Dinamo Minsk – Slovan Bratislava (3:2)

KHL január 25, 2018
KHL - Kontinentálna hokejová liga 2017/18 (základná časť)

Posledný zápas Slovana Bratislava v KHL pred zimnou olympiádou, odohrajú dnes na ľade Dinama Minsk.

Slovan odohrá najbližšie stretnutie až o viac ako mesiac, 27. februára nastúpi v Podoľsku a sezónu zakončí 1. marca doma proti Minsku.

Slovan už dávnejšie stratil aj matematickú šancu na postup do play off.

Online prenos
Slovan Bratislava ukončil dlhý výjazd po klziskách súperov treťou prehrou v rade, keď podľahol Dinamu Minsk tesne 2:3. Hostia sa paradoxne ujali vedenia v prvej tretine, ktorú hrali najhoršie. V presilovke sa vtedy presadil Marek Hecl. Domáci hokejisti však vytrvalou útočnou snahou otočili skóre vo svoj prospech. V druhom dejstve vyrovnal Jevgenij Kovyršin a v treťom sa k nemu pridali aj Danila Karaban a Quinton Howden. Na dva zlepené góly bieloruského celku dokázal odpovedať Michal Řepík, no na body to opäť nestačilo.
Koniec zápasu.
59:23
Jakub Štěpánek odkorčuľoval na striedačku. Slovan je v útočnom pásme so šiestimi mužmi.
59:00
Vstupujeme do záverečnej minúty tretej tretiny. Slovanisti vrhajú všetko do ofenzívy, ale majú minimum času na vyrovnanie.
58:15
Dinamo Minsk dostalo puk až do obranného pásma Slovana Bratislava. Belasí sa musia prebojovať dopredu.
57:38
Simon Després zakončoval z dobrej pozície na vrchole kruhov, ale dlho váhal a domáci dokázali jeho pokus zblokovať.
56:52
Stepanov a Boychuk sa vrátili späť na ľadovú plochu. Do konca tretej tretiny zostáva niečo viac ako tri minúty.
56:08
Belasí nevyužili tutovku. Juraj Mikúš obral o puk Kovyršina, prihral pred bránu úplne voľnému Marekovi Slobodovi, ale toho vychytal Michail Karnauchov.
55:30
Momentálne je na ľade veľa priestoru, pretože oba tímy majú v hre štyroch korčuliarov. Využívajú to najmä domáci.
54:52
Rozhodcovia vylučujú na oboch stranách. Zach Boychuk dostal dve trestné minúty za hákovanie a Andrej Stepanov za filmovanie.
54:24
Slovanu Bratislava sa postupne kráti čas na vyrovnanie. Hostia nedokážu získať puk do svojej moci na dlhšiu dobu.
53:10
Marek Hecl vnikol do útočného pásma, ale jeho prienik po pravom krídle sa skončil nešťastným pošmyknutím.
52:23
Danila Karaban nabral rýchlosť na ľavom krídle a bekhendom sa snažil prekvapiť Štěpánka. Z ostrého uhla však trafil ochrannú sieť.
51:42
Jevgenij Lisovec podporil ofenzívu a vyslal nebezpečnú strelu z ľavého kruhu. Jakub Štěpánek puk vytlačil na zadný mantinel.
50:18
Andrej Šťastný a Dmitrij Korobov zhodili rukavice. Rozhodcovia oboch hráčov nechali, aby sa pobili, no padlo len pár úderov a bolo po zábave. Tresty sú rozdelené rovnomerne, pokračuje sa v hre piatich proti piatim.
49:22
Simon Després posúval puk dopredu Marekovi Heclovi, ale ten jeho úmysel nepochopil a hostia vytvorili zakázané uvoľnenie.
48:35
Strela Justina Fontaina z ľavého kruhu bola zblokovaná. Jakub Štěpánek puk bez problémov skryl v lapačke.
47:38
Obrovská šanca domáceho tímu. Jevgenij Kovyršin stál sám pred odkrytou bránou, ale puk mu preskočil hokejku, a tak nemohol skórovať.
47:07
Plynulosť zápasu bola narušená troma gólmi v rozpätí necelých dvoch minút. Teraz sa hráči opäť dostávajú do tempa.
46:17
Marek Hecl prudko vystrelil spoza viacerých hráčov. Michail Karnauchov zbadal puk na poslednú chvíľu, ale dokázal ho vyraziť.
45:20
Slovan podobne ako v zápasoch proti Nižnekamsku a Ufe inkasoval dvakrát v krátkom časovom slede, no teraz dokázal odpovedať a vrátil sa do hry o body.
44:36
Slovan Bratislava dal gól! Belasí po timeoute pohotovo zareagovali. MICHAL ŘEPÍK využil šťastný odraz puku, stál dobre pred bránou Dinama a zakončoval do odkrytej siete. Asistencie: Tomáš Černý, Zach Boychuk.
44:16
Dinamo Minsk dalo gól! Slovanisti prepadli v defenzíve a zase inkasovali. V prečíslení dvoch proti jednému dostal puk pred bránu QUINTON HOWDEN, ktorý nechytateľnou strelou prekonal Jakuba Štěpánka. Eduard Zankovec si zobral oddychový čas. Asistencia: Jack Skille.
43:17
