West Bromwich Albion – Arsenal (1:1)

Premier league december 31, 2017
1. Anglická futbalová liga - Premier League 2017/18

Domácich, ktorí sa aktuálne trápia a sú namočený v záchranárskych bojoch, čaká náročný duel proti Arsenalu.

Premier League – 21. kolo:

WEST BROMWICH ALBION – ARSENAL FC 1:1 (0:0)

Zostavy

Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Phillips (72. McClean), Livermore, Barry, Brunt (72. Krychowiak) – Jay Rodriguez, Robson-Kanu (75. Nyom).

Čech – Koscielny (C) (72. Mertesacker), Chambers, Mustafi – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Kolašinac (38. Maitland-Niles) – Alexis Sánchez, Iwobi (74. Welbeck) – A. Lacazette.

Online prenos
Za nami je veľmi zaujímavý zápas, ktorý bol zároveň posledným v tomto kalendárnom roku v Premier League. Arsenal viedol po priamom kope Alexisa Sáncheza z 83. minúty 0:1, no o pár minút neskôr Gibbs nastrelil v šestnástke Kanonierov loptu do ruky Chambersa a rozhodca Dean nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Jay Rodríguez a zariadil tak cenný bod pre West Bromwich Albion.
Ja sa s vami lúčim, zároveň ďakujem za priazeň v roku 2017 a prajem vám všetkým šťastný nový rok 2018!
Koniec zápasu.
90+4'
Livermore hľadal centrom niekoho so svojich spoluhráčov. Loptu ale odvrátil jeden z obrancov Arsenalu.
90+3'
Lacazette spracoval ťažký pas na krídle a prenikol do pokutového územia. Pred bránou číhali jeho spoluhráči, no hosťujúci útočník poslal loptu len do náručia gólmana Fostera.
90+2'
Jay Rodríguez odcentroval z ľavej strany, pred bránou ale nebol nikto okrem pripraveného Petra Čecha.
90+1'
Nadstavujú sa 4 minúty.
90'
Lacazette sa previnil faulom v súboji s Gibbsom a postup Gunners sa tak musel skončiť.
89'
West Bromwich Albion dal gól! JAY RODRIGUEZ poslal loptu z penalty do stredu brány. Petr Čech sa hodil do strany a tak na túto strelu nemal nárok!
89'
Žltú kartu dostáva Jack Wilshere (Arsenal FC).
88'
Chambers zahral rukou v pokutovom území a nasleduje pokutový kop pre West Bromwich!
87'
Welbeck hľadal nabiehajúceho Lacazetta, ktorý sa však vďaka dobrej domácej defenzíve k lopte nedostal.
86'
Center McCleana, ktorý smeroval na prednú tyč, bol odvrátený. Na loptu tam číhal Dawson.
85'
Domáci si po ofenzívnej snahe vybojovali aspoň rohový kop.
83'
Arsenal FC dal gól! ALEXIS SÁNCHEZ vypálil z priameho kopu a jeho tečovaná delovka napokon zaplávala až za chrbát gólmana Fostera!
83'
Žltú kartu dostáva Dawson.
82'
Alexis spadol po súboji s Hengazym pred šestnástkou a Arsenal bude mať k dispozícii priamy kop z veľmi výhodnej pozície!
82'
McClean fauloval v strede poľa Wilsherea. Arsenal tak môže pokračovať v budovaní svojho tlaku.
81'
Nyomov nákop zachytil Bellerín a lopta patrí znova Arsenalu.
80'
Kanonieri sa snažia tlačiť dopredu, no obrana domácich je výborne sformovaná a nepúšťa ich prakticky k ničomu.
79'
McClean napálil loptu len do múru a tak si môže Petr Čech vydýchnuť.
78'
Lacazette fauloval pred pokutovým územím Rodrígueza a domáci zahrajú priamy kop.
77'
Rodríguez vypálil z diaľky a jeho tvrdý projektil napokon skvelým zákrokom vytesnil Petr Čech. Následne k dorážke nepustil Bellerín nabiehajúceho McCleana.
76'
McClean prenikal po krídle a poslal nebezpečný center do šestnástky. Ten sa do brány snažil usmerniť Livermore, no bol dobre bránený a na loptu nedosiahol.
75'
Hra bola v posledných minútach často prerušovaná, čo viac vyhovuje hráčom domáceho celku.
75'
Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Hal Robson-Kanu, prichádza Allan Nyom.
74'
Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alex Iwobi, prichádza Danny Welbeck.
74'
Iwobiho strelecký pokus nebol dostatočne dôrazný a poľahky si s ním poradil gólman Foster.
73'
Na trávniku je až trojica čerstvých hráčov. Uvidíme ako to ovplyvní ďalší priebeh zápasu.
72'
Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Chris Brunt, prichádza Grzegorz Krychowiak.
Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Matt Phillips, prichádza James McClean.
72'
Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Laurent Koscielny, prichádza Per Mertesacker.
71'
Barry si pomáhal nedovolene v jednom zo série súbojov a rozhodcovi Deanovi to neuniklo.
70'
Wilshere sa snažil predrať až do pokutového územia, no zobral si na seba veľké sústo a cez dvoch protihráčov neprešiel.
67'
Hegazyho prudký pas bol veľmi nepresný a v strede poľa ho zachytil Xhaka.
66'
Aapoň na chvíľku si Baggies užili loptu a mohli si vydýchnuť, no už ju majú znova v moci hráči Arsenalu.
65'
Arsenal pokračuje v obliehaní domácej brány a Gunners aj naďalej stupňujú tlak. Zatiaľ sa však domáci skvele bránia.
63'
Alexis Sánchez to vzal na seba a vypálil. Jeho pokus ale skončil len na bočnej sieti Fosterovej brány.
62'
Lacazette sa znova dostal do šance, tentoraz po prihrávke od Alexisa Sáncheza. Bol však dobre tiesnený Evansom a tak nebol jeho pokus dostatočne dôrazný a našťastie pre domácich letel tesne mimo brány!
61'
Barry našiel pekným pasom za obranu Livermorea, ktorý sa snažil o center. Loptu ale odvrátil Maitland-Niles.
60'
Iwobi našiel na hranici šestnástky Lacazetteho, ktorý si loptu ešte potiahol a vypálil. Jeho prízemný pokus vyrazil skvelým zákrokom brankár Foster!
59'
Žltú kartu dostáva Chris Brunt, po tom, čo nebezpečne a nedovolene atakoval Wilshera.
59'
Brunt nebezpečne nakopával loptu do pokutového územia, tú ale napokon odvrátil jeden z brániacich hráčov.
58'
Žltú kartu dostáva Shkodran Mustafi (Arsenal FC).
56'
Brunt znova zatočil svoj pokus z rohu na zadnú žrď, kde loptu hlavičkoval pred bránu Evans. Hegazymu sa však nepodarilo adekvátne zakončiť a ohroziť brány Petra Čecha.
56'
Robson-Kanu nebezpečne odcentroval do šestnástky a jeho pokus odvrátil na roh Maitland-Niles.
55'
Brunt bol tvrdo odstavený od lopty a pýtal si faul, no podľa rozhodcu bolo všetko v rámci pravidiel.
54'
Rodríguez nebezpečne napádal rozohrávku súpera a Chambers následne len odkopol loptu za postrannú čiaru.
53'
Bellerín našiel Xhaku, no ten v sklze nedokázal nájsť nikoho zo spoluhráčov a tak ju prebral Livermore.
51'
Alexisov pokus smeroval len do múru a lopta bola následne odvrátená mimo nebezpečnej zóny.
50'
Lacazette bol faulovaný pred pokutovým územím a Arsenal zahrá priamy kop z dobrej pozície.
49'
Alexis Sánchez s k nakopávanej lopte nedostal, dobre pred ním zapracoval Dawson.
48'
Nahrávku na Robsona-Kanua spacifikoval Chambers, ktorý následne prihral do zadných radov a upokojil hru.
46'
Rodrígueza vytlačil mimo pokutové územie Koscielny, no i tak skúsil vypáliť. Jeho pokus bol však zblokovaný a odvrátený obrancom Arsenalu.
46'
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas nám gól nepriniesol. Pár zaujímavých momentov sa však zrodilo na oboch stranách a verme, že v druhom dejstve sa dočkáme aj nejakého streleckého zásahu.
45+2'
Prvý polčas sa skončil.
45+2'
Arsenalu sa nedarí prekonať obrannú stenu domácich a v závere prvého dejstva sa zrejme už nič významné neudeje.
45+1'
Nadstavujú sa 2 minúty.
45'
Barry odkopol loptu po Chambersovom nákope, domáci sa ale oslobodili len na chvíľku. Hráči Arsenalu sú znova pri lopte.
44'
Alexis prenikal do vnútra šestnástky, zašiel však s loptou až za čiaru a nasleduje len odkop od brány.
43'
Dlhý nákop Arsenalu do šestnástky bol tečovaný a nasleduje rohový kop.
42'
Po kombinácii pred pokutovým územím sa takmer do šance dostal Lacazette, pred ním ale včas loptu zachytil Dawson.
41'
Po Phillipsovom centri sa dostal do zakončenia z rohu šestnástky Gibbs. Jeho pokus bol však zblokovaný a neprešiel na bránu Petra Čecha.
40'
Bellerín hľadal prízemným prudkým pasom nabiehajúceho Lacazetta. Skôr bol pri lopte ale gólman domácich Foster.
39'
