O bronz: Česko U20 – USA U20 (3:9)

január 05, 2018
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo) o 3. miesto

Reprezentácie Švédska a Kanady sa predstavia vo finále 41. majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov v americkom Buffale. O bronz budú bojovať českí hokejisti s domácim výberom USA, ktorý neobháji svoj titul z vlaňajška.

10.Bielorusko

Pozrite si kompletný program, výsledky a video zostrihy z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

Američania zvíťazili v súboji o bronz nad Českom 9:3, o svojom triumfe rozhodli vynikajúcim výkonom v druhej tretine, ktorú vyhrali 6:0. Pre USA je to celkovo jedenásta medaila v histórii svetových šampionátov, z toho šiesta bronzová.

MS hokejistov do 20 rokov 2018 – zápas o bronz:

USA – ČESKO 9:3 (1:0, 6:0, 2:3)

Góly: 20. Frederic, 21. Poehling (J. Anderson, Perunovich), 25. J. Anderson (Tkachuk, Mittelstadt), 26. Frederic (Hughes, Tufte), 28. Bellows (trestné strieľanie), 33. Frederic, 40. Bellows (Norris), 46. Frederic (Bellows, Harper), 58. Harper (Samberg) – 41. Kaut (Hájek, Nečas), 43. Pavlík (Kodýtek, Vala), 48. Kurovský (Kodýtek, Pavlík)

Zostavy

Kořenář (25. Škarek) – Hájek, Budík, Vála (A), J. Galvas, Šalda, Hrdinka, F. Král – M. Zachar (C), M. Kaut, K. Reichel (A) – Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, Chytil, R. Pavlík – Hrabík, Lauko, Kodýtek – Safin.

Oettinger (57. Swayman) – Fox, Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (A) – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic.

