Kanada U20 – Švajčiarsko U20 (8:2)

MS U20 január 02, 2018
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo) štvrťfinále

Kanada ovládla tabuľku A-skupiny. V štyroch stretnutiach získala desať bodov s vysoko pozitívnym skóre 21:6. Švajčiarsko splnilo základný cieľ. Postúpilo do štvrťfinále a vyhlo sa zápasom o záchranu v elitnej kategórii. Helvétom na turnaji chýbajú výraznejšie osobnosti, aj preto nedokázali prekvapiť favorizované tímy.

MS hokejistov do 20 rokov 2018 – štvrťfinále:

Kanada – Švajčiarsko 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)

Góly: 1. B. Howden (Comtois, Makar), 9. Makar (Timmins, Comtois), 13. Batherson (Katchouk, Thomas), 27. Batherson (B. Howden), 28. Kyrou (Steel), 33. Timmins (Steenbergen, B. Howden), 52. Dubé (Kyrou, Raddysh), 60. Comtois (B. Howden) – 29. Rohrbach (Le Coultre, Maillard), 51. Simic (Maillard)

02:00 | Švédsko – USA

Pozrite si kompletný program, výsledky a video zostrihy z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

Zostavy

Wüthrich (28. Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.

Online prenos
Spoznali sme druhého semifinalistu svetového šampionátu juniorov. Kanada potvrdila papierové predpoklady v súboji proti Švajčiarsku a vyhrala jasne 8:2. Javorové listy si vytvorili rozhodujúci náskok už v prvej tretine a postupne ho zvyšovali. Helvéti síce dosiahli dva čestné zásahy, ale až za rozhodnutého stavu. Kanada narazí v semifinále na Česko.
Koniec zápasu.
59:09
Kanada dala gól! MAXIME COMTOIS najprv prihrával spoza brány, no potom sa k nemu odrazil puk a videl, že Matteo Ritz nie je na správnom mieste. Kanadský útočník preto skúsil zakončovať sám a na dvakrát uspel. Asistencia: Brett Howden.
58:43
Sam Steel hľadal nečakanou spätnou prihrávkou pred odkrytou bránou voľného spoluhráča, ale ten zostal rovnako prekvapený ako celá švajčiarska obrana.
57:56
Matteo Ritz v tomto prípade musel zasahovať. Švajčiarsky brankár vychytal kanadského útočníka Taylora Raddysha.
57:20
Robert Thomas predeviedol výbornú prácu s hokejkou, pohral sa s pukom, no nemohol strieľať a zároveň nemal komu prihrávať.
55:56
Alex Formenton bol dvakrát po sebe vo výbornej príležitosti. Spred brány v oboch prípadoch mieril hore a neprekonal Ritza.
55:16
Zápas už dávnejšie stratil náboj, a tak sa len dohráva. Švajčiarom nevyšiel prechod do útoku, takže vytvorili zakázané uvoľnenie.
54:23
Kanadský výber hrá v týchto momentoch exhibične a vyžíva sa v kombináciách. Po viacerých prihrávkach prišla strela Taylora Raddysha.
53:01
Justin Sigrist odvážne vnikol do útočného pásma, ale namiesto strely zbytočne prihrával obsadenému spoluhráčovi.
52:30
Švajčiari si užívajú posledné minúty na turnaji. Nechcú sa iba brániť a proti Kanade otvárajú hru.
51:12
Kanada dala gól! Odpoveď napokon prišla. Javorové listy reagovali v priebehu necelej minúty. Prudký príklep DILLONA DUBÉHO tentoraz prestrelil bezmocného Matteo Ritza. Asistencie: Jordan Kyrou, Taylor Raddysh.
50:53
Kanadskí hokejisti nechceli zostať pozadu a ihneď dobre zakombinovali v útočnom pásme. Bekhend Dillona Dubého však skončil v Ritzovej lapačke.
50:26
Švajčiarsko dalo gól! Helvéti paradoxne udreli vo vlastnom oslabení. ALEX SIMIC unikol kanadskej obrane a v brejku zvolil strelu švihom, ktorá zapadla za Cartera Harta. Asistencia: Guillaume Maillard.
50:00
Presne desať minút pred koncom tretiny odchádza na trestnú lavicu ďalší švajčiarsky hokejista. Menší trest za hru s vysokou hokejou si odsedí Marco Cavalleri.
