SKA Petrohrad – CSKA Moskva (4:5 pp)

KHL marec 29, 2018
KHL - Kontinentálna hokejová liga 2017/18 (playoff)


Stav série 0:1

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 4:5 (1:0, 2:3, 1:1 – 0:1)

Góly a asistencie: 7. Daciuk (Zub, N. Gusev), 26. Prochorkin (Rykov, Barabanov), 33. N. Gusev (Daciuk, Vojnov), 51. S. Plotnikov (Chafizullin, Zub) – 21. Grigorenko (Kaprizov, Popov), 26. Kuzmenko (K. Petrov, Nestěrov), 29. Popov (Grigorenko, Kaprizov), 50. Kuzmenko (Svetlakov), 67. Kuzmenko (Scott, Kiselevič)

Rozhodujúci gól CSKA

Play-off KHL
štvrtok 29.03.2018 o 18:30
Petrohrad
4:5
1:0, 2:3, 1:1, 0:1
Koniec
CSKA Moskva
Góly
S. Plotnikov (50:41')
N. Gusev (32:06')
Prochorkin (25:13')
Daciuk (06:36')
Kuzmenko (66:35')
Kuzmenko (49:20')
Popov (28:39')
Kuzmenko (25:01')
Grigorenko (20:59')
Zostavy

Koskinen (Šesťorkin) – Gavrikov, Vojnov (A), Chafizullin, Belov, Zubarev, Zub, Rykov – Kovaľčuk (A), Koskiranta, Kalinin – N. Gusev, Daciuk (C), S. Plotnikov – Širokov, Prochorkin, Barabanov – V. Tichonov, Kablukov, Ketov.

Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič (A), M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Naumenkov, Ar. Sergejev – Ničuškin, Andronov (C), Telegin – Grigorenko, Popov, Kaprizov – Platt, Scott (A), Ľubimov – Kuzmenko, Svetlakov, K. Petrov – Popugajev.

Online prenos
Z mé strany je to pro tuto chvíli už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

