Chelsea – Liverpool (1:0)

Premier league máj 06, 2018
1. Anglická futbalová liga - Premier League 2017/18

Futbalisti Liverpoolu postúpili do finále Champions League, ale dnes ich čaká ostro sledovaný duel na Stamford Bridge. V prípade bodového zisku si definitívne zaistia aspoň štvrté miesto a účasť v Lige majstrov pre budúci rok, naopak prehra ešte môže tento boj zdramatizovať a dať Chelsea nádej skončiť v prvej stvorke.

Zostavy

Courtois – Azpilicueta, Cahill (C), Rüdiger – Moses (89. Zappacosta), Fàbregas (90+3. Pedro), Kanté, Bakayoko, Alonso – E. Hazard (86. Willian) – Giroud.

Karius – Clyne (59. Henderson), Lovren, V. van Dijk, Robertson (74. Solanke) – Alexander-Arnold, Wijnaldum, Milner (C) (89. A. Moreno) – M. Salah, Firmino, Mané.

Online prenos
Šláger 37. kola anglickej Premier League sa skončil víťazstvom FC Chelsea 1:0, keď o osude duelu rozhodla hlavička Oliviera Girouda. Zverenci Antonia Conteho nepredviedli nejaký oslnivý výkon, ale účinnou hrou dokázali zdolať futbalistov Liverpoolu. Finalista Ligy majstrov si tak trošku komplikuje súboj o TOP 4. Všetky tromfy má však stále vo svojich rukách. Pre zaistenie postupovej miestenky do najprestížnejšej futbalovej súťaže mu v záverečnom kole stačí na Anflield Road zdolať Brighton. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu.
Koniec zápasu.
90+5'
Hostia to už zrejme nestihnú a neskórujú v druhom zápase po sebe. Sadio Mané poslal zľava ešte jeden center do šestnástky súpera, naň si nabehol Virgil van Dijk, ale jeho pokus zneškodnil Thibaut Courtois.
90+4'
V samotnom závere stretnutia dostáva žltú kartu aj Thibaut Courtois. Hlavný rozhodca Anthony Taylor totiž nemal pochopenie pre jeho okaté zbieranie cenných sekundičiek.
90+4'
Hostia mali v samotnom závere veľkú šancu na vyrovnanie. Sadio Mané odcentroval z ľavej strany cez Davideho Zappacostu. Presným pasom našiel Dominica Solankeho, no ten z tesnej blízkosti minul bránu.
90+3'
Spomínané striedanie je realitou. V tretej minúte nadstaveného času prichádza na hraciu plochu aj Pedro. Naopak, veľmi pomaly z nej odchádza španielsky záložník Cesc Fàbregas.
90+2'
Center z ľavej strany upratal do bezpečia Marcos Alonso. Liverpool bude len vhadzovať a čas na strelenie veľmi dôležitého gólu sa mu veľmi rýchlo kráti. Navyše, domáci zrejme budú striedať.
90+1'
Hlavný rozhodca pridáva k druhému polčasu ešte štyri minúty. Prvých 60 sekúnd sa už pomaličky naplnilo. Chelsea dobre bráni sformovaná v niekoľkých obranných blokoch.
90'
V poslednej minúte klasickej porcie sa črtala šanca pre Liverpool. Dominic Solanke sa zmocnil lopty po individuálnej akcii Sadia Maného, no ani nevystrelil, ani chrbtom k bráne neposlal presný pas na Mohameda Salaha.
89'
V predposlednej minúte riadneho hracieho času vidíme striedania na oboch stranách. Alberto Moreno prichádza namiesto Jamesa Milnera. Na druhej strane končí Victor Moses, ktorého nahradí Davide Zappacosta.
88'
Dejan Lovren centroval snáď zo štyridsiatich metrov. Chorvátsky futbalista ale výborným centrom našiel Dominica Solankeho, ktorý hlavičkoval tesne nad bránu súpera.
87'
Trent Alexander-Arnold centrom z pravej strany nenašiel nikoho v červenom drese. Loptu si bez najmenších problémov kryje Thibaut Courtois. Belgičan smeruje za ďalším čistým kontom.
