Hokejová LM: Banská Bystrica – Lugano (5:2)

Hokejová LM september 01, 2018
Hokejová Liga majstrov / Champions Hockey League 2018/19

Banská Bystrica prehrala prvý zápas s Jyväskylä vysoko 1:6. Lugano v prvom zápase v Plzni 2:3. Podarí sa Baranom získať prve tri body proti švajčiarskemu tímu?

Hokejová Liga majstrov – H-skupina:

Banská Bystrica (SR) – HC Lugano (Švaj.) 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Góly: 17. Asselin (Faille, Marshall), 25. Zigo (B. Miller, Higgs), 27. Marshall (Faille), 38. Faille (tr. strieľanie), 49. Zigo (Higgs, Asselin) – 21. Hofmann (trestné strieľanie), 29. Lajunen (Chorney)

Banská Bystrica: Williams – V. Mihálik, Marshall, B. Miller, Kubka, J. Brejčák, K. Sloboda, Biro – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, J. Sýkora – A. Šťastný, T. Surový, R. Varga – Gabor, Češík, Belluš – M. Giľák

Lugano: Merzlikiňš – Chorney, Riva, Jecker, Ronchetti, Matewa, Wellinger – Romanenghi, Lapierre, Hofmann – Bürgler, Lajunen, Klasen – Walker, Sannitz, Reuille – Jörg, Morini, Cunti – Haussener

Liga majstrovSkupina H
sobota 01.09.2018 o 19:00
B. Bystrica
5:2
1:0, 3:2, 1:0
Koniec
Lugano
Góly
Zigo (49:00')
Faille (37:21')
Marshall (26:49')
Zigo (24:18')
Asselin (16:01')
Lajunen (28:25')
Hofmann (20:18')
Zostavy

Williams (Baroš) – Mihálik (A), Marshall, Miller, Kubka, Brejčák, Sloboda, Biro – Tamáši, Faille (A), Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora (TS) – Šťastný, Surový (C), Varga – Gabor, Češík, Belluš – Giľák

Merzlikins (Müller) – Chorney, Riva, Jecker, Ronchetti, Matewa, Wellinger – Romanenghi, Lapierre (A), Hofmann – Bürgler (C), Lajunen, Klasen – Walker, Sannitz (A), Reuille (TS) – Jörg, Morini, Cunti – Haussener