Dinamo Minsk dalo gól! Prvé prerušenie prišlo až po presnom zásahu domácich. DANILA KARABAN trafil zo vzduchu naslepo z bekhendu letiaci puk a Jakub Štěpánek na jeho pohotovú koncovku nemohol zareagovať. Asistencie: Jegor Šarangovič, Charles Linglet.
42:36
Tretia tretina má zatiaľ spád, ani raz sa neprerušovalo, no nevidíme žiadne zaujímavé momenty, ktoré by mohli znamenať zmenu skóre.
41:07
Z podobnej pozície následne zakončoval aj Alexander Kitarov. Jakub Štěpánek puk pohodlne zrazil do rohu klziska.
40:12
Jack Skille vystrelil z ľavého krídla, no jeho pokus bol zblokovaný až na ochrannú sieť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu: 24 – 12.
Dinamo Minsk dokázalo v druhej časti hry vyrovnať stav stretnutia. Bieloruský tím síce nemal takú prevahu ako v úvodnom dejstve, no pokračoval v aktivite a zaslúžene dosiahol gól. V 32. minúte sa presadil nepokrytý Jevgenij Kovyršin.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:10
Simon Després váhal s rozohrávkou, podržal puk za vlastnou bránou a počkal na svojich spoluhráčov, ktorí striedali.
38:06
Jack Skille nepríjemne vystrelil švihom po buly. Jakub Štěpánek neudržal puk v lapačke, no nikto z domácich nemohol dorážať.
37:38
Hostia nevyužili priestor na rýchly brejk. Ryan Garbutt nemal podporu spoluhráčov a nedokázal nikomu prihrať.
36:45
Slovanisti sa dlho držali v útočnom pásme. Vyše minúty tam krúžili po rohoch, no nevedeli sa dostať do zakončenia. Jedinú strelu na Karnauchova vyslal Réway.
35:20
Jakub Štěpánek radšej prikryl odrazený puk, ktorý smeroval do bránkoviska, pretože sa k nemu tlačili hráči v modrom.
34:44
Jack Skille zase nebezpečne zakončoval. Z ľavej stany vyprodukoval tvrdú strelu príklepom, ktorá skončila na bočnej sieti.
33:16
Andrej Meszároš sa natlačil spoza brány pred Karnauchova a potom sa strhla menšia mela. Rozhodcovia všetko upokojili bez zbytočných trestov.
32:27
Jack Skille dostal prihrávku pred bránu a zblízka pohotovo zakončil. Jakub Štěpánek úspešne zasiahol betónom.
31:37
Dinamo Minsk dalo gól! Vyrovnanie stavu dlho viselo na vlásku a tentoraz už Jakub Štěpánek nemal nárok. Pred bránou hostí zostal úplne sám JEVGENIJ KOVYRŠIN, ktorý na dvakrát, nekrytý, pretlačil puk do siete. Asistencie: Alexander Pavlovič, Denis Osipov.
30:49
Jevgenij Lisovec strieľal švihom od modrej čiary, ale nemieril presne. Dinamo Minsk prišlo o útočné pásmo.
30:10
V domácom tábore trochu stúpa nervozita. Dinamo Minsk má hernú prevahu, vypracovalo si viac šancí, ale nedokáže prekonať Štěpánka.
29:38
Belasí vyhodili puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie a prerušili tým nezaujímavú pasáž tohto súboja.
28:30
Pomaly sa končí úvodná polovica dnešného stretnutia. Slovan Bratislava zatiaľ kvalitne bráni a drží si tesný náskok najmä vďaka Jakubovi Štěpánkovi.
27:46
Domáci hokejisti si vytvorili tlak v útočnom pásme počas presilovky, ale zbytočne váhali so zakončením a nedokázali vážnejšie ohroziť Štěpánka.
26:23
Pavol Skalický využil chybu Gragnaniho na modrej čiare a dokázal vyhodiť puk až za bránu Michaila Karnauchova.
25:46
Slovan bude hrať v oslabení o jedného muža. Colby Genoway dostal dve trestné minúty za seknutie.
24:52
Andrej Meszároš preveril pozornosť Karnauchova, ktorý vykopol puk k ľavému mantinelu. Odtiaľ nepresne strieľal Ryan Garbutt.
23:20
Juraj Mikúš posunul puk za seba na pripraveného Michala Řepíka, ktorého strela bola zblokovaná.
22:24
Iľja Šinkevič vypálil švihom od modrej čiary. Jeho pokus však letel priamo do lapačky Štěpánka, ktorý si pripísal úspešný zákrok.
21:48
Slovan zatiaľ drží súpera ďalej od svojej brány a nedovolil mu priamo ohroziť Jakuba Štěpánka.
20:56
Alexander Kitarov strieľal švihom z vrcholu pravého kruhu, ale poslal puk iba do hráča v bielom drese.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 16 – 3.