Dawson obetavým zákrokom zastavil strelu Alexisa Sáncheza a poslal loptu do bezpečia.
38'
Alexis pod tlakom neprihral presne a lopty sa zmocnili domáci hráči.
38'
Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Sead Kolašinac, prichádza Ainsley Maitland-Niles.
36'
Kolašinac zostal na trávniku a zrejme nebude schopný ďalej pokračovať v hre.
35'
Žltú kartu dostáva Jonny Evans (West Bromwich Albion).
34'
Evansovi odskočila lopta a v následnom súboji s Iwobim sa previnil nedovoleným zákrokom, za ktorý rozhodca Dean vytiahne zrejme aj žltú kartu.
33'
Xhaka si nerozumel so spoluhráčmi a poslal prihrávku len do priestoru, v ktorom nikto v drese Arsenalu nebol.
32'
Brunt centroval z voleja do pokutového územia, no znova bol veľmi nepresný a jeho pokus preletel cez všetko, vrátane brány Petra Čecha.
31'
Mustafi tvrdým, ale čistým zákrokom odstavil na krídle Robsona-Kanua. Domáci budú vhadzovať.
30'
Iwobi nebezpečne vypálil spoza šestnástky a jeho tvrdý pokus pekným zákrokom zneškodnil Foster!
27'
Bruntov pokus z priameho kopu preletel vysoko nad bránu Petra Čecha.
26'
Mustafi tesne pred pokutovým územím fauloval Robsona-Kanua a domáci zahrajú priamy kop z výhodnej pozície.
25'
Jay Rodríguez v súboji proti Chambersovi ustál a udržal loptu pre svoj tím. WBA môže založiť postupný útok.
24'
Po ďalšej ofenzívnej snahe West Bromu nasleduje len odkop od brány Gunners.
22'
Bruntov roh smeroval na zadnú žrď, kde bolo viacero hráčov domáceho celku. Loptu napokon pohotovo vyboxoval Petr Čech.
21'
Phillips centroval na Rodrígueza, pred ním ale včas loptu na rohový kop odvrátil Mustafi.
20'
Phillipsov pretiahnutý center našiel na opačnej strane ihriska Gibbsa. Ten prihral Rodríguezovi a ten vypálil. Jeho pokus však Čechovi problémy nenarobil a gólman Arsenalu si s ním bez problémov poradil.
19'
Robson-Kanu hľadal svojim pasom rozbehnutého spoluhráča, no napokon si lopta našla len kopačku Chambersa a Arsenal môže založiť ďalší útok.
17'
Phillips hľadal dlhým nákopom hneď po zisku lopty Robsona-Kanua, ktorý dobre nabiehal. Skôr bol napokon pri lopte ale Petr Čech.
16'
Alexis Sánchez našiel Iwobiho, ktorý loptu prebral, otočil sa smerom k bráne a cez Johnyho Evansa vystrelil z hranice šestnástky. Jeho technická strela napokon tesne minula brvno Fosterovej svätyne!
14'
Rodríguez neodcentroval cez Mustafiho, ktorý ho parádnym sklzom cez seba nepustil.
13'
Mustafi po tvrdom súboji s Dawsonom zostal otrasený. Vypadá to, že bude môcť pokračovať v hre.
12'
Po Bruntovom rohu sa dostal do zakončenia Robson-Kanu, ktorého pokus ale trafil len jedného z brániacich hráčov. Ten loptu odkopol do bezpečia.
11'
Phillips sa dostal k odrazenej lopte a po jeho tečovanej strele budeme svedkami ďalšieho rohového kopu.
10'
Phillips nedôrazne prihrával dozadu na Fostera a toho atakoval Sánchez. napokon to však domáci gólman zvládol a nasleduje odkop od jeho brány.
8'
Na opačnej strane zakončoval Lacazette, ktorého strelu zneškodnil Foster a loptu vyrazil na rohový kop.
7'
Čech mal problémy vo vzdušnom súboji a loptu nedokázal skrotiť. Následne mohol z uhla do odkrytej brány zakončiť Livermore, no to sa mu nepodarilo. Jeho pokus bol zblokovaný.
7'
Po centri Livermora hlavou zakončoval Rodríguez, jeho poku ale bez problémov chytil Petr Čech.
6'
Bellerín musel svoj postup zastaviť, nakoľko bol prichytený v ofsajde.
5'
Robson-Kanu znova výborne zapracoval vo vzduchu a loptu po rohovom kope odhlavičkoval mimo šestnástku.
4'
Lacazettemu nevyšla narážačka, no vybojoval ďalší rohový kop.
4'
Roh Sáncheza odvrátil pohotovo Robson-Kanu a zažehnal nebezpečenstvo.
3'
Iwobi neprešiel cez protihráča, vybojoval však aspoň prvý rohový kop.
2'
Arsenal zatiaľ nepúšťa svojho súpera k lopte a Alexisa Sáncheza zastavil až nedovoleným zákrokom Livermore.
1'
Prvý útok hosťom nevyšiel Xhaka sa previnil útočným faulom
1'
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

