Priateľsky zápas: Slovensko – Švédsko (0:6)

Reprezentácia 12 januára, 2017
Medzištátne priateľské futbalové zápasy 2017

Slovenská futbalová reprezentácia prehrala prípravný zápas v Abu Zabí proti reprezentantom Švédska 0:6.

Švédsko – Slovensko 6:0 (1:0)

Góly: 19. Isak, 51. Karlsson, 59. a 79. Andersson, 89. Frick, 90.+ Ghoddos. ŽK: Vavro (SR), rozhodoval: Abdulaah Hasan (Bahrajn)

Švédsko: Linde – Wahlqvist, Tinnerholm (76. Salomonsson), Nilsson (60. Dagerstal), Larsson – Isak (71. Frick), Allansson, Lewicki (60. Ghoddos), Claesson – Moberg-Karlsson (60. Sema), Andersson (85. Bärkroth)

Slovensko: Dúbravka – Šulek, Vavro, Kružliak (46. Krivák), Čonka – Huk, Káčer (60. Gergel), Škvarka (46. Bukata) – Guba (60. Oršula), Šafranko (60. Malec), Hlohovský (46. Mišák)

Ján Kozák (tréner SR): „Ťažko sa hodnotí takýto zápas, pretože prehrať 0:6, to je, na takejto úrovni, niečo strašné. Prvý polčas ešte zniesol aké-také kritériá, najmä začiatok z našej strany nebol zlý, ale prvá strela na bránku a opäť gól… Zahodili sme penaltu. Aj v prvom polčase však súper bol kolmejší, rýchlejší, futbalovejší. V druhom polčase sa mužstvo po inkasovaní druhého, tretieho gólu rozsypalo. To ma najviac zlostí, pretože na tejto úrovni sa to nesmie stať. Každý musí byť koncentrovaný a hrať do posledných síl, a nie dostať sa do stavu, v akom hráči boli – úplne bez koncentrácie, bez duše, a to je veľmi zlé.“

Ligový výber trénera Jána Kozáka ukončil sústredenie v Spojených arabských emirátoch s bilanciou dve prehry a skóre 1:9. V prvom prípravnom zápase slovenský ligový výber prehral s Ugandou 3:1.