Dinamo Riga – Slovan Bratislava (5:1)

KHL december 03, 2017
KHL - Kontinentálna hokejová liga 2017/18 (základná časť)

HC Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly a asistencie: 6. Galvinš (Rēdlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Dārziņš, Zile), 16. Dārziņš (Indrašis, Galvinš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (Rēdlihs, Dārziņš) – 35. Meszároš (Řepík, Viedenský)

Zostavy

Kalniņš (Armalis) – Jerofejevs, Stollery, Galviņš, Pujacs (A), Zile, Ališauskas, Svars – Indrašis (C), Daržins, M. Rēdlihs (A) – Žerdev, McMillan, Skvorcovs – Razgals, Batņa, Pavlovs – Bukarts, Bičevskis, Ģēģeris – Lipsbergs

Štepánek (Kožiak) – Ebert, Sersen (A), Meszároš (C), Bačík, Després, Barker, Voráček – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka

Online prenos
Riga sa po prvýkrát v tejto sezóne raduje z domáceho víťazstva v riadnom hracom čase. Slovan to na Dinamo nevie, veď v riadnom hracom čase vyhral nad Rigou naposledy v októbri, to sa ale písal rok 2014. Dnes sa Dinamo posadilo na koňa využitím svojich presiloviek a Slovan opäť raz a presne pykal za svoju nedisciplinovanosť. Belasí musia čím skôr na tento nevydarený zápas zabudnúť, Slovan sa o dva dni predstaví na ľade Torpeda Nižnij Novgorod. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:7, celkom 31:32, pekný večer fans hokeja želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:52
Puk končí v lapačke Štepánka a dnešný duel už len dohrávame, o všetkom je už dávno rozhodnuté.
59:29
McMillan drží puk na hokejke, potiahol ho až za vlastnú bránku a čaká, kým oba tímy pošlú na ľad čerstvé sily.
58:58
Hostia v plnom počte, Slovan prežil dlhé oslabenie a zmena skóre sa neudiala.
58:24
Dinamo vyrobilo pri prechode do útočného pásma ofsajd, čiarový mu akciu zastavil.
58:12
Slovan so štyrmi korčuliarmi na ľadovej ploche, napokon ani nebude hlavný konzultovať situáciu s videorozhodcom zápasu.
57:57
Indrašis sa raduje z gólu, hlavný rozpažil, ten puk sa odrazil späť do hry zrejme od konštrukcie Štepánkovej bránky.
57:12
Galvinš vystrelil príklepom z vrcholu ľavého kruhu, len to tak zazvonilo na zadnom mantineli za bránkou Štepánka.
56:58
Oddychový čas domácich, ktorí volia taktiku na svoju presilovku piatich proti trom.
56:58
Indrašis bol v zakončení faulovaný, za hákovanie inkasuje dve minúty Řepík a Slovan pôjde do trojky.
56:18
Domáci v plnom počte a bude to Slovan, ktorý sa bude musieť brániť početnej výhode svojho súpera.
56:12
Šťastný dostal dve minúty za nedovolené bránenie a chvíľu budeme hrať štyria proti štyrom.
56:01
Slovan zamkol Dinamo v pásme a posadil ho na kolotoč, Kapšarov puk spoza pravého kruhu si našiel cestu medzi betóny Kalniņša, ktorý opäť podržal svoj tím.
54:56
Hrnka vystrelil príklepom z vrchného oblúka pravého kruhu, o zápis do listiny strelcov sa však teraz nepostaral, puk skončil na ochrannom skle.
54:18
Slovan si zahrá presilovku, za hákovanie dostal dve minúty trestu Jerofejevs, Slovan má možnosť na kozmetickú úpravu výsledku.
53:44
Puk v tejto fáze hry lieta z pásma do pásma, strelu do priestoru tej ktorej bránky sme ale nevideli.
52:06
Boychuk dostal puk na pravý kruh, v pokľaku vystrelil z prvej, Zach však trafil len vonkajší oblúk Kalniņšovej bránky.
51:08
Réway hľadal svojim pukom Viedenského na ľavej strane pri bránkovisku domácich, jeho úmysel defenzíva domácich vystihla a útočná akcia hostí skončila.
50:46
Hostia v plnom počte, Meszároš už naskočil na ľadovú plochu pomôcť svojim spoluhráčom.
50:33
Štepánek nestihol puk rozohrať na hokejku Voráčka, krajania si nerozumeli, Štepánek tak puk musel schovať pod svoju rukavicu.
