USA U20 – Fínsko U20 (5:4)

MS U20 december 31, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo)

MS v hokeji hráčov do 20 rokov sa na prelome rokov 2017 a 2018 konajú v americkom meste Buffalo. Svetový šampionát sa začal v utorok 26. decembra 2017. Vyvrcholí v noci z 5. na 6. januára 2018, kedy je na programe finálový zápas.

Pozrite si kompletný program, výsledky a video zostrihy z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

MS v hokeji do 20 rokov (A-skupina):

USA – FÍNSKO 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Góly: 27. a 40. Anderson, 4. Frederic, 15. Mittelstadt, 59. Fox – 30. A. Räsänen, 39. Tolvanen, 49. Koppanen, 50. Vesalainen

Mistrovství světa do 20 letSkupina A
nedeľa 31.12.2017 o 22:00
USA
5:4
2:0, 2:2, 1:2
Koniec
Finsko
Góly
Fox (58:23')
J. Anderson (39:27')
J. Anderson (26:56')
Mittelstadt (14:33')
Frederic (03:59')
Vesalainen (49:31')
Koppanen (48:25')
Tolvanen (38:44')
A. Räsänen (29:01')
Zostavy

Woll (Oettinger) – Fox, Samberg, R. Lindgren, Perunovich, Peeke (A), M. Anderson (A), Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (C) – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic.

Luukkonen (Lehtinen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Vesalainen (A), Tolvanen, A. Räsänen – Kuokkanen, Koivula, Heponiemi – Tuulola, Ikonen, Innala – Jääskä, Koppanen, Nurmi – Kupari.

