Play-off: Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ (4:1)

KHL 25 marca, 2017
Play-off KHL - Kontinental Hockey League - 2016/17 (finále konferencie 2. zápas)

Západná konferencia – finále – druhý zápas:

SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)stav série 2:0

Góly: 40. a 54. S. Plotnikov, 21. Kovaľčuk, 52. Prochorkin – 18. D. Lugin

SKA Petrohrad

Tým Petrohradu dokázal do semifinále ligy postoupit velmi rychle. Nejprve v osmifinále hladce 4:0 na zápasy přejel Viťaz Podolsk a poté ve čtvrtfinále si petrohradští hokejisté poradili také s Dinamem Moskva, kterému povolili pouze jednu výhru. Celá série tedy skončila 4:1 a SKA se mohlo radovat z další splněné důležité mise. Nyní tedy hrají o postup do vytouženého finále, aby měli možnost poprat se o zisk Gagarinova poháru. Svěřenci kouče Olega Znaroka nemají v letošní sezóně jiný cíl. Uvidíme, zda se jim podaří přes Jaroslavl projít.

Lokomotiv Jaroslavl

V cestě jim ale stojí letos ve výborné formě hrající Lokomotiv Jaroslav. Hráči tohoto týmu, který v roce 2012 prošel úplnou obrodou týmu po tragické události, kdy při leteckém neštěstí zahynul kompletní tým, se velmi brzy dokázali dostat na špičku ligy a letos to potvrdili skvělými výkony. V osmifinále prošli přes Dinamo Minsk poměrem 4:1 na zápasy a poté dokázali vyřadit hvězdné CSKA Moskva, tam skončila celá série výsledkem 4:2. Nyní má Lokomotiv před sebou těžký oříšek v podobě Petrohradu, se kterým svede souboj o postup do finále KHL. I hráči Jaroslavle touží po zisku Gagarinova poháru.

První zápas série

První semifinálový duel mezi oběma týmy se odehrál ve čtvrtek a byl to zápas hodně vyrovnaný. Hokejisté Jaroslavle vedli po druhé třetině 2:1, ve třetím dějství Petrohradští dokázali srovnat na 2:2, aby ale opět prohrávali, tentokráte 2:4. V závěru ale dokázali znovu smazat své manko, když vyrovnávací branku vsítili pouhých deset vteřin před koncem základní hrací doby a vynutili si tak prodloužení. Ve třiasedmdesáté minutě pak rozhodl první semifinále PATRIK HERSLEY, jen svou přesnou trefou dal Petrohradu vedení 1:0 v sérii.

I dnes se dá očekávat, že zápas bude opět vyrovnaný. Uvidíme, jak to tedy dopadne a zda se domácí utrhnou a povedou 2:0 na zápasy nebo naopak hosté sérii srovnají. Čeká nás ale určitě velmi zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.