86'
Až teraz vôbec po prvýkrát v zápase strieda aj Antonio Conte. Namiesto zjavne unaveného Edena Hazarda prichádza na záverečné minúty brazílsky ofenzívny záložník Willian.
85'
Hlavný rozhodca píska ďalší nedovolený zákrok, tentokrát na strane Liverpoolu. Striedajúci Dominic Solanke si pri pravej postrannej čiare počínal nedovolene v súboji s Antoniom Rüdigerom.
84'
Jordan Henderson poslal ďalší jedovatý center do pokutového územia súpera. César Azpilicueta išiel do sklzu a mal šťastie, že jeho zakončenie na vlastnú bránu zneškodnil Thibaut Courtois.
83'
Liverpool stupňuje svoj tlak. Jordan Henderson centroval z pravej strany a Victor Moses len s problémami odvrátil loptu pre číhajúcim Georginiom Wijnaldumom či Jamesom Milnerom.
82'
Hostia sa snažili zaútočiť po pravej strane, no center od Trenta Alexandra-Arnolda končí len v moci domáceho brankára. Thibaut Courtois sa takisto príliš s rozohrávkou neponáhľa.
81'
Anthony Taylor potrestáva za nešportové správanie ďalšieho domáceho hráča. Tentokrát za zakopnutie lopty dostáva žltú kartu dnes inak výborne hrajúci Victor Moses.
80'
Teraz sa Marcos Alonso ukázal v oveľa futbalovejšej pozícii. Po centri Victora Mosesa z pravej strany zakončoval náročným volejom, ale tesne minul bránu súpera. Loris Karius bude okopávať.
79'
Prvým napomínaným hráčom na strane domáceho tímu je Marcos Alonso. Ten sa pred autovým vhadzovaním občerstvil vodou, čo hlavný rozhodca posúdil ako zdržovanie hry.
78'
Dominic Solanke si prebral loptu v šestnástke súpera, no bol chrbtom k bráne. Nemec sa snažil obtočiť okolo domáceho stopéra Garyho Cahilla, ale do zakončenia sa mu nepodarilo dostať.
76'
Pre hostí sa črtala šanca na rýchly brejk. Dominic Solanke akoby však ešte nebol dostatočne zorientovaný a vynikajúcim zákrokom ho o loptu pripravil španielsky obranca César Azpilicueta.
75'
Lopta zostane v držaní hráčov Chelsea. Roberto Firmino si počínal nedovolene v strede ihriska, kde fauloval defenzívneho záložníka N'Gola Kantého.
74'
Druhé striedanie na strane Liverpoolu. Na ihrisko vybieha spomínaný nemecký útočník Dominic Solanke. Naopak, dnešný zápas sa končí pre ďalšieho krajného obrancu Andrewa Robertsona.
73'
Chelsea sa stiahla na svoju polovicu ihriska a bráni tesné vedenie. Pripomínam, že ak si chce zachovať šancu na účasť v budúcoročnej edícii Ligy majstrov, tak dnes musí bodovať naplno.
72'
Mohamed Salah si to chystal na strelu spoza šestnástky, ale napokon si to rozmyslel. Prihral Robertovi Firminovi, ten mu chcel loptu vrátiť šikovnou pätičkou, no obrancovia Chelsea boli pozorní.
71'
Na lavičke Liverpoolu sa už oblieka Dominic Solanke, ktorý bude ďalšou voľbou nemeckého trénera Jürgena Kloppa. Aj z tohto rozhodnutia je jasné, že hostia dnešný zápas rozhodne nezabalili.
70'
The Blues z ponúknutej výhody nič nevyťažili. Na center z pravej strany naskakovali hneď traja hráči, ale napokon sa zrejme píska útočný faul Tiemouého Bakayoka, respektíve Oliviera Girouda.
69'
Chybička v podaní Andrewa Robertsona. Ten chcel hruďou posunúť loptu na Lorisa Kariusa po centri Marcosa Alonsa, no namiesto toho poslal loptu mimo ihriska. Chelsea má tak zadarmo výhodu rohového kopu.
68'
Thibaut Courtois si teraz dával načas s rozohrávkou, na čo ho upozornil aj hlavný arbiter. O niekoľko sekúnd neskôr domáci o loptu prišli, pretože Cesc Fàbregas fauloval Virgila van Dijka.