Online prenos
Je tomu opravdu tak, Finové se ale absolutně za svůj výkon proti favoritovi stydět nemusí. Dámy a pánové, viděli jsme velmi zajímavé a pohledné utkání. V první části dominovali domácí hráči, kteří si vybudovali dvoubrankový náskok a vše vypadalo na poklidný večer v Buffalu. Dokonce USA vedlo již 3:0, jenže Suomi se vrátilo do utkání dvěma góly, ještě ve druhé části šli domácí opět na dvě v rozdílu. Poslední část ale přinesla radost do finských obrazovek a finským divákům, neboť během minuty bylo srovnáno. Vše se chystalo do prodloužení, když v čase 58:23 skóroval Fox a rozhodl o výhře USA 5:4.
Konec zápasu.
59:58
Domácí vyhazují ven, Finové ve snaze rychle dohnat ztrátu způsobili icing a asi je definitivně hotovo.
59:48
Vesalainen nahodil na Wolla, americký brankář si nedělal problémy a podržel kotouč. Bude se vhazovat po jeho pravici.
59:10
Heiskanen rozváží kotouč do pásma, Finové tlačí, domácí brání. Fox nyní ale vyhodil ven z pásma, nikoli na icing.
58:56
Puk se dotkl ochranné sítě a hra jde ven z pásma, ač to vypadalo, že střelu Juoleviho tečoval jeden z Američanů, nakonec tečoval loket Kuokkanena.
58:23
Oddechový čas pro hosty. A Finové v šesti!
58:23
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tváře Seveřanů na střídačce mluví jasně: tohle je špatné. Pas Tkachuka si našel hůl Mittelstadta, který vysunul přihrávkou na pravý kruh ADAMA FOXE a hráč draftovaný Calgary posílá domácí do vedení o jednu trefu! Asistence: Casey Mittelstadt, Brady Tkachuk
58:04
Mittelstadt pozdravil hostujícího gólmana, jeho střela byla vyražena betonem.
57:12
Americký gólman vyjel za branku, aby popohnal své spoluhráče a rozjel útok. Finové ale tvrdě brání a své soupeře k ničemu nepouští. Důkazem zastavení otočky Jonese, ten byl o pár sekund později hlavní postavou, Luukkonen zastavil překvapivě kotouč a Jones na něj dorážel.
56:54
Na druhé straně kontrovali domácí, jejich útočnou snahu hatí ofsajd.
56:29
Kupari tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu, Woll podržel kotouč v náručí a bude se vhazovat poblíž jeho království.
56:03
Icing Finů, americká režie nám zatím nabízí pohled na tabulky a rozhodně to bude pro Čechy ještě zajímavé. Hrozí jim víceméně kdokoliv, otázkou je, jak dopadne dnešní utkání.
54:48
Kotouč se dostal k Koivulovi, který se pokusil vystřelit, selhal, neboť ho zastavil Lindgren. Od modré vypálil Välimäki a americký gólman byl v permanenci. Náznak šance na druhé straně měl Yamamoto, puk byl pro něj až moc dlouhý. Domácí v ofsajdu, tohle bude ještě zajímavé. Komerční pauza.
53:32
Je to naprosto vyrovnaná bitva. Finové velmi ožili a troufám si tvrdit, že USA nyní tahá za kratší konec provazu. Nicméně Spojené státy dokáží zatlačit a hosté se bránili vyhozením z pásma.
53:10
Ohromný tlak, který začala střela Norrise, nyní nastal v brankovišti Finů! Veškeré dorážky, včetně Foxova nahození zpět na bránu, přišly vniveč a k vidění je strkanice, vše ale zůstane bez trestu.
51:58
Bellows se pokusil o střelu, ta mu nevyšla a okamžitě kontroval Tuulola, jeho střela na Wolla překvapila nejednoho diváka. Obecně je Finů nyní plný led, s ničím se nepářou a pěkně zasypávají Wolla střelami.
50:59
To musí být šok pro Američany, kteří chtěli hrát do poslední části z obrany jenže jejich plán selhal. Navíc se probudilo i doposud divadelní publikum a o náboj je zase tak postaráno.
49:31
Finsko právě vstřelilo branku!
Šok pro USA, je srovnáno! A početná skupinka finských fanoušků slaví. Räsänen zůstal po souboji s Tkachukem v útočném pásmu, narozdíl od svých kolegů, a stal se clonícím hráčem Wollovi. Od modré vypálil KRISTIAN VESALAINEN a právě clona Räsänena pomohla ke čtvrté trefě Finů! Asistence: Olli Juolevi, Juuso Välimäki
48:25
Finsko právě vstřelilo branku!
Ale pozor, hosté snižují v oslabení! Jasná chyba domácí obrany, která nestihla dostřídat a původní plán pošetřit čas rezultuje v gól. Nurmi si převal kotouč od Vaakananiena a vydal se v tandemu s Koppanenem, JOONA KOPPANEN vzal celou situaci na sebe a střelou švihem do vinglu snižuje! Asistence: Markus Nurmi, Urho Vaakanainen
48:03
Finové se osvobozují klasickým vyhozením, žádné experimenty.
47:46
Domácí hrají tradičně přesilovku aktivně, střelu Joeyho Andersona Luukkonen bez potíží zkrotil.
47:10
Välimäki si pak, trochu frustrovaně, vybil zlost na Tkachukovi, kterému vrazil hůl do obličeje, narazil na mantinel... bylo toho až moc a proto jde ven na dvě minuty.
