MS v hokeji 2019 - súťaž o vstupenky, dresy a bonusy

Priateľsky zápas: Poľsko – Litva (4:0)

Priateľské jún 12, 2018
Medzištátne priateľské futbalové zápasy 2018

Poľská reprezentácia sa v utorok stretne s Litvou. Ako dopadne generálka zverencov trénera Adama Nawalku pred majstrovstvami sveta?

Poľsko – Litva 4:0 (2:0)

Góly: 19. Lewandowski, 33. Lewandowski, 71. Kownacki, 82. Blaszczykowski

Poľsko: Fabiański (46. Szczesny) – Cionek, Bednarek (53. Pazdan), Jedrzejczyk (46. Piszczek)– Bereszyński, Krychowiak (78. Zieliński), Góralski, Rybus (70. Blaszczykowski) – Kownacki, Lewandowski (C) (46. Teodorczyk), Milik
Náhradníci: Bialkowski, Szczesny – Kurzawa, Piszczek, Linetty, Kamiński, Zieliński, Peszko, Blaszczykowski, Pazdan, Teodorczyk, Grosicki
Litva: Bartkus – Vaitkunas, Jankauskas (90. Mikuckis), Girdvainis, Baravykas (74. Borovskij)– Verbickas, Paulius (58. Slivka) – Novikovas, Vorobjovas, Černych (C) (26. Lasickas) – Šernas (69. Laukzemis)
Náhradníci: Švedkauskas, Plukas – Januševskij, Lasickas, Slivka, Mikuckis, Veliulis, Leimonas, Laukžemis, Simonas Urbys, Borovskis

Medzinárodný prípravný zápas
utorok 12.06.2018 o 18:00
Poľsko
4:0
2:0, 2:0
Koniec
Litva
Góly
Blaszczykowski (82')
Kownacki (71')
Lewandowski (33')
Lewandowski (19')
Zostavy

Fabiański (46. Szczesny) – Cionek, Bednarek (53. Pazdan), Jedrzejczyk (46. Piszczek)– Bereszyński, Krychowiak (78. Zieliński), Góralski, Rybus (70. Blaszczykowski) – Kownacki, Lewandowski (C) (46. Teodorczyk), Milik

Bartkus – Vaitkunas, Jankauskas (90. Mikuckis), Girdvainis, Baravykas (74. Borovskij)– Verbickas, Paulius (58. Slivka) – Novikovas, Vorobjovas, Černych (C) (26. Lasickas) – Šernas (69. Laukzemis)