67'
Victor Moses hrá dnes veľmi dobré stretnutie. Aj teraz rozvíril aktivitu hráčov v modrých dresoch, ale jeho center z pravej strany stihol zblokovať Andrew Robertson.
66'
Fanúšikovia Liverpoolu si teraz pýtali pokutový kop. Mohamed Salah spadol na trávnik po kontakte s Garym Cahillom, ale píšťalka hlavného arbitra dnešného stretnutia zostala nemá.
65'
Trent Alexander-Arnold centroval z pravej strany. Adresátom jeho pasu mal byť nepochybne Mohamed Salah, ale Gary Cahill si splnil svoje defenzívne úlohy na jednotku. Loptu upratal na autové vhadzovanie.
64'
Victor Moses sa teraz vybral na útočný výlet stredom ihriska, no chýbala mu podpora spoluhráčov. Georginio Wijnaldum ho srdnato bránil a aj za pomoci Dejana Lovrena pripravil domáceho hráča o loptu.
63'
Hostia dlhší čas kombinovali na polovici ihriska. Stereotypné posúvanie lopty chcel prerušiť Virgil van Dijk, no jeho prihrávka na Andrewa Robertsona nebola presná. Chelsea bude vhadzovať.
61'
Tiemoué Bakayoko sa dostal k strele spoza pokutového územia. Jeho projektil ale veľa práce Lorisovi Kariusovi nenarobil, pretože lopta smerovala len do stredu brány.
60'
Hodinu hry máme za sebou. Druhý polčas je oveľa atraktívnejší než úvodné dejstvo, v ktorom sme toho veľa zaujímavého nevideli. Aktivitu zvyšujú najmä hostia, ktorí naďalej prehrávajú.
59'
Jürgen Klopp prvýkrát v dnešnom zápase strieda. Kartovo potrestaný Nathaniel Clyne schádza z hracej plochy. Naopak, na ihrisko prichádza a kapitánsku pásku si na rukáv nasadzuje Jordan Henderson.
58'
Liverpool kombinoval na útočnej polovici ihriska. Dokonca sa črtala šanca na zakončenie pre Mohameda Salaha, no ten si na svoju gólovú šancu musí ešte počkať. Jeho presný zásah by znamenal nový rekord Premier League.
57'
Po rohovom kope sa domácim futbalistom podarilo rozvlniť sieť, no gól neplatí. Antonio Rüdiger zakončoval z jasného ofsajdu po tom, čo loptu na neho predĺžil dnes pomerne málo výrazný Gary Cahill.
56'
Eden Hazard ukázal svoje futbalové majstrovstvo. Na ľavej strane prešiel cez Roberta Firmina i Nathaniela Clyna. Následne z náročného uhla prudko vystrelil a Loris Karius mal čo robiť, aby loptu vyrazil na rohový kop.
55'
Po rohovom kope sa domáci futbalisti nepresadili. Na druhej strane ihriska zviedli súboj dvaja hráči s číslom sedem, pričom úspešnejší bol N'Golo Kanté. James Milner spadol na zem bez jeho pričinenia.
54'
Eden Hazard si musel vymeniť roztrhnutý dres, no domáci napriek jeho absencii nebezpečne zaútočili. Na ľavej strane sa presadil Marcos Alonso a pred Olivierom Giroudom musel loptu upratať na roh Andrew Robertson.
53'
Po faule na Sadia Maného mali hostia k dispozícii priamy kop. Ten zahrali nakrátko, Mohamed Salah kolmou prihrávkou hľadal spomínaného Senegalčana, no dobrú prácu odviedol Gary Cahill.
52'
Victor Moses si počínal nedovolene v súboji Andrewom Robertsonom. Impulzívne na verdikt Anthonyho Taylora reagoval domáci tréner Antonio Conte, za čo si vyslúžil len dohovor hlavného arbitra.
51'
Trent Alexander-Arnold si tento center rozhodne za klobúk nedá. Angličan bol síce v pomerne náročnej pozícii, no napriek tomu mohol so šancou na center naložiť oveľa lepšie.
