MS 2018, Rusko: Kompletný program a výsledky

MS 2018 vo futbale júl 16, 2018
MS vo futbale, Rusko / FIFA World Cup, Russia (14. júna do 15. júla 2018)

MS vo futbale sú jednou z nasledovanejších športových udalostí vo svete. Uskutočnia sa od 14. júna do 15. júla 2018. Organizuje ich Rusko, zápasy bude hostiť 12 štadiónov v 11 mestách.

Majstrovstiev sveta vo futbale 2018 v Rusku sa zúčastňuje 32 tímov, ktoré sú rozdelené do ôsmich štvorčlenných základných skupín. Aktuálne tabuľky a skupiny nájdete tu ›.

V základnej skupine odohrá každý s každým jeden zápas. Každé mužstvo v skupine absolvuje tri zápasy. Do vyraďovacej časti postúpia dvaja najlepší z každej skupiny.

Finále je na programe v záverečný deň MS vo futbale v nedeľu 15. júla 2018 na štadióne Lužniki v Moskve, zápas o 3. miesto privíta o deň skôr Petrohrad.

Skupiny MS vo futbale Rusko 2018

  • A-skupina: Rusko, Saudská Arábia, Egypt, Uruguaj
  • B-skupina: Portugalsko, Španielsko, Maroko, Irán
  • C-skupina: Francúzsko, Austrália, Peru, Dánsko
  • D-skupina: Argentína, Island, Chorvátsko, Nigéria
  • E-skupina: Brazília, Švajčiarsko, Kostarika, Srbsko
  • F-skupina: Nemecko, Mexiko, Švédsko, Južná Kórea
  • G-skupina: Belgicko, Panama, Tunisko, Anglicko
  • H-skupina: Poľsko, Senegal, Kolumbia, Japonsko

Kde sa budú hrať MS vo futbale?

MS vo futbale 2018 sa odohrajú v Rusku. Zápasy sa uskutočnia v 11 rôznych mestách na území Ruskej Federácie.

Mestá, v ktorých sa bude hrať:
Moskva, Petrohrad, Soči, Samara, Kazaň, Rostov, Volgograd, Nižnij Novgorod, Saransk, Jekaterinburg, Kaliningrad

❱❱ Pozrite si prehľad štadiónov na MS v Rusku ▸

Program a skupiny na MS vo futbale 2018 v Rusku

Kompletný program MS vo futbale 2018

Pozrite si program a výsledky majstrovstiev sveta vo futbale 2018 v Rusku (deň po dni)


Jún 14.6. | 15.6. | 16.6. | 17.6. | 18.6. | 19.6. | 20.6. | 21.6. | 22.6. | 23.6. |24.6. | 25.6. | 26.6. | 27.6. | 28.6. | 30.6.

Júl 1.7. | 2.7. | 3.7. | 6.7. | 7.7. | 10.7. | 11.7. | 14.7. | 15.7.

Playoff Osemfinále | Štvrťfinále | Semifinále | O 3. miesto | Finále


Štvrtok 14. júna 2018

Skupinová fáza (1. kolo)

17:00 (Skupina-A) Rusko – Saudská Arábia (5:0), Moskva Lužniki


Piatok 15. júna 2018

Skupinová fáza (1. kolo)

14:00 (Skupina-A) Egypt – Uruguaj (0:1), Jekaterinburg Jekaterinburg Arena
20:00 (Skupina-B) Portugalsko – Španielsko (3:3), Soči Fisht Stadium
17:00 (Skupina-B) Maroko – Irán (0:1), Petrohrad Petrohrad Stadium


Sobota 16. júna 2018

Skupinová fáza (1. kolo)

12:00 (Skupina-C) Francúzsko – Austrália (2:1), Kazaň Kazan Arena
18:00 (Skupina-C) Peru – Dánsko (0:1), Saransk Mordovia Arena
15:00 (Skupina-D) Argentína – Island (1:1), Moskva Spartak Stadium
21:00 (Skupina-D) Chorvátsko – Nigéria (2:0), Kaliningrad Kaliningrad Stadium


Nedeľa 17. júna 2018

Skupinová fáza (1. kolo)

14:00 (Skupina-E) Kostarika – Srbsko (0:1), Samara Samara Arena
20:00 (Skupina-E) Brazília – Švajčiarsko (1:1), Rostov na Done Rostov Arena
17:00 (Skupina-F) Nemecko – Mexiko (0:1), Moskva Lužniki