Online prenos
To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 10:13.
Je konec! Polsko nakonec potvrdilo papírovou roli favorita a svému soupeři nasázelo hned čtyři branky. Litva se ve druhém poločase výrazně zvedla, avšak nakonec nedokázala vsítit ani jednu branku. Polská reprezentace tak zvládla generálku na blížící se MS v Rusku.
Konec zápasu.
90+2'
Málem se do zakončení dokázal natlačit hostující Laukzemis, avšak u balónu byl včas brankář Szczesny.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Algis Jankauskas, přichází Tomas Mikuckis.
89'
Teodorczyk se napřáhl zpoza šestnáctky a jeho rána skončila jen o vlásek vedle branky.
88'
Hlavní sudí ponechal krátkou výhodu, Polsko jí ale nevyužilo. Podobně to zkoušela také Litva, výsledkem je zisk rohového kopu.
87'
Nakonec se ale Polsko samo připravilo o balón, naopak se hosté dostali k autovému vhazování. Vaitkunas si svojí nabídkou vybral Vorobjovase.
86'
Fotbalisté v bílých dresech okupují útočnou zónu hrací plochy. Litva se neúnavně snaží napadat rozehrávku, avšak zatím bez úspěchu.
85'
Hosté se za každou cenu snaží vstřelit alespoň jednu branku. Nyní si na centrovanou nabídku naskakoval Verbickas, avšak zamířil hodně vedle.
84'
Aby toho nebylo málo, tak si Teodorczyk zpracoval balón zády k brance, načež zamířil pouze doprostřed. Pro Bartkuse to byla lehká práce.
83'
Tak tady to zavání pořádným debaklem. Ačkoliv Polsko nepředvádí zrovna nejlepší fotbal, i tak dokázalo svému soupeři vstřelit už čtyři branky.
82'
Polsko právě vstřelilo branku!
K rozehrávce pokutového kopu se postavil JAKUB BLASZCZYKOWSKI, který poslal brankáře na opačnou stranu. Pokutovému kopu ale předcházela porada sudího s videorozhodčím.
82'
Je tu pokutový kop pro domácí!
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Na zeleném pažitu je k vidění nezáživná pasáž, která nenabízí nic moc zajímavého.
81'
Teodorczyk sváděl hodně tvrdý souboj s Girdvainisem, přičemž druhý jmenovaný byl důraznější. Vše bylo v rámci pravidel, může se pokračovat.
80'
Cionek se chtěl vydat kupředu, když tu náhle ho nedovoleným zákrokem zastavil Novikovas. Jednoznačný faul, domácí okamžitě rozehráli.
79'
Rozehrávající Goralski to u vlastního rohového praporku nevymyslel dvakrát nejlépe, míč totiž poslal pouze do zámezí.
78'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Grzegorz Krychowiak, přichází Piotr Zieliński.
74'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Rolandas Baravykas, přichází Valdemar Borovskij.
73'
Co chybělo! Litva opět propadala v defenzívě a zcela osamocený byl na malém vápně Teodorczyk. Hlavičku ale poslal trestuhodně vedle branky.
72'
Vzápětí se Barktus vydal daleko z branky, čehož chtěl využít střídající Blaszczykowski. Domácí křídelník ale nedokázal zasunout balón do sítě.
71'
Polsko právě vstřelilo branku!
Teď už se ale domácí dočkali regulérní branky! Parádní akce v podání Polska končí na kopačce DAWIDA KOWNACKIHO, který měl před sebou prázdnou svatyni. Velký podíl na této brance jde na adresu Bereszynskiho.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Momentálně je Litva směrem dopředu trochu nebezpečnější, domácí ale rovněž zlobí.
70'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Maciej Rybus, přichází Jakub Blaszczykowski.
69'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Darvydas Šernas, přichází Karolis Laukzemis.
68'
Na opačné straně se také Litva dostala k rozehrávce rohového kopu. Po jednom ze soubojů skončil na zemi Jankauskas, který si vyžádal ošetření.
67'
Polsko mělo k dispozici rohový kop z levé strany, o který se postaral technik Rybus. Jeden z domácích dokázal protlačil balón až ke Krychowiakovi, který parádní patičkou rozvlnil síť. Hlavní sudí si zřejmě všiml jemného kontaktu míče s horní končetinou, branka tedy neplatí.
66'
Další z řady centrovaných balónů z kopačky Vaitkunase skončil u pozorného Pazdana. Na druhé straně se daleko s míčem nedostal Kownacki.
66'
Přenesení hry našlo nevýrazného Milika, který ale po jemném kontaktu s protihráčem skončil na zemi. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
65'
Hodně zajímavě to nyní zamýšlel Goralski, který ale nepropasíroval kolmici mezi dvojici protihráčů. Také Bartkus se ve druhém poločase moc nezapotil.
64'
Piszczek zřejmě prováhal ideální moment k centru, posléze mu to ale názorně ukázal Rybus, který pro změnu našel rukavici Bartkuse.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Zatím se zdá být živější Litva, které ale i nadále chybí logičtější myšlenka.
