Slovan Bratislava – Dynamo Moskva (1:2)

KHL 02 februára, 2017
KHL - Kontinental Hockey League - Sezóna 2016/2017

Hokejisti Slovana Bratislava nestačili v zápase KHL na favorizované Dinamo Moskva, ktorému podľahli tesne 1:2. Ich jediný gól strelil za stavu 0:2 v 28. minúte Patrik Lušňák.

Slovan má po 57 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 80 bodov (skóre 131:151) a na postupové priečky do play-off aktuálne odstup piatich bodov. Najbližšie sa „belasí“ predstavia už v piatok 3. februára o 19.00 h na domácom ľade proti Viťazu Podoľsk.

Slovan Bratislava – Dinamo Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 28. Lušňák (Starosta) – 8. Rybakov (Hietanen, Sopin), 10. Podšenďalov (Solovjov, Kokarev). Rozhodovali: Vasiljev, Sergejev – Palej, Sivov (všetci Rus.), vylúčení: 1:4 na 2 min., navyše Pogge 10 min. osobný trest za nešport. správanie, Pätoprstý (obaja Slovan) 10 min. za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Pogge – Kundrátek, Starosta, Plastino, Švarný, Bačík, Rosandič, Luža – Cheechoo, Taffe, Hlinka – Šťastný, Jeglič, Musatov – Chipchura, Lušňák, Skalický – Petráš, Šiška, Vopelka, od 21. min. Pätoprstý

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Nikulin, Mironov, Hietanen, Višnevskij, Solovjov, Rylov, Zajcev – Kašpar, Tereščenko, Karpov – Podšenďalov, Gorovikov, Kokarev – Kokujov, Rybakov, Sopin – Tarasov, Dugin, Brjukvin – Čebykin

Miloš Říha (tréner Slovana): „Začínali sme ťažko a keď sme sa rozbehli, bola druhá tretina a prehrávali sme 0:2. Od druhej časti sme dominovali, ale z toľkého počtu striel sme dali len jeden gól. Trochu nás zradili presilovky. Chlapcom napriek prehre ďakujem, pretože do konca bojovali.

5. Novgorod 56 27 2 5 3 4 15 136:110 102
6. Minsk 54 26 3 4 2 2 17 150:132 96
7. Podoľsk 54 23 3 4 3 0 21 140:141 86
8. Jokerit 56 21 2 3 6 6 18 136:155 85
9. Soči 55 22 2 5 1 1 24 125:129 82
10. Slovan 57 21 3 3 3 2 25 131:151 80
11. Záhreb 57 19 2 2 2 1 31 126:169 68
12. Čerepovec 56 17 2 2 4 5 26 126:156 68
13. Spartak M. 56 17 1 2 3 2 31 118:155 62
14. Riga 56 11 2 6 4 1 32 109:150 54