V tomto utkání jsme českou nebo slovenskou stopu nezaznamenali. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český či slovenský hokejista.
Střely na branku: 29 – 39
Tak parádní zápas, kterému snad nechybělo vůbec nic, je za námi. Domácí Petrohrad prakticky po celou dobu musel vždy dotahovat náskok hostů a vynutil si nakonec prodloužení. V něm ale byli lepším týmem hosté, kteří po necelých sedmi minutách rozhodli o tom, že se v sérii ujímají vedení. Hattrick završil Andrej Kuzmenko a stal se tak hrdinou moskevského týmu. Petrohradští ve svém druhém domácím utkání tak budou usilovat o srovnání stavu série.
Konec zápasu.
66:35
CSKA právě vstřelilo branku!
Čepice na led! Hosté rozhodují toto utkání v sedmé minutě prvního prodloužení. ANDREJ KUZMENKO se na pravé straně obtočil tak, aby měl puk na forhendovou stranu a poté svou střelou umístil puk ke vzdálenější tyči Koskinenovy branky – 4:5, čímž završil svůj dnešní hattrick. Je tedy rozhodnuto a Moskvané jdou v sérii do vedení. Asistence: Greg Scott a Bogdan Kiselevič.
65:56
Sergej Širokov zblízka prověřil pozornost Sorokina, který zákrokem uspěl. Hned na to se pak do útoku vydali zase hosté z Moskvy.
65:13
V prodloužení jsou zatím více aktivní Moskvané, kteří si vypracovali více příležitostí ke skórování.
64:56
Marčenko se napřáhl ke střele od modré čáry, tu ale zablokovala zase pozorná petrohradská obrana a Koskinen tak nemusel zasahovat.
64:12
Ivan Tělegin neměl tolik síly, aby se natlačil před Koskinena, poté ho o puk obral Cahfizullin a poslal ho směrem k hostující brance. Útočit tak jdou domácí hráči.
63:47
Znovu to byli hosté, kteří se dostali do šance před domácí brankou. Ale obrana Petrohradu je ke střele nakonec nepustila.
63:17
Jegor Rykov vložil hůl do střely Kaprizova a poté ukryl kotouč pod sebou Mikko Koskinen. Znovu je tak hra přerušena.
63:03
Střelu Nikity Nestěrova zastavil Mikko Koskinen a znovu raději zastavuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
62:44
Viktor Tichonov se chtěl dostat k volnému kotouči v prostoru mez kruhy, nakonec byl u něho dříve obránce CSKA a okamžitě ho poslal do středního pásma.
62:04
Michail Naumenkov střílel od modré čáry, ale nikdo z jeho spoluhráčů netečoval puk před Koskinenem. Ten si tak mohl oddychnout.
61:10
Začátek prvního prodloužení se nese v opatrném duchu. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která byl znamenala konec zápasu.
60:36
Poté z prostoru mezi kruhy chtěl střílet Pavel Dacjuk, ale jeho náznak střely zachytila hostující obrana.
60:05
Po vhazování ve středovém kruhu se hosté dostali do útočného pásma, ale před Koskinenem nevystřelili.
60:01
Začalo prodloužení.
Utkání sleduje 12 351 diváků.
Střely na branku ve třetí třetině: 9 – 6
Tak základní hrací doba opravdu nerozhodla o vítězi prvního konferenčního finále mezi Petrohradem a CSKA Moskva a poprvé se tak dočkáme prodloužení. Hosté v padesáté minutě strhli opět vedení na svou stranu, když se podruhé v zápase prosadil Andrej Kuzmenko. Znovu ale Moskvané příliš dlouho nevedli. O minutu později vyrovnal Sergej Plotnikov, jenž tak nakonec svému týmu vynutil prodloužení. To začne přibližně ve 21:10.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:55
Puk je ve středním pásmu a třetí třetina tak pomalu, ale jistě spěje do svého konce.
59:31
Jevgenij Ketov to zkoušel z levého kruhu, po jeho ráně ale kotouč skončil na obraně moskevského celku.
58:54
Hra je nyní převážně ve středním pásmu. Už to opravdu vypadá, že zápas v normální hrací době vítěze nepřinese. Zatím ale ještě nepředbíhejme.
58:18
Sergej Širokov střílel z prostoru mezi kruhy z otočky, Sorokin byl znovu na svém místě.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:11
Chafizullin tečoval střelu od modré čáry a Sorokin se musel mít zase na pozoru. Nakonec uspěl a po zisku kotouče ho poslal daleko od vlastní branky.
56:23
Pomalu se blíží koncovka třetí třetiny a stav je stále nerozhodný. Dost možná se dočkáme hned v prvním utkání konferenčního finále nastavené hrací doby.
