Dánsko U20 – Bielorusko U20 (3:2 pp a sn)

MS U20 január 04, 2018
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo) Baráž

Slováci na šampionáte obsadili konečné 7. miesto, o jednu pozíciu zlepšili svoje minuloročné vystúpenie. Turnaj sa pre nich už skončil. Turnaj pokračuje semifinálovými zápasmi.

O záchranu v elitnej kategórii MS medzi Dánskom s Bieloruskom, vyhrali prvý zápas Dáni reprezentanti (video zostrih 1.zápasu), ale Bielorusi majú ešte šancu sa udržať A- kategorii ak vyhrajú ďalší zápas, ktorý je na programe 4. januára o 18:00.

Program semifinále MSJ v hokeji 2018:
  • Štvrtok 4. januára (22.00) Švédsko – USA 4:2 (video zostrih)
  • Piatok 5. januára (02.00) Kadana – Česko 7:2 (video zostrih)

Reprezentácie Švédska a Kanady sa predstavia vo finále 41. majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v americkom Buffale. O bronz budú bojovať českí hokejisti s domácim výberom USA, ktorý neobháji svoj titul z vlaňajška.

Zostávajúci program MSJ v hokeji 2018:
  • Piatok 5. januára (22.00) | O BRONZ | USA – Česko
  • Sobota 6. januára (02.00) | FINÁLE | Kanada – Švédsko

Pozrite si kompletný program, výsledky a video zostrihy z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

Dánski hokejisti zvíťazili v druhom zápase o udržanie sa v elitnej kategórii majstrovstiev sveta do 20 rokov nad Bieloruskom 3:2 po samostatných nájazdoch. V prvom dueli triumfovali 5:4, čo znamená, že do 1-A divízie zostúpil ich súper.

Bielorusov medzi elitou nahradia na budúcoročnom šampionáte hokejisti Kazachstanu.

MS hokejistov do 20 rokov 2018, Buffalo – 2. zápas o zotrvanie:

DÁNSKO – BIELORUSKO 3:2 PP A SN (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 11. Nielsen (Blichfeld, Röndbjerg), 13. Röndbjerg (Blichfeld, Schmidt-Svejstrup), rozhodujúci sn Schmidt-Svejstrup – 49. Suško (Jeromenko), 50. Litvinov (Bovbel, Suško)

Zostavy

Griščenko (13. Rodik) – Derjabin, Jerjomenko, Sokolovskij, Burovcev, Gostev, Martyňuk, Gabrus – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov (A), Michalčuk, Anisimov – Lukaševič, Astaševič, Grinkevič – Rjadčenko.