47:01
Seveřané okupovali pásmo, jenže nepřesná střela Välimäkiho poslala hosty z pásma ven a navíc tu máme vyloučení na finské straně.
45:13
Hughesovi dělalo velký problém zpracovat jednoduchou nahrávku a zamotal se do celé akce, nakonec vše vyřešil vyhozením z pásma. Opět puk končí u Wolla a opět se bude rozehrávat od jeho branky. Finové ale vyhodili na icing.
44:15
Koivula byl zastaven a kotouč se dostal k Räsänenovi, který byl taktéž přizastaven a jeho střela nenašla směr.
43:16
Právě Mittelstadt se pokusil posunout těžiště hry dále od americké branky, pas na Tkachuka byl nepřesný. Pořádající zatím hrají v klidu a nechtějí moc dopustit žádné drama.
42:57
Na puk si ve třetí části sáhl poprvé i Woll. Bude se vhazovat po jeho levé ruce, na buly jde za domácí Mittelstadt a prohrál.
41:16
Jones se dlouho tahal s jedním soupeřem, až ho zaválel do mantinelu a odjel. Nepřesná nahrávka na Norrise dala základ menší šanci Kuokkanena, jeho stahovačku na střed ukončil jeden z vracejících se obránců.
41:09
První přerušení ve třetí třetině, Bellowsova střela skončila v ochranné síti.
40:34
Tkachuk se snažil táhnout útok dopředu, dva obránci Suomi ho zhruba na modré zastavili a zavezli puk do útoku.
40:08
Na puku Spojené státy, konkrétně Fox, jeho nahození Luukkonen raději chytil, než aby si působil problémy.
40:01
Začala třetí třetina.
Konec druhé části, která nabídla opět slušný hokej z obou stran a také čtyři góly, z čehož tři padly hned z přesilovek. Domácí šli v 27. minutě na tři branky, jenže hosté se do zápasu vrátili dvěma góly, z čehož ten druhý padl v 39. minutě. Stav 3:2 ale dlouho nevydržel a Anderson z přesilovky 33 sekund před sirénou poslal domácí do vedení o dvě. Další třetina začne za zhruba 13 minut.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:27
Spojené státy právě vstřelily branku!
Räsänen na trestné vztekle zahodil láhev s vodou a nedivím se mu. Domácí si dokázali vzít zpět dvoubrankový náskok a v šatně se jim tak bude lépe dýchat. Mittelstadt si vyhozený puk dojel, vrátil ho do útočného pásma na Foxe, domácí obránce ho poslal na branku a JOEY ANDERSON z dorážky dává čtvrtý gól! Asistence: Adam Fox, Casey Mittelstadt.
38:53
Vyloučení v týmu Finsko (Aapeli Räsänen – 2 min., podražení).
38:44
Finsko právě vstřelilo branku!
A máme sníženo! Přesilovka skončila po pouhých 16 sekundách a oběma týmům se početní výhody očividně daří. Tolvanen rozdával puky, jeden takový poslal Jokiharjimu, který mu jej hned vrátil a střelou z první je to jenom o gól! Asistence: Henri Jokiharju.
38:27
Herní projev USA se dosti zhoršil a Norris si u mantinelu pomohl hokejkou na zastavení Kupariho, který by byl u puku jinak určitě dříve.
38:01
Peeke se snaží odstranit kotouč, při pokusu ale zajel do nějaké rýhy v ledu a kotouč zůstal na americké půlce. Navíc půjdou Američané do oslabení, a to pro ně není zřejmě nejlepší. Více se dozvíme po pauze na reklamu.
36:30
Po chvílích strávených v útočném pásmu se musí Seveřané vracet do obrany, Hughes vyvážel kotouč ven z pásma a hned celá pětice ho následovala, tyto chvíle obrana Finů přežila a zase jede na druhou stranu.
35:51
Domácí v plném počtu. Toto nebyla opravdu povedená přesilovka pro modré.
35:08
Hostům se přesilovka jednoduše nedaří, nezávislý pozorovatel by ani nepoznal, že o nějakou přesilovku jde, domácí se brání úplně v klidu.
33:51
Yamamoto při střele Tuuloly si pomohl menším háčkem a je vyloučen.
33:16
Rychlost Vesalainena, který byl rychleji u vyhozeného puku, dala možnost Tolvanenovi, ve velké rychlosti neprostřelil zblízka Wolla! Ani následná dorážka se neujala, mířila vedle levé tyče. Woll má ale nyní více práce, než by asi chtěl.
31:35
Fox objel mantinel a nahrál na brankoviště, tam ale nikdo nebyl, i přesto chvíli USA drželo pásmo, Suomi však opět vyjelo na zteč a Nurmi z pravé strany vypálil na Wolla, sice nenápadná, ale o to zajímavější střela to byla.
30:22
Välimäki naznačil střelu na modré, potáhl si ve skutečnosti kotouč a vypálil, jeho pokus skončil pouze v klubku bránicích těl. Domácí ve snaze rychle vyjet z pásma skončili v ofsajdu a hra se stěhuje zpět do jejich území. Finové evidentně pookřáli a tlačí svého soupeře.
29:30
Američané však chtějí rychle odpovědět a zase se tlačí do útoku, i Suomi ale dokáží zatlačit, z pravého kruhu vystřelil Koivula a Woll si připsal další zákrok.