55:45
Ilja Kovalčuk zavezl puk do útočného pásma, nikdo ze spoluhráčů ale jeho přihrávku nepřevzal a poté puk opustil teritorium hostů, oba celky se tak vrací zpět.
54:55
Vladislav Gavrikov dostal přihrávku na levý kruh, jeho střela ale byla obranou hostů sražena do ochranné sítě.
54:31
Kuzmenko vyslal na branku domácích další nebezpečnou střelu, hattrick ale nezavršil. Proti byl další přesný zákrok Koskinena.
53:35
Marčenko střílel od modré čáry, kotouč poslal ale přímo do lapačky Mikky Koskinena. Ten poté raději přerušuje hru.
52:55
Dinar Chafizullin si sjel do prostoru mezi kruhy, kde ale nedostal přihrávku. Hosté pak vyhodili puk šikovně do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
52:22
Přestřelka mezi oběma týmy tak pokračuje i nadále a o vítězi tak stále není jasno.
50:41
Petrohrad právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné. Znovu domácí srovnávají stav takřka okamžitě po inkasovaném gólu. SERGEJ PLOTNIKOV sebral odražený puk od brankáře Sorokina a v jeho těsné blízkosti ho propálil – 4:4. Zase se tak začíná znovu od začátku. Asistence: Dinar Chafizullin a Arťom Zub.
50:34
Znovu tak musí domácí hráči dotahovat své manko.
49:20
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté jdou znovu do vedení. Světlakov střílel kus za modrou čárou a jeho střelu těsně před domácí brankou šikovně tečoval ANDREJ KUZMENKO, který tak svým druhým přesným zásahem v utkání strhává vedení na stranu hostů – 3:4. Asistence: Andrej Světlakov.
48:34
Poté od modré čáry napřáhl Zubarev, ovšem jeho rána ztroskotala na dobrém zákroku Sorokina, který také neinkasoval.
47:32
Pavel Dacjuk u modré čáry udělal pár kroků navíc a poté chtěl kotouč poslat spoluhráči. Ale toho si všiml jeden z obránců hostů, který ho o puk obral.
47:15
Hned poté se hosté dostali do blízkosti Mikky Koskinena, kde střílel Michail Pašnin, ale brankář petrohradského celku nastavil svou lapačku a podržel svůj tým.
47:00
Nyní následuje další komerční přestávka.
45:54
A znovu po nenápadné střele zasahoval Koskinen. Ten ale kotouč poslal hned mezi své spoluhráče, nechal hru plynout a Petrohrad se začíná usazovat v pásmu CSKA.
44:43
Šance vystřídala šanci, nejprve střílel Andronov na domácí klec, obrana Petrohradu zakročila. Na druhé straně pak v dobré pozici branku Moskvy minul Nikita Gusev.
44:07
V prostoru mezi kruhy se do střely opřel Anton Bělov, brankář Sorokin ale pohotovým zákrokem jeho ránu pokryl.
43:13
Hosté nahodili kotouč před domácí branku, kde si ho sebral Anton Bělov a okamžitě ho poslal až před branku hostů. Petrohrad tak jde útočit.
42:15
Hosté ve středním pásmu ztratili puk a hráči Petrohradu se hned nastěhovali do útočné třetiny. Ale ke střele před brankou CSKA se nakonec nedostali.
41:42
Od úvodních minut třetí třetiny tak sledujeme útočný hokej a nyní už se o střelu pokusili také hosté, ovšem Koskinen byl taktéž připraven.
41:10
A znovu to zkoušeli hráči Petrohradu před hostující brankou, Prochorkin ale svou střelou Sorokina neohrozil.
40:41
Domácí se natlačili do útočného pásma a operovali před Sorokinem. Ten ale proti jejich střelám odolal.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku ve druhé třetině: 10 – 15
Je za námi druhá třetina, která byla na branky opravdu bohatá. Viděli jsme jich hned pět. Nejprve srovnal v jednadvacáté minutě Michail Grigorenko a o pět minut později ho napodobil Andrej Kuzmenko. Hosté se tak dostali do vedení, které ale příliš dlouho nevydrželo. Za dvanáct vteřin totiž bylo vyrovnáno. Nikolaj Prochorkin zavelel ke srovnání. Jenže Moskvané ale v polovině utkání zase vedli. Alexandr Popov překonal Koskinena a Petrohrad musel zase dotahovat. Ve třiatřicáté minutě se to domácím povedlo, přesilovou hru využil Nikita Gusev a znovu se začínalo od začátku. Za stavu 3:3 tak půjdeme do třetí třetiny, která začne přibližně ve 20:20.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:55
Na druhé straně to ještě zkoušel Tělegin, ale také on se ke střele nedostal. Vypadá to, že druhá třetina je u samého konce.
