JYP Jyväskylä – HC Oceláři Třinec (4:2)

Hokejová LM január 09, 2018
Hokejová Liga majstrov / Champions Hockey League 2017/18 Semifinále

JYP Jyväskylä – HC Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Góly a asistencie: 27. Rooba (Jokinen, Turkulainen), 33. Mäenpää (Puustinen, Tuppurainen), 34. Mäenpää (Immonen), 35. Kolehmainen (Vainio, Saari) – 12. Adamský (Polanský, Krajíček), 43. Marcinko (Svačina, Růžička)

Liga majstrovSemifinále
utorok 09.01.2018 o 18:00
Jyväskylä
4:2
0:1, 4:0, 0:1
Koniec
Třinec
Góly
Kolehmainen (34:19')
Mäenpää (33:55')
Mäenpää (32:04')
Rooba (26:25')
Marcinko (42:16')
Adamský (11:47')
Zostavy

Olkinuora (Laurikainen) – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Jokinen, Ikonen, Yonkman – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Rooba, Kanninen, Louhivaara – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Saari, Stråka, Kolehmainen – Likola

Hamerlík (Hrubec) – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, Musil, Jank, Kovář – Růžička, Marcinko, Svačina – Cienciala, Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík

Online prenos
S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 2 646 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou.
STŘELY NA BRÁNU