50'
V úvode druhého polčasu vidíme množstvo streleckých pokusov. Po kombinácii hráčov v modrých dresoch strieľal spoza šestnástky N'Golo Kanté, ale jeho pokus mieril takisto vysoko nad bránu.
49'
Na druhej strane skúšal svoje strelecké šťastie Trent Alexander-Arnold. Mladý anglický reprezentant strieľal spoza pokutového územia, ale mieril vysoko nad bránu Thibauta Courtoisa.
48'
Domáci to teraz skúšali cez pravú stranu. Po dobrej prihrávke sa dostal k strele či strieľanému centru Victor Moses, ale lopta z jeho kopačky smeroval vedľa pravej žrde Lorisa Kariusa.
47'
Teraz sa črtala šance pre Liverpool. Mohamed Salah zakončoval spoza pokutového územia, ale jeho zblokovanú strelu bez najmenších problémov kryje belgický gólman Thibaut Courtois.
46'
Do druhého polčasu vstúpili obe mužstvá v nezmenených zostavách. Uvidíme, čo počas prestávky vymyslel Jürgen Klopp, ktorého mužstvo prehráva po góle Oliviera Girouda.
46'
Začal sa druhý polčas.
Liverpool držal loptu na kopačkách 62% hracieho času. Väčšinu času teda diktoval tempo hry, ale po prvom polčase prehráva najtesnejším rozdielom. V 32. minúte si totiž nepostrážil krídelnú akciu súpera. Victor Moses s troškou šťastia posadil loptu na hlavu Oliviera Girouda a ten poslal domáci celok do vedenia. Ešte predtým sa k dvom zaujímavým strelám spoza šestnástky dostal Sadio Mané, ale v oboch prípadoch ho vychytal Thibaut Courtois. Druhý polčas sa začne krátko po 18:30 hod.
45+2'
Prvý polčas sa skončil.
45+1'
Cesc Fàbregas sa teraz snažil zakombinovať s Edenom Hazardom. Prezentoval sa však nepresnou prihrávkou, po ktorej upratali loptu do bezpečného priestoru hráči v červených dresoch.
45'
V prvom polčase sme príliš veľa prerušení nevideli, a tak je dvojminútový nadstavený čas menším prekvapením. Uvidíme, ako túto pridanú porciu minút od Anthonyho Taylora využijú obe mužstvá.
44'
Ak by sa hral hokej, tak by sa teraz domáci hráči previnili zakázaným uvoľnením. Antonio Rüdiger nešpekuloval a obranným odkopom poslal loptu takmer až k šestnástke Lorisa Kariusa.
43'
James Milner neuspel v súboji na pravej strane a nevybojoval ani len rohový kop. Loptu si tak berie brankár Thibaut Courtois, no s rozohrávku sa vôbec neponáhľa. Pre Chelsea je to zatiaľ ideálny scenár.
42'
Liverpool kombinuje na útočnej polovici, ale zatiaľ sa nedostáva k svojej typickej rýchlej a dynamickej hre. Aj preto na Stamford Bridge prehráva 0:1 a zrejme sa s takýmto výsledkom poberie na polčasovú pauzu.
41'
Úvodné dejstvo sa pomaly blíži k svojmu záveru. Pred pár sekundami sme boli svedkami priameho kopu Cesca Fàbregasa, no ten centrom z ľavej strany našiel len pripraveného Lorisa Kariusa.
40'
Ďalšia žltá karta na strane Liverpoolu. Tentokrát je ňou potrestaný Nathaniel Clyne, ktorý bol neskoro v súboji s Marcosom Alonsom a poriadne prebrúsil členky španielskeho reprezentanta.
39'
Hlavný rozhodca dnešného stretnutia udeľuje prvú žltú kartu. Jej adresátom je Mohamed Salah, ktorý neúspešne nafilmoval pád pred šestnástkou v súboji s Césarom Azpilicuetom.
38'
Nathaniel Clyne sa snažil zaútočiť po pravej strane. Marcos Alonso si však v spolupráci s N'Golom Kantém poradil, a tak bude nasledovať len vhadzovanie zverencov Antonia Conteho.
