Priateľsky zápas: Švédsko – Dánsko (0:0)

Priateľské jún 02, 2018
Medzištátne priateľské futbalové zápasy 2018


Účastníci majstrovstiev sveta v Rusku Švédsko a Dánsko, sa spoločným zápasom pripravujú na šampionát. Švédi porazili v baráži Taliansko, čo bolo veľkým prekvapením.

Prípravný zápas pred MS vo futbale 2018:

Švédsko – Dánsko 0:0

Medzinárodný prípravný zápas
sobota 02.06.2018 o 19:45
Švédsko
0:0
0:0, 0:0
Koniec
Dánsko
Góly
Zostavy

Olsen – Krafth (74. Lustig), Granqvist (C) (46. Jansson), Lindelöf, Olsson – Durmaz (83. Larsson), Ekdal (46. Svensson), Hiljemark, Forsberg – Berg (65. Rohdén), Toivonen (65. Thelin)

Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C) (63. Vestergaard), Christensen, Larsen – Kvist, Delaney – Poulsen (77. Fischer), Krohn-Dehli (60. Schöne), Sisto (46. Braithwaite) – N. Jørgensen (74. Dolberg)

Online prenos
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 5:8. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:22.
Je konec! Dnešní bojovné utkání nakonec končí bezbrankovou remízou. Oba celky se postupně zvedly až ve druhém poločase, všechny gólovky ale skončily zmarem. O něco aktivnější byli hosté, avšak ani Švédsko nepředvedlo špatný výkon.
Konec zápasu.
89'
Dánové to zkusili po pravém křídle, načež centr z kopačky Dalsgaarda sevřel do náruče brankář Olsen. Blíží se nastavený čas.
87'
Schöne fauloval hned dvakrát za sebou, pokaždé se jednalo o zákrok na Thelina. Hlavní sudí ale žlutou kartu nevytáhl.
85'
Nyní byli blízko domácí! Forsberg našel před brankou Thelina, který ale z kostrbaté pozice zakončil nad branku.
84'
Na druhé straně se Rohdén dostal do zajímavé pozice pro centr, který mu nakonec zablokoval Dolberg. Rohový kop pro Švédsko.
83'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jimmy Durmaz, přichází Sebastian Larsson.
82'
Olsson byl zahnán do úzkých, což přineslo určitou naději Dánsku. Fischer to ale přehnal s důrazem, Jansson vybojoval volný kop.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Dánové jsou v těchto momentech utkání aktivnější, domácí se pro změnu pouze brání.
80'
Obrovská šance Dánska! Lindelöf propadl u brankové čáry a ke střele se dostal Delaney. Jeho zakončení nakonec směřovalo nad branku.
79'
V tuto chvíli je na hrací ploše nespočet nových tváří. Navíc se hra dostala do lehce nezáživnější pasáže, která nenabízí nic moc zajímavého.
78'
K exekuci se pochopitelně postavil Schöne, který to zkusil přímo na bránu. Technický obstřel ale skončil pouze na horní síti.
77'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Viktor Fischer.
76'
Durmaz to nyní neprovedl moc dobře, neboť fauloval kousek od vlastní šestnáctky. Na pořadu dne bude velice zajímavý přímý kop.
75'
Dolberg poděkoval Kvistovi za parádní přihrávku, včas ale zasáhl pozorný Lindelöf. Bude z toho rohový kop pro Dánsko.
74'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Mikael Lustig.
74'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Nicolai Jorgensen, přichází Kasper Dolberg.
73'
Christensen se i nyní nacházel na správném místě, neboť odvracel přízemní centr. Posléze měl menší práci také brankáře Schmeichel.
72'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Oba celky se snaží vstřelit úvodní branku, vyložené šance ale moc nepřicházejí.
71'
Co chybělo! Delaney to trochu překvapivě zkusil z velké vzdálenosti a jeho táhlá rána skončila kousek vedle tyče.
70'
Poulsen si zkoušel naskočit na přetažený centr, který nakonec do náruče ukryl brankáře Olsen. Dánové ale pokračují v aktivitě.
69'
Braithwaite to zkusil navedením míče ke středu hrací plochy, načež poslal ránu doprostřed. Olsen se ale nenechal zaskočit.
68'
Vestergaard pořádně zahnal svého obranného kolegu Christensena, který to nakonec k míči stihl. Dánsko se dostalo za polovinu.
67'
Schöne se snad poprvé setkal s míčem, který mu ale uskočil daleko od kopačky. Švédsko tak bude moci zaútočit.
66'
Obrannou povinnosti si splnil Christensen, který byl jako první u volného míče. Ten ale poslal pouze vysoko na tribunu. Na druhé straně se do zakončení dostal Olsson, který ale mířil doprostřed.