49:50
Zile pálil od modrej, Skalický puk zablokoval a ten skončil v strednom pásme, Dinamo bude musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.
48:46
Meszároš dostal dve minúty za podrazenie, Riga si zahrá presilovú hru.
48:10
Do bitky sa pustili hráči v oboch táboroch a budeme nadeľovať: Ebert dve + dve minúty za hrubosť, Razgals dve + dve minúty za hrubosť. Hrať budeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.
47:49
Kašpar sa dostal do brejku a po peknej strele Kalniņš puk cez svoj pravý betón vyrazil na vrchnú sieť svojej bránky.
47:45
Hostia v plnom počte, Dinamo svoju presilovú hru využiť nedokázalo.
47:24
Bukarts z ľavej strany z bránkovej čiary nahadzoval puk do bránkoviska, Štepánek sa na hruškách nachytať nenechal.
46:35
Slovan so štyrmi hráčmi teraz stratil puk v strednom pásme a nemohol do útoku, domáce tribúny ženú svojich vpred pokrikom Riga, Riga.
45:45
Boychuk dostal dve minúty za seknutie a Dinamo si zahrá ďalšiu svoju dnešnú presilovú hru.
45:40
Pujacs stratil puk a Kašpar z ľavej strany nevystrelil, hľadal pukom v rovnakej pozícii na pravej strane pokrytého Boychuka, zbytočne.
44:52
Kašpar z uhla poslal puk do bránkoviska domácich, Kalniņš puk kryje a vhadzovať budeme po pravej ruke domáceho brankára.
44:41
Opäť puk v moci Štepánka, ktorý schoval pod rukavicu puk domácich z pravej strany.
44:35
Dinamo vyhralo po zakázanom uvoľnení buly v pásme hostí, puk smeroval na modrú a z jej stredu pálil jeden z domácich hráčov, Štepánek v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.
43:30
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie umne ubránil, Dinamo má pohodlný štvorgólový brejk.
43:17
Puk za bránkou Kalniņša a Slovan môže v oslabení pokojne prestriedať.
42:55
Galvinš pálil od modrej, ten puk skončil na ochrannej sieti, no po teči hráča v bielom drese, vhadzujeme opäť po pravici Štepánka.
42:28
Slovan zahral v obrannom pásme s vysokou hokejkou, hlavný hru prerušil a nariadil vhadzovanie po pravici Štepánka.
41:30
Podrazenie a na trestnú putuje Réway, Slovan nezačal tretiu časť najlepšie.
41:11
Hostia v plnom počte, Slovan toto oslabenie prežil bez ujmy.
40:25
Slovan poslal puk von z pásma cez všetky čiary a získal sekundy zo svojho oslabenia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.
Slovan hral v druhej tretine presilové hry, no nevyužil ani jednu. Aj keď belasí poslali za chrbát Kalniņša puk z hokejky kapitána Meszároša, boli to domáci, ktorí šťastným gólom odskočili opäť na rozdiel troch gólov. A aby toho nebolo málo, po brejkovej akcii zavesil piaty puk do siete hostí kapitán domácich Indrašis. Slovan hrá s ťažkými nohami, prirýchlo sa zbavuje puku a domáci majú dostatok priestoru aj času na ľadovej ploche. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 5:14.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:29
Després vyhodil puk von z pásma a Galvinš spoza bránky domácich začína presilovkovú akciu Dinama.
39:11
Viedenský usadá na trestnú, dve minúty za seknutie a presilovku si v závere druhej tretiny zahrá domáce Dinamo.
38:47
Voráček od modrej puk usmernil medzi tri žrde, Kalniņš oblúčikom ponad hlavy hráčov poslal puk späť do hry.
37:36
Dinamo Riga dalo gól!
Prečíslenie domácich tri na jeden, Mikelis Redlihs z ľavej strany poslal puk vpravo a MIKS INDRAŠIS nedal Štepánkovi šancu. Asistencie: Mikelis Redlihs a Lauris Daržins.
36:18
Zile vystrelil od modrej z ľavej strany, puk od hokejky hráča v bielom drese trafil do tela FRENKSA RAZGALSA a od tela domáceho hráča sa nešťastne odrazil do siete hostí. Asistencie: Kristaps Zile a Maris Bičevskis.