Pondelok 18. júna 2018

Skupinová fáza (1. kolo)

14:00 (Skupina-F) Švédsko – Južná Kórea (1:0), Nižny Novgorod Nižny Novgorod Stadium
17:00 (Skupina-G) Belgicko – Panama (3:0), Soči Fisht Stadium
20:00 (Spupina-G) Tunisko – Anglicko (1:2), Volgograd Volgograd Arena

Utorok 19. júna 2018

Skupinová fáza (1. kolo)

14:00 (Skupina-H) Poľsko – Senegal (1:2), Moskva Spartak Stadium
17:00 (Skupina-H) Kolumbia – Japonsko (1:2), Saransk Mordovia Arena
20:00 (Skupina-A) Rusko – Egypt (3:1), Petrohrad Petrohrad Stadium


Streda 20. júna 2018

Skupinová fáza (2. kolo)

17:00 (Skupina-A) Uruguaj – Saudská Arábia (1:0), Rostov na Done Rostov Arena
14:00 (Skupina-B) Portugalsko – Maroko (1:0), Moskva Lužniki
20:00 (Skupina-B) Irán – Španielsko (0:1), Kazaň Kazan Arena


Štvrtok 21. júna 2018

Skupinová fáza (2. kolo)

14:00 (Skupina-C) Francúzsko – Peru (1:0), Jekaterinburg Jekaterinburg Arena
17:00 (Skupina-C) Dánsko – Austrália (1:1), Samara Samara Arena
20:00 (Skupiny-D) Argentína – Chorvátsko (0:3), Nižny Novgorod Nižny Novgorod Stadium

Piatok 22. júna 2018

Skupinová fáza (2. kolo)

17:00 (Skupina-D) Nigéria – Island (2:0), Volgograd Volgograd Arena
14:00 (Skupina-E) Brazília – Kostarika (2:0), Petrohrad Petrohrad Stadium
20:00 (Skupina-E) Srbsko – Švajčiarsko (1:2), Kaliningrad Kaliningrad Stadium


Sobota 23. júna 2018

Skupinová fáza (2. kolo)

17:00 (Skupina-F) Nemecko – Švédsko (2:1), Soči Fisht Stadium
20:00 (Skupina-F) Južná Kórea – Mexiko (1:2), Rostov na Done Rostov Arena
14:00 (Skupina-G) Belgicko – Tunisko (5:2), Moskva Spartak Stadium


Nedeľa 24. júna 2018

Skupinová fáza (2. kolo)

14:00 (Skupina-G) Anglicko – Panama (6:1), Nižny Novgorod Nižny Novgorod Stadium
17:00 (Skupina-H) Japonsko – Senegal (2:2), Jekaterinburg Jekaterinburg Arena
20:00 (Skupina-H) Poľsko – Kolumbia (0:3), Kazaň Kazan Arena

Pondelok 25. júna 2018

Skupinová fáza (3. kolo)

16:00 (Skupina-A) Uruguaj – Rusko (3:0), Samara Samara Arena
16:00 (Skupina-A) Saudská Arábia – Egypt (2:1), Volgograd Volgograd Arena
20:00 (Skupina-B) Irán – Portugalsko (1:1), Saransk Mordovia Arena
20:00 (Skupina-B) Španielsko – Maroko (2:2), Kaliningrad Kaliningrad Stadium


Utorok 26. júna 2018

Skupinová fáza (3. kolo)

16:00 (Skupina-C) Dánsko – Francúzsko (0:0), Moskva Lužniki
16:00 (Skupina-C) Austrália – Peru (0:2), Soči Fisht Stadium
20:00 (Skupina-D) Nigéria – Argentína (1:2), Petrohrad Petrohrad Stadium
20:00 (Skupina-D) Island – Chorvátsko (1:2), Rostov na Done Rostov Arena


Streda 27. júna 2018

Skupinová fáza (3. kolo)

20:00 (Skupina-E) Srbsko – Brazília (0:2), Moskva Spartak Stadium
20:00 (Skupina-E) Švajčiarsko – Kostarika (2:2), Nižny Novgorod Nižny Novgorod Stadium
16:00 (Skupina-F) Južná Kórea – Nemecko (2:0), Kazaň Kazan Arena
16:00 (Skupina-F) Mexiko – Švédsko (0:3), Jekaterinburg Jekaterinburg Arena

Štvrtok 28. júna 2018

Skupinová fáza (3. kolo)

