Štvrťfinále: Švédsko U20 – Slovensko U20 (8:3)

MS U20 02 januára, 2017
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov v Kanade (štvrťfinále)

Slováci vypadli vo štvrťfinále MS do 20 rokov

Slovenskí hokejisti zakončili účinkovanie na juniorských MS v Kanade prehrou v druhom štvrťfinálovom zápase s favorizovaným Švédskom vysoko 3:8. V celkovom poradí tak obsadia ôsme miesto.

Štvrťfinále (Montreal):

Švédsko – Slovensko 8:3 (3:0, 2:2, 3:1)

Góly: 2. Eriksson Ek (Asplund, Karlström), 17. Söderlund (Wingerli, Gunnarsson), 18. Grundström (Nylander, L. Carlsson), 27. Nylander (Dahlen, Asplund), 34. Karlström (Ahl, Asplund), 43. Söderlund (G. Carlsson), 45. Andersson (Larsson, Lööke), 58. Eriksson Ek (Asplund, Kylington) – 36. Bodák (Sloboda), 37. Struška (Černák), 42. Ružička.

Rozhodovali: Burchell (Kan.), Hribik (ČR) – Davis (USA), Suchánek (ČR), vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše: Struška 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 50:18, 6331 divákov.

Zostavy

Švédsko: Sandström – Gunnarsson, Larsson, G. Carlsson, Kylington, L. Carlsson, Bernhardt, Dahlin – Pettersson, Asplund, Dahlen – Nylander, Eriksson Ek, Grundström – Lööke, Andersson, Ahl – Söderlund, Wingerli, Ohlsson – Karlström

Slovensko: Húska – Černák, Fehérváry, Michal Roman, Hatala, Bodák, Košecký, Hain – Hecl, Sádecký, Studenič – Struška, Oško, Andrisík – Bondra, Ružička, Grman – Lešťan, Pataky, Sloboda

Ernest Bokroš po zápase (tréner SR): „Na tento duel sme mali iné predsavzatia. Povedali sme si isté veci, no už v prvej minúte sme ich porušili. Bolo to vylúčenie, z ktorého sme dostali gól. To dosť ovplyvnilo priebeh stretnutia. Prvú tretinu sme prehrali 0:3 a to bolo rozhodujúce. V stretnutí sme hrali päťkrát v oslabení, z čoho sme trikrát inkasovali. Musím však povedať, že Švédi nás prevyšovali vo všetkých činnostiach. Lepšie korčuľovali, boli silnejší na puku a vyhrávali osobné súboje. Počas celého duelu sme boli stiahnutí v defenzíve a keď sme mohli zaútočiť, tak sme už nemali dosť síl, pretože väčšinu času mali puk na hokejkách Švédi. Pozitívom bol v celom zápase asi desaťminútový úsek a to, že sme zo sedemnástich striel dali tri góly.“