Online prenos
Bronzové medaile na juniorskom šampionáte v Buffale už poznajú svojho majiteľa. Získavajú ich domáci reprezentanti USA, ktorí v malom finále deklasovali Čechov 9:3. Základ víťazstva položili v druhej časti, ktorú zverenci Boba Motzka vyhrali šesťgólovým rozdielom. Najlepším hráčom zápasu z českej strany bol vyhlásený Libor Hájek. Z amerického tímu si toto ocenenie nemohol prevziať nikto iný ako Trent Frederic, ktorý sa dnes zaskvel štyrmi gólmi. Ja vám ďakujem za pozornosť a zároveň vás pozývam na sledovanie finálového zápasu medzi Švédskom a Kanadou. Tesne po 2:00 nášho času sa vám prihlási Dominika Haršáni Handzušová. Ja vám prajem ešte peknú hokejovú noc.
Koniec zápasu.
59:17
V poslednej minúte zápasu o bronzové medaily mohol ešte kozmeticky upraviť skóre Ostap Safin. Ten zostal pred bránou úplne sám, ale jeho strela končí len na chráničoch Jeremyho Swaymana.
58:38
Riley Tufte zostal na chvíľu nestrážený v priestore medzi kruhmi. V páde ešte dokázal zakončiť, ale mieril len do pripraveného Josefa Kořenářa.
57:56
Jeremy Swayman drží puk vo svojej moci. Na ľade bol opäť Daniel Kurovský, ktorý v závere duelu dostáva veľa priestoru. Tentokrát ale zakončiť nedokázal a vybojoval len útočné pásmo.
57:10
USA dalo gól!
Americkí hokejisti pridávajú ďalší gól. Od modrej čiary strieľal Dylan Samberg, puk sa všelijako poodrážal a napokon ho podľa oficiálneho zápisu usmernil do brány PATRICK HARPER. Asistencia: Dylan Samberg.
56:43
Na druhej strane sa individuálne dokázal presadiť Daniel Kurovský, ale mieril len do Jaka Oettingera. Ten po úspešnom zákroku opúšťa ľadovú plochu a na záverečné minúty púšťa do brány Jeremyho Swaymana.
56:03
Česi chybovali pri striedaní, a tak postupoval sám na bránu Trent Frederic. Piaty gól v dnešnom zápase nepridal, pretože výborný zákrok pravým betónom predviedol Josef Kořenář.
55:32
Radim Šalda opäť podporil českých útočníkov. Spätnou prihrávkou hľadal Filipa Zadinu, ale ten sa do zakončenia nedostal.
54:12
Američania teraz dlhší čas držali puk v obrannom pásme. Vďaka svojmu vyčkávaniu mohli poslať na ľad čerstvé sily a už pomaly čakajú na záverečnú sirénu.
53:25
Američania sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Patrick Harper si to už chystal na strelu, ale v rozhodujúcom momente ho odstavil od puku vracajúci sa český hokejista.
52:38
Český tím mohol pridať ďalší gól. Obranca prvej formácie Vojtěch Budík predviedol peknú individuálnu akciu, následne posunul puk na Mareka Zachara, no ten tiesnený americkým obrancom neprekonal Jaka Oettingera.
51:17
Strela Filipa Zadinu bola zblokovaná. Následne sa pred bránu súpera natlačil aj Libor Hájek, no jeho strela v sieti neskončila. Každopádne, Česi využívajú americké poľavenie.
50:50
Na odrazený puk od zadného mantinelu si šikovne počkal Filip Chytil. Následne si puk stiahol pred bránu, ale z tesnej blízkosti namieril len do amerického brankára.
50:27
Pekná akcia českého tímu. Filip Chytil zaviedol po ľavej strane puk do útočného pásma, pred bránou hľadal Daniela Kurovského, ale jeho zakončenie kryje brankár Jake Oettinger.
49:38
Podporiť ofenzívu českého tímu sa snažil aj obranca Radim Šalda. Vyzeralo to tak, že jeho americký súper zahákoval, ale hlavní rozhodcovia svoju pravicu nezdvihli.
48:13
Českí hokejisti sú v tretej tretine pri streleckej chuti. Spoza obrancu vystrelil švihom Martin Nečas, ale brankár Jake Oettinger predviedol pohotový zákrok ľavým betónom.
47:45
Česko dalo gól!
Pesnička "Ať žijí duchové" znie v Buffale dnes po tretíkrát. Američania podcenili rozohrávku. Pred brankárom zostal osamotený Petr Kodýtek, ale jeho zakončenie ešte gól neznamenalo. Presadil sa až DANIEL KUROVSKÝ, ktorý si počkal na presnú dorážku do odkrytej brány. Asistencie: Petr Kodýtek a Radovan Pavlík.
46:52
Radim Šalda stratil puk na útočnej modrej čiare, no v poslednej chvíli zabránil tomu, aby Max Jones rozvinul prečíslenie dvoch proti jednému.
46:17