62'
Najednou to málem vyšlo. Do zakončení se totiž dral hostující Šernas, který ale v pádu nezamířil přesně. Szczesny je i nadále bez složitějšího zákroku.
61'
Obrannou povinnosti si splnil Piszczek, který zahnal rozehrávajícího Vaitkunase na jeho vlastní polovinu. Nakonec se do kombinace zapojil také Bartkus.
60'
Úplně stejně to před malým momentem zamýšlel Goralski, který pro změnu našel prostor, ve kterém se nacházel brankář Bartkus.
59'
Nakonec to sám na sebe vzal hostující Jankauskas, jehož kolmice za obranu soupeře neměla dobré parametry. K míči se tak dostal Szczesny.
58'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Simonas Paulius, přichází Vykintas Slivka.
57'
Úvod druhého poločasu zatím absolutně nepřipomíná ofenzivní choutky z prvního dějství. Momentálně totiž sledujeme hodně rozpačitou hru.
56'
Poláci to nyní zkouší trpělivou kombinací na vlastní polovině. Litva se ale k napadání moc nemá, spíše čeká, co soupeř předvede.
55'
Série nedovolených zákroků pokračuje. Na hranici žlutého kartónku si Šernas pomohl v souboji s Krychowiakem, žlutit se ale nebude.
54'
Žlutou kartu dostává Darvydas Šernas (Litva).
53'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Jan Bednarek, přichází Michal Pazdan.
52'
Střídající Teodorczyk vletěl do hostujícího Baravykase hodně ostře, druhý jmenovaný si nakonec odnesl menší šrám na týlní kosti.
51'
V souboji ve středu hrací plochy nakonec uspěl důraznější Paulius, který vybojoval pro svůj celek autové vhazování od pravé postranní čáry.
50'
Reprezentace Litvy se hodně rychle dostala k opačné šestnáctce, kde se do zakončení dral Lasickas. Do dráhy letu míče se postavil Cionek.
49'
Ta byla rozehrána nakrátko, načež to Vaitkunas zkoušel centrem do přehuštěného prostoru. Míč ale přeletěl celé pokutové území.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu, skončil na zemi hostující Paulius, který se okamžitě chytil za obličej. Standardka pro Litvu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Žlutou kartu dostává Jacek Goralski (Polsko).
46'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Łukasz Fabiański, přichází Wojciech Szczęsny.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Artur Jedrzejczyk, přichází Łukasz Piszczek.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Lukasz Teodorczyk.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo hodně zajímavou podívanou. Polsko mělo velkou územní převahu, načež nakonec dvakrát udeřilo. Litva postupem času přestala útočit, a tak jsme sledovali pouze jednu polovinu hrací plochy.
45'
První poločas skončil.
44'
Šance také na druhé straně! Po standardní situaci se míče chopil Šernas, který si ho potáhl na pravou nohu a poté pořádně protáhl Fabiańskyho.
43'
Aby toho nebylo málo, tak tentýž hráč to zkusil z velké vzdálenosti. Jeho rána nakonec skončila těsně nad horní konstrukcí.
42'
Další velká šance domácích! Kownacki obdržel přihrávku na malé vápno, odkud ale pouze trefil brankáře Bartkuse.
41'
Góralskiho nákop nenašel kýženého adresáta, nýbrž pouze hlavu Jankauskase. Netrvalo dlouho a k nedovolenému zákroku musel sáhnout Milik.
40'
Obrázek hry se nikterak nemění. Domácí jsou i nadále častěji u balónu, naopak soupeř začíná být až příliš pasivní.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Milik mohl předat na pravou stranu volnému Kownackimu, avšak celou akci vzal sám na sebe. Táhlou ránu nakonec poslal metr vedle.
37'
Teď se pro změnu nedovoleně provinili hráči Litvy, konkrétněji to byl Vorobjovas, jenž zatáhl za dres středopolaře Krychowiaka.
36'
Aktivní Lewandowski to přehnal s agresivitou, neboť při snaze zachytit míč fauloval jednoho z protihráčů. Hosté se okamžitě dostali na útočnou polovinu.
35'
Fabiański vyrazil balón ven z hrací plochy, netrvalo dlouho a Paulius musel spolupracovat s Bartkusem. Litva je směrem dopředu bezzubý.
34'
Ihned po rozehrávce si outsider tohoto zápasu přichystal rohový kop z pravé strany. Novikovas zkoušel najít Šernase, včas ale zasáhl brankář.
33'
Polsko právě vstřelilo branku!
To jsou věci! Domácí měli k dispozici přímý kop z lukrativní pozice. K exekuci se postavil ROBERT LEWANDOWSKI, který svojí střelu otřel o břevno, aby následně míč skončil za brankovou čárou. Nejdříve se pokračovalo ve hře, hlavní sudí nakonec přeci jenom ukázal ke středovému kruhu. Branka platí!
29'