37'
Liverpool zostal po inkasovanom góle poriadne zaskočený. Chelsea prebrala iniciatívu do svojich rúk a myslím si, že v ostatných desiatich minútach má aj územnú prevahu.
36'
Pre futbalistov v modrých dresoch sa črtala šanca na skórovanie. Cesc Fàbregas si nabehol do šestnástky na parádny pas Edena Hazarda, no tentokrát ich spolupráca neviedla ku gólu. Španiel strelou pravačkou minul bránu.
35'
Domáci futbalisti postupom času vyrovnali hru a snažia sa útočiť najmä cez svoju pravú stranu. Andrew Robertson teraz si však dobre postrážil Victora Mosesa, ktorý následne musel zvoliť spätný pohyb.
34'
Hostia sa snažili reagovať na presný zásah súpera. James Milner sa dostal cez Marcosa Alonsa k centru z pravej strany, ale loptu poslal len do rukavíc pripraveného Thibauta Courtoisa.
32'
Chelsea dala gól!
Domáci futbalisti dnes nehýria aktivitou, no napriek tomu sa dostávajú do vedenia. Victor Moses centrom z pravej strany našiel OLIVIERA GIROUDA, ten sa presadil cez Dejana Lovrena a umiestnenou hlavičkou prekonal Lorisa Kariusa.
31'
Na druhej strane sa dostal do koncovky aj Tiemoué Bakayoko. Francúz si nabehol na center Victora Mosesa z pravej strany, ale jeho hlavička smerovala vedľa pravej žrde brány súpera.
30'
Liverpoolčania sa teraz dostali do brejkovej situácie. Spoza pokutového územia strieľal opäť Sadio Mané, ale Thibaut Courtois jeho pokus vyrazil. Belgičan následne kryje aj dorážku senegalského útočníka.
29'
Teraz sa na dlhší časový úsek dostali k lopte domáci futbalisti, ale k šestnástke Lorisa Kariusa sa takmer nepriblížili. Zápas naďalej pokračuje v podpriemernom tepme na anglické pomery.
28'
Antonio Conte je skutočne veľmi zamyslený. Jeho zverenci dnes zatiaľ veľa pekných futbalových akcii neukázali a pomaly sa im rozplýva sen o vybojovaní postupovej miestenky do Ligy majstrov.
27'
James Milner získal loptu pred šestnástkou súpera. Okamžite adresoval prihrávku na Mohameda Salaha, ale pred egyptským kanonierom veľmi dobre zasiahol nemecký obranca Antonio Rüdiger.
26'
James Milner zrejme nie je úplne zdravotne fit. Jeho tvár je pokrivená bolestivou grimasou a televízne kamery nám už ukázali Jordana Hendersona, ktorý sa rozcvičuje vedľa postrannej čiary.
25'
Hostia sa po rohovom kope do zakončenia nedostali, hoci Virgilovi van Dijkovi veľa ku koncovke nechýbalo. Onedlho zaútočil po pravej strane Mohamed Salah, ale jeho prihrávku na Jamesa Milnera prečítal N'Golo Kanté.
24'
Thibaut Courtois musel ukázať svoje brankárske kvality. Sadio Mané dostal veľa priestoru pred domácou šestnástkou, prudko vystrelil k pravej žrdi, no zákrok belgického brankára znamená prvý rohový kop dnešného stretnutia.
23'
Tak napokon to bol James Milner, kto poslal loptu do šestnástky súpera. Jeho pas smeroval na hlavu Roberta Firmina, ale brazílsky futbalista sa do prípadného zakončenia nedostal.
22'
Teraz sme videli v priebehu pár sekúnd dva nedovolené zákroky hráčov Chelsea. O ten druhý sa postaral Antonio Rüdiger, a tak budú mať hostia výhodu priameho kopu. Centrovať do šestnástky zrejme bude Mohamed Salah.
21'
Mohamed Salah získal loptu v šestnástke súpera. Následne centroval z pravej strany Nathaniel Clyne, no Sadio Mané z náročnej pozície a bránený Césarom Azpilicuetom mieril nad domácu bránu.
20'
Úvodných dvadsať minút zápasu nám veľa futbalovej krásy neponúklo. Za zmienku stojí spomenúť len strelecké pokusy Roberta Firmina či na druhej strane aktívneho obrancu Marcosa Alonsa.