Jake Oettinger si na svoje konto pripisuje úspešný zákrok po strele Filipa Chytila. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme USA, no ešte predtým budeme svedkami reklamnej prestávky.
45:41
Parádne strelecké predstavenie TRENTA FREDERICA má svoje štvrté pokračovanie. V presilovej hre sa 19-ročný rodák zo St. Louis postavil na úroveň bránkoviska, počkal si na pas Kieffera Bellowsa z pravej strany a pohotovo usmernil puk za chrbát Josefa Kořenářa. Asistencie: Kieffer Bellows a Patrick Harper.
45:12
Američania hrajú vôbec svoju prvú presilovú hru v zápase. Zatiaľ sa im ale príliš nedarí a novú akciu musia začínať z hĺbky svojho obranného pásma.
44:42
USA budú mať šancu opäť zveľadiť svoj už tak komfortný náskok. Na trestnú lavicu si sadá autor prvého českého gólu Martin Kaut. Dostáva menší trest za hákovanie.
44:27
Český kapitán Marek Zachar ukázal svoju rýchlosť, pretlačil sa cez Adama Foxa a takmer sa mu podarilo skórovať. Americký obranca ale pohotovo reagoval a rukou zabránil puku na ceste za bránkovú čiaru.
43:47
Američania mali obrovskú šancu pridať ďalší gól. Ryan Lindgren si z pozície obrancu nakorčuľoval pred českú bránu a po jeho strele opäť zvonila žrď za chrbtom Josefa Kořenářa. Český brankár následne vyráža aj strelu Rileyho Tufteho.
42:54
Mikey Anderson nebezpečne vystrelil od modrej čiary. Po neistom zákroku Josefa Kořenářa sa tlačil k dorážke Joey Anderson, ale na svoj druhý gól v zápase si musí ešte počkať.
42:11
Gólové hody v zápase o tretie miesto pokračujú ďalej. V priebehu necelých dvoch minút pridávajú Česi ďalší presný zásah. Protiútok dvoch proti jednému zakončil presnou strelou medzi nohy amerického brankára RADOVAN PAVLÍK. Asistencie: Petr Kodýtek a Ondřej Vála.
41:32
Američania sa teraz usadili v útočnom pásme, ale Česi ich veľmi dobre vytláčajú mimo palebných pozícii. Casey Mittelstadt zadovkou hľadal svojich spoluhráčov, no puk sa k nim nedostal.
40:43
Naši západní susedia sa počas presilovej hry dočkali aspoň čestného zásahu. Od modrej čiary vystrelil Libor Hájek, jeho pokus Jake Oettinger iba vyrazil pred seba a MARTIN KAUT už vedel, ako puk upratať do odkrytej brány. Asistencie: Libor Hájek a Martin Nečas.
40:01
Na začiatku tretej tretiny vidíme v českej bráne opäť Josefa Kořenářa. Jeho náhradník Jakub Škarek sa príliš nepredviedol, inkasoval štyrikrát z dvanástich striel a smutne sedí na hráčskej lavici.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Čo k tomu dodať? Zápas o bronz bol takmer celú prvú tretinu vyrovnanou záležitosťou. Česi mali dokonca aj niekoľko šancí, no v druhom dejstve sa totálne rozpadli. Inkasovali šesť gólov, a tak je jasné, že skončia na nepopulárnom štvrtom mieste. Hrdinom zápasu je Trent Frederic, ktorý zaznamenal hattrick. Zdatne mu však sekunduje aj Kieffer Bellows. Ten strelil ďalšie dva góly a momentálne je najlepším strelcom juniorského šampionátu. Posledná tretina sa v Buffale začne krátko pred polnocou.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Na konci druhej tretiny sa bude vylučovať na oboch stranách. Menší trest za hrubosť dostáva Jakub Lauko. Dvojitý trest za hrubosť však dostáva Quinn Hughes, a tak bude hrať Česko presilovú hru.
39:01
Demolácia českého mužstva pokračuje. V druhej tretine strieľa favorit zápasu už svoj šiesty gól a celkovo siedmy. Druhýkrát v zápase sa gólovo presadzuje KIEFFER BELLOWS, tentokrát krásnou strelou švihom z pravého kruhu na vhadzovanie. Asistencia: Josh Norris.
38:14
Ďalšie prečíslenie na strane USA. Na konci tejto akcie bol Casey Mittelstadt, ale jeho strela švihom skončila iba na ľavom betóne Jakuba Škareka.
37:25
V závere amerického oslabenia sa dostali domáci hokejisti do prečíslenia troch proti dvom. Zodpovednosť na seba zobral Max Jones, ale ani tentokrát nevyzrel na súperových obrancov.
36:45
Kristian Reichel sa snažil ohroziť brankára súpera strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie. Jeho pokus bol ale zblokovaný, a tak Jake Oettinger zasahovať nemusel.