West Bromwich Albion: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Phillips, Livermore, Barry, Brunt – Jay Rodriguez, Robson-Kanu.
Náhradníci: Myhill – Nyom, McAuley, Burke, Yacob, McClean, Krychowiak.

Arsenal FC: Čech – Koscielny (C), Chambers, Mustafi – Bellerín, Xhaka, Wilshere, Kolašinac – Alexis Sánchez, Iwobi – A. Lacazette.
Náhradníci: Ospina – Mertesacker, Maitland-Niles, Elneny, Coquelin, Welbeck, Walcott.

Rozhodca: Dean – Long, Hussin.
Posledným súbojom v Premier League v kalendárom roku 2017 bude zápas West Bromwich Albion – Arsenal FC, ktorý si priblížime našim textovým prenosom. Výkop je na programe v nedeľu o 17:30 na štadióne The Hawthorns.

WEST BROMWICH ALBION

Domácich, ktorí sa aktuálne trápia a sú namočený v záchranárskych bojoch, čaká náročný duel proti Arsenalu. Na The Hawthorns však proti Kanonierom vyhrali posledné dva zápasy a tak sa môže stať čokoľvek. Zverenci trénera Alana Pardewa nevyhrali už 18 zápasov v rade, čo je biedna vizitka. Celkovo z posledných 29 ligových stretnutí vyhrali len 2. Taktiež vyrovnali klubový rekord v počte prehier za jeden kalendárny rok, keď ich majú na svojom konte už 19, podobne ako tomu bolo v roku 2004.

ARSENAL FC

Gunners by radi zakončili rok výhrou, no na The Hawthorns sa im v poslednej dobe nedarí. Proti West Bromu však skórovali zverenci Arséna Wengera v každom zo svojich 23 vystúpení v Premier League. Arsenal vyhral len 2 z posledných 6 ligových vystúpení a tak v závere roka určite budú chcieť bodovať naplno. V útoku sa budú môcť hráči Arsenalu spoľahnúť na Alexisa Sancheza , ktorý proti Baggies strelil 3 góly v jeho posledných 4 dueloch proti tomuto celku.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.