19'
Virgil van Dijk sa ocitol na hracej ploche po súboji s Olivierom Giroudom. Hlavný rozhodca Anthony Taylor ale nedovolený zákrok nepíska, a tak budeme pokračovať len autovým vhadzovaním Liverpoolu.
18'
Fantastický obranný zákrok v podaní N'Gola Kantého. Francúzsky defenzívny záložník sa vynikajúco vrátil do obrany a čistým sklzom zozadu pripravil o loptu prenikajúceho Sadia Maného.
16'
Registrujeme prvý pokus na bránu v podaní domáceho celku. Marcos Alonso vystrelil spoza pokutového územia, ale ľavačkou mieril len do stredu brány, kde bol pripravený Loris Karius.
15'
Po predošlej akcii sa črtala šanca na rýchly brejk aj pre hostí. Ich kombinácia však k úspechu neviedla. Nasledovať dokonca bude len odkop od brány belgického gólmana Thibauta Courtoisa.
14'
Snáď po prvý raz predviedli peknú útočnú akciu domáci futbalisti. Po centri z pravej strany od Victora Mosesa sa dostal do koncovky Olivier Giroud, ale jeho strelu z hranice šestnástky stihol zblokovať James Milner.
13'
V nudnom priebehu stretnutia pokračujeme ďalej. Hráči Chelsea stratili loptu v stredovom kruhu a následne už nenapádali rozohrávku súpera. Liverpool drží loptu na kopačkách 71% hracieho času.
12'
N'Golo Kanté sa predviedol nepresnou kolmou prihrávkou. Loris Karius bezpečne chytá loptu do svojich rúk a bude môcť založiť novú útočnú akciu aktuálne tretieho tímu tabuľky Premier League.
11'
Cesc Fàbregas už nezachytil loptu na hracej ploche, a tak budú môcť vhadzovať zverenci Jürgena Kloppa. Zápasu zatiaľ skutočne chýba ten správny náboj, ktorý by zrejme stretnutiu dodal úvodný gól.
10'
James Milner teraz doslova vletel do súboja s Edenom Hazardom a môže byť rád, že si u hlavného arbitra nevykoledoval žltú kartu. Belgičan musí byť ošetrovaný, no myslím si, že sa zakrátko vráti späť na hraciu plochu.
9'
Tiemoué Bakayoko centroval z ľavej strany. Lopta smerovala na hranicu pokutového územia, no Olivier Giroud sa k nej už nedostal. Dobrú defenzívnu prácu odviedol krajný obranca Andrew Robertson.
8'
Trent Alexander-Arnold centroval z pravej strany, ale Mohamed Salah sa k lopte nedostal. Dokonca si pomohol útočným faulom, a tak sa po dlhom čase dostanú k lopte aj hráči v modrých dresoch.
7'
Chelsea hrá neuveriteľne staticky. Veľmi slabo napáda rozohrávku svojho rivala a zatiaľ to vyzerá tak, akoby jej v dnešnom zápase stačila aj remíza. To je však rozhodne prípad finalistu Ligy majstrov.
6'
Liverpool kombinuje na útočnej polovici ihriska, no zatiaľ si toho veľa nevypracoval. Andrew Robertson mohol centrovať z ľavej strany, ale radšej zvolil spätnú prihrávku na Georginia Wijnalduma.
5'
Začiatok zápasu sa nehrá v nejakom strhujúcom tempe. Dejan Lovren teraz zahral na istotu, keď spätnou prihrávkou našiel Lorisa Kariusa. Ten v tejto sezóne doslova vytlačil z brány Simona Mignoleta.
4'
Útočná aktivita futbalistov z mesta Beatles pokračuje ďalej. Naopak, zverenci Antonia Conteho sa zatiaľ prakticky nedostali k lopte, ak narátame spomínaný nepresný pas na nabiehajúceho Edena Hazarda.
3'
Liverpool sa dostal k prvému zakončeniu. Trent Alexander-Arnold krásnym dlhým pasom našiel za obranou domácich Roberta Firmina. Brazílčan pohotovo vystrelil pravačkou, ale trafil len pripraveného Thibauta Courtoisa.