Online prenos
To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 1 962 diváků.
Střely na branku: 23 – 19
Je dobojováno. Domácí hokejisté druhý duel v Lize mistrů zvládli a po výhře 5:2 nad Luganem si připisují první tři body do tabulky. A nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. V utkání podali velmi dobrý výkon a hosté tak byli prakticky bez šance. Z ledu Banské Bystrice tak nevezou ani body a protože prohráli i ve čtvrtek v Plzni, na svém kontě nemají ani jeden bod.
Konec zápasu.
59:48
Ještě jedna poslední akce na straně Lugana a už se nic nestane. Zápas tak končí.
59:05
Další osvobození domácích a fanoušci Banské Bystrice už stojí na nohou a vestoje aplaudují svým hokejistům, kteří dnes podali velmi dobrý výkon.
58:26
Domácí získali po střele Sannitze puk a hned ho vyhodili až před branku Lugana. Dokázali se tak osvobodit a šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Martin Belluš – 2 min., hákování).
56:53
Obrana Lugana zastavila další střelu domácích a okamžitě poslala kotouč do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
56:29
Zápas se už prakticky jenom dohrává. Puk mají na svých hokejkách domácí hráči a ještě se snaží pro diváky o pěkné kombinace.
55:38
Ziga dostal od Higgse přihrávkou k modré čáře, zamířil pak blíže brance Lugana, jeho zakončení po zemi ale skončilo jen vedle levé tyče Merzlikinsovy branky.
54:51
Dnes hodně agilní Guillaume Asselin páll z pravého kruhu a Merzlikins se opět stačil přesunout a efektním semaforem jeho ránu zastavil.
54:18
Domácí se už příliš nikam neženou, snaží se držet svůj náskok a nechtějí pustit hosty ke snížení stav skóre.
53:52
Gregory Hofmann se obtočil na levém kruhu a z otočky vystřelil, ovšem trefit domácí branku se mu nepovedlo. Domácí tak bleskově otáčejí hru na druhou stranu.
53:45
Hráči domácího celku se dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje před brankáře Williamse. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
53:38
Na řadě je další komerční přestávka.
52:43
Hosté vrhají své poslední síly do útoku a nyní zahrozil přízemní střelou Jani Lajunen, ten však puk mezi tři tyče neposlal. Rázem tak domácí celek otáčí hru na opačnou stranu.
51:29
Další nebezpečná střela zamířila na Merzlikinse, který fantasticky zakročil a podržel aspoň malé naděje pro svůj celek. Nyní už dopředu míří zase hráči Lugana.
51:01
S hosty to už nevypadá dobře. Prohrávají o tři góly a navíc Banská Bystrica má další tlak před hostující brankou.
49:00
Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Dvojnásobná početní výhoda domácích je využita. TOMÁŠ ZIGO dokázal po odrazu kotouče ho dorazit z pravé strany do odkryté sítě a svým druhým gólovým příspěvkem v utkání tak navyšuje náskok domácích na tři branky – 5:2. Asistence: Brock Higgs a Guillaume Asselin.
48:13
Hráči Banské Bystrice se už uhnízdili v pásmu hostů a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Zatím však žádnou střelu na branku Lugana nevyslali.
48:06
Hosté si berou oddechový čas.
48:06
Další vyloučený hostující hráč a domácí celek bude hrát početní výhodu pět na tři. Další šance, jak ještě více odskočit svému soupeři.
48:06
Vyloučení v týmu HC Lugano (Jani Lajunen – 2 min., krosček).
47:41
Sevření kotouče domácím hráčem v útočném pásmu a sudí vykazuje hru do středního pásma.
47:27
Miller střílel švihem z levého kruhu, puk se dostal až před Merzlikinse, který holí posunul kotouč do bezpečí. Domácí ale stále drží útočné pásmo a kombinují před hostujícím brankářem.
47:13
Vyloučení v týmu HC Lugano (Elia Riva – 2 min., podrážení).
46:33
Guillaume Asselin se snažil postrčit puk na volného Érica Failleho, druhý jmenovaný ovšem pouze promáchl. Další akce domácích tak zůstala bez gólového efektu.
46:20
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před branku Lugana. Vhazovat se bude po pravé ruce Elvise Merzlikinse.
45:21
Hosté jsou už v plném počtu.
44:44
Další osvobození Lugana a kotouč míří až před Stephona Williamse. Znovu tak musí hráči Banské Bystrice začínat akci z vlastního obranného pásma.
44:02
Marshall dostal přihrávku na paty, poté sebrali puk hosté a okamžitě a bez čekání ho vyhodili před domácí branku. Tam se také celá domácí pětka vrací zpět.
43:38
Hosté se dokázali osvobodit a domácí museli spěchat zpět ke své brance, odkud založili další útočnou akci v přesilové hře.
43:21
Vyloučení v týmu HC Lugano (Timo Haussener – 2 min., vysoká hůl).
42:11
Róbert Varga nahodil od levého mantinelu puk před branku hostů, kde se snažil zakončovat Vladimír Mihálik, ovšem hůl do jeho střely vložil jeden z obránců Lugana.
40:59
Sýkora dostal přihrávku na levý kruh, jeho pokus byl ale sražen mimo tři tyče. Nicméně domácí hráči udrželi útočné pásmo a dále hrozí před Merzlikinsem.
40:34
Domácí příznivci ženou neustále svými hlasivkami hokejisty Banské Bystrice do útoku a hráčům to pomáhá. Nyní však budou čelit vhazování ve vlastním obranném pásmu.
40:20
Domácí se hned dostali ke střele před hostující brankou, tam však zasáhl brankář Merzlikins a podržel svůj tým.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 18 – 18
Také druhá třetina je za námi. V ní jsme viděli pět branek, domácí jsou ale stále ve vedení. Postupně se dostali na výsledek 4:2 a mají tak dobře nakročeno k prvním bodům do tabulky. Hosté ale zbraně nesloží a ještě se pokusí se zápasem něco udělat. Čeká nás tak zajímavá třetí třetina, která začne přibližně ve 20:44.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:55
Marshall se ještě pokusil zakončit, proti ovšem byla obrana hostů. Ti nepustili Banskou Bystrici do vyššího vedení a třetina je u konce.
39:16
Domácí drží kotouč co nejdále od vlastní branky a snaží se ještě pohnout se skóre. Merzlikins byl ale proti.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:30
Domácí znovu ožili a natlačili se opět před hostující branku. Nicméně tentokráte žádnou střelu nevyslali.
37:21
Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Také po faulu hostů v šanci domácích bylo nařízeno trestné střílení, které dokázal proměnit ÉRIC FAILLE. Ten si sjel až k Merzlikinsovi a z pravé strany ho překonal kolem jeho levého betonu – 4:2.
37:21
Vyloučení v týmu HC Lugano (Sebastian Reuille – trestné střílení, hákování).
36:50
Hosté jsou v plném počtu.
36:06
Luca Cunti pálil z vrcholu pravého kruhu na branku domácích, puk se otřel o boční konstrukci.
35:18
Hosté začali přesilovku útočně, ovšem domácí se dostali brzy na kotouč a vyhodili ho až před hostující branku.
34:50
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Andrej Šťastný – 2 min., držení).
34:50
Hosté byli opět v tlaku před brankou Bystrice, ale nedokázali puk protlačit za Williamsova záda.
34:11
Už ale opět hosté o sobě dávají vědět. Ti se postupně dostali do útočné akce, na pravém kruhu švihl do střely Gregory Hoffmann, leč nebyl úspěšný.
33:33
Domácí vyvinuli další tlak před hostující brankou, ke střele před ní se dostal Alex Tamáši, ovšem ta zamířila jen vysoko nad Merzlikinsovu branku.
31:50
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gilbert Gabor – 2 min., hrubost).
31:50
Vyloučení v týmu HC Lugano (Massimo Ronchetti – 2 min., krosček).
31:13
Naopak hosté se bleskově přemístili na druhou stranu a střela Sannitze ohrozila Williamse, který musel zasahovat holí.
30:31
Domácím se nepodařilo dostat se do útočného pásma a tentokráte Merzlikinse neohrozili. Hosté tak otáčejí hru a míří do útočného pásma.
29:04
Hosté se znovu dostali do blízkosti domácí branky a snažili se o vyrovnání, ovšem obrana domácích byla proti.
28:25
Lugano vstřelilo branku! Hosté se dostávají domácímu celku na dostřel jediné branky. JANI LAJUNEN zblízka nadvakrát překonal Williamse a využil tak přesilovou hru Lugana. To je zase zpátky ve hře – 3:2. Asistence: Taylor Chorney.
27:41
Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Karol Sloboda – 2 min., držení).
26:49
Banská Bystrica právě vstřelila branku!
A z tohoto tlaku domácí vytěžili další gól. Z prostoru mezi kruhy střelou švihem nedal šanci brankáři Lugana BENJAMIN MARSHALL a posílá tak domácí celek do dvoubrankového náskoku – 3:1. Asistence: Benjamin Marshall a Éric Faille.
26:37
Domácí mají neustále tlak před hostující brankou a Merzlikins se musí mít opět na pozoru.
24:18
Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Domácí strhávají vedení znovu na svou stranu. TOMÁŠ ZIGO se v prostoru mezi kruhy dostal k odraženému kotouči, který poté bekhendovou střelou uklidil mezi tři tyče – 2:1. Asistence: Brenden Miller a Brock Higgs.
23:51
Hráči domácího celku se opět nastěhovali před Merzlikinsovu branku, tam se střelou po zemi prezentoval Marek Biro, ale hostující brankář dokázal zakročit.
22:43
Hosté se dopustili ofsajdu a hra je vykázána do středního pásma, kde se bude vhazovat.
21:39
Domácí operovali před hostující brankou, střelu Brejčáka nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a Merzlikins tak mohl v pohodě dostat puk pod kontrolu.
21:02
Banskobystričtí tak přišli o svůj těsný náskok hned v první minutě druhé třetiny. Ale snaží se v další akci strhnout vedení na svou stranu.
20:18
Lugano vstřelilo branku! Sám GREGORY HOFMANN poté najel do mezikruží a střelou po zemi našel skulinku mezi betony Williamse a dokázal ho z trestného střílení prostřelit – 1:1. Je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku.
20:18
Hoffman se dostal do šance před domácí brankou a byl při střele faulován. Sudí tak nařizují trestné střílení pro hosty!
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 6 – 7
První třetina je za námi. V ní jsme viděli útočný hokej na obou stranách. Skóre otevřeli agilní domácí hráči, kteří měli optickou herní převahu. V přesilové hře se prosadil bekhendovou střelou Guillaume Asselin a poslal Banskou Bystrici do průběžného vedení. Hosté se snažili vyrovnat ještě do konce první části hry, to se jim ale nepovedlo. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 19:50.
20:00
První třetina skončila.
19:55
Ti už to ale před domácí brankou nestihli a první třetina je u konce.
19:38
Andrej Šťastný se pokusil před hostující brankou o nenápadnou střelu, která ale skončila na Merzlikinsovi. Ten poté nechal hru plynout a poslal puk mezi své spoluhráče.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:39
A znovu zatlačili hráči Lugana domácí borce do obrany a střela Bürglera skončila na Williamsovi, jenž zasáhl vyrážečkou. Následně pak posílá své spoluhráče do útoku.
18:12
Hosté se dlouho snažili v útočném pásmu o srovnání stavu skóre, jejich střela ale zamířila mimo tři tyče.
16:01
Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Domácí využívají už klasickou početní výhodu, když se GUILLAUME ASSELIN z prostoru mezi kruhy nemýlil a bekhendem prostřelil Merzlikinse – 1:0. Ujímají se tak vedení. Asistence: Éric Faille a Benjamin Marshall.
15:54
Hosté jsou už ve čtyřech hráčích.
15:33
Vyloučení v týmu HC Lugano (Elvis Merzlikins – 2 min., nedovolené bránění).
15:33
Z pravého kruhu střílel Éric Faille a Merzlikins musel jít opět do akce. Poté přerušil hru a po jeho zákroku na domácího útočníka se bude vylučovat.
14:50
Hosté se dostali ke kotouči a okamžitě ho vyhazují až před domácí branku. Banská Bystrica tak musí zakládat další akci z hloubi vlastního obranného pásma.
14:08
Domácí hráči jsou nastěhováni v útočné třetině a rozvíjejí první přesilovkovou akci. Zatím se jim ale nedaří dostat se ke střele před Merzlikinsem.
13:54
Na řadě je komerční přestávka.
13:54
Vyloučení v týmu HC Lugano (Lucas Matewa – 2 min., nedovolené bránění).
13:40
Éric Faille si nabruslil až před branku hostů. Jeho střelu vyrazil Merzlikins před sebe a dorážka jednoho z hráčů domácích pak skončila mimo tři tyče. Velký závar před brankou Lugana tak brankou nekončí!
12:51
Matej Češík se dostal ke střele z pravého kruhu a nebyl to vůbec špatný pokus. Ovšem Merzlikins nastavil svoji hůl a kotouč vyrazil do bezpečí. Následně pak do útoku míří jeho spoluhráči.
12:10
Nakonec ale nemusel, neboť se hráči Banské Bystrice nedostali k žádnému zakončení. Obrana Lugana sebrala puk a zamířila bleskově na druhou stranu.
11:27
Domácí hokejisté zakládají další svou útočnou akci z hloubi vlastního obranného pásma a už postupují směrem k Merzlikinsově brance. Ten se tak musí mít opět na pozoru.
11:00
Banskobystričtí poslali kotouč přes celé kluziště až k brance hostů a je z toho zakázané uvolnění. Proto se hra stěhuje zpět před Williamse, kde se bude vhazovat po jeho pravé ruce.
10:15
Rychlost hry neustává, sledujeme útočný hokej, který se divákům musí líbit. A hlavně těm domácím, protože Banská Bystrica je zatím lepším týmem a diktuje tempo hry.
09:05
Muro Jörg byl sice tísněn obranou domácích, podařilo se mu vystřelit z levého kruhu. Kotouč se pak odrazil od holenního chrániče domácího obránce Slobody a ten ho posílá pryč z obranného pásma.
08:10
Róbert Varga podél levého mantinelu nabruslil až před Merzlikinsovu branku, do zakončení se však nedostal. Obrana Lugana se stihla vrátit zpátky a útok domácího celku zastavila.
07:44
Tomáš Zigo tečoval těsně před Merzlikinsem a brankář hostů byl opět zaměstnán. Tentokráte zasáhl lapačkou, ve které puk podržel. Dotírali na něho útočníci Banské Bystrice a hra je tak přerušena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
07:16
Na druhé straně se po delší době zrodila akce také na straně Lugana, které se dostalo před Williamse, jenž kryl přízemní střelu Lajunena.
06:31
Domácí stále drží útočnou třetinu a operují před brankou Lugana. Merzlikins se musel mít opět na pozoru, střela Guillaumeho Asselina ho znovu zaměstnala.
06:07
Vladimír Mihálik střílel od modré čáry a donutil Merzlikinse k dalšímu zákroku. Ten puk pokryl holí a následně pak znovu hru přerušuje. V posledních chvílích je před brankou švýcarského Lugana příliš rušno.
06:05
Mihálik pálil na branku Lugana a puk zasáhl masku Merzlikinse. Hra je tak okamžitě přerušena. Po krátké komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním po jeho pravé ruce.
05:44
Merzlikins zastavil holí střelu jednoho z domácích hráčů a hned na to přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce. Banská Bystrica tak udržela útočné pásmo.
05:10
Tempo hry je dost vysoké, oba celky se snaží neustále útočit a hra se tak příliš nepřerušuje. Na větší šanci si ovšem musíme stále počkat.
04:17
Dnešní Top Scorer, Ján Sýkora, se dostal ke střele, ale Merzlikins nemusel vůbec zasahovat. Pomohla mu vlastní obrana, která zase poslala puk do bezpečí.
03:50
Nestalo se, hráči v rudých dresech dokázali opět na kotouč dosáhnout a hned ho vytáhli směrem dopředu. A už jsou také v útočné třetině.
03:30
Zakázané uvolnění domácích hokejistů stěhuje hru zpět před Williamse. Kde se před ním bude vhazovat. Hosté tak budou moci znovu ohrozit jeho branku.
03:22
Taylor Chorney pálil od modré čáry, jeho jedovku zachytila obrana Banské Bystrice a hned na to gólman domácích přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
02:24
Hosté znovu vystrčili růžky a Mauro Jörg dorážel střelu od modré čáry, ovšem znovu se zaskvěl Stephon Williams. Ten pak poslal puk znovu mezi své spoluhráče, kteří míří opět do útočné akce.
01:29
Willliams musel zasahovat proti nebezpečné střele Sebastiana Reuilleho, který se natlačil těsně před něho. Jeho přízemní střela však skončila na levém betonu domácího brankáře.
01:02
Na druhé straně střílel od modré čáry Benoit Jecker, ale také on si přesně nepočínal. Hra se znovu otáčí na druhou stranu.
00:36
Domácí se hned dostali do útočného pásma, kde zahrozili první střelou, ta však zamířila mimo tři tyče.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihálik (A), Marshall, Miller, Kubka, Brejčák, Sloboda, Biro – Tamáši, Faille (A), Asselin – Zigo, Higgs, Sýkora (TS) – Šťastný, Surový (C), Varga – Gabor, Češík, Belluš – Giľák

HC Lugano: Merzlikins (Müller) – Chorney, Riva, Jecker, Ronchetti, Matewa, Wellinger – Romanenghi, Lapierre (A), Hofmann – Bürgler (C), Lajunen, Klasen – Walker, Sannitz (A), Reuille (TS) – Jörg, Morini, Cunti – Haussener

Rozhodčí: Smetana, Baluška – Tvrdoň, Synek.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky na sebe ještě nenarazily, bude to tak pro ně premiéra a jedna velká neznámá.
HC Lugano

To hosté ze švýcarského Lugana jsou na tom stejně. Ti ovšem na ledě Plzně stále živili naději na výhru, když ve třetí třetině byl stále stav 2:2. Indiáni nakonec ve čtyřiapadesáté minutě rozhodli o výhře v základní hrací době a Lugano tak nakonec nedosáhlo ani na bod. O to víc dnes prahnou po bodovém zisku. Uvidíme, jak si oba celky povedou. Čeká nás další zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Hokejisté Banské Bystrice ve čtvrtek vyzvali v prvním utkání nové sezóny hokejové Ligy mistrů na svém ledě finský celek JYP Jyväskylä. Držet krok se silným soupeřem se jim dařilo jen v první třetině, kdy srovnali stav na 1:1. To ale bylo z jejich strany vše. Jyväskylä v průběhu zápasu nasázela dalších pět branek a po výsledku 6:1 brala první tři body do tabulky. Slovenský tým je tak zatím bez bodu a dnes znovu před svými diváky bude usilovat o první body.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Ve čtvrtek odstartoval nový ročních hokejové Ligy mistrů, nebo chcete-li Champions Hockey League a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy HC 05 iClinic Banská Bystrica (Slovensko) a HC Lugano (Švýcarsko).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.