48:36
Švajčiari nedokážu využiť drobné zaváhania súpera. Pri brejkových šanciach sa dopúšťajú nepresností v kombinácii.
47:13
Švajčiari síce prežili oslabenie, ale v jeho závere mohli inkasovať. Strela Cala Makara od modrej čiary sa zastavila na ľavej žŕdke.
46:37
Drake Batherson mohol zakončovať z tesnej blízkosti, ale ešte prihrával voľnému spoluhráčovi, na ktorého puk neprešiel.
46:05
Javorové listy zvoľnili tempo a v tretej časti hry nejdú naplno. Kanaďania v presilovke kombinujú a držia puk na hokejke.
45:13
Davyd Barandun hral so zlomenou hokejkou, čo rozhodcovia považovali za priestupok proti pravidlám. Švajčiar dostáva dve trestné minúty.
44:36
Matteo Ritz si pripísal úspešný zákrok po nahodenom puku od modrej čiary. Švajčiarsky brankár po striedaní inkasoval iba raz.
44:01
Tretie dejstvo je zatiaľ svižné a otvorené. Helvéti prestali brániť, snažia sa čo najviac tlačiť dopredu a chcú ešte skórovať.
43:10
Švajčiari mali problém opustiť obranné pásmo. Napokon sa im to podarilo a mohli vystriedať unavených hráčov.
41:32
Švajčiarska presilovka je minulosťou. Kale Clague sa vrátil späť na hraciu plochu a z trestnej lavice nesledoval žiadnu šancu súpera.
40:45
Dario Rohrbach chcel prepasírovať puk pred bránu na voľného spoluhráča, ale nepodarilo sa mu to a rovnako nepresne posielal prihrávku aj na modrú čiaru.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Kanaďania pokračovali v nastolenom trende z úvodnej tretiny a postupne zvyšovali svoj náskok. Po presných zásahoch Draka Bathersona a Jordana Kyroua Švajčiari vystriedali brankárov. Navyše si zobrali oddychový čas a dokázali znížiť vďaka teču Daria Rohrbacha, ktorému pomohla aj kanadská korčuľa. Do prestávky však Kanada ešte raz skórovala zásluhou Conora Timminsa.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:32
Kale Clague druhýkrát v tejto tretine odchádza na trestnú lavicu. Kanadský obranca je potrestaný za držanie.
39:10
Matteo Ritz išiel za bránu, aby rozohral, ale puk sa mu zamotal v nahrnutom snehu pri mantineli a bol rád, že sa vyhol chybe.
37:50
Sam Steel dostal prihrávku medzi kruhy a takmer v páde sa oprel do puku. Jeho strela smerovala nad švajčiarsku bránu.
36:57
Presilovka Švajčiarov sa skončila neúspechom. Najvýraznejší bol v nej kanadský útočník Maxime Comtois, ktorý ohrozil Ritza prudkou strelou z ľavého krídla.
36:05
Helvéti dlho dolovali puk pri mantineli. Napokon ho získal Maxime Comtois a vyšiel s ním do stredného pásma.
34:57
Švajčiari teraz dostanú výhodu kompletnej presilovky. Taylor Raddysh inkasoval dvojminútový trest za vrazenie na mantinel.
34:23
Elia Riva využil dostatok priestoru na ľavom krídle, potiahol si puk bližšie k bráne, ale jeho strela švihom neprekvapila Cartera Harta.
33:42
Presilovka Švajčiarov je na konci. Helvéti sa v nej nedokázali usadiť v útočnom pásme, no aspoň pohrozili zásluhou Nussbaumera.
33:30
Valentin Nussbaumer skúsil individuálne preniknúť cez dvojicu kanadských obrancov a uspel. Potom sa však pošmykol a Carter Hart puk udržal pred bránkovou čiarou.
32:44
Tobias Geisser naskočil späť na ľadovú plochu. Švajčiari si zahrajú minútovú presilovku o jedného hráča.
32:19
Kanada dala gól! Obranca CONOR TIMMINS dobre sledoval prácu svojich kolegov, nakorčuľoval si pred bránou, dostal ideálnu prihrávku a bez problémov prekonal Mattea Ritza. Asistencia: Tyler Steenbergen.
31:42
Presilovka Kanady trvala iba necelú minútu. Potom sa previnil faulom Kale Clague, ktorý bol potrestaný za nedovolené bránenie.