65'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ola Toivonen, přichází Isaac Kiese Thelin.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Marcus Rohdén.
64'
Forsberg obdržel přihrávku zády k brance, načež ho hodně ostře fauloval Kvist. Jednoznačný faul, domácí okamžitě rozehráli.
63'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Jannik Vestergaard.
62'
Máme za sebou více než hodinu hry. Stále čekáme na jakoukoliv vyloženou šanci, oba celky se střídají v držení kulatého nesmyslu.
61'
Braithwaite se chystal do úniku, který ale náramně přesným skluzem utnul Jansson. Domácí fandové to ocenili bouřlivým potleskem.
60'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Michael Krohn-Dehli, přichází Lasse Schöne.
59'
Dalsgaard nebyl úspěšný v rychlostním souboji proti Olssonovi, kterého musel ramenem faulovat. Ani tentokráte se žlutit nebude.
58'
Jorgensen je v úvodu druhého poločasu hodně na očích. Hostující útočník se nyní nacházel v ofsajdu, což potvrdil také opakovaný záběr.
57'
Standardka také pro domácí. Krátce po ní se po vzdušném centru natahoval Berg, k hlavičce se ale nakonec vůbec nedostal.
56'
Dánové opět dominují. Aktivní Jorgensen se drzým způsobem pokoušel prodrat až před brankáře, včas se ale vrátil Jansson.
55'
Technicky velmi dobře vybavený Krohn-Dehli si vzal na starost další standardku. Jorgensen si ale dělal prostor příliš agresivně.
54'
Olsson si hodil míč daleko od kopačky, což přineslo protiútok soupeře. Larsen našel Braithwaitea, který ale operoval zády k brance.
53'
Jorgensen si potáhl míč a poté odcentroval na Krohn-Dehliho. Jeho pohotová rána z první skončila v náruči Olsena.
52'
Larsenovo dlouhé vhazování nakonec skončilo pouze v zámezí, následně se o autu ujme Krafth. Očekávat se dá spolupráce s Durmazem.
51'
Na druhé straně si Jorgensen ukázkově poradil s neposedným míčem, jeho kolegové se posléze ujali autového vhazování z levé strany.
50'
To celé ale přineslo rohový kop v podání Dánů. Centr se zakroutil na hlavu Kjaera, který v tísni nedokázal zakončit přesně.
49'
Poprvé se do útočného výpadu zapojil Braithwaite, který posílal zajímavý centr na zadní tyč. Velmi dobře ale zakročil kapitán Jansson.
48'
Ihned v úvodu se k míči dostal hostující brankář Schmeichel, který ho poslal na druhou stranu. Jorgensen ale neuspěl ve vzduchu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Gustav Svensson.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Martin Braithwaite.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Granqvist, přichází Pontus Jansson.
46'
Začal druhý poločas.
Máme za sebou úvodní dějství, které moc fotbalovosti nepřineslo. Viděli jsme nespočet osobních soubojů a také nedovolených zákroků. Koneckonců se o jedinou vážnější střelu postaral Sisto, který protáhl brankáře Olsena.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
To nebylo vůbec špatné. Na centr z kopačky Jorgensena si naskočil Poulsen, který ale nedokázal sklopit mířidla.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Krohn-Dehli se postaral o rozehrávku dalšího rohového kopu, po kterém se utvořil menší zmatek. Nakonec si útočným faulem pomohl Jorgensen.
42'
Stryger je v prvním poločase téměř u všeho. Tentokráte se sám postaral o nedovolený zákrok, který spáchal na Durmaze.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Durmaz posílal opět míč do ohně, nakonec se na druhé straně zjevil Olsson, jehož prudkou ránu musel srazit Kjaer.
39'
Durmaz nakonec ideálně načasoval náběh na kolmici, po které se dostal k pohotovému centru. Ten zaplul do náruče brankáře Schmeichela.
38'
Úplně nenápadný Berg se konečně prosadil v souboji o míč, ten ale prodloužil pouze do země soupeře. Hra je plná nepřesností.
37'
Krohn-Dehli rozehrál rohový kop nakrátko. Nakonec se k centru dostal Sisto, načež vysoko nad branku halvičkoval Delaney.
36'
První vážnější zakončení! Sisto si navedl míč na pravou nohu a poté pořádně protáhl znuděného Olsena.
35'
Na druhé straně se za obranu dostával Stryger, avšak jeho postup vpřed zmařil praporek pomezního – ofsajdové postavení.