JYP Jyväskylä – 29
HC Oceláři Třinec – 38
Dnešní utkání je tedy u konce a JYP si do odvety poveze náskok dvou branek. Do vedení se sice ve 12. minutě díky Martinu Adamskému dostali hosté, nicméně ve druhé třetině Jyväskylä řádilo. Třinec nejprve přišel o vedení, když se trefil Rooba, a poté Finům dal šanci svou nedisciplinovaností. V přesilové hře 5 na 3 se totiž trefil Mäenpää, stejný hráč záhy přidal druhou branku a dílo zkázy posléze o chvíli později dokonal Kolehmainen. S Oceláři to vypadalo hodně zle a o moc lepší to nebylo ani po konci zápasu. Marcinko už totiž dokázal jen snížit a to znamená, že Třinec v odvetě nečeká nic jednoduchého.
Konec zápasu.
59:31
Oceláři se nemohou usadit v útočném pásmu. JYP brání skvěle.
59:15
Další vítězné buly Jyväskylä. Puk jde znovu za Petera Hamerlíka.
59:09
Třinci už nezbývá moc času do konce zápasu a vhazovat se bude ve středním pásmu. Kotouč se totiž odrazil přes mantinel.
58:56
Domácí znovu vyhráli vhazování a posouvají kotouč přes všechny čáry.
58:49
Oceláři podnikli rychlý návrat do útočného pásma. Následovala pouze slabá střela Rotha, jenž od modré čáry trefil prostředek brány.
58:27
Okamžitě po buly u Olkinuory je kotouč vyhozen až za Hamerlíka.
58:22
Oddechový čas pro hosty.
58:22
Konečně se jeden z domácích dostal ke kotouči a je tady vyloučení. Mikko Kalteva (JYP) si odpyká dvouminutový trest za hrubost.
58:09
Na druhé straně se o korekci skóre snaží Třinec. Navíc bude mít český tým přesilovou hru.
57:37
Domácí mohli zvýšit náskok. Tuppurainen získal puk na levé straně útočného pásma, předložil ho přesnou přihrávkou Nattinenovi, avšak ten před odkrytou bránou minul.
57:09
Volný prostor u modré čáry s našel Růžička. Jeho střela příklepem doletěla jen k prvnímu blokujícímu hráči.
55:54
Ocelářům se nedaří další přechod do útočného pásma. Finský tým opravdu velmi dobře hlídá střední zónu.
55:29
Po zakázaném uvolnění domácích se hra přestěhovala k finskému brankáři. Polanského formace pak dobře kombinovala, ale Olkinuora čelil jen slabší střele Rotha.
54:44
Třinec nepředvedl zrovna ukázkové střídání a přichází o kotouč. Ten jde za Olkinuoru.
54:11
JYP pozorně brání neutrální zónu a čeká na chyby soupeře. Jednu takovou se pokusil potrestat Louhivaara, ale jeho střela zpoza obránce šla mimo.
53:31
Ani jeden z celků se nyní nemůže dostat do nějakého výraznějšího tlaku. To ale více vyhovuje domácím, kteří bez problémů drží dvougólový náskok.
52:26
Nahození od modré čáry prolétlo kousek vedle brány finského gólmana. Třinec se ale dobře drží v útočném pásmu.
51:38
Krajíček bez potíží projel za útočnou modrou čáru. Následně však kombinoval s Růžičkou, který už svého kapitána nedokázal oslovit.
50:58
Třinec se snaží o napadání a způsobuje domácím bekům potíže. Pozor ale musí dávat na zadní vrátka.
50:36
Jeden z domácích beků se nechal obrat napadajícím Polanským. Jyväskylä se ale přesto docela v pohodě dostává do útočného pásma.
50:15
Hodně rychle se Třinec dostal přes neutrální zónu a hodlal zakončovat přečíslení tří proti dvěma. Ciencialovi je ale odpískán ofsajd.
49:46
Poněkud neurovnaná pasáž končí nahozením puku na Olkinuoru. Finský gólman hru pro jistotu přerušil
49:28
Lukáš Kovář nyní dobře zapracoval u mantinelu, čímž domácí vytlačil z třineckého obranného pásma. Kotouč jde k červené čáře.
48:37
Po zaváhání hostující defenzívy to vypadalo na nadějnou akci JYP. Kombinace dospěla jen ke střele do obránce.
48:06
Již několik desítek vteřin se Třinec drží před domácím gólmanem. Nyní však bylo k vidění jen nepřesné zakončení od modré čáry.
47:26
Louhivaara nyní napadal, i když bylo signalizováno postavení mimo hru. Po úmyslném ofsajdu se hra přestěhuje k Olkinuorovi.
47:08
Oceláři si pomáhají jen zakázaným uvolněním. Poměrně unavená pětice tak musí zůstat na ledě.
46:47
Nepřesnou přihrávku jednoho z hostů teď vystihl Tuppurainen. Jyväskylä se díky tomu usazuje v útočném pásmu.
46:20
Třinec rychle ztratil útočné pásmo a pak se Svačina nechal načapat v ofsajdovém postavení. Komerční přestávka!
46:06
Zakázané uvolnění Jyväskylä.
45:48
Hosté se pokoušejí o další ofenzívu. Nyní jsou ale držení hodně daleko od soupeřovy brány.
45:06
Velká příležitost na snížení. Třinec se dostal do rychlého protiútoku, přihrávka z pravého kruhu našla volného Michala Kovařčíka, ale ten pálil jen do betonu!
44:09
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Olkinuora pouze sledoval nepřesnou střelu zprava, Hamerlík si naopak poradil s bekhendem Tuppurainena.
43:27
JYP se snaží reagovat na dobrý nástup soupeře. Z kombinace před Hamerlíkem však vytěžilo jen střelu mířící mimo tři tyče.
42:48
Cienciala potáhl kotouč na pravém křídle a rychlou střelou na vzdálenější tyč se pokusil překvapit domácího brankáře. Ten bez potíží zasáhl.
42:31
Oceláři jsou pochopitelně při chuti a znovu se drali vpřed. Vlachův postup je zastaven ofsajdem.
42:16
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté jsou odměněni za svou aktivitu. Po dalším buly v útočném pásmu se rychle dostali za bránu a Svačina posléze přihrávkou našel osamoceného TOMÁŠE MARCINKA. Slovenský útočník si před Olkinuorou věděl rady a forhend poslal nad beton. Asistence: Vladimír Svačina, Martin Růžička.
42:10
Další rychlá střela hned po vhazování. Olkinuora bez potíží zneškodnil Adámkův pokus.
42:06
Nyní už si finský gólman připisuje zákrok. Střelou z levé strany ho prověřil Michal Kovařčík, avšak Olkinuora byl pevně přikován ke své tyči.
41:28
Třinec se snaží hrát v útočném pásmu. Polanský to byl nyní, kdo zakončoval ze střední vzdálenosti, avšak Olkinuora zasahovat nemusel.
40:56
Do útočného pásma se teď podívali také hokejisté JYP. Po icingu Třinec se tam navíc vrátí.
40:13
Hostům mohlo být okamžitě po zahájení třetí třetiny veseleji. Růžička vystihl nepřesnou rozehrávku mezi domácími beky, oslovil na levé straně se nacházejícího Svačinu, ale toho skvěle vychytal přesunující se Olkinuora.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:46.
STŘELY NA BRÁNU PO 2. TŘETINĚ

