MS 2014 v Hokeji – Bielorusko

máj 25, 2014
Program zápasov, skupiny a výskedky

78. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa konajú v Minsku (Bielorusko), kde jednotlivé tímy odohrajú zápasy na štadiónoch Minsk (kapacita 15 000) a Čižovka (8 000). Hrať sa bude v období od 9. do 25. mája 2014.

Svetový šampionát bude mať trvanie od 9 do 25.mája a hrať sa bude v dvoch arénach: Minsk (kapacita 15 000) a menšej Čižovke (8 000).

Herný systém je rovnaký ako v bol roku 2013. 16 účastníkov bude rozdelených do dvoch skupín po ôsmich tímoch. V skupine sa stretne každý s každým, celkový počet zápasov bude 64. Z každej skupiny postúpia vždy 4 najlepšie tímy. Tímy na ôsmych pozíciách zostúpia do 1. divízie a ostatné končia.

Vo štvrťfinále bude hrať prvý tím zo skupiny A so štvrtým tímom zo skupiny A a 2. tím zo skupiny A s 3. tímom zo skupiny A. V skupine B budú zápasy prebiehať obdobne.

ZLOŽENIE ZÁKLADNÝCH SKUPÍN MS 2014


A-skupina (Aréna Čižovka)

  • Švédsko (1. miesto v rebríčku IIHF po MS 2013), Česko (4.), Kanada (5.), SLOVENSKO (8.), Nórsko (9.), Dánsko (12.), Francúzsko (13.), Taliansko (18.)

B-skupina (Minsk Aréna)

  • Fínsko (2.), Rusko (3.), USA (6.), Švajčiarsko (7.), Nemecko (10.), Lotyšsko (11.), Bielorusko (14.), Kazachstan (16.)

ROZPIS ZÁPASOV MS V HOKEJI 2014


Piatok 9.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Francúzsko – Kanada (15.45); Slovensko – Česko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Švajčiarsko – Rusko (15.45); Bielorusko – USA (19.45)

Sobota 10.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Taliansko – Nórsko (11.45); Švédsko – Dánsko (15.45);
    Kanada – Slovensko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Kazachstan – Nemecko (11.45); Fínsko – Lotyšsko (15.45);
    USA – Švajčiarsko (19.45)

Nedeľa 11.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Francúzsko – Taliansko (11.45); Nórsko – Dánsko (15.45);
    Švédsko – Česko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Nemecko – Lotyšsko (12.45); Bielorusko – Kazachstan (16.30);
    Fínsko – Rusko (20.00)

Pondelok 12.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Slovensko – Francúzsko (15.45); Česko – Kanada (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Švajčiarsko – Bielorusko (15.45); Rusko – USA (19.45)

Utorok 13.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Taliansko – Dánsko (15.45); Nórsko – Švédsko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Nemecko – Fínsko (15.45); Kazachstan – Lotyšsko (19.45)

Streda 14.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Česko – Taliansko (15.45); Slovensko – Nórsko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Švajčiarsko – Nemecko (15.45); Rusko – Kazachstan (19.45)

Štvrtok 15.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Kanada – Dánsko (15.45); Švédsko – Francúzsko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): USA – Lotyšsko (15.45); Fínsko – Bielorusko (19.45)

Piatok 16.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Kanada – Taliansko (15.45); Švédsko – Slovensko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): USA – Kazachstan (15.45); Fínsko – Švajčiarsko (19.45)

Sobota 17.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Francúzsko – Nórsko (11.45); Dánsko – Česko (15.45);
    Slovensko – Taliansko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Lotyšsko – Rusko (11.45); Bielorusko – Nemecko (15.45);
    Švajčiarsko – Kazachstan (19.45)

Nedeľa 18.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Kanada – Švédsko (15.45); Česko – Nórsko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): USA – Fínsko (15.45); Rusko – Nemecko (19.45)

Pondelok 19.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Dánsko – Francúzsko (15.45); Taliansko – Švédsko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Kazachstan – Fínsko (15.45); Lotyšsko – Bielorusko (19.45)

Utorok 20.5.2014

  • A-skupina (Čižovka Arena): Nórsko – Kanada (11.45); Dánsko – Slovensko (15.45);
    Česko – Francúzsko (19.45)
  • B-skupina (Minsk Arena): Nemecko – USA (11.45); Lotyšsko – Švajčiarsko (15.45);
    Rusko – Bielorusko (19.45)

Streda 21.5.2014

  • voľný deň

Štvrtok 22.5.2014

  • Štvrťfinále (Čižovka Arena): USA – Česká republika (15.00); Kanada – Fínsko (19.00)
  • Štvrťfinále (Minsk Arena): Rusko – Francúzsko (16.00); Švédsko – Bielorusko (20.00)

Piatok 23.5.2014

  • voľný deň

Sobota 24.5.2014

  • Semifinále (Minsk Arena): -:- (13.45); -:- (17.45)

Nedeľa 25.5.2014

  • O 3. miesto (Minsk Arena): -:- (15.30)
  • Finále (Minsk Arena): -:- (20.00)

Sledujte Live