31:33
Taylor Raddysh zahodil ďalšiu veľkú šancu. Kanadský útočník si položil dvoch brániacich hráčov aj gólmana, no nedokázal trafiť odkrytú sieť.
31:00
Matteo Ritz predviedol efektný zákrok lapačkou. Švajčiarsky brankár schoval puk po strele Taylora Raddysha z tesnej blízkosti.
30:44
Kanaďanom priniesla zvýšená aktivita výhodu presilovky. Dve trestné minúty za krosček dostal Tobias Geisser.
29:40
Kanada nechce dopustiť, aby sa súper chytil. Zámorský výber ihneď prišiel s pukom do útočného pásma a snaží sa o ďalšie góly.
28:46
Švajčiarsko dalo gól! Helvéti zaznamenali čestný zásah, ktorý by im mohol psychicky pomôcť. DARIO ROHRBACH tečoval nahodený puk od modrej čiary a kanadský obranca si ho korčuľou nešťastne zrazil do siete.
28:28
Dillon Dubé sa oprel do puku od modrej čiary a Matteo Ritz úspešne zasiahol pravým betónom. Švajčiarsky gólman si prvýkrát siahol na puk.
27:48
Švajčiarom sa otváral priestor na protiútok troch proti dvom. Prihrali si však rukou a nemohli pokračovať smerom dopredu.
27:24
Švajčiarsky tréner zareagoval na piaty inkasovaný gól oddychovým časom a navyše vymenil brankárov. Philipa Wüthricha vystriedal Matteo Ritz.
27:24
Kanada dala gól! Javorové listy pokračovali v ofenzívnom tlaku a pridali ďalší presný zásah. JORDAN KYROU dostal prihrávku na ľavý kruh a strelou švihom prekonal Wütricha. Zaujímavosťou je, že gól dosiahol s hokejkou spoluhráča Draka Bathersona. Asistencia: Sam Steel
26:12
Kanada dala gól! DRAKE BATHERSON vyškolil švajčiarsku defenzívu. Po naskočení z hráčskej lavice unikol obrancom a v samostatnom nájazde namieril presne do pravého horného rohu brány.
25:23
Švajčiari v ostatných sekundách získali kontrolu nad pukom a dokázali sa udržať v útočnom pásme. Bolo to bez jedinej priamej strely.
24:07
Kanada si teraz vytvorila tlak v útočnom pásme. Philip Wüthrich musel riešiť viacero striel, po zakončení Sam Steela puk vytlačil na ochrannú sieť.
23:20
Cez prestávku sa na ľade chvíľu rozcvičoval aj náhradný brankár Švajčiarov Matteo Ritz, no zatiaľ zostáva v hre Philip Wüthrich.
22:17
Alex Formenton dostal prihrávku do nebezpečnej blízkosti brány, ale nemohol priamo zakončovať a z otočky minul švajčiarsku svätyňu.
21:21
Na opačnej strane klziska nezvládol prechod do útočného pásma Brett Howden. Strelec prvého kanadského gólu vnikol do ofsajdu.
20:55
Švajčiarom sa otváral priestor na brejk dvoch proti jednému. Ken Jäger napokon zvolil samostatný postup vpred a nebol úspešný.
20:26
Carter Hart dnes volí hru na istotu. Nechce zbytočne rozohrávať pod tlakom a pred napádajúcimi hráčmi schová puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu: 19 – 5.
Kanada v úvodnom dejstve potvrdila úlohu jasného favorita. Javorové listy prevýšili Helvétov a rýchlo si vypracovali pohodlný trojgólový náskok. Už v prvej minúte otvoril skóre Brett Howden, potom sa k nemu pridal individuálnou akciou Cale Makar a v presilovke zvýšil vedenie zámorského celku Drake Batherson.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:10
Axel Simic nabral rýchlosť na ľavom krídle, chcel sa natlačiť do zakončenia, ale Cale Makar mu to nedovolil.
18:24
Alex Formenton pokračoval hre, ale zbytočne, pretože rozhodcovia signalizovali ofsajd. Ako trest inkasoval tvrdý náraz od Tima Berniho.
17:52
Švajčiari nedokázali založiť útočnú akciu z vlastného obranného pásma. Puk smeroval popri mantineli cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.
16:54
Jordan Kyrou tentoraz vystrelil z pravého kruhu, no jeho pokus nemal dostatočnú razanciu a Philip Wütrich puk vyrazil do rohu klziska.
16:10
Zápas plynie rýchlo, pretože sa len minimálne prerušuje. Kanaďania sa tlačia neustále dopredu, no prestali strieľať.
15:15
Brett Howden dostal prihrávku tesne pred švajčiarsku bránu, ihneď strieľal, no švajčiarska defenzíva puk zrazila na ochrannú sieť.
14:30
Kanadskí hokejisti hrajú miestami na krásu. Síce sa držia v útočnom pásme aj minútu, no iba sa pohrávajú s obrancami.
13:24
Jordan Kyrou síce spadol v rohu klziska, ale puk udržal na svojej hokejke aj napriek tomu, že ležal. Kanaďania preukazujú, že sú úplne inde ako Švajčiari.
12:06
Kanada dala gól! Javorové listy sa opäť radujú. V početnej prevahe ešte zvýraznili svoje kvality a zužitkovali dôraz pred bránou. Úspešnú dorážku predviedol DRAKE BATHERSON. Asistencie: Boris Katchouk, Robert Thomas.
11:18
Kanada bude hrať prvú presilovku v dnešnom zápase. Nicolas Müller si musel pomôcť pri bránení hákovaním a dostal dve trestné minúty.
11:10
Dlhotrvajúci tlak Kanady neprinášal žiadne zaujímavé momenty. Zmenil to až obranca Conor Timmins, ktorý si potiahol puk medzi kruhy a tvrdou strelou trafil žŕdku.
09:40
Pokračuje hra na jednu bránu. Kanaďania potvrdzujú, že sú na úplne inej hokejovej úrovni a Švajčiarom neposkytujú žiaden priestor na útočenie.
08:29
Kanada dala gól! Krásna individuálna akcia obrancu CALA MAKARA priniesla zámorskému tímu druhý presný zásah. Mladý zadák sa pohral s brániacim hráčom na modrej čiare, potiahol si puk medzi kruhy a strelou švihom prekonal Wütricha. Asistencie: Conor Timmins, Maxime Comtois.
07:40
Švajčiari si môžu oddýchnuť počas reklamnej prestávky. Kanada zatiaľ jasne dominuje a nepúšťa súpera do šancí.
07:14
Kanada teraz zovrela svojho súpera. Nahodenie Jaka Beana síce neprešlo do siete, no prípadná dorážka mohla byť gólová.
06:20
Obrovská šanca kanadského výberu. Tyler Steenbergen našiel pred bránou nepokrytého obrancu Conora Timminsa, no ten stroskotal na výbornom zákroku Philipa Wüthricha.
05:35
Boris Katchouk zostal voľný medzi kruhmi a pohotovo vystrelil švihom. Puk napokon minul švajčiarsku bránu a Wütrich nemal prácu.
04:40
Brett Howden si pripomenul kombináciu s Maximom Comtoisom, no tentoraz z toho nebol gólový moment. Zakončenie Kanaďana skončilo na švajčiarskej korčuli.
04:08
Carter Hart si prvýkrát siahol na puk a radšej ho prikryl v lapačke. Zo stredného pásma skúšal šťastie Dominik Egli.
03:32
Švajčiari musia trpezlivo čakať na svoju šancu. Dostali sa do dvoch brejkov, ale vždy stroskotali ešte v okolí modrej čiary.
02:47
Puk opustil hraciu plochu, pretože sa odrazil od mantinelu na tribúnu. Kanaďania však zostanú v útočnom pásme.
02:01
Taylor Raddysh nebezpečne zakončoval švihom z ľavého krídla. Philip Wüthrich vytlačil puk nad švajčiarsku bránu.
01:30
Švajčiari sú od prvých sekúnd zavretí pred vlastnou bránou. Teraz sa oslobodili iba za cenu zakázaného uvoľnenia.
00:48
Kanada dala gól! Javorové listy udreli hneď v prvej minúte. BRETT HOWDEN podporil rýchly protiútok svojho tímu, dostal presnú prihrávku pred bránu a zblízka napol sieť. Asistencie: Maxime Comtois, Cale Makar.
00:23
Kanaďania získali puk po úvodnom buly a ihneď sa nasťahovali do útočného pásma. Sam Steel však neprekonal Philipa Wütricha.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Kanada: Hart (C. Point) – Timmins, Makar, Fabbro (A), Clague (A), Bean, C. Foote – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.