Lewandowski to udělal parádně, těsně před šestnáctkou ale skončil na zemi. Nedovoleným zákrokem se provinil dotírající Girdvainis.
28'
Střídající Justas Lasickas se poprvé seznámil s kulatým nesmyslem, avšak následně o něj přišel. Polsko se ale volného prostoru zaleklo.
27'
Polská reprezentace začíná dominovat. Před malým momentem si Rybus navedl balón na levačku, balón ale nepropálil přes Verbickase.
26'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Fedor Cernych, přichází Justas Lasickas.
25'
Domácí brankář založil protiakci, na jejíž konci byla finální přihrávka od Bereszynskiho. Rozhozená obrana Litvy ale stačila nebezpečí uhasit.
24'
Litva se po delší době nastěhovala k opačnému pokutovému území. Vaitkunas to pro změnu zkoušel dalekonosným autem, který skončil u Fabiańskyho.
23'
Kownacki postupoval směrem do vápna, nicméně měl před sebou přesilu protihráčů. Domácí křídelník se zalekl a raději přihrál až na Krychowiaka.
22'
Vaitkunas se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry. Balón plachtil k Šernasovi, kterému se ale absolutně nezdařilo zpracování.
21'
Vaitkunas se neohroženě dral po pravé straně, odkud posílal do vápna načechranou nabídku. Nakonec se stala snadnou kořistí Fabiańskiho.
20'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme museli čekat něco málo kolem dvaceti minut. Momentálně jsou na tahu hosté.
19'
Polsko právě vstřelilo branku!
Teď už to ale Polsku vyšlo na jedničku! Centr z pravé strany propadl až k Rybusovi, který nezpanikařil a místo toho našel ještě lépe postaveného ROBERTA LEWANDOWSKIHO. Kanonýr mnichovského Bayernu bezpečně uklidil balón k tyči.
19'
Parádní kolmice směřovala na Bereszynskiho, který ale při přečíslení dvou na jednoho trefil právě posledního hráče Litvy.
19'
Nakonec se může pokračovat ve hře, domácí sportovně odevzdali balón svému soupeři. K rozehrávce se tedy dostane Bartkus.
18'
Hra musela být přerušena, neboť zdravotní problémy má jeden z hostujících hráčů. Na scénu přispěchal také lékařský personál.
17'
Bednarek na nic nečekal a okamžitě odkopl míč kousek za polovinu hřiště. Kownacki ale neuspěl ve vzduchu, posléze skončil na zemi Černych.
16'
Girdvainis zaváhal při odkopu, který posléze poslal pouze do napadajícího Bereszynskiho. Ten se s míčem otočil a posléze ho poslal na Góralskiho.
15'
Když tu náhle to dalekonosnou kolmicí zkoušel Krychowiak, který to nemyslel vůbec špatně. Lewandowskimu scházel zhruba krok.
14'
Kownacki si nevěřil na průnik kolem Girdvainisie, načež místo toho přihrál až ke středu hrací plochy. Poláci to zkouší hodně trpělivě.
13'
Baravykas nejdříve naznačil přihrávku, jenomže poté odcentroval do šestnáctky, kde kraloval Fabiánski. Pohotová práce pro domácího brankáře.
12'
Litva nyní uklidňuje hru zdlouhavou kombinací na vlastní obranné polovině. Domácí se pokouší napadat, avšak zatím bez úspěchu.
11'
Rybus se doslova prohnal kolem Vatikunase, který evidentně nestíhal. Následný střílený centr dokázal odvrátit na roh pozorný Girdvainis.
10'
Rázem se za na hranici ofsajdu dostával za balónem Lewandowski, avšak pomezní sudí odhalil zřejmě hodný těsný ofsajd.
9'
Na polovině hrací plochy se do sebe pustilo hned několik hráčů, nakonec se k volnému předmětu dostal Jankauskas, který přihrál až na Bartkuse.
8'
Novikovas to zkoušel podél pravé autové čáry, avšak zde narazil na početný hlouček protihráčů. Polsko ale ihned odevzdalo balón.
7'
Na opačné straně ještě zkoušel Kownacki oslovit lépe postaveného Lewandowskiho, před kterým včas vystoupil z obrany Girdvainis.
6'
Hosté měli k dispozici standardní situaci z levé strany. Na pohotový centr se ale vyhoupl pouze Jedrzejczyk, který zahrál za cenu rohového kopu.
5'
Litva se sice dostala do vedení, avšak vstřelená branka nemohla být uznána kvůli jasnému ofsajdu zakončujícího Šernase.
4'
Poprvé se s kulatým nesmyslem pomazlil domácí brankář Fabiański, který rozehrál do strany na Jedrzejczyka. Domácí to zkusí přes levou stranu.
3'
Baravykas musel z těžké pozice jednat s kolegou Černychem, který ale v tísni nestačil odehrát balón. Polsko se tak dostane k autovému vhazování.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Polsko: Fabiański – Cionek, Bednarek, Jedrzejczyk – Bereszyński, Krychowiak, Góralski, Rybus – Kownacki, Lewandowski (C), Milik
Náhradníci: Bialkowski, Szczesny – Kurzawa, Piszczek, Linetty, Kamiński, Zieliński, Peszko, Blaszczykowski, Pazdan, Teodorczyk, Grosicki