29:01
Finsko právě vstřelilo branku!
Přecejenom se Finové dočkali! A byla to vskutku krásná akce. Jokiharju z vlastního obranného pásma přes obránce poslal puk na Räsänena, který na nic nečekal a rychle si vyměnil kotouč s Tolvanenem na podporu útoku. Tolvanen šikovně vrátil AAPELIMU RÄSÄNENOVI kotouč a šikovný forvard vymetl bližší vingl. Asistence: Eeli Tolvanen, Henri Jokiharju.
28:48
Hosté v plném počtu.
28:17
Finové jsou pod velkým tlakem, těžce se brání, nyní ale dobrou prací puk získal Vesalainen a vyváží puk ven z obranného pásma.
27:54
Početní výhoda pokračuje tak ve výhodě jednoho muže, domácí z ní mají ještě 53 sekund, ty se rozehrají po komerční pauze.
26:56
Spojené státy právě vstřelily branku!
Přesilovka 5 na 3 využita po 10 sekundách! Střelu Foxe z pravého kruhu neudržel ve výstroji Luukkonen a důrazný Tkachuk poslal kotouč dozadu na úplně volného JOEYHO ANDERSONA, který dopravil puk pohodlně do prázdné! Asistence: Brady Tkachuk, Adam Fox
26:46
26 sekund 5 na 3 pro domácí! Räsänen si pomohl hokejkou pod bruslí jednoho z domácích a jde ven.
26:32
Nahrávky probíhaly výlučně v trojúhelníku domácích hráčů a bylo signalizováno vyloučení, Finové půjdou do tří!
25:40
Tkachuk rozjel formaci pasem na Mittelstadta a domácí hrají v pohybu, hostující čtyřka se zatím brání, Američané nehrají výhodu vůbec zle, k akci se odhodlal Mittelstadt, jeho osoba si stáhla puk mezi dva obránce mezi kruhy a vystřelila, Luukkonen mu nastavil lapačku.
25:17
Vyloučení v týmu Finsko (Otto Koivula – 2 min., držení protihráče).
24:43
Tlak netrval moc dlouho, domácí vyjeli ven, jenže... O puk přišli a Juolevi tuším dostal pas před bránu, puk mu pod holí podjel a následný závar vyřešil Woll zákrokem!
23:37
MIttelstadt byl aktivně forčekován a musel tak opustit útočné pásmo, následovali ho logicky spoluhráči, čehož využila modrá ekipa a svírá USA v pásmu.
23:20
Jones poněkolikáté střílel, poslední střelu zadržel u sebe hostující brankář definitivně a bude se vhazovat po jeho levici.
22:15
Bod první: ofsajd Finů, bod druhý: puk na střídačce. Bude se vhazovat ve středním pásmu, blíže ke střídačkám. Vhazování dopadlo lépe pro vedoucí tým a Jones vypálil z příklepu, Luukkonen vyrazil.
21:07
Yamamoto se rychle zapojil do útočné kombinace a aktivně jel za pukem, který se chystal rozehrát finský gólman, muž v masce byl rychlejší a Yamamoto jel střídat.
20:11
Třetina začala vyhraným buly pro Finy, kteří o puk zase rychle přišli a USA je na tahu. Dokonce se domácí výběr dostal ke střele, ta ale nebyla moc přesná.
20:01
Začala druhá třetina.
Za námi je první třetina dnešního utkání skupiny B, lépe ji sehrál úřadující mistr, který byl aktivnější, dravější a vedl od 4. minuty po trefě Frederica. Finové pokračovali v nevýrazném výkonu, přesto si ale vytvořili asi jedinou vážnou šanci, Woll však odolal a víceméně z protiútoku Mittelstadt navýšil vedení na 2:0. Od druhého gólu se Suomi snažilo a srovnalo opticky hru, gól už žádný nepadl. Druhá třetina začne zhruba za 13-14 minut.
20:00
První třetina skončila.
19:22
Hra se otočila a nyní jsou na tom lépe pořádající, kteří zatlačili Suomi do svého pásma. Hosté se však osvobodili a poslali kotouč kousek nad branku Wolla.
18:07
Samberg si zkusil nasadit bodyček ve středním pásmu, hráč mu uhnul a Sambergovo snažení bylo k ničemu. Američané zakládají útok a evidentně trenér Ahokas kladl svým svěřencům na srdce, aby napadali výše, než na modré. A nese to své ovoce, domácí již nejsou tak výborní v rozehrávce.
17:37
Oba týmy v pěti, dohrávaná přesilovka domácích větší šanci nepřinesla.
16:47
Kuokkanen přenechal Heiskanenovi, tomu se v cestě zamotal Yamamoto a puk, Finsko začíná znova.
15:37
Síly na ledě se srovnají, ven jde Tolvanen za stejný prohřešek jako Tufte a bude se hrát 1:36 4 na 4.
15:33
Oslabení USA přineslo šanci, Samberg si položil jednoho z obránců Finska, před Luukkonenem již ale nebyl schopen nic vymyslet.
15:12
Vyloučení v týmu USA (Riley Tufte – 2 min., vysoká hůl).
14:33
Spojené státy právě vstřelily branku!
Nevyužitá přesilovka bude Finy mrzet. Nepřesná rozehrávka z dílny Välimäkiho zapříčinila ztrátu kotouče, na modré stojící Perunovich poslal puk na Tkachuka, který si gentlemantsky všiml dojíždějícího CASEYHO MITTELSTADTA, ten už zametl kotouč pod víko. Asistence: Brady Tkachuk, Scott Perunovich.