JYP Jyväskylä – 26
HC Oceláři Třinec – 23
Velmi zajímavá třetina je minulostí. Poměrně dlouho se domácí marně snažili o vyrovnání, avšak ve 27. minutě se střelou pod břevno prosadil Robert Rooba. Tato branka Finy nakopla a hosté se navíc nechali vyloučit do tří. V přesilové hře pak dvě branky za sebou vsítil Mikko Meänpää a v čase 34:19 se radoval ještě Janne Kolehmainen. Během 135 vteřin se tak JYP prosadilo třikrát, čímž otočilo skóre na současný stav 4:1.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:51
Tuppurainen ještě obstaral poslední střelu druhé periody. Zakončení na vyrážečku si Hamerlík pohlídal.
39:40
Svižné zakončení z levého kruhu vyslal Marcinko, který si to pak namířil před soupeřova gólmana. Větší konflikt však nebyl k vidění.
39:26
Třinec by ještě ve druhé třetině rád snížil, nicméně momentálně se ne a ne vrátit před Olkinuoru.
38:49
Nepříjemné nahození od modré čáry bylo tečováno některým z hráčů a kotouč se snášel do Olkinuorova brankoviště. Finský gólman reagoval poměrně pozdě, ale kotouč dokázal vyrazit.
38:41
Slabé nahození doputovalo do Olkinuorovy lapačky. Marcinko se pak pokusil vyprovokovat strkanici, ale velmi záhy byl uklidněn.
38:11
Poměrně dlouho už se nepřerušovalo. Kotouč se rychle přesouvá ze strany na stranu, ale ani jeden z celků si nyní nemůže vypracovat střeleckou pozici.
37:32
I přes dva důrazné osobní souboje u mantinelu se domácí dokázali prodrat to útočného pásma.
36:22
Polanský se pokusil vrátit hru před finského gólmana, nicméně kousek za modrou čárou byl zastaven důraznou defenzívou.
35:48
Nyní už se sice hosté díky napadání dostali k zakončení z pravé strany, ale Olkinuora si v pokusem jednoho z hostů bez potíží poradil.
35:09
Domácí teď hrají ve velké pohodě a drží kotouč mimo dosah soupeře. Třinec by potřeboval nějaký pořádný impuls.
34:44
Třinci se zatím nepodařilo zastavit ofenzivní smršť soupeře. Další střelu však Hamerlík dokázal zlikvidovat a JYP získalo jen buly v útočném pásmu.
34:19
JYP právě vstřelilo branku!
Tak tohle už je pro hosty velmi nepříjemné. Znovu to byla střela od modré čáry, která přinesla již čtvrtou branku domácích. Těsně před Hamerlíkem totiž Vainiovu ránu dokonale tečoval JANNE KOLEHMAINEN a hostující gólman byl bez šance. Asistence: Juuso Vainio, Micke Saari.
33:55
JYP právě vstřelilo branku!
Finský celek dokonale trestá nedisciplinovanost soupeře. Před Hamerlíkem byli dva domácí hráči a slovenský gólman tak vůbec neviděl na střelu MIKKY MÄENPÄÄHO. Kotouč z hokejky domácího obránce šel přesně do horního rohu brány. Asistence: Jarkko Immonen.
33:24
K tvrdé střele zprava natáhl Tuppurainen. Kotouč ale vylétl až nad břevno Hamerlíkovy brány.
32:56
Hosté se brání ve čtveřici a vyhazují kotouč za Olkinuoru. Z trestu Bohumila Janka však stále schází ještě přes dvě minuty.
32:04
JYP právě vstřelilo branku!
Nakonec však domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení. Znovu se kotouč dostal na hokejku MIKKY MÄENPÄÄHO, který natáhl k razantnímu pokusu z vrcholu levého kruhu a prostřelil zkoprnělého gólmana Třince. Domácí navíc budou pokračovat klasickou přesilovkou a to více než tři minuty. Asistence: Juuso Puustinen, Jani Tuppurainen.
31:36
Hamerlík musel zlikvidovat dvě střely od modré čáry. Domácí se přesto drží v útočném pásmu.
31:22
A bude se hrát 5 na 3. Bohumil Jank (TRI) za Hamerlíkem přitlačil soupeře, čímž si vykoledoval čtyřminutový trest za vražení na hrazení
31:06
Dvakrát Suomela posílal kotouč z pravého kruhu na Hamerlíka. Jednou šel puk zcela mimo bránu, podruhé byl kotouč sražen do ochranné sítě.
30:32
Hosté teď výborně sehráli začátek oslabení, když několika přihrávkami našetřili velmi cenné vteřiny.
30:05
David Musil (TRI) si v obranném pásmu vyšlápl na soupeře a je potrestán za hrubost. Hostům se to vůbec nelíbí a dožadují se vyloučení na obou stranách, ale stížnosti jsou marné.
29:58
Na obou stranách je teď k vidění větší počet nepřesností. Hra nenabízí moc pohledného hokeje.
29:06
Domácí v plném počtu.
28:58
Až Dravecký si nyní našel prostor na střelu, když udělal kličku na levém kruhu. Olkinuora v pohodě zasáhl.
28:43
A znovu jde kotouč až k Hamerlíkovi. Tato přesilová hra hostům vůbec nesvědčí.
28:10
Početní výhoda hostů se přehoupla do své druhé poloviny a stále se Oceláři nedostali před Olkinuoru.
27:42
Začátek přesilové hry se Třinci vůbec nedaří. Už podruhé domácí dostali kotouč aspoň do středního pásma.
27:06
Marcinko byl u mantinelu důrazně dohrán a ve výsledku pro Třinec získal přesilovou hru. Jani Tuppurainen (JYP) je potrestán za sekání.
26:25
JYP právě vstřelilo branku!
Tlak finského celku přináší vyrovnání. Dlouho sice nepřicházela žádná střela na bránu, ale nakonec to zkusil ROBERT ROOBA, který si našel prostor u levého kruhu a svižnou střelu poslal nad Hamerlíkovo rameno. Asistence: Jaako Jokinen, Jerry Turkulainen.
25:57
Po dalším úspěšném zákroku Petera Hamerlíka se domácí usazují v útočném pásmu. zatím se ale nedostávají od mantinelu.
25:28
Na druhé straně zahrozil Třinec. Adamského nájezd z levé strany skončil střelou do betonu, Polanského dělovka od modré čáry letěla rovněž jen do gólmana.
24:49
Mohlo být vyrovnáno! Jarkko Immonen šel zhruba od červené čáry sám na hostujícího gólmana, ale v tísni Hamerlíka neodkázal překonat.
24:26
Jyväskylä se sice dostalo ke kombinaci v útočném pásmu, ale po chvíli puk vyskočil mezi diváky. Vhazovat se každopádně bude u Hamerlíka.
23:56
Po ubráněném oslabení se Třinec může nastěhovat k Olkinuorovi. Domácí zahráli jen na icing.
23:39
Hosté v plném počtu.
23:18
Tvrdou střelu od modré čáry teď vyslal Kalteva. Jenže přímo před Hamerlíkem nikdo neclonil a slovenský brankář si připsal zákrok
22:50
Adamský vyhodil kotouč k Olkinuorovi a následný pokus o návrat do útočného pásma JYP skončil ofsajdem.
22:28
Jyväskylä své kombinace v přesilové hře hodně přehrává. Nyní už sice Hamerlík zasahoval, ale se střelou z levého kruhu si poradil docela bez problémů.
21:58
Domácí kombinují v útočném pásmu. zatím je to však bez jakéhokoliv zakončení.
21:39
Po vlastní chybě teď k faulu musel sáhnout Roman Vlach (TRI), který ve středním pásmu držením zastavil protiútok domácích.
21:16
Domácí se pokoušejí o napadání, nicméně ke kotouči se momentálně ne a ne dostat. Naopak se dopředu tlačí hokejisté Třince.
20:41
Třinci se nepodařilo kombinace v útočném pásmu. Hra se vrací mezi modré čáry.
20:13
Záhy po ukončení přesilové hry JYP se domácí dostali k nadějné střele. Immonen zakončoval z levého kruhu, ale Hamerlík se proti střel z prvního doteku stačil přesunout.
20:09
Hosté v plném počtu.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 18:52.
STŘELY NA BRÁNU PO 1. TŘETINĚ

JYP Jyväskylä – 11
HC Oceláři Třinec – 16
Úvodní perioda zápasu je u konce a spokojenější jsou hosté. Třinec měl dobrý vstup do utkání, získal přesilovou hru a ve 12. minutě se po Polanského nahození šikovnou tečí prosadil Martin Adamský. Následně však Jyväskylä výrazně přidalo a dostalo se do pár solidních příležitostí. Všechny přesnější střelecké pokusy však letěly do Hamerlíka, který zatím podává velmi dobrý výkon.
20:00
První třetina skončila.
19:45
Dvě solidní střely ze středu útočného pásma Jyväskylä teď mířily na Petera Hamerlíka. Ani jeden pokus se nevlezl do prostoru brány.
19:14
JYP se za desítky vteřin v útočném pásmu neodhodlalo ke střele a tak se kotouče ujal Linhart, který touš poslal k finskému gólmanovi.
18:48
Na úvod oslabení se Třinci podařilo vyhodit kotouč k Olkinuorovi, ale nyní už se hosté musí bránit přesilovkové kombinaci soupeře.
18:09
Hákováním si u mantinelu pomohl Aron Chmielewski (TRI). To znamená dvě trestné minuty a první přesilovou hru pro Jyväskylä.
17:54
Po delší době se Třinec udržel v útočném pásmu. Ondřej Kovařčík zakončoval z mezikruží, nicméně střela šla kousek vedle Olkinuorovy brány.
17:27
Díky dobrému napadání se Třinec dostal k chvilkové kombinaci v útočném pásmu. Střelecký pokus z toho nevzešel.
16:58
Nebezpečná nabídka z pravé strany šla před hostujícího gólmana. Jenže kotouče se ujali pouze obránci Třince.
16:32
Jedovaté zakončení z levé strany obstaral Tuppurainen. Rychlá střela z kruhu šla přesně do Hamerlíkovy hrudi.
15:52
Rostislav Martynek se osamocen neohroženě vydal do útočného pásma, kde svedl nadějný souboj o kotouč. Ten se však u mantinelu stal kořistí domácích.
15:24
Od mantinelu odražený kotouč si na útočné modré čáře sebral rozjetý Louhivaara. Následovala klička více do středu, ale svižná střela skončila v lapačce Hamerlíka.
14:58
Po inkasované brance se Jyväskylä prezentuje velmi aktivním napadáním. Finové začali více bruslit a momentálně mají více ze hry.
14:16
Obrovský tlak do brankoviště Třince. Jani Tuppurainen se tlačil za Hamerlíkem vyraženým kotoučem, následovala Immonenova přihrávka před odkrytou bránu, ale nikdo kotouč nedostal za slovenského brankáře.
13:39
Hned tři kvalitní střely od modré čáry teď vyslali domácí obránci. Dvakrát musel zasahovat Hamerlík, prostřední střelecký pokus byl zablokován.
13:04
A další icing v podání hostujícího celku. Polanského formace nyní nemůže vystřídat.
12:41
Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Třinec se ale dopustil zakázaného uvolnění a kotouč se přestěhuje k Hamerlíkovi.
11:47
Třinec právě vstřelil branku!
Hostující elek využívá přesilovou hru a po zásluze jde do vedení. Útočné pásmo nabízelo hodně volného prostoru, načež se ke střele od modré čáry odhodlal Polanský. Zakončení zřejmě nemělo gólové parametry, ale mimo dosah Olkinuory ho dokázal tečovat dobře postavený MARTIN ADAMSKÝ! Asistence: Jiří Polanský, Lukáš Krajíček.
11:24
Již potřetí v tomto oslabení se Jyväskylä podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.
10:48
Domácí se sice brzy osvobodili vyhozením kotouče k Hamerlíkovi, ale Oceláři se bleskově vrátili do útočného pásma. Následovaly dvě kvalitní zakončení, avšak Olkinuora odolal.
10:11
Anton Stråka (JYP) se při bránění Adamského dopustil sekání. Jde si tedy odsedět dvě trestné minuty.
09:34
Třinečtí hokejisté podnikli rychlý výpad. Přečíslení zakončoval Dravecký, který si kotouč mezi kruhy stáhl na bekhend a jedovatým pokusem Olkinuoru donutil ke kvalitnímu zákroku.
08:59
Hamerlík zaznamenal dva úspěšné zákroky. Nejprve si v pohodě poradil s nahozením od modré čáry, následně likvidoval Kanninenovu střelu z pravého kruhu.
08:11
Velmi dobře to nyní sehráli hokejisté Třince. Roth přihrávkou od modré čáry našel osamoceného Růžičku, který z úhlu ze svého oblíbeného místa okamžitě vypálil. Olkinuora se stihl přesunout!
07:43
Kombinaci domácího celku nadále sráží výrazný počet nepřesností. Do útočného pásma se nyní nedokázal prodrat Yonkman.
07:27
Okamžitě po buly v útočném pásmu se Kovářovi dvakrát podařilo zaměstnat domácího brankáře. V ani jednom případě však hostující obránce výrazně nezahrozil.
07:12
Nabídka před Olkinuorovu bránu se odrazila jen k modré čáře. Odtud kotouč nahazoval Adámek, ale po chvíli se touš dostal mimo hrací plochu.
06:41
David Musil obstaral další zakončení Třince, když Olkinuoru zaměstnal nahozením od modré čáry. Gólman JYP byl pozorný.
06:29
Dravecký se šikovně uvolnil u útočné modré čáry, ale po dvou kličkách pak nenašel nikoho ze spoluhráčů.
05:41
Další ohrožení Olkinuory se zatím nekoná. Krajíček se pro kotouč musí vrátit až za svého gólmana.
05:12
Domácí po dlouhé době mohli založit útočnou akci, nicméně ze středního pásma puk posunuli jen ke Kovářovi. Ten pro změnu založil ofenzívu Třince.
04:38
Olkinuora musel znovu dávat velký pozor. Svižné zakončení z levého kruhu mířilo do horní části brány a domácí brankář tak musel vytáhnout solidní zákrok.
03:54
Až nyní se JYP dostává ke kotouči, když Oceláři touš posunuli za bránu Olkinuory. Oba celky rychle střídají.
03:33
Znovu se hosté velmi rychle vrátili do útočného pásma. K ohrožení Olkinuory sice nedošlo, ale úvod zápasu Třinci zatím sedí.
02:54
Nahození od modré čáry se dostalo k dobře postavenému Růžičkovi. Ten sice přes obránce nemohl pořádně zakončovat, ale Třinec se nadále drží u finského brankáře.
02:40
Nepřesnost v kombinaci Jyväskylä. Odpískáno zakázané uvolnění a hra se proto vrátí k Olkinuorovi.
02:30
Až nyní se Třinci podařilo prodrat ke střele. Zakončení z vrcholu pravého kruhu však bylo sraženo do ochranné sítě.
01:52
Znovu se kotouč dostal do blízkosti Olkinuory, nicméně ten znovu nemusel zasahovat. Puk je jen za bránou finského gólmana.
01:18
Třinec se nastěhoval do útočného pásma. Zatím ale kombinuje pouze u mantinelu a nedostává se do střelecké pozice.
00:45
Nyní už měl práci Hamerlík, kterého razantním pokusem z levé strany prověřil rozjetý Rooba. Puk šel přesně do hrudi gólmana.
00:21
Domácí hokejisté dnes hrají v červených barvách, Třinečtí oblékli bílou. Záhy po úvodním buly se hraje pouze ve středním pásmu.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

JYP Jyväskylä: Olkinuora (Laurikainen) – Vainio, Kalteva, Mäenpää, Kuukka, Jokinen, Ikonen, Yonkman – Nattinen, Immonen, Tuppurainen – Rooba, Kanninen, Louhivara – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Saari, Stråka, Kolehmainen – Likola

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, Musil, Jank, Kovář – Růžička, Marcinko, Svačina – Cienciala, Vlach, Dravecký – Martynek, Polanský, Adamský – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík

Rozhodčí: Hoppe (GER), Nord (SWE) – Nieminen, Pesonen (oba FIN).
SROVNÁNÍ TÝMŮ

Vstřelené branky: 29 – 32
Inkasované branky: 25 – 16
Úspěšnost na vhazování: 52 % – 44.8 %
Úspěšnost v přesilovkách: 20 % – 19.5 %
Úspěšnost v oslabení: 86 % – 89.1 %
POSLEDNÍ ZÁPASY TÝMŮ

JYP Jyväskylä

6.1.2018 Jyväskylä -SaiPa 2:1
5.1.2018 KalPa – Jvyäskylä 5:0
3.1.2018 Jyväskylä – Tappara 1:0
30.12.2017 Ässät – Jyväskylä 0:7
29.12.2017 Jyväskylä – HIFK 6:2

HC Oceláři Třinec

7.1.2018 Pardubice – Třinec 2:3 sn.
5.1.2018 Třinec – Chomutov 4:2
3.1.2018 Sparta – Třinec 3:5
30.12.2017 Třinec – Zlín 0:1
26.12.2017 Třinec – Olomouc 3:4 sn.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Hostující celek sice neměl zrovna ideální závěr roku 2017, avšak v posledních utkáních se dostal do výborné pohody. V Extralize Třinec zvítězil ve třech zápasech v řadě, díky čemuž se na čtvrtém místě dokázal přiblížit třetím Vítkovicím i druhému Hradci. Oceláři navíc vyhráli v pěti po sobě jdoucích venkovních utkáních.

Na Třinec v základní skupině Ligy mistrů nečekalo nic jednoduchého. Proti slezskému klubu se postavil německý Mannheim, švédské HV71 a dánský Esbjerg. Nakonec Oceláři ve vyrovnané skupině bojovali o postup do posledního zápasu, nicméně přesto si druhé místo za Mannheimem pohlídali s náskokem pět bodů.

Cesta Ocelářů je hodně propletená se švédskými týmy, pro které byl Třinec katem! Nejprve totiž svěřenci Václava Varadi po dvou utkáních 2:1 vyřadili Malmö a následně se ani jednou nenechali porazit ani od Brynäs. To vyřadili s celkovým skórem 8:4!

Kanadské bodování týmu

Jiří Polanský 10 (3+7)
Martin Adamský 8 (4+4)
Martin Růžička 7 (4+3)

Statistiky brankářů

Šimon Hrubec 9 záp., 96.47 %, 0.99 g/záp
Peter Hamerlík 1 záp., 83.87 %, 5.21 g/záp
JYP JYVÄSKYLÄ

Domácí hokejisté dnes budou v pozici favoritů. Aktuálně čtvrtý celek finské Liiga totiž na domácím ledě téměř neprohrává. Poslední porážku na svém stadionu Jyväskylä zažilo 2. prosince. Od té doby jen jednou remizovalo a aktuálně drží sérii pěti vítězství. Navíc ani jednou při zmiňovaných pěti výhrách JYP neinkasovalo více než dvě branky.

V základní skupině Ligy mistrů se Jyväskylä potkalo se švýcarským Zugem, běloruským Grodnem a rakouskou Vídní. Zdálo by se, že by Finové skupinu měli vyhrát, avšak nakonec nestačili na Zug a například prohráli v Bělorusku. Na druhou stranu, opět JYP těžilo z domácího ledu, na kterém vytěžilo 8 z 9 možných bodů.

Po obsazení druhého místa se Jyväskylä v osmifinále po zápasech 3:1 a 2:3 vypořádalo s Tapparou a následoval dvojzápas s brněnskou Kometou. JYP doma zaváhalo, když remizovalo 3:3, nicméně venku podalo výborný výkon a zvítězilo v poměru 5:3!

Kanadské bodování týmu

Jani Tuppurainen 8 (1+7)
Jerry Turkulainen 7 (2+5)
Antti Suomela 6 (3+3)

Statistiky brankářů

Jussi Olkinuora 6 záp., 92.36 %, 2.16 g/záp
Eetu Laurikainen 5 záp., 90.37 %, 2.61 g/záp
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.