lyon (Fr.) /21.05/ – prvý zápas 2:4
Borussia Mönchengladbach (Nem.) – Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) /21.05/ – prvý zápas 1:1
Anderlecht Brusel (Belg.) – APOEL Nikózia (Cyp.) /21.05/ – prvý zápas 1:0