14:12
Poté, co se Spojené státy oklepaly z šance Suomi, vyjely taktéž do útoku, pokus jednoho z útočníků skončil v ochranné síti nad ledem. Máme tu další reklamní pauzu, přijde mi, že jich je až moc na třetinu.
13:48
Hosté v plném počtu. I přesto ale těžce zatopili domácí obraně a Woll tam výtečným zákrokem lapačkou zabránil téměř jistému gólu! Střelu Koivuly vyrazil americký gólman před sebe a ležící sebral radost Kuokkanenovi, když lapačkou vyškrábl puk z hrany brankové čáry!
13:33
Heiskanen při zakládaní útoku ani sám netušil, že se dostane tak daleko. Ale jedna, dvě kličky a hned má lepší pozici. Vystřelil a znejistil Wolla, který chvíli nevěděl, kde má puk.
12:46
Minuta pryč a zatím to závratná početní výhoda není. Zámek Finů končil střelou útočník Kuokkanen, jeho pokus téměř před ním zblokoval obránce Peeke, který střelu schytal přímo na koleno a za značné bolesti opouští plochu.
11:53
Hned to Finové vzali zostra, od modré najel Juolevi a tvrdě z vrcholu levého kruhu vypálil, Woll podržel kotouč. Následné buly přineslo další kombinaci pro Suomi, ta ale neměla dlouhého trvání, kotouč se dostal na americké hokejky a puk končí na druhé straně kluziště.
11:46
Po komerční pauze tu bude první vyloučení, Yamamoto si půjde odpočinout za podražení Välimäkiho v útočném pásmu. Finsko tak dostane první přesilovku v utkání.
11:13
Kotouč si v obranném pásmu uzmul Fox a vyjel si na výlet, ukončil ho kousek za modrou a prověřil Luukkonena, trefil ale pouze prkna za brankou.
09:50
V rohu u finské branky byl rychlejší Harper a vracel kotouč kamsi do oblasti útočného pásma, pro jeho smůlu ho poslal přesně tam, kde nikdo nebyl. To pomohlo Seveřanům, kteří založili útok a dokonce i vystřelili, Woll si vše ale hlídá.
08:10
Harper chtěl před brankou vystřelit, či spíše doklepnout puk do branky, Kotkansalo mu nadzvedl hokejku a plány zhatil. Finové, pokud se dostanou ke kotouči, rozhodně nikam netlačí, nespěchají, hlavně chtějí střídat.
07:49
Heiskanen to neměl vůbec jednoduché, na zádech měl dva supi z americké letky a o puk přišel, černý kus gumy se dostal na Bellowse, jeho pokus od modré skončil v ochranné síti, neboť byl sražen.
06:42
USA útočí s poměrně velkou chutí a Tufte za brankou dobrým forčekingem získal puk. Obecně domácí celek hraje velmi aktivní presing a zatím působí hostům problémy.
05:46
Finové zlobili v útočném pásmu, žádná z jejich zhruba pěti střel nenašla cíl, obrana Američanů vypadá velmi dobře. Puk do protiútoku dostal Yamamoto a vystřelil z pravého kruhu, brankář ze zemí tisíce jezer podržel kotouč ve výstroji. Komerční pauza.
03:59
Spojené státy právě vstřelily branku!
První šanci hosté přestáli, druhou již ne! Nutno podotknout, že gólu zřejmě předcházel faul Tufteho. Díky tomu se ke kotouči dostal Yamamoto a přihrál právě Tuftemu a jeho střelu, kterou finský brankář vyrazil, si dojel TRENT FREDERIC, který posílá USA do vedení. Asistence: Riley Tufte, Kailer Yamamoto.
03:18
Suomi se taktéž nenechali zahanbit a chtěli se vyrovnat, co do šancí, nepovedlo se jim to a Američané se ženou na druhou stranu, puk skončil v ochranné síti. Rychlý hokej, oba týmy chtějí hlavně útočit.
02:42
Bellows dostal přihrávku přesně na modrou čáru od M. Andersona a vydal se nikým nebráněn sám na branku, Luukkonen předvedl výborný zákrok!
02:11
Série střel mířících na domácí branku, za zmínku stojí střela Koppanena z mezikruží, Woll však vyrazil na zadní mantinel.
01:44
Harper hledal zpětným pasem před brankou Norrise, finská obrana prostor vyčistila a bylo tak po akci, Finové se vydali dopředu, v útoku zůstanou o něco déle, neboť USA vyhodily na icing.
01:14
Koivula dostal puk a snaží se něco v rohu hřiště vymyslet, jenže o kotouč přišel a dopředu se vydaly USA, střílel Bellows a Luukonen si musel připsat zákrok.
00:48
Na kotouči jsou jako první domácí a tlačí se ihned dopředu. Na puku je kapitán Anderson a přihrával nalevo, následná střela prověřila finského gólmana.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba celky jsou již na ledě, společně s dnešními sudími, kde bude mít zastoupení i Česko v podobě hlavního Šíra, ani Slovensko nezůstává pozadu a na čáře bude Peter Šefčík. Za zvuku známého songu Papercut se oba týmy chystají na start, jdeme na to!
Utkání nám začne o nějakých pět, šest minutek později, na letošním mistrovství světa je to již tradicí.
Úvodní sestavy:

USA: Woll (Oettinger) – Fox, Samberg, R. Lindgren, Perunovich, Peeke (A), M. Anderson (A), Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (C) – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic.
trenér: Bob Motzko

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Vesalainen (A), Tolvanen, A. Räsänen – Kuokkanen, Koivula, Heponiemi – Tuulola, Ikonen, Innala – Jääskä, Koppanen, Nurmi – Kupari.
trenér: Jussi Ahokas

Rozhodčí: Garon (CAN), Šír (CZE) – Hansen (DEN), Šefčík (SVK).
USA


Pořádající měli vstup do turnaje snadný, nejprve zrychtovali Dánsko 9:0, kdy o výsledku rozhodli již v 1. třetině, kterou opanovali 5:0. V druhém utkání ale přišel šok. Sice americká veřejnost čekala v zápase se Slovenskem podobný výsledek jako proti Dánům, avšak Slováci se semkli, v celém utkání byli o gól napřed, a když na trefu Mittelstadta z 57. minuty odpověděl o 63 sekund později Buček, pod Tatrami vypukla nefalšovaná radost a Slovensko bralo tři body za výhru 3:2.

Poslední utkání mělo pro USA speciální nádech, v souboji s Kanadou se rozhodli organizátoři uspořádat Winter Classic na baseballovém stadionu v Buffalu. 44592 fanoušků přihlíželo tvrdé bitvě, Kanada vedla díky přesilovkám po 1. části 2:0, Američané dokázali ale taktéž po dvou využitých přesilovkách nakonec srovnat na 3:3 a utkání rozsekl až v nájezdech domácí Bellows a USA mohlo po tří a půlhodinové bitvě, často přerušované odklízením sněhu, neboť se utkání hrálo za silné chumelenice, slavit dva body po výhře 4:3 v nájezdech. USA jsou tedy v tabulce druzí, dva body za vedoucí Kanadou.
Finsko


Finská juniorská reprezentace, honosící se titulem z domácí půdy v roce 2015, měla nelehký vstup do šampionátu. Hned v prvním kole poměřila síly s Kanadou. V první třetině padly tři góly, dva do sítě Seveřanů a jeden do kanadské sítě. Finové dokonce dokázali snížit na rozdíl jediné trefy v 28. minutě po využité přesilovce. Kanada ale drama nepřipustila, v téže třetině navýšila vedení a utkání dovedla k výhře 4:2.

Druhý zápas na šampionátu došlo k menšímu severskému derby, Finsko proti Dánsku. Suomi se do toho obuli hned v první části a vedli již 2:0, Dánové se dotáhli na jednu trefu, když využili jedinou přesilovku v utkání. Finové si hru uhlídali, přidali dva góly navrch a vyhráli 4:1. Zatím jsou tak na 3. místě skupiny A.
Dobré dopoledne příznivcům juniorského hokeje. Od nedělních 22 hodin budeme moci sledovat souboj ve skupině A mezi reprezentacemi USA a Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.