Švajčiarsko: Wüthrich (Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo štvrťfinálového zápasu majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov. V druhom súboji vyraďovacej časti turnaja sa proti sebe postavia Kanada a Švajčiarsko.

Kanada ovládla tabuľku A-skupiny. V štyroch stretnutiach získala desať bodov s vysoko pozitívnym skóre 21:6. Javorové listy demonštrovali svoju silu hneď v úvodnom vystúpení proti silnému Fínsku, ktoré porazili 4:2. O deň neskôr rozstrieľali Slovensko 6:0. Na víťazstvo siahali Kanaďania aj v derby proti USA, ale pod otvoreným nebom si neudržali náskok a prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch. Chuť si však napravili na záver skupinových bojov, keď deklasovali Dánsko 8:0. Kanada síce nastrieľala na turnaji najviac gólov, no v elitnej desiatke produktivity nemá ani jedného hráča. Najproduktívnejšími členmi kádra sú Jordan Kyrou a Sam Steel s piatimi bodmi.

Švajčiarsko splnilo základný cieľ. Postúpilo do štvrťfinále a vyhlo sa zápasom o záchranu v elitnej kategórii. Helvétom na turnaji chýbajú výraznejšie osobnosti, aj preto nedokázali prekvapiť favorizované tímy. Zvládli však kľúčový duel hneď v úvode šampionátu, keď porazili Bielorusko tesne 3:2. Potom postupne podľahli Rusom 2:5, Švédom 2:7 a Čechom 3:6. V štyroch vystúpeniach si pripísali len tri body s negatívnym skóre 10:20. Najviac bodov spomedzi švajčiarskych hokejistov nazbieral útočník Marco Miranda, ktorý strelil dva góly a na ďalšie dva prihral.

Favorit duelu je jasný. Prípadné zakopnutie Kanady by bolo obrovským prekvapením. Zámorský výber navyše pozná aktuálnu formu Švajčiarov. V príprave pred šampionátom ich zdolal jasne 8:1
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.