39:27
Domácí se snažili atakovat hostující branku, ale obrana CSKA byla na svém místě a nic takového nedovolila.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:27
Petrohrad je už v plném počtu.
37:52
Další vyhození kotouče domácími až před branku hostů. Petrohrad tak pošetřil cenné vteřiny ze svého oslabení.
37:28
Domácí jsou pod tlakem a dále čelí útoku hostů. Nakonec se ale poté dokázali dostat ke kotouči, který opět letí až před Sorokina.
37:11
Světlakov střílel znovu na Koskinena, ten ale nastavil svoji připravenou lapačku, do které kotouč ukryl. Hra je znovu přerušena a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
36:32
Od modré čáry pálil Nikita Nestěrov, kotouč se ale dostal do moci petrohradské obrany a ta ho nekompromisně posílá až před hostující branku.
36:27
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Anton Bělov – 2 min., krosček).
35:34
Valerij Ničuškin se natlačil do prostoru mezi kruhy, napřáhl ke střele, kotouč ale do lapačky chytá Mikko Koskinen.
34:53
Petrohradští nadále operují před Sorokinem, mají v tuto chvíli více ze hry, ale svůj tlak ve vedoucí branku přetavit nedokázali.
34:01
Pavel Dacjuk málem unikl sám před hostující branku, ale jeden z obránců CSKA mu v tom zabránil. Petrohradský útočník se tak ke střele nemohl dostat.
33:16
Domácí obléhali pásmo hostů, nakonec se ale odtud sami vykázali a musejí se vracet zase zpátky do obrany.
32:35
První konferenční finále mezi Petrohradem a moskevským CSKA zatím nabízí skvělou hokejovou podívanou. Stav je zatím stále nerozhodný a dá se očekávat, že jeden z týmů bude chtít strhnout vedení na svou stranu ještě ve druhé třetině.
32:06
Petrohrad právě vstřelil branku!
Znovu máme vyrovnáno. NIKITA GUSEV sebral kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu a u pravé tyčky hostující branky pak nekompromisně zavěsil. Sorokin tak byl bezmocný – 3:3. Asistence: Pavel Dacjuk a Vjačeslav Vojnov.
31:48
Anton Bělov střílel zápěstím z pravé strany, ale Sorokin byl opět pozorný. Před dotírajícím Vojnovem pak raději přerušil hru.
31:19
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., držení).
30:49
Domácí jsou jako opaření a nyní se jim nevydařila další souhra. Toho využili hosté k dalšímu přečíslení, ale nakonec vše vyřešil opět Koskinen.
29:48
Mat Robinson se dostal ke střele z pravého kruhu, Koskinen ale vytasil další efektní semafor a jeho ránu zneškodnil. Hra je přerušena a vhazuje se před Koskinenem.
29:15
Domácí hráči dostali pokyny od trenéra Znaroka a nyní se hned natlačili před Sorokina, který ale střelu Dacjuka chytá.
28:39
Následuje komerční pauza.
28:39
CSKA právě vstřelilo branku!
Po tlaku Petrohradu přichází další rána pro domácí celek. ALEXANDR POPOV dostal nabito do prostoru mezi kruhy a odtud svou střelou švihem překonal Koskinena, kterému se puk otřel o kalhoty – 2:3. Asistence: Michail Grigorenko a Kirill Kaprizov.
28:11
Nikita Gusev se také dostal do zajímavé akce, ale ani jeho střela branku hostů příliš neohrozila. Hned na to míří na opačnou stranu zase hosté.
27:44
Pavel Dacjuk unikl až před Sorokina, těsně před ním ale svou střelou nechal hostujícího brankáře vyniknout.
27:11
Hra se přelévala ze strany na stranu a byly k vidění další zajímavé střely. Ovšem oba brankáři své týmy podrželi.
25:13
Petrohrad právě vstřelil branku!
Ovšem hráči CSKA o své vedení velmi brzy přicházejí. NIKOLAJ PROCHORKIN se dostal k odraženému kotouči v prostoru mezi kruhy a poté prostřelil Sorokina kolem jeho pravé ruky a kotouč končí v síti. Je vyrovnáno – 2:2. Asistence: Jegor Rykov a Alexandr Barabanov.
25:01
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté se hned z další akce prosazují a jdou poprvé v utkání do vedení. ANDREJ KUZMENKO dostal dlouhou přihrávku a poté si sám nabruslil až těsně před Koskinena, kde ho překonává za pomoci jeho odrazu – 1:2. Asistence: Kirill Petrov a Nikita Nestěrov.
24:31
Nikita Gusev se natlačil před hostující svatyni, ale po jeho přízemní střele sklapl Sorokin betony a neinkasoval.