20:00 (Skupina-G) Anglicko – Belgicko (0:1), Kaliningrad Kaliningrad Stadium
20:00 (Skupina-G) Panama – Tunisko (1:2), Saransk Mordovia Arena
16:00 (Skupina-H) Japonsko – Poľsko (0:1), Volgograd Volgograd Arena
16:00 (Skupina-H) Senegal – Kolumbia (0:1), Samara Samara Arena


Sobota 30. júna 2018

Osemfinále

16:00 Francúzsko – Argentína (4:3), Kazaň Kazan Arena
20:00 Uruguaj – Portugalsko (2:1), Soči Fisht Stadium


Nedeľa 1. júla 2018

Osemfinále

16:00 Španielsko – Rusko (1:2), Moskva Lužniki
20:00 Chorvatsko – Dánsko (2:1), Nižny Novgorod Nižny Novgorod Stadium

Pondelok 2. júla 2018

Osemfinále

16:00 Brazília – Mexiko (2:0), Samara Samara Arena
20:00 Belgicko – Japonsko (3:2), Rostov na Done Rostov Arena


Utorok 3. júla 2018

Osemfinále

16:00 Švédsko – Švajčiarsko (1:0), Petrohrad Petrohrad Stadium
20:00 Kolumbia – Anglicko (1:2), Moskva Spartak Stadium


Piatok 6. júla 2018

Štvrťfinále

16:00 Uruguaj – Francúzsko (2:0), Nižny Novgorod Nižny Novgorod Stadium
20:00 Brazília – Belgicko (1:2), Kazaň Kazan Arena

Sobota 7. júla 2018

Štvrťfinále

16:00 Švédsko – Anglicko (0:2), Soči Fisht Stadium
20:00 Rusko – Chorvátsko (2:3), Samara Samara Arena


Utorok 10. júla 2018

Semifinále

20:00 Francúzsko – Belgicko (1:0), Petrohrad Petrohrad Stadium


Streda 11. júla 2018

Semifinále

20:00 Chorvátsko – Anglicko (2:1), Moskva Lužniki

Sobota 14. júla 2018

O 3. miesto

16:00 Belgicko – Anglicko (2:0), Petrohrad Petrohrad Stadium


Nedeľa 15. júla 2018

Finále

17:00 Francúzsko – Chorvátsko/Anglicko (4:2), Moskva Lužniki


ZLATÁ LOPTA PRE NAJLEPŠIEHO HRÁČA MS (OD 1978):

1978 Argentína – Mario Kempes (Arg.)
1982 Španielsko – Paolo Rossi (Tal.)
1986 Mexiko – Diego Maradona (Arg.)
1990 Taliansko – Salvatore Schillaci (Tal.)
1994 USA – Romario (Braz.)
1998 Francúzsko – Ronaldo (Braz.)
2002 Jap./Kór.rep. – Oliver Kahn (Nem.)
2006 Nemecko – Zinedine Zidane (Fr.)
2010 JAR – Diego Forlan (Urug.)
2014 Brazília – Lionel Messi (Arg.)
2018 Rusko – Luka Modrič (Chor.)

NAJLEPŠÍ BRANKÁR MS:

1994 USA – Michel Preudhomme (Belg.)
1998 Francúzsko – Fabien Barthez (Fr.)
2002 Jap./Kór.rep. – Oliver Kahn (Nem.)
2006 Nemecko – Gianluigi Buffon (Tal.)
2010 JAR – Iker Casillas (Šp.)
2014 Brazília – Manuel Neuer (Nem.)
2018 Rusko – Thibaut Courtois (Belg.)

NAJLEPŠÍ MLADÝ HRÁČ:

2006 Nemecko – Lukas Podolski (Nem.)
2010 JAR – Thomas Müller (Nem.)
2014 Brazília – Paul Pogba (Fr.)
2014 Rusko – Kylian Mbappé (Fr.)

>CENA FAIR PLAY:

1970 Mexiko: Peru
1974 Nemecko: Nemecko
1978 Argentína: Argentína
1982 Španielsko: Brazília
1986 Mexiko: Brazília
1990 Taliansko: Anglicko
1994 USA: Brazília
1998 Francúzsko: Anglicko/Francúzsko
2002 Kórea/Japonsko: Belgicko
2006 Nemecko: Brazília/Španielsko
2010 JAR: Španielsko
2014 Brazília: Kolumbia
2018 Rusko: Španielsko