35:15
Réway nemohol hrať s pukom, Slovan chyboval na modrej ofsajdom a tak musel čiarový znova fúkať do svojej píšťalky.
34:20
Slovan Bratislava dal gól!
Řepík poslal z ľavej strany od mantinelu puk na hokejku kapitána tímu a ANDREJ MESZÁROŠ nakorčuľoval pred bránku a po ľade zakončil. Asistencie: Michal Řepík a Marek Viedenský.
33:06
Slovan opäť len odovzdal puk domácim hráčom a tak defenzíva Dinama veľa práce teraz nemala.
32:28
Zakázané uvoľnenie domácich, pred ním Kalniņš poslal späť do hry puk z hokejky Sesrena, ktorý pálil spoza kruhov.
31:50
Slovan opäť chybuje v strednom pásme, vyrobil ofsajd na modrej a čiarový tak musel opäť hru prerušiť.
31:21
Genoway poslal puk do stredného pásma a oba tímy striedajú počas hry.
30:08
Slovan poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, belasí tak striedať nemôžu.
29:12
Šerbatov ušiel defenzíve domácich po ľavej strane popri mantineli, Eliezer vystrelil z ľavého kruhu, Kalniņš opäť puk letiaci tesne nad ľadom schoval vo svojej lapačke.
28:44
Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku mizerne a navyše mohol aj inkasovať.
27:58
Indrašis sa s pukom z pravej strany predral až pred bránkovisko a zakončil, Štepánek puk vyrazil späť do hry a belasí pôjdu do akcie.
27:22
Slovan stratil puk v útočnom pásme, domáci ho vyviezli do strednej zóny a poslali až za bránku Štepánka.
26:44
Batņa zbytočne atakoval Boychuka, dostal dve minúty za hrubosť a Slovan možnosť na zmenu skóre v presilovej hre.
26:44
Boychuk usmernil pred bránkoviskom puk smerom medzi tri žrde, Kalniņš aj teraz zmenu skóre nepripustil.
26:30
Čiarový prerušil hru, Slovan chyboval na modrej čiare ofsajdom, akciu mu zastavil Sadovnikov.
24:41
Šerbatov poslal do zakončenia Skalického, ktorý vystrelil spred bránkoviska bekhendom, aj teraz Kalniņš puk poslal späť do hry a na hokejky ho vybojovali domáci borci.
23:45
Domáci v plnom počte, Slovan ani svoju druhú presilovku v dnešnom zápase v gól nepretavil.
23:13
Sersen vystrelil príklepom spoza ľavého kruhu, Kalniņš puk vyrazil pred seba a Buchtele s pukom korčuľuje za bránku domácich.
22:19
Meszároš pálil od modrej z jej stredu, Kalniņš puk vyrazil pred seba a domáci ho zakrátko poslali von z pásma.
22:11
Kašpar vystrelil z pravého kruhu, Kalniņš v pokľaku puk pri ľavej žrdi kryje vo svojom výstroji.
21:45
Ališauskas dostal dve minúty za nedovolené bránenie, Slovan si opäť zahrá presilovú hru.
21:42
Buchtele s pukom nakorčuľoval z ľavej strany až pred Kalniņša, zakončil bekhendom, Kalniņš ho v pokľaku vychytal.
21:25
Domáci v plnom počte, Slovan ponuku na vymazanie nuly na konte Kalniņša neprijal.
20:40
Slovan zamkol Dinamo v pásme, Kašparov puk z pravého kruhu Kalniņš vyrazil pred seba, hostia držia domácich v pásme.
20:25
Kašpar vystrelil z pravého kruhu, Kalniņš cez rameno puk poslal na ochranné sklo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:58.
Slovan absolútne nezvládol prvú tretinu duelu v Rige a domáci tak majú nakročené za prvým domácim víťazstvom v sezóne za tri body. Slovan inkasoval prvé dva puky do siete v oslabeniach, Riga hrala chvíľu presilovku s výhodou dvoch mužov, bez využitia. Tretí puk sa dostal do siete hostí po peknej akcii domácich od nohy Barkera. Slovan dostal až v závere tretiny výhodu v podobe presilovej hry, ktorou otvorí druhú tretinu duelu. Pomer striel medzi žrde v tej prvej 13:11.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
Bičevskis dostal dve minúty za seknutie a Slovan bude mať možnosť si zahrať presilovú hru, aj keď možno delenú.
19:25
Štepánek má puk pod rukavicami ležiac na ľade, Bičevskis sa tak už k žiadnej dorážke nedostane.
19:02
Kalniņš opäť kryje nahodený puk na jeho bránku, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.
18:26
Stollery vystrelil švihom spoza pravého kruhu, Štepánek poslal puk späť do hry a belasí ho dostali pod svoju kontrolu.
18:11
Voráček pálil príklepom spoza pravého kruhu, Kalniņš puk letiaci tesne nad ľadom bezpečne schoval vo svojej lapačke.
17:27
Réway dostal vpravo k bránkovisku pekný puk a aj pekne vystrelil, Kalniņš si postrážil priestor pri ľavej žrdi a puk poslal späť do hry.
15:39
Akcia ako z hokejovej učebnice, kolmá prihrávka do stredného pásma, Indrašis po prechode modrou zadovkou poslal puk za pravý kruh, odtiaľ mu ho vracal vľavo k bránkovisku LAURIS DARŽINS a puk sa od nohy Barkera dostal za chrbát Štepánka. Asistencie. Miks Indrašis a Guntis Galvinš.
14:46
Len nahodený puk po ľade z ľavej strany Kalniņš bezpečne kryje medzi svojimi betónmi.
14:29
Štepánek v rozkľaku pravým betónom poslal puk späť do hry, keď domáci strieľanou prihrávkou spoza pravého kruhu poslali puk do priestoru hosťujúcej bránky.
13:26
MIKS INDRAŠIS z prvej pálil z pravého kruhu, kde mu diagonálny puk z ľavého kruhu naservíroval Daržins. Asistencie: Lauris Daržins a Kristaps Zile.
13:12
Slovan so štyrmi korčuliarmi na ľade.
13:00
Štepánek zasahoval pred Skvorcovsom, ktorý neuspel pred bránkoviskom a následná strela z pravého kruhu bola nepresná.
12:34
Slovan pôjde do trojky, za podrazenie odchádza na trestnú Šťastný.
11:52
Druhý puk poslali hostia von z pásma a Slovan opäť tak získava cenné sekundy zo svojho oslabenia.
11:12
Viedenský inkasuje dvojku za hákovanie, druhá presilovka pre Dinamo, Riga tú prvú využila.
10:33
Slovan vybojoval v obrannom pásme puk, Šťastný ho poslal do stredného pásma, hostia puk len nahodili za bránku domácich a odišli striedať.
08:34
Prečíslenie dva na jeden, Genoway z ľavej strany vracal puk vpravo Boychukovi, ktorý sa už dostal z uhla a nedokázal puk poslať na bránku domácich.
07:27
Puk lietal z pásma do pásma a videli sme aj trochu nepresností, teraz Slovan vyrobil po zlej rozohrávke zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Štepánka.
06:28
Hrnka si prevzal na hokejku puk v strednom pásme, nakorčuľoval s ním na ľavý kruh a vystrelil švihom, Kalniņš puk kryje vo svojej lapačke.
05:11
GUNTIS GALVINŠ dostal puk z pravého kruhu za kruhy a strelou švihom vystrelil pod ľavé brvno Štepánkovej bránky. Asistencie: Mikelis Redlihs a Miks Indrašis.
Celú situáciu preveril videorozhodca duelu, gól domácich bude platiť.
04:39
Za faul kolenom dostal dve minúty Boychuk a Dinamo si zahrá dnes ako prvý tím presilovú hru.
03:36
Šerbatov sa presadil na pravej strane a dostal sa s pukom až k bránkovisku, namiesto strely volil prihrávku medzi kruhy, nepodarilo sa mu nájsť správneho adresáta.
03:13
Slovan nahodil puk na bránku súpera, Kalniņš musel puk prikryť a Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.
01:48
Z pravého kruhu vystrelil Skvorcovs, Štepánek v pokľaku likviduje puk a to tak, že mu po vypadnutí z náručia skončil pri betóne, kde ho okamžite schoval pod svoju rukavicu.
00:54
Řepík spoza bránky poslal puk medzi kruhy, Šerbatov vystrelil z prvej, jeho puk zablokovalo klbko hráčov pred bránkoviskom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z Rigy, kde miestne Dinamo preverí silu bratislavského Slovana. Domáci nastúpia na duel v karmínových farbách, hostia v bielych dresoch.
Úvodné zostavy:

HC Dinamo Riga:

HC Slovan Bratislava:

Rozhodca:

Vasiliev, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sazonov.
HC Slovan odštartuje päť zápasovú šnúru na ihriskách súperov v nedeľu v Rige. Miestne Dinamo v októbri zvíťazilo v Bratislave gólom v predĺžení, belasí by body radi späť.

Riga je hlavným mestom Lotyšska a najväčším pobaltským mestom s takmer 700.000 obyvateľmi. Mesto leží v zálive Riga pri ústi rieky Daugava a žije v ňom takmer tretina obyvateľstva Lotyšska. Mesto Riga bolo založené v roku 1201 a jeho historická časť je zapísaná na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto Riga bolo v roku 2014 Hlavným Európskym mestom kultúry spolu so švédskym mestom Umeå.

Hokejový klub Dinamo Riga bol znovu založený v roku 2008, keď predtým fungoval v období rokov 1946 až 1995. Od znovuzrodenia vstúpil tím do KHL, keď jej prvým trénerom sa stal Slovák Július Šupler. Ten na konci sezóny 2011/2012 z tímu odišiel do CSKA Moskva, predtým však vo všetkých troch sezónach dosiahol s Dinamom vždy záverečné play-off súťaže. V prvom ročníku vypadlo Dinamo v prvom kole s menovcom Dinamo Moskva po sérii 0:3 na zápasy. V druhom ročníku to bolo veselšie, v prvom kole Dinamo vyradilo SKA Petrohrad 3:1 na zápasy. Potom však nestačilo na HK MVD Balašicha po sérií 1:4 na zápasy. V tretej sezóne v KHL to bolo opäť Konferenčné semifinále, v prvom kole vyradilo Dinamo Riga svojho menovca z Moskvy po sérii 4:2 na zápasy, no potom podľahli 2:4 na zápasy hráčom Lokomotiv Jaroslavľ. Po Šuplerovi prevzal tím Fín Pekka Rautakalio, vo štvrtej sezóne to bolo opäť „len“ prvé kolo play-off, Torpedo Nižnij Novgorod vyradil Dinamo po sérii 4:3 na zápasy. V piatej sezóne skončilo Dinamo na 24. mieste, na účasť v play-off súťaže strácalo 22 bodov. Náplasťou však bola výhra v Pohári nádeje, keď Dinamo vyhralo vo finále s Amurom Chabarovskom 3:1 na zápasy. V šiestej sezóne vypadlo Dinamo hneď v úvodnom kole play-off s tímom Donbass Doneck, jeden zo zápasov sa hral aj v Bratislave, po sérii 3:4 na zápasy obsadilo Dinamo v konečnom účtovaní 12. priečku. V siedmom ročníku zostali brány play-off pre Dinamo zatvorené a v konečnom účtovaní klub obsadil 21. priečku. Rovnako tak tomu bolo i v ôsmej sezóne, no v záverečnom hodnotení o stupienok nižšia priečka s poradovým číslom 22. V uplynulej sezóne Dinamo skončilo najhoršie zo všetkých svojich účinkovaní v KHL a napokon z toho bola predposledná, 28. priečka plejády klubov KHL.

Strieborno-karmínový dres obliekajú predovšetkým domáci hráči z Lotyšska, traja hráči sú z Kanady, dvaja z Litvy, po jednom hráčovi má zastúpenie aj Fínsko, USA a Ruská federácia. Dinamo hráva svoje domáce zápasy v Arēna Rīga, ktorá má kapacitu 10.300 divákov, súčasným hlavným trénerom je domáci Lotyš Ģirts Ankipāns.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenalo Dinamo z 37 zápasov 26 bodov, Slovan odohral o jeden zápas menej a získal doposiaľ 40 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je obranca Miks Indrašis s 24 kanadskými bodmi (13+11), na druhej priečke Danny Kristo s 18 bodmi (8+10). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 22 bodový Colby Genoway (6+16), na druhej pozícii 19 bodový Radek Smoleňák (5+14). Gólman domácich Jānis Kalniņš disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 93,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,06 gólov na zápas, Justin Peters s 86,9% úspešnosťou drží priemer 3,48 gólov na zápas. Gólman hostí Jakub Štepánek s 91,9% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,62 gólov na zápas, Marek Mazanec89,9% úspešnosť zásahov s priemerom 3,40 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Arēna Rīga bude hostiť tím od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.