Online prenos
Dánska hokejová reprezentácia do 20 rokov sa zachránila v elitnej kategórii majstrovstiev sveta. Hráči zo severu Európy mali udržanie na dosah od prvej tretiny, keď si vytvorili dvojgólové vedenie vďaka Nielsenovi a Röndbjergovi. Náskok si držali až do tretieho dejstva, no potom dvakrát inkasovali v oslabení od Suška a Litvinova. Rozhodnúť sa muselo až v samostatných nájazdoch, v ktorých boli presnejší Dáni. Záchranu im vystrelil Schmid-Svejstrup.
Koniec zápasu.
70:00
V samostatných nájazdoch zvíťazilo Dánsko. Severania boli v záverečnom rozstrele mimoriadne efektívni, využili štyri z piatich pokusov a ten rozhodujúci zaznamenal JACOB SCHMIDT-SVEJSTRUP.
Jonas Röndbjerg spečatil záchranu dánskeho výberu. Šikovný útočník urobil kľučku do bekhendu a poslal puk do siete.
Igor Martynov nedokázal vyrovnať. Puk mu ušiel z hokejky a Kasper L. Krog nemusel ani zasahovať.
Jacob Schmidt-Svejstrup potvrdil zakončovateľské schopnosti z americkej juniorskej súťaže USHL a presnou strelou priblížil Dánov k záchrane.
Vladislav Michalčuk zvolil krásny blafák. Potiahol si brankára do bekhendu, potom to rýchlo zmenil do forhendu a vyrovnal.
Lucas Andersen nabral rýchlosť, zabrzdil pred Rodikom, zamiešal pukom a napálil ho presne k žŕdke.
Jegor Šarangovič neuspel. Bieloruský forvard takisto zvolil taktiku ako Drozdov, ale trafil žŕdku.
Andreas Grundtvig sa inšpiroval Drozdovom. Urobil to isté a vyšlo mu to rovnako dobre.
Ivan Drozdov bol úspešnejší. Bieloruský útočník si položil brankára a poslal puk do hornej polovice dánskej svätyne.
Samostatné nájazdy odštartovali Dáni. Magnus Molge zvolil slabé bekhendové zakončenie a Dmitrij Rodik úspešne zasiahol.
Samostatné nájazdy začínajú.
Predĺženie neprinieslo žiadnu zmenu skóre. Rozhodovať sa bude v samostatných nájazdoch. Pod väčším tlakom sú Bielorusi, pretože v prípade neúspechu vypadnú z elitnej kategórie MS do 20 rokov.
70:00
Predĺženie sa skončilo.
69:30
Ivan Drozdov mohol rozhodnúť. Bieloruský útočník vystrelil z tesnej blízkosti, dostal sa k jednej dorážke, ale Kasper L. Krog na dvakrát vynikajúco zasiahol.
69:02
David Madsen si vypýtal puk za bieloruskou obranu, dostal presnú prihrávku, ale nezvládol realizáciu brejku.
68:20
Andreas Grundtvig odpovedal vydarenou individuálnou akciou. Po pravom krídle obišiel všetkých Bielorusov, ale Rodik mu vypichol puk hokejkou.
67:42
Bielorusi naplno využívajú svoje korčuliarske schopnosti a sú aktívnejší. S pukom však nedokážu prejsť do bezprostrednej blízkosti brány.
66:29
Maxim Suško nabil na modrú čiaru voľnému obrancovi Dmitrijovi Burovcevovi, ktorého prudký príklep skončil v lapačke Kaspera L. Kroga.
66:07
Dmitrij Rodik predviedol efektný zákrok lapačkou proti nebezpečnej strele Olivera Larsena. Vladislav Jerjomenko môže naskočiť na ľadovú plochu.
65:43
Jonas Röndbjerg neprešiel cez modrú čiaru v súlade s pravidlami. Dáni sa previnili ofsajdom a zostáva im už len pár presilovkových sekúnd.
65:10
Bielorusi prežili prvú polovicu oslabenia troch proti štyrom. Dokázali vystriedať, ale musia naďalej odolávať tlaku súpera.
64:30
Dáni mali na dosah záchranu. Jacob Schmidt-Svejstrup dobre sledoval odrazený puk, už ho posielal do odkrytej siete, ale vtedy sa tam presunul pohotový Dmitrij Rodik.
64:07
Bielorusi sa budú brániť. Vladislav Jerjomenko podrazil prenikajúceho dánskeho útočníka a smeruje na trestnú lavicu.
63:07
Dánom sa otvorila šanca na brejk. Christian Mathiasen-Wejse nečakane vystrelil z pravého krídla a jeho pokus sa zastavil na hornej žŕdke.
62:34
Maxim Suško prihrával za seba na modrú čiaru, ale tam nikto nebol. Bielorusi zbytočne prišli o útočné pásmo.
62:02