Slovan Bratislava vedie po prvej tretine na ľade Dinama Minsk tesne 1:0 vďaka tomu, že v jedenástej minúte využil presilovku Marek Hecl. Domáci sú však aktívnejší, vytvárajú si súvislý tlak a majú dostatok šancí na skórovanie. Zatiaľ ale nedokázali prekonať Štěpánka.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Slovan už zvládne záverečné sekundy prvej tretiny. Po zrazenej strele Slobodu sa bude vhadzovať pred Karnauchovom.
19:06
Michal Řepík vyviezol puk aspoň do stredného pásma, kde ho stratil. Domáci začínajú ďalšiu útočnú akciu.
18:14
Domáci v závere úvodnej tretiny zvyšujú svoj ofenzívny tlak. Jevgenij Kovyršin nebezpečne strieľal spomedzi kruhov, no iba priamo do Štěpánka.
17:45
Jakub Štěpánek musel riešiť jednu neprehľadnú situáciu, keď neudržal prudké nahodenie od modrej čiary. Puk napokon odpratali jeho spoluhráči.
17:21
Dlhý pobyt domáceho tímu v útočnom pásme neprináša nič zaujímavé. Minčania väčšinu času dolovali puk pri mantineli.
15:50
Charles Linglet vystrelil nečakane z otočky, Jakub Štěpánek na poslednú chvíľu vykopol ľavý betón.
15:01
Michal Řepík nabral rýchlosť na pravom krídle a nebezpečne strieľal príklepom. Jeho krížny pokus tesne minul cieľ.
14:52
Jednoduchý zákrok pre českého brankára v službách Slovana Bratislava. Jakub Štěpánek vyriešil strelu Andreja Stepanova z pravého krídla.
14:10
Dinamo Minsk vyprodukovalo v doterajšom priebehu zápasu už desať streleckých pokusov. Slovanu stačili na gól iba tri.
13:27
Belasí v druhej početnej výhode nehrali dobre. Nedokázali sa usadiť v útočnom pásme a Karnauchova vôbec neohrozili.
11:50
Minčania v prvých desiatich minútach kontrolovali hru a súpera nepustili do šance. Slovan však udrel v presilovke a teraz má k dispozícii ďalšiu.
11:27
Je tu ďalšie vylúčenie na domácej strane. Tentoraz dostal dve trestné minúty Denis Osipov za sekanie.
10:19
Slovan Bratislava dal gól! Nedáš – dostaneš. Dinamo nevyužilo veľkú brejkovú príležitosť a vzápätí inkasovalo. Andrej Meszároš najprv strieľal do žŕdky, no potom spred brány dorážal do odkrytej siete MAREK HECL. Asistencia: Andrej Meszároš.
09:50
Domáci hokejisti mohli udrieť v oslabení. V prečíslení dvoch proti jednému však Quinton Howden nedostal presnejšiu prihrávku.
09:24
Slovan si zahrá prvú presilovku v dnešnom zápase. Dve trestné minúty za podrazenie dostal Jevgenij Kovyršin.
08:44
Nepresná rozohrávka domáceho tímu znamená zakázané uvoľnenie. Hra sa presťahuje pred Michaila Karnauchova.
08:05
Slovan strávil niekoľko desiatok sekúnd v okolí Karnauchovovej brány, ale hosťujúci útočníci sa točili iba po rohoch.
07:18
Jevgenij Lisovec nahadzoval puk od modrej čiary, ktorý sa ešte snažili tečovať jeho kolegovia pred bránou. Jakub Štěpánek úspešne zasiahol.
06:41
Dinamo zvyšuje obrátky a vytvára si tlak v útočnom pásme. Jakub Štěpánek zatiaľ odoláva pokusom domácich hokejistov.
06:06
Andrej Stepanov zostal úplne voľný pred bránou Slovana, ale prvý pokus o strelu mu nevyšiel a jeho následná dorážka skončila na Štěpánkovi.
05:15
Dmitrij Korobov vnikol do útočného pásma, posunul puk za seba na voľného Jacka Skilleho, ale jeho strela švihom skončila na Štěpánkovej hrudi.
03:48
Michal Řepík kvalitne vypálil švihom z ľavého kruhu. Michail Karnauchov úspešne zasiahol ramenom a vytlačil puk nad bránu.
02:52
Domáci hokejisti mali teraz dobré striedanie. Slovan zovreli v jeho obrannom pásme a hostia radšej vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
02:28
Jevgenij Kovyršin tečoval nahodenie od modrej čiary tesne pred Jakubom Štěpánkom, ktorý pohotovo zasiahol pravým betónom.
01:25
Eliezer Šerbatov dobre napádal rozohrávku súpera a potom spätnou prihrávkou hľadal voľného Colbyho Genowaya, ktorý bol tiesnený.
00:50
Simon Després nebezpečne nahadzoval puk z vrcholu pravého kruhu pred bránu, ale ten sa od jednej z korčúľ odrazil do rohu klziska.
00:13
Michail Karnauchov musel prvýkrát zasahovať, keď schoval do lapačky delovku Andreja Meszároša zo stredného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V Minsku odzneli štátne hymny Slovenska aj Bieloruska, takže je všetko pripravené na úvodné buly. Dinamo dnes nastúpi v modrých dresoch, Slovan v bielych.
Úvodné zostavy:

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Lisovec, Gragnani (A), D. Osipov, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Znacharenko – Fontaine, Q. Howden (C), Skille – Kovyršin, Pavlovič, Stepanov – A. Volkov, Kitarov, Drozd – Šarangovič, Linglet, Karaban.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (J. Sedláček) – Hedera, Meszároš (C), Bačík, Després, T. Voráček (A), Černý, Sersen – J. Mikúš, Boychuk, Řepík – A. Šťastný, Skalický, Garbutt – Réway, Šerbatov, Co. Genoway (A) – Hecl, M. Sloboda, Sádecký – Hrnka.
Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá HC Dinamo Minsk a HC Slovan Bratislava.

Fanúšikovia KHL sa môže dnes tešiť na dva zápasy. Jeden z nich sa odohrá v Bielorusku, keď Minsk Aréna bude hostiť súboj mužstiev zo spodnej časti tabuľky Západnej konferencie.

HC Dinamo Minsk:
Domáci hokejisti majú momentálne na svojom konte 67 bodov a tak sa nachádzajú na 10. mieste so stratou 13 bodov na play-off. Posledná forma domáceho tímu je však veľmi mizerná, z posledných 5 zápasov získali len 3 body. Naposledy Minsk nestačil na Vladivostok, ktorému na jeho ľade podľahol 3:2.

HC Slovan Bratislava:
Slovenský zástupca v KHl takisto neprežíva vydarenú sezónu. Momentálne majú hostia na svojom konte 55 bodov a nachádzajú sa tak na predposlednom 12. mieste s priepastnou stratou na play-off. Posledná forma hostí tak isto nie je nijak priaznivá, z posledných 5 zápasov získali len 5 bodov. Naposledy podľahli Nižnekamsku 5:1.

Favorit:
Podľa tabuľkového postavenia budú favoritom domáci. Uvidíme ako to celé dopadne.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.