23:59
Jenže také obrana Moskvanů byla pozorná, domácím sebrala kotouč, se kterým hráči CSKA míří opět před branku Koskinena.
23:14
Petrohradští si tak mohli oddychnout a nyní už se nastěhovali do pásma hostů, kde znovu zaměstnávají Ilju Sorokina.
22:30
Hráči Petrohradu chybovali v útočném pásmu a hosté se řítili dva na jednoho. Vjačeslav Vojnov dobrým obranným zákrokem šanci hostů zastavil a hodně tak pomohl Koskinenovi.
21:45
Domácí se hned z další akce pokoušeli ohrozit Sorokina, ale střela Kovalčuka k vedoucí brance nevedla.
20:59
CSKA právě vstřelilo branku!
Nádherná akce hostů končí na začátku druhého dějství vyrovnávací brankou. Kaprizov poslal zpětnou přihrávku mezi nohama najíždějícímu MICHAILU GRIGORENKOVI a ten si sjel před odkrytou domácí klec. Bez problémů poté zakončil – 1:1. Asistence: Kirill Kaprizov a Alexandr Popov.
20:21
Petrohradští v úvodu druhé třetiny obléhali branku Moskvy, ale ke střele před Sorokinem se nedostali.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 10 – 13
První třetina je za námi. V ní jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral v sedmé minutě kapitán Petrohradu Pavel Dacjuk, jenž přízemní střelou dokázal dostat kotouč za Sorokinova záda. Hubený náskok domácích tak vydržel až do konce a uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 19:25.
20:00
První třetina skončila.
19:41
Andronov číhal v prostoru mezi kruhy, klepal si o přihrávku, ta ale nepřišla. Rázem tak skončila asi poslední akce této části hry.
19:10
Z levé strany střílel Vladislav Gavrikov, ale puk za Sorokinova záda procedit nedokázal. Hosté pak ještě otáčejí hru na druhou stranu.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:39
Petrohradští nahodili puk do útočného pásma a odcházejí střídat kompletní pětici hráčů. Na ledě tak budou čerstvé petrohradské síly.
18:14
Hosté drží kotouč na svých holích a ještě se pokoušejí ohrozit branku Petrohradu. Zatím se jim ale vyrovnat nedaří.
17:42
Kirill Petrov střílel z levého kruhu, ale Mikko Koskinen lapačkou jeho šanci zneškodnil. Hned na to raději znovu zastavil hru a vhození kotouče proběhne opět po jeho pravé ruce.
17:34
Andronov nabral od pravého mantinelu rychlost, nabruslil si před Koskinena, ale kotouč mu sjel z čepele a ke střele se nakonec nedostal.
17:14
Tichonov je na ledě a Petrohrad je zase kompletní.
16:34
Znovu získali hráči SKA kotouč a posílají ho až před Sorokina. Pošetřili tak cenné vteřiny ze svého oslabení, které se už blíží ke konci.
16:08
Petrohradští vyhráli buly a okamžitě posílají puk až před branku, kterou hájí Ilja Sorokin.
15:52
Tam rozvinuli několik kombinací, ale Koskinen zatím drží svůj tým a své čisté konto. Po dalším zákroku přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
15:25
Moskvané zakládají svou první akci z hloubi vlastní obranné třetiny a spěchají do útočného pásma.
15:14
Následuje další komerční pauza.
15:14
Tichonov je zpět na trestné lavici, když sekl soupeře. Nabízí tak soupeři další početní výhodu. Dokáží ji hosté využít a srovnají s Petrohradem krok?
15:14
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Viktor Tichonov – 2 min., sekání).
14:43
Nikita Gusev se snažil vše napravit a hned z další akce střílel těsně před Sorokinem. Ale také brankář hostů byl velmi pozorný mezi třemi tyčemi.
13:54
Z hloubi vlastního obranného pásma zakládali domácí další svou akci. Jenže Gusev chyboval a kotouč se dostal na hokejku Andronova, jenž pálil na Koskinena. Ten kryje.
12:59
Petrohrad se ubránil a nyní je už v plném počtu.
12:45
Mat Robinson střílel z pravého kruhu, ale levý beton Koskinena byl na svém místě. Domácí poté znovu posílají kotouč do středního pásma.
12:24
Domácí hráči se zatím velmi dobře brání a znovu se dokázali osvobodit. Vypadá to, že i oni svou první početní nevýhodu zvládnou. Ještě se ale bude vhazovat před Koskinenem.
11:48
Domácím se podařilo vyhodit puk a dokonce se chvíli udrželi v útočném pásmu. Ke střele se nedostali. To je ale mrzet nemusí, pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.
11:11
Náporem začali hosté přesilovou hru a hned se zrodila střela, která ale byla sražena do ochranné sítě. Hra je přerušena a bude se vhazovat po levici Mikky Koskinena.
10:59
Nyní si přesilovku zahrají hosté. Tichonov sekl soupeře před brankou Sorokina a putuje na lavici hanby. Armádní celek tak má šanci srovnat v nabídnuté přesilové hře.
10:59
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Viktor Tichonov – 2 min., hákování).
10:42
Nestěrov skáče na ledovou plochu a Moskvané jsou v plném počtu.
10:36
Další vyhození kotouče až před domácí branku a hosté své oslabení už zvládnou. To je u samého konce.
10:03
Až nyní se hosté osvobozují a posílají kotouč až před Koskinena.
09:35
Nicméně domácí stále drží pásmo Moskvy a tlačí před Sorokinem. Ten zatím odolává tlaku Petrohradu.
08:51
Anton Bělov pálil od modré čáry a před brankou hostů číhali dva petrohradští hráči na dorážku. Ovšem obranný zákrok Kiseleviče znamenal konec akce domácích.
08:42
Nyní ještě následuje první komerční přestávka tohoto zápasu.
08:42
Ilja Kovalčuk si sjel před branku hostů a Nestěrov ho nedovoleně zastavil. Domácí si tak jako první zahrají přesilovou hru.
08:42
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., držení).
07:53
Hosté se hned po inkasované brance dostali do útoku a před Koskinenem se objevil Kirill Kaprizov, jenž z bekhendu nechal vyniknout pravý beton finského brankáře ve službách Petrohradu.
06:36
Petrohrad právě vstřelil branku!
A hned z dalšího rychlého protiútoku se dostávají domácí hráči do vedení. PAVEL DACJUK se dostal k odraženému kotouči blízko hostující branky a poté ho přízemní střelou dopravil za Sorokinova záda – 1:0. Asistence: Arťom Zub a Nikita Gusev.
05:48
A znovu dotěrný Kovalčuk, který nevzdával souboj s Andronovem o puk. Druhý jmenovaný nakonec uspěl a hned přesouvá hru před domácí branku.
05:24
Do zakončení se dostal Ilja Kovalčuk před Sorokinovou brankou, ale jeho přízemní střela skončila pouze vedle ní.
05:16
Na druhé straně pak střílel na Koskinena Michail Pašnin a domácí brankář tak raději ukryl kotouč a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
04:37
Zatím sledujeme z obou stran opatrný hokej, ani jeden tým nechce udělat chybu, která by ho stála inkasovanou branku. Nyní jsou v hostujícím pásmu domácí hráči a operují před Sorokinem.
04:01
Moskvané dlouho drželi kotouč na svých holích, v obranném pásmu Petrohradu o něj ale přišli a SKA jdou do další útočné akce.
03:48
Další zakázané uvolnění armádního celku a znovu se tak hra stěhuje před Ilju Sorokina. Vhazování proběhne po jeho pravé ruce.
03:17
Nikita Gusev poslal přihrávku Plotnikovovi, který ale mezi kruhy promáchl. Díky tomu se k puku dostávají znovu hosté a otáčejí hru.
02:52
Ilja Kovalčuk se obtočil na levém kruhu, jeho spoluhráč z útoku ale nezískal kotouč, který by mu poté mohl poslat. Místo toho domácí opouštějí pásmo hostů a ti tak jdou do útoku.
02:30
Na Koskinena se řítila dvojice hostů, ale Arťom Zub si přichystal přesný obranný zákrok a do zakončení tak hosty nepustil. Následně pak se hra otáčí před moskevskou klec.
01:49
Viktor Tichonov číhal v prostoru mezi kruhy, přihrávky se ale nedočkal. Místo toho střílel kolega z útoku, který trefil pouze boční síť moskevské branky.
01:43
Zakázané uvolnění hostů a hra se stěhuje před branku Ilji Sorokina, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
01:06
Pavel Dacjuk sebral kotouč u vlastní branky a poté založil další útočnou akci Petrohradu. Na jejím konci se ale nezrodila žádná střela.
00:48
Na druhé straně se v pásmu Petrohradu usadili hosté z Moskvy, ale také oni nic nepředvedli. Koskinen mezi třemi tyčemi nemusel zasahovat.
00:10
Domácí hokejisté se hned vydali do útoku a Sorokin si tak připisuje první důležitý zákrok. Hned na to poslal puk spoluhráčům a hru nechává plynout.
00:01
Utkání právě začalo.
Halou v Petrohradu už zní hymna Ruské federace.
Úvodní sestavy:

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Gavrikov, Vojnov (A), Chafizullin, A. Bělov, Zubarev, Zub, Rykov – Kovalčuk (A), Koskiranta, Kalinin – N. Gusev, Dacjuk (C), S. Plotnikov – Širokov, Prochorkin, Barabanov – V. Tichonov, Kablukov, Ketov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič (A), M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Naumenkov, Ar. Sergejev – Ničuškin, Andronov (C), Tělegin – Grigorenko, Al. Popov, Kaprizov – Platt, Scott (A), Ljubimov – Kuzmenko, Světlakov, K. Petrov – Popugajev.

Rozhodčí: Naumov, Ravodin – Šeljanin, Kučava.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Československá stopa v utkání

V této sérii českou nebo slovenskou stopu bohužel nezaznamenáme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí žádný český či slovenský hokejista.
Vzájemná utkání

V základní části se oba celky spolu utkaly dvakrát. A v obou případech byl úspěšný Petrohrad, který nejprve doma vyhrál 4:2 a poté na ledě CSKA pak 5:2. Hosté tak mají svému soupeři co vracet.
CSKA Moskva

Hosté z CSKA Moskva skončili po základní části na druhém místě a je taktéž velmi silným celkem. Stejně jako Petrohradští, také hráči armádního celku z Moskvy vyřadili v prvním kole play-off 4:0 na zápasy svého moskevského rivala, a sice Spartak Moskva. Poté ho čekala série s finským Jokeritem, kde v pátém utkání byl dokonce překonán rekord co se délky zápasu týče. Přesně před týdnem došlo na pět prodloužení a až v čase 142:09 ukončil utkání Mika Niemi a pro Jokerit tak sezóna ještě neskončila. Snížil stav série na 2:3. Poté už ale CSKA zvítězilo v Jokeritu 4:3 a radovalo se tak z postupu dále. Tato série ale vzejde do dějin, byl to dosud nejdelší zápas v KHL a uvidíme, zda jeho délku v budoucnosti někdo překoná.
SKA Petrohrad

Domácí Petrohrad, stejně jako v loňském roce, pokračuje v parádních výkonech. Po skvělé základní části, kdy skončil na prvním místě, předvádí svou suverenitu také ve vyřazovací části. Nejprve smetl Čerepovec 4:0 na zápasy ve čtvrtfinále konference. Poté si v semifinále poradil s Jaroslavlí, které povolil jedinou výhru a po konečném stavu 4:1 na zápasy tak bude bojovat o finále celé KHL. Dokáží obhájci Gagarinova poháru po roce opět proplout do finále? V cestě jim ale bude stát velmi těžký soupeř, a sice moskevské CSKA.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes startují finále konferencí v ruské KHL a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat úvod série mezi týmy SKA Petrohrad a CSKA Moskva. Zápasem Vás provede Vendula Zdražilová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.