34'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry. Nyní přebralo iniciativu nad utkáním Švédsko, které se postupně přibližuje k brance.
33'
Durmaz tak dlouho hledal cestičku do vápna, až nastřelil do nohy Christensena. Domácí se marně dožadovali pokutového kopu.
32'
K rozehrávce se postavil právě Forsberg, který kroutil balón směrem do branky. Nakonec zasáhl hned první bránící hráč.
31'
A navíc přijde další standardka. Dalsgaard totiž neodhal dráhu letu míče, a místo kulatého nesmyslu trefil Forsberga.
30'
Dánové jsou pod velkým tlakem. Kjaer se zmohl pouze na odkop ke středovému kruhu, kde se zrovna nacházel Granqvist.
29'
Domácím byla poskytnuta výhoda, která nakonec nebyla potřeba. Z levé strany totiž centroval Forsberg, následně se autu ujme Durmaz.
24'
Hiljemark se zbavil dvojice napadajících protihráčů a posléze přihrál na pravou stranu na Durmaze. Švédové se nyní drží s míčem na útočné polovině.
23'
Lékařský personál se okamžitě dostal ke Strygerovi, který po pár minutách vstal. Dánové budou hrát chvíli v početní nevýhodě.
22'
Hra musela být pozastavena, neboť se za temeno hlavy drží hostující Stryger. Ten to v předchozím souboji pořádně schytal.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Švédsko konečně začalo trochu útočit, stále ale sledujeme utkání bez vážnějších šancí.
20'
Těžiště hry se pro změnu přesunulo na levé křídlo, kde se Olsson pokoušel vydolovat zdánlivě ztracený míč. Poulsen si ale počínal důrazně.
19'
Krafth vyvezl míč až k hranici velkého vápna, kde ještě spolupracoval s Durmazem. Druhý jmenovaný ale narazil do Larsena.
18'
K rozehrávce se postavil Forsberg, který to zkoušel cvičeným signálem. Do volného míče se opřel Olsson, jehož pokus neměl dobré parametry.
17'
Olsson si přehodil míč na levačku a poté odcentroval do šestnáctky. Nakonec na jistotu zahrál Christensen, roh pro Švédsko.
16'
Stále se hraje výhradně na polovinu domácího celku. Švédsko se zatím ani nepřiblížilo k brance, kterou střeží Schmeichel.
15'
Tentokráte to zkoušel Sisto, který si dlouho pohrával s kulatým nesmyslem. Nakonec to přeci jenom vzal sám na sebe, míč ale skončil za čárou.
14'
V tomto úseku hry mají hosté výraznou územní převahu. Dalsgaard vhazoval dalekonosný aut, po kterém se útočným faulem prezentoval Poulsen.
13'
Poulsen to zkoušel hodně drzým průnikem, který mu kupodivu vyšel na jedničku. Po zpětné přihrávce ale nezakončoval Dalsgaard.
12'
Brankář Olsen se postavil k výkopu od své svatyně. Ten poslal kousek za polovinu hřiště, kde ale urostlý Toivonen neuspěl v souboji.
11'
Úvodní rohový kop směřoval na bližší tyč, kde ale kraloval Granqvist. Posléze ještě vypálil vysoko nad branku Sisto.
10'
Stryger nakonec našel na hraně ofsajdu volného Sista, jehož centr na zadní tyč musel za cenu rohového kopu odvracet Olsson.
9'
Christensen se nyní ujal rozehrávky z vlastní obranné poloviny. Míč přeposlal na levou stranu na Strygera, který se ale vrátil zpět.
8'
Sisto se chystal vyvézt míč, když tu náhle k němu přiběhl Lindelöf. Domácí zadák nakonec fauloval, volný kop pro hostující hráče.
7'
Série faulů pokračuje. Tentokráte si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Kvist, který rukama zatáhl za dres Ekdala.
6'
Dalsgaard si nebral servítky a míč směřující proti jeho noze, poslal razantním způsobem na tribunu. Olsson se ujme autu.
5'
Nedovoleným zákrokem si kousek za polovinou hřiště pomohl Delaney, který ve vzduchu doslova zbořil Durmaze.
4'
Maličký Krohn-Dehli přeci jenom přenesl hru na pravou stranu na Dalsgaarda, jehož centr přinesl útočný faul v podání Jorgensena.
3'
Poprvé se k míči dostali také domácí hráči, konkrétněji to byl Krafth, který vhazoval od pravé autové čáry. Dánsko se ale ubránilo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Švédsko: Olsen – Krafth, Granqvist (C), Lindelof, Olsson – Durmaz, Ekdal, Hiljemark, Forsberg – Berg, Toivonen
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Augustinsson, Claesson, Helander, Jansson, Thelin, Larsson, Lustig, Rohden, Svensson

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen, Larsen – Kvist, Delaney – Poulsen, Krohn-Dehli, Sisto – N. Jørgensen
Náhradníci: Rønnow, Lossl – Ankersen, Braithwaite, Dolberg, Jensen, Zanka, Knudsen, Lerager, Schöne, Vestergaard.
Dánsko

Úplně stejnou cestu kvalifikací mělo i Dánsko. Dánové se totiž ve skupině E ocitli na druhé pozici, na vedoucí Polsko pak ztráceli pět bodů. Dánsko tak díky zlepšené formě z posledních zápasů přeci jenom dostalo na barážovou pozici a před branami šampionátu v Rusku stálo nevyzpytatelné Irsko. Dánsko v prvním zápase nevstřelilo ani branku a k soupeři se jelo za bezbrankového stavu. Irsko ale naprosto nezvládlo výhodu domácího prostředí, neboť si nechalo vstřelit hned pět branek. Dánové se tedy můžou radovat z postupu, letošní mistrovství světa se jim nevyhne.
Švédsko

Fotbalisté Švédska se dostali do velmi nepříjemné skupiny s Francií, Nizozemskem, Bulharskem, Lucemburskem a Běloruskem. Tento nevyzpytatelný celek ale dokázal díky lepšímu skóre uhájit druhou pozici, čímž se tak dostal do následné baráže o samotný postup. Proti ale stál velmi nepříjemný soupeř, kterým byla Itálie. Švédové sice z obou vzájemných zápasů vstřelili pouze jednu branku, avšak právě tato jediná trefa stačila k postupu. Nejlepším skupinovým střelcem poté byl forvard Marcus Berg, jenž nasázel osm branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa v Rusku se neúprosně blíží, nicméně ještě před ním si to v přátelském zápase rozdá Švédsko a Dánsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.