Zatiaľ čakáme na zaujímavé momenty. Po nahodení dánskeho hráča sa puk odrazil mimo hracej plochy.
60:23
Predĺženie v zápasoch o záchranu sa hrá desať minút a vo formáte štyroch proti štyrom. Môžeme preto očakávať opatrnejší hokej.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Šesťdesiat minút nerozhodlo o víťazovi tohto zápasu. Dáni síce vstupovali do tretej tretiny s dvojgólovým náskokom, ale doplatili na dve vylúčenia v krátkom slede. Bielorusi najprv vďaka Suškovi zužitkovali presilovku o dvoch hráčov a potom skóroval Litvinov v klasickej početnej výhode.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:10
V prvom zápase o záchranu inkasovali Bielorusi dva góly v záverečnej minúte. Teraz opäť na chvíľu stŕpli, pretože Dmitrij Rodik musel skrotiť puk na dvakrát.
58:34
Bielorusi sa usadili v útočnom pásme so svojou elitnou formáciou a posielajú nebezpečné puky na dánskeho brankára.
57:23
Jurij Fajkov sa veľmi hnevá na svojich zverencov, pretože si nepresne prihrali v prechode dopredu a vytvorili zakázané uvoľnenie.
57:05
Nikto nechce urobiť zbytočnú chybu. Na hráčoch je cítiť, že si uvedomujú dôležitosť nasledujúcich sekúnd.
55:20
Dáni zaváhali v rozohrávke pred vlastnou bránou. Igor Martynov získal puk, ale z otočky ho neposlal na Kaspera L. Kroga.
54:16
53:47
Obrovská príležitosť Bieloruska. Igor Martynov získal puk na obrannej modrej čiare, vytvoril prečíslenie dvoch proti jednému, ale zvolil nepresné individuálne riešenie.
53:00
Do konca tretej tretiny zostáva posledných sedem minút. Bielorusi dostali krídla a v týchto momentoch sú aktívnejší.
51:52
Ilja Litvinov je späť na ľadovej ploche. Strelec bieloruského druhého gólu si určite vypočuje na striedačke pokarhanie za zbytočný faul.
51:17
Dánski hokejisti stratili útočného pásmo. Jeden z bieloruských hráčov ich obral o puk a vyviezol ho do neutrálnej zóny.
50:20
Dáni majú príležitosť na to, aby rýchlo reagovali na bieloruské vyrovnanie. Zatiaľ ale márne krotia puk na svojich hokejkách.
49:52
Bielorusi nedokázali skrotiť emócie. Príliš sa tlačili do bránkoviska a Ilja Litvinov si pripísal dve trestné minúty za seknutie.
49:40
Bielorusko dalo gól! Je vyrovnané. Dáni nezvládli hru v oslabení, dostali sa pod tlak a napokon druhýkrát inkasoval. Spred brány sa presadil ILJA LITVINOV, ktorý prekonal bezmocného Kroga. Asistencie: Viktor Bovbel, Maxim Suško.
48:54
Bielorusko dalo gól! Desať sekúnd pred koncom dvojnásobnej presilovky prišlo zníženie. Vladislav Jerjomenko našiel ideálne pred bránou voľného MAXIMA SUŠKA a ten pohotovo napálil puk do siete. Asistencia: Vladislav Jerjomenko.
48:31
Kasper L. Krog s problémami udržal tvrdú strelu Vladislava Jerjomenka od modrej čiary. Bielorusi neúspešne dorážali.
48:10
Bielorusi nezačali presilovku o dvoch hráčov ideálne. Stratili puk a Dáni ho vyhodili cez všetky čiary za Rodika.
47:51
Veľká a možno aj posledná bieloruská šanca na úpravu skóre. Rasmus Heine inkasoval dve trestné minúty za faul lakťom.
47:04
Daniel Nielsen tvrdo narazil na mantinel bieloruského útočníka. Tomu sa však nič nestalo, takže rozhodcovia udelili iba dvojminútový trest.
46:21
Momentálne hrá všetko v prospech Dánov. Severania majú dvojgólový náskok, súpera nepúšťajú do šancí a navyše sa často prerušuje.
46:00
Štatistika striel v tretej tretine je vyrovnaná. Oba tímy vyprodukovali jediný pokus do priestoru brány.
45:22
Dáni chybovali v rozohrávke, čo sa snažil využiť Ivan Drozdov. Puk mu však odskočil od hokejky a Kasper L. Krog ho schoval do lapačky.
44:48
Bieloruský ofsajd. Ivan Drozdov sa iba smutne pozeral na čiarového rozhodcu, ktorý zastavil postup jeho tímu vpred.
44:16
Prvý zápas o záchranu ukázal, že rozhodujúce góly môžu padnúť aj v poslednej minúte. Bielorusi sa však trápia, chcú nepriaznivý stav zlomiť individuálnym akciami a skoro vôbec si neprihrávajú.
43:00
Andreas Grundtvig vystrelil švihom z ľavého krídla. Jeho pokus nesmeroval medzi žŕdky, ale Dmitrij Rodik ho vytlačil ramenom na plexisklo.
42:11
Bieloruskí mladíci sa nemôžu dostať do tempa. Po troch icingoch Dánska prišiel ofsajd. Neustále sa prerušuje.
41:41
Opakovala sa rovnaká situácia. Dánski hokejisti hrajú maximálne účelne a radšej volia zakázané uvoľnenie ako zbytočnú chybu.
41:29
Dáni zatiaľ svojho súpera nepustili pred brankára Kroga. Teraz mu však ponúkli buly v útočnom pásme, pretože zahrali icing.
40:26
Bielorusi majú necelých dvadsať minút na to, aby si predĺžili pobyt na turnaji. Ak dnes prehrajú, vypadnú z elitnej kategórie MS do 20 rokov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredné dejstvo neprinieslo žiadnu zmenu skóre. Oba tímy mali k dispozícii presilovky, ale nevyužili ich a šance si nevytvárali ani v situáciach s plným počtom hráčov na ľade. Zaujalo akurát vylúčenie Dmitrija Deriabina, ktorý dostal trest do konca zápasu.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:32
Dáni kvalitne korčuľujú, držia puk na svojich hokejkách a vďaka tomu sa nedostávajú pod tlak súpera. Bielorusi iba naháňajú protihráčov.
37:17
Bielorusi zvolili jednoduché riešenie situácie v obrannom pásme. Puk vyhodili cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.
36:32
Z pohľadu streleckej aktivity sledujeme vyrovnaný duel. Dáni ohrozili svojho súpera osemnásťkrát, Krog musel riešiť o tri strely menej.
36:15
Jurij Fajkov môže pred záverom tretiny rozdať svojim zverencom pokyny počas krátkej reklamnej prestávke. Bielorusom sa kráti čas na obrat.
35:45
Bielorusi nepustili súpera do vážnejšej šance v dlhej presilovke. Teraz však potrebujú prepnúť do ofenzívy, pretože stále prehrávajú o dva góly.
34:40
Bomba dánskeho obrancu od modrej čiary minula bieloruskú bránu. Dmitrij Rodik nevedel, kde je puk, no nepustil ho za svoj chrbát.
33:48
Dánom veľmi rýchlo ubieha presilovkový čas. V početnej výhode síce ešte nevystrelili na bránu, no vzhľadom na dvogólový náskok ich to nemusí mrzieť.
33:00
Jegor Šarangovič v spolupráci s Viktorom Bovbelom vyniesol puk do stredného pásma a navyše dokázal pozbierať aspoň desať sekúnd.
31:56
Jakob Jessen je späť na hracej ploche. Bielorusi majú pred sebou dôležitú úlohu, neinkasovať tretí gól počas dlhého oslabenia.
31:20
Momentálne sa hrá vo formáte štyroch proti štyrom. Po návrate vylúčeného Jakoba Jessena budú mať Dáni k dispozícii takmer štvorminútovú presilovku.
30:45
Joachim Blichfeld opustil ľadovú plochu na nosidlách v sprievode množstva zdravotníckeho personálu. Pravou rukou však ukázal, že je v poriadku.
30:45
Dmitrij Deriabin už zamieril frustrovaný do šatne. V dôležitom zápase za nepriaznivého stavu zbytočne oslabil svoj tím. Mal však aj kus smoly, pretože jeho zákrok nebol zákerný. Joachim Blichfeld ale nepríjemne narazil na mantinel.
30:45
Okolo Joachima Blichfelda sa zišlo viacero zdravotníkov. Na ľade sú aj nosidlá. Šikovný dánsky útočník neodíde po svojich a poputuje do nemocnice.
30:45
Presilovka Bieloruska je minulosťou. Dmitrij Deriabin nepríjemne narazil na mantinel dánskeho útočníka Joachima Blichfelda, ktorý dopadol nešťastne na chrbát. Obranca Bielorusov dostal trest 5 minút + do konca zápasu.
30:38
Bieloruský kouč posiela na ľad tradične svojich najproduktívnejších hráčov Maxima Suška a Jegora Šarangoviča. Ani jeden sa však nedokáže presadiť.
29:56
Bielorusi dostávajú výhodu ďalšej presilovky. Jakob Jessen inkasoval dve trestné minúty za držanie protihráča.
29:50
Čiaroví rozhodcovia sa zhodli na dánskom ofsajde, ktorý bol navyše úmyselný. Bielorusi získali vhadzovanie v útočnom pásme.
29:25
Dáni v druhej časti hry smerom dopredu nič nepredviedli, ale nemajú ani ťažkosti v defenzíve, takže si pohodlne držia dvojgólový náskok.
28:40
Presilovka Bielorusov je na konci. Strela Šarangoviča bola najzaujímavejším momentom ostatných dvoch minút.
27:26
Bieloruskí hokejisti dlho nevedeli získať útočné pásmo, ale potom úspešne zakombinovali. Jegor Šarangovič zakončoval švihom z pravého krídla.
26:40
Bielorusi mohli udrieť po skončení oslabenia, keď sa dostal do brejku Ivan Drozdov. Malte Setkov ho však zastavil hákovaním a odchádza na trestnú lavicu.
26:14
Dánski hokejisti si v druhej polovici presilovky vytvorili tlak, ale zbytočne váhali so zakončením a strieľali iba z diaľky.
25:02
Dáni zatiaľ v presilovke nič nevymysleli. Bieloruský brankár Dmitrij Rodik bez problémov odoláva v početnej nevýhode.
24:14
Bieloruský tréner dostal dôvod na obavy, pretože jeho zverenec Ivan Drozdov sa previnil nedovoleným bránením v hre.
23:28
Bieloruským mladíkom pomohla prestávka po prvej tretine. Do druhého dejstva naskočili pokojnejší a trpezlivo sa tlačia pred dánsku bránu.
23:04
Ďalší bieloruský brejk potiahol Maxim Suško. Tentoraz nemal voľného spoluhráča, a tak skúsil strelu z ľavej strany, ktorá bola zrazená na ochrannú sieť.
22:31
Gólová príležitosť na strane Bieloruska. Vladislav Michalčuk prenikol po ľavom krídle, prihral pred bránu úplne voľnému Nazarovi Anisimovovi, no jeho koncovka neprešla cez Kroga.
21:30
Vladislav Sokolovskij nenápadne nahodil puk od modrej čiary, ktorý pravdepodobne skončil na žŕdke. Bieloruský útočník sa ale nedostal k dorážke.
20:39
Veľmi tesný ofsajd pripravil Dánov o brejk dvoch proti jednému. Phillip Schultz prihrával pred bránu Christianovi Mathiasenovi-Wejsemu, ale ten už nemohol strieľať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Dánská juniorská hokejová reprezentácia zvládla výborne prvú tretinu súboja o záchranu proti Bielorusom. Tí síce odštartovali zápas aktívnejšie, ale doplatili na slabší deň gólmana Griščenka, ktorý inkasoval od Daniela Nielsena a Jonasa Röndbjerga. Po dvoch zásahoch súpera ho vymenil Dmitrij Rodik a ten zatiaľ nekapituloval. Rovnako ani dánsky brankár Kasper L. Krog, takže na kocke svieti stav 2:0.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:41
Bielorusi zvládli dôležité oslabenie. Súpera síce pustili k niekoľkým strelám, ale žiadna z nich nebola gólová.
18:55
Jacob Schmidt-Svejstrup sa ocitol v nádejnej pozícii. Dánsky produktívny útočník z juniorskej USHL však namieril iba do brankára Rodika.
18:30
Strela dánskeho útočníka z pravého krídla nebola presná a navyše sa puk zviezol po mantineli až do stredného pásma. Oba tímy striedali.
17:41
Bieloruské trápenie môže byť ešte väčšie. Alexandr Lukaševič sa previnil hrou vysokou hokejkou a inkasoval dvojminútový trest.
17:00
Bielorusi dobre vstúpili do zápasu, ale dva inkasované góly otriasli ich psychikou. Odvtedy sa nevedia presadiť v útoku.
16:11
Aktívny Joachim Blichfeld teraz pripravil šancu svojmu spoluhráčovi. Andreas Grundtvig strieľal bez prípravy príklepom, ale Dmitrij Rodik úspešne zasiahol.
15:30
Veľká šanca Dánov. Joachim Blichfeld poľahky prenikol cez dvoch obrancov, zakončoval do protipohybu Rodika, ale ten puk vykopol špičkou betónu.
15:02
Dánski hokejisti si nepresne prihrali v strednom pásme. Puk smeroval na zakázané uvoľnenie. Nasleduje vhadzovanie pred Krogom.
14:30
Rovnaký vývoj mal aj prvý duel o záchranu. Dáni v ňom takisto vyhrávali o dva góly, no potom štyrikrát po sebe lovili puk z vlastnej siete a museli otáčať skóre.
13:40
Bieloruský gólman Andrej Griščenko si môže spytovať svedomie. Dnes čelil len piatim pokusom súpera, z ktorých dvakrát inkasoval a raz zrazil puk iba na žŕdku. Pritom nešlo o príliš nebezpečné strely.
13:01
Bielorusi sa po krátkom hernom výpadku pripomenuli. Viktor Bovbel zakončoval švihom spoza hráčov, ale Kasper L. Krog bol pripravený.
12:23
Bieloruský tréner si zobral oddychový čas a ihneď vystriedal brankára. Andrej Griščenko je už na hráčskej lavici, vymenil ho Dmitrij Rodik.
12:23
Dánsko dalo gól! Psychická výhoda je teraz ešte väčšia. Andrej Griščenko neudržal jednoduchú strelu z ostrého uhla a JONAS RÖNDBJERG puk pohodlne dorazil do siete. Asistencie: Joachim Blichfeld, Jacob Schmidt-Svejstrup.
11:30
Dáni môžu hrať teraz v pohode. Vyhrali prvý duel o záchranu a dnešné víťazstvo by im definitívne zabezpečilo zotrvanie v elitnej kategórii.
10:47
Dánsko dalo gól! Severania sa dostávajú na koňa. Po sérií vhadzovaní v útočnom pásme sa presadil DANIEL NIELSEN, ktorý dostal presnú prihrávku medzi kruhy a odtiaľ tiesnený prestrelil Griščenka. Asistencie: Joachim Blichfeld, Jonas Röndbjerg.
10:21
Bieloruský výber dvakrát po sebe neúspešne vyhadzoval puk mimo obranného pásma. V oboch prípadoch bol z toho icing.
10:00
Úvodných desať minút tohto duelu bolo prevažne o rýchlom korčuľovaní z jednej strany na druhú. Oba tímy sa však trápia vo finálnej fáze.
09:21
Jonas Röndbjerg nenápadne vystrelil spoza brániaceho hráča, Andrej Griščenko puk nedokázal zachytiť v lapačke a ten sa zastavil až na hornej žŕdke.
08:40
Bielorusi sa ponúkali v koncovke. Puk napokon doputoval k voľnému obrancovi Vladislavovi Martyňukovi, ale jeho nahodenie bolo zblokované.
07:12
Misky váh sa postupne nakláňajú na bieloruskú stranu. Dáni volia defenzívnejšiu taktiku a vyčkávajú na modrej čiare.
06:49
Dáni nepresne rozohrávali z vlastného pásma, ale vyhodený puk cez všetky čiary sa odrazil pred Griščenka, ktorý ho radšej prikryl.
05:45
Bielorusi sú v úvode zápasu aktívnejší. Dánskeho brankára ohrozili už štyrmi strelami. Andrej Griščenko zasahoval iba raz.
05:13
Dánskych hokejistov zastavilo ofsajdové postavenie. Bude sa vhadzovať tesne pred bieloruským obranným pásmom.
04:17
Zatiaľ sa hrá rýchly hokej bez prerušení. Ani jeden z tímov nezvolil opatrnú taktiku, takže sa striedajú útočné akcie.
03:20
Andrej Griščenko si pripísal prvý úspešný zákrok. Bez problémov vyriešil strelu Jonasa Röndbjerga z ľavej strany.
02:50
Dmitrij Grinkevič nabral rýchlosť na pravom krídle a tlačil sa pred dánsku bránu. V koncovke mu však chýbala presnosť.
02:04
Bielorusom rýchla presilovka príliš neprospela. Ešte nie sú v ideálnom tempe a v početnej prevahe si nevypracovali gólovú šancu.
01:00
Bieloruský líder Jegor Šarangovič nebezpečne zakončoval spomedzi kruhov a následne prišla aj dorážka jeho spoluhráča. Kasper L. Krog všetko vyriešil.
00:04
Dáni vyhrali úvodné buly, ale iba za cenu faulu. Daniel Nielsen si nedal pozor na hokejku a zasiahol do tváre súpera, z čoho boli dve trestné minúty.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Voľnejší zápasový program dovolil organizátorom, aby zaradili tento duel do veľkej haly. KeyBank Center je však veľmi slabo zaplnené. Na Dánov a Bielorusov bolo zvedavých len pár stoviek divákov.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Krog (Sögaard) – O. Larsen, Jessen, Mogensen, Heine, Setkov, Mortensen – Röndbjerg, Blichfeld (A), Nielsen (A) – Mathiasen-Wejse (C), Grundtvig, Schultz – Schmidt-Svejstrup, Ahlberg, Madsen – Andersen, Molge, Gath.

Bielorusko: Griščenko (Rodik) – Derjabin, Jerjomenko, Sokolovskij, Burovcev, Gostev, Martyňuk, Gabrus – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov (A), Michalčuk, Anisimov – Lukaševič, Astaševič, Grinkevič – Rjadčenko.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov. V druhom dueli o udržanie sa v elitnej kategórii proti sebe nastúpia Dánsko a Bielorusko.

Dánsko na ostatných troch svetových šampionátoch vždy preniklo do vyraďovacej fázy, ale teraz dostalo v základnej skupine náročných súperov a skončilo na poslednom piatom mieste. Severania postupne prehrali 0:9 so Spojenými štátmi, 1:4 s Fínskom, 0:8 s Kanadou a 1:5 so Slovenskom. S dvoma strelenými gólmi a bez jediného bodu preto spadli do bojov o záchranu.

Bielorusko vlani oslavovalo zlato na majstrovstvách sveta prvej divízie a vybojovalo si postup medzi elitnú desiatku tímov tejto vekovej kategórie. Už pred šampionátom však bolo jasné, že Bielorusi budú najväčším adeptom na vypadnutie. V základnej skupine takisto ako Dáni nezískali ani jeden bod, no boli k nemu blízko. V kľúčovom stretnutí so Švajčiarom však prehrali tesne 2:3. Okrem toho nestačili na Švédov pomerom 1:6, Rusom podľahli 2:5 a Čechom 5:6.

Baráž o udržanie sa v najvyššej kategórii majstrovstiev sveta sa hrá na dva víťazné zápasy. Prvý vzájomný duel týchto dvoch tímov dopadol lepšie Dánov, no bol plný obratov. Po úvodnej tretine viedli dánski hokejisti 2:0, ale potom štyrikrát v rade inkasovali a jedenásť minút pred koncom prehrávali o dva góly. V závere však vystupňovali tempo a výsledok otočili na konečných 6:5. Vyrovnanie prišlo 34 sekúnd pred záverečnou sirénou a rozhodujúci presný zásah delilo od konca zápasu len 15 sekúnd.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.