Litva: Bartkus – Vaitkunas, Jankauskas, Girdvainis, Baravykas – Verbickas, Paulius – Novikovas, Vorobjovas, Černych (C) – Šernas
Náhradníci: Švedkauskas, Plukas – Januševskij, Lasickas, Slivka, Mikuckis, Veliulis, Leimonas, Laukžemis, Simonas Urbys, Borovskis.
Litva

Fotbalisté Litvy se dle předpokladů nepodívají na nadcházející šampionát, což se ale vzhledem k těžké skupině, dalo očekávat. Litva dohromady nasbírala pouze šest bodů, což bylo druhé nejhorší počínání skupiny. Hůře na tom byla pouze reprezentace Malty, která uhrála jediná bod právě za remízu proti Litvě. Litva ale nikterak neotálí, naopak má za sebou řadu přátelských zápasů. Hned na úvod absolutně nestačila na Gruzii, která jí nasázela hned čtyři branky. Posléze se Litva vzchopila a dokázala zvítězit na těžké arménské půdě. To bylo ale z hlediska výher naprosto vše, následně přišla remíza proti Lotyšku a dvě prohry proti Íránu a Estonsku.
Polsko

Polská reprezentace si pohodlně počínala ve skupinové fázi o MS. Poláci totiž přišli o body pouze ve dvou případech, v jednom případě v tom byla porážka. Tato ambiciózní reprezentace ale s končeným součtem pětadvaceti bodů skončila na první pozici, Dánové pak ztráceli pět bodů. Polsko má za sebou už pět přípravných zápasů, avšak zvítězilo pouze v jediném. Hned první tři zápasy se Polsko střelecky neprosadilo, jenomže i tak dokázalo uhrát bezbrankovou remízu proti Uruguayi. Následně si Polsko spravilo chuť na Jižní Koreji, avšak toto vítězství nebylo vůbec přesvědčivé. Poslední přátelské utkání naopak nabídlo remízu 2:2 proti Chile.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa v Rusku se neúprosně blíží, nicméně ještě před ním si to v přátelském zápase rozdá Polsko a Litva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
MS v hokeji 2019 - hokejový dres a bonus 15 EUR zdarma