36:11
Libor Hájek nezachytil puk v útočnom pásme, a tak musí za ním korčuľovať až za bránu Jakuba Škareka. Ten skutočne v dnešnom dueli veľa brankárskej kvality neukázal, no samozrejme svoj podiel viny majú aj obrancovia Česka.
35:37
Českí hokejisti si aspoň na chvíľu budú môcť oddýchnuť od útočného tlaku Američanov. Tí totiž zle striedali, a tak dostávajú dve minúty za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.
34:13
O niekoľko sekúnd neskôr mal Casey Mittelstadt ďalšiu možnosť. Preštrikoval sa cez dvojicu hráčov súpera, ale podobný gól ako v zápase so Slovenskom nezaznamenal.
33:38
Česká obrana je teraz totálna nekoncentrovaná. Brady Tkachuk posunul puk na Caseyho Mittelstadta, ten dostal neskutočne veľa času, no jeho bekhendové zakončenie tesne minulo priestor brány.
32:55
Zmena brankára nepriniesla českému mužstvu ten správny impulz. Jakub Škarek už tretíkrát v zápase inkasuje. Hattrick zaznamenáva TRENT FREDERIC, ktorý zostal voľný na ľavej strane a strelou švihom zaskočil českého brankára.
31:24
Z ničoho nič sa dostali do gólovej šance aj českí hokejisti. Po prihrávke Mareka Zachara bol osamotený pred bránou súpera Kristian Reichel, ale z tesnej blízkosti prestrelil americkú bránu.
30:47
Brady Tkachuk šikovnou zadovkou hľadal pred českou bránou Caseyho Mittelstadta. Ten sa však k puku nedostal, keďže túto americkú spoluprácu dobre prečítal brankár Jakub Škarek.
30:23
V priebehu krátkeho časového úseku nasleduje druhá reklamná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať v americkom obrannom pásme, pretože Jake Oettinger predviedol istý zákrok po strele od modrej čiary.
29:57
Američania hrajú v obrovskej pohode. Teraz si dovoliť založiť útočnú akciu Quinn Hughes, preštrikoval sa cez dvoch obrancov súpera, ale našťastie pre Čechov zakončiť už nedokázal.
29:11
Trent Frederic je hrdinom doterajšieho priebehu zápasu. Strelil už dva góly, ktorými nasmeroval USA k zisku bronzu. Teraz ale zahral vysokou hokejkou, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
28:46
Po dlhšom čase musel zasahovať aj americký brankár Jake Oettinger. Strelou z ľavej strany preveril jeho pozornosť Jakub Lauko, ale po istom zákroku bude nasledovať reklamná pauza.
28:12
Max Jones sa dostal do súboja jedného proti jednému. V rozhodujúcom momente ale stratil stabilitu, a tak nedokázal ohroziť brankára Jakuba Škareka.
27:23
Americký gólový uragán pokračuje ďalej. KEIFFER BELLOWS bol pri úniku faulovaný Filipom Hájekom, a tak nasledovalo trestné strieľanie. To americký útočník využil strelou pod hornú žrď, strieľa svoj ôsmy gól na turnaji, a tak sa osamostatňuje na prvom mieste najlepších strelcov šampionátu. Bez asistencie.
26:24
Americkí hokejisti majú dnešný zápas vynikajúco rozohraný a bronzové medaily zrejme budú patriť im. Česi robia v obrannom pásme až príliš veľa chýb a prehrávajú už vysokým rozdielom.
25:52
Jakub Škarek sa v českej bráne príliš dlho neohrial bez toho, aby inkasoval gól. Quinn Hughes si krásne vymenil puk s Rileyom Tufteom. Následne ho potiahol do útočného pásma, na pravej strane našiel osamoteného TRENTA FREDERICA, no a ten druhýkrát skóruje. Asistencie: Quinn Hughes a Riley Tufte.
25:31
Tentokrát to americkým hokejistom nevyšlo. Do útočného pásma sa dostali len za cenu ofsajdu, a tak bude nasledovať len vhadzovanie v blízkosti českej modrej čiary.
24:18
Český tréner Filip Pešán sa snaží dať svojim zverencom impulz v podobe brankárskej zmeny. Josef Kořenář smeruje na striedačku a jeho miesto v bráne zaujme Jakub Škarek.
24:18
Tak toto je veľká nepríjemnosť pre český tím. Casey Mittelstadt peknou prihrávkou našiel pred bránou súpera Bradyho Tkachuka. Ten sa snažil bekhendom zakončiť, no trafil korčuľu JOEYA ANDERSONA, od ktorej sa puk odrazil do siete. Asistencie: Brady Tkachuk a Casey Mittelstadt.
23:30
Andrew Peeke nahadzoval puk na Josefa Kořenářa, ale napokon minul jeho bránu. Následne sa českí hokejisti dostal spod tlaku len za cenu zakázaného uvoľnenia.