2'
Počas úvodných sekúnd zápasu majú loptu na kopačkách prevažne hráči v červených dresoch. Liverpoolčania však kombinujú viac-menej v strede ihriska, teda ďaleko od brány Thibauta Courtoisa.
1'
O úvodný výkop sa postaral hosťujúci James Milner. Prvá útočná akcia zápasu však patrila domácim. Olivier Giroud dlhým pasom hľadal Edena Hazarda, no pred Belgičanom zasiahol Loris Karius.
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta, Cahill, Rüdiger – Moses, Fàbregas, Kanté, Bakayoko, Alonso – E. Hazard – Giroud.
Náhradníci: Caballero – Barkley, Pedro, Zappacosta, Emerson, Willian, Christensen.

Liverpool FC: Karius – Clyne, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Alexander-Arnold, Wijnaldum, Milner – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Klavan, A. Moreno, Henderson, Ings, Solanke, Woodburn.

Rozhodcovia: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z anglickej Premier League. Šláger 36. kola sa odohrá na londýnskom Stamford Bridge, kam zavíta finalista Ligy majstrov FC Liverpool. Úvodný hvizd rozhodcu Anthonyho Taylora zaznie o 17:30 hod.

FC CHELSEA

Vedenie londýnskeho klubu zrejme nebude sezónu 2017/18 hodnotiť úspešne. V Lige majstrov vypadla Chelsea už v osemfinále a je veľmi pravdepodobné, že sa v jej budúcoročnej edícii ani len nepredstaví. V tabuľke figuruje až na piatom mieste so ziskom 66 bodov. Na Tottenham ich stráca päť a do konca súťaže zostávajú už len tri zápasy. Iskričku nádeje môže vykresať dnešným víťazstvom nad Liverpoolom, ktorý okupuje tretiu pozíciu. Po rozpačitom začiatku apríla sa zverenci Antonia Conteho vrátili na víťaznú vlnu a vyhrali štyri zápasy v rade. V rámci FA Cupu zdolali Southampton 2:0, a tak budú 19. mája vo Wembley bojovať o túto prestížnu trofej s Manchestrom United. Naposledy zdolali na Liberty Stadium zostupom ohrozenú Swansea City 1:0. O osude zápasu rozhodol svojim jubilejným 50. gólom v Premier League Cesc Fàbregas. Po treste za žlté karty sa do hry vracia Marcos Alonso, no k dispozícii nebudú David Luiz a Danny Drinkwater. V útoku zrejme dostane opäť prednosť Olivier Giroud. Pri mene Álvara Moratu síce svieti jedenásť gólov, no v domácej súťaži skóroval v roku 2018 len raz.

FC LIVERPOOL

FC Liverpool je na spomínanom treťom mieste, ale má len o bod viac než štvrtý Tottenham. Ťažko povedať, či sa udrží na „stupňoch víťazov“, keďže v posledných dňoch išla domáca súťaž trošku bokom. The Reds si výborne vedú v Lige majstrov. V stredu síce prehrali na Stadio Olimpico 2:4, no napriek tomu postúpili do kyjevského finále. Medzi oba zápasy s AS Rím sa ešte vtesnala remíza so Stoke City 0:0. Liverpool mal veľký počet šancí, no tentokrát v koncovke zlyhal aj hviezdny Mohamed Salah. Egypťan vo všetkých súťažiach zaznamenal už 43 gólov, z toho sa 31-krát presadil v Premier League. Rovnako tomu bolo aj v prvom zápase s Chelsea. Ten sa však po šťastnom góle Williana skončil remízou 1:1. Zverenci Jürgena Kloppa ťahajú od začiatku februára výbornú sériu zápasov. V domácej súťaži prehrali len raz, na pôde Manchestru United 1:2. Na Stamford Bridge sa im zvykne dariť, o čom svedčia aj predošlé dve ligové víťazstvá. Dnes sa budú musieť zaobísť bez Alexa Oxlada-Chamberlaina, ktorý pre zranenie príde aj o svetový šampionát v Rusku. Na konci náročnej sezóny nie sú zdravotne fit ani Joel Matip, Emre Can či Adam Lallana.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.