22:38
Jakub Lauko je dnes veľmi aktívny. Tentokrát si nakorčuľoval do priestoru medzi kruhmi, z prvej dokázal prudko vystreliť, ale na jeho smolu netrafil bránu Jaka Oettingera.
22:16
Po zakázanom uvoľnení mali Američania výhodu útočného pásma. Po úspešnom vhadzovaní sa dostal k strele od modrej čiary Max Jones, no puk skončil iba na ochrannej sieti.
21:28
Česi sa teraz nedostali do útočného pásma v súlade s pravidlami. Vhadzovať sa tak bude iba v strednej tretine, čo hráčom v červených dresoch príliš nevyhovuje.
20:38
Českí hokejisti prichádzajú o útočné pásmo a musia začať z hĺbky svojej obrannej tretiny. Každopádne, ich presilovka dopadla snáď najhoršie ako vôbec mohla. Američania zažívajú príjemné déjà vu.
20:09
Tak toto je neuveriteľné. Česko inkasuje počas jednej presilovky druhý gól. Joey Anderson pripravil o puk za bránou Martina Nečasa, následne ho poslal na hokejku RYANA POEHLIGA, ktorý z tesnej blízkosti nemal problém skórovať. Asistencie: Joey Anderson a Scott Perunovich.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Českí hokejisti neodohrali zlú prvú tretinu. Do zakončení sa síce dostávali sporadicky, no ani Američanov do väčších šancí nepustili. O to viac môžu ľutovať situáciu z poslednej minúty úvodného dejstva. Martin Kaut zahral veľmi nerozvážne a po jeho chybe sa vo vlastnom oslabení presadil Trent Frederic. Každopádne, na začiatku druhej tretiny budú mať ešte minútovú presilovku, keďže na trestnej lavici sedí Dylan Samberg. Druhé dejstvo sa začne približne o 23:00 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:56
Tesne pred koncom prvej tretiny Česko inkasuje mimoriadne zbytočný gól. Na modrej čiare zahral riskantne Martin Kaut a po jeho chybe smeroval sám na bránu súpera TRENT FREDERIC. Svoj únik zakončil strelou medzi nohy Josefa Kořenářa, a tak sa favorit zápasu dostáva do vedenia. Bez asistencie.
19:34
Čechom zatiaľ presilová absolútne nevychádza. Zatiaľ sa nedokázali usadiť v útočnom pásme a Američania už druhýkrát posielajú puk mimo svojho pásma.
19:01
V závere prvej tretiny bude hrať Česko prvú presilovú hru dnešného zápasu. Na lavicu hanby už smeruje Dylan Samberg, ktorý dostáva menší trest za sekanie.
18:28
František Hrdinka pohotovo vystrelil, ale jeho pokus od modrej čiary mieril len do miest, kde stál americký brankár. Jake Oettinger puk vyrazil a následne môžu domáci začať ďalšiu útočnú akciu.
17:49
Tak toto je nepríjemný moment. Jakub Lauko narazil na mantinel Ryana Lindgrena, ktorý sa len ťažko zdvíhal z ľadovej plochy. Rozhodcovia zrejme tento zákrok mimo hry nevideli, a tak sa vylučovať nebude.
17:16
Max Jones predviedol individuálnu akciu, no jeho strela bola napokon zblokovaná a preto skončila mimo priestoru českej brány.
16:38
Jakub Galvas si krásne nabehol z pozície obrancu do priestoru pravého kruhu na vhadzovanie. Dostal sa do obrovskej šance, ale Jake Oettinger po strele švihom predviedol veľmi dobrý zákrok pravým ramenom.
16:00
Presne štyri minúty pred koncom úvodnej tretiny prerušuje Josef Kořenář akciu prvého amerického útoku. Kieffer Bellows nedostal ideálnu prihrávku, a tak puk skôr zachytil český brankár.
15:27
Hra nám plynie skutočne veľmi rýchlo, no chýba väčší počet gólových šancí. Teraz sa nám síce pripomenul český kapitán Marek Zachar, ale s jeho zakončením nemal Jake Oettinger väčšie problémy.
14:20
Andrew Peeke teraz nahadzoval puk pred českú bránu. Josef Kořenář bol ale pozorný, napriek dobrému cloneniu si našiel výhľad na puk a dokázal ho vyraziť mimo nebezpečného priestoru.
13:52
Česi teraz vyvinuli na bránu súpera tlak. Jake Oettinger musel niekoľkokrát zasahovať, keď jeho pozornosť preverili František Hrdinka či Kryštof Hrabík. Následne sa snažil o dorážku Jakub Lauko, ale skóre sa nemení.
12:42
Individuálnou akciou sa teraz predviedol americký obranca Adam Fox. Obišiel bránu súpera, následne pred ňou hľadal svojho spoluhráča, ale dobre zapracovali hráči v červených dresoch.
12:17
Českí hokejisti sa dostali k prvej strele smerom na americkú bránu. Z pravého kruhu na vhadzovanie vystrelil Kristian Reichel, ale Jake Oettinger predviedol istý zákrok vyrážačkou.
10:44
Josef Kořenář podržal puk pod svojou lapačkou, a tak je hra prerušená. Na konte má v prvej tretine už deväť úspešných zákrokov. Nasledovať tak bude ďalšia reklamná prestávka.
10:15
Američania teraz na dlhší čas zavreli súpera do obranného pásma. Po obliehaní brány sa dostal k strele Scott Perunovich, jeho pokus od modrej čiary tečoval Adam Fox, ale bránu súpera tesne minul.
09:41
Teraz sa črtala šanca pre českých hokejistov. Jakub Lauko ale súboj jedného proti jednému neustal, stratil stabilitu, čím uľahčil prácu pre amerického obrancu.
08:25
Pred americkou bránou sme teraz videli súboj dvoch hráčov s číslom pätnásť. Daniel Kurovský sa tlačil do zakončenia po odraze puku od zadného mantinelu, ale Scott Perunovich ho natlačil do amerického bránkoviska.
07:36
Teraz sledujeme skôr boj ako nejaký pekný kombinačný hokej. To ale určite viac vyhovuje Čechom, ktorí tak nedovoľujú Američanom dostať sa do ich očakávaného tlaku.
06:50
Američania mali na ľade svoju elitnú formáciu, no tá sa nedokázala presadiť cez dobre sformovanú obranu súpera. Casey Mittelstadt márne hľadal produktívneho Joeya Andersona.
06:22
Dylan Samberg nahadzoval puk pred českú bránu. V nebezpečnom priestore sa snažil tečovať jeden z jeho spoluhráčov, ale puk končí len v moci Josefa Kořenářa. Po jeho zákroku nasleduje reklamná prestávka.
05:31
Česi sa teraz usadili v útočnom pásme. Američania ich však dobre vytláčali do rohov ihriska, a tak Jake Oettinger nemusel riešiť žiadnu nepríjemnosť. Puk následne vyváža aspoň do stredného pásma Max Jones.
04:52
Josef Kořenář si pripisuje na konto ďalší dobrý zákrok. Patrick Harper ukázal svoju rýchlosť, prehnal sa okolo českého obrancu, ale jeho strela švihom skončila len v náručí 19-ročného gólmana.
04:05
Peknú akciu teraz predviedli českí hokejisti. Filip Zadina zaviedol puk do útočného pásma, následne sa k strele z priestoru medzi kruhov dostal Libor Hájek, ale jeho pokus minul bránu.
03:22
Američania sa teraz nedostali do útočného pásma v súlade s pravidlami, a tak bude nasledovať vhadzovanie v strednej tretine.
02:27
Len druhýkrát od úvodného buly sa prerušuje hra. Josef Kořenář totiž predviedol istý zákrok po tom, čo ho strelou švihom preveril obranca Ryan Lindgren.
01:36
Na druhej strane zvonila žrď! Joey Anderson prišiel o puk v obrannom pásme, v páde dokázal vystreliť Filip Chytil, ale puk skončil na pravej žrdi americkej brány. Jake Oettinger o puku vôbec nevedel a môže byť rád, že neinkasoval.
01:18
Českí hokejisti mali teraz šťastie, pretože druhá útočná formácia sa usadila v útočnom pásme a vypracovala si šancu. Casey Mittelstadt našiel pred bránou Bradyho Tkachuka, ale Josef Kořenář bol pozorný.
00:47
Američania sa usadili v útočnom pásme. Od modrej čiary strieľal Adam Fox, ale jeho nahodenie minulo bránu Josefa Kořenářa. Každopádne, uvodná aktivita je na strane domáceho tímu.
00:28
Česi sa v úvodných sekundách previnili voči pravidlám zakázaným uvoľnením, ale Američania z následného vhadzovania pred bránou súpera nedokázali nič vyťažiť.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Kořenář (Škarek) – Hájek, Budík, Vála (A), J. Galvas, Šalda, Hrdinka, F. Král – M. Zachar (C), M. Kaut, K. Reichel (A) – Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, Chytil, R. Pavlík – Lauko, Safin, Kodýtek – Hrabík.

USA: Oettinger (Swayman) – Fox, Samberg, R. Lindgren (A), Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows (A) – B. Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson (C) – Norris, Harper, Jones – Tufte, Frederic.

Rozhodcovia: Gordon Schukies (GER), Mikael Sjoqvist (SWE) – Jon Kilian (NOR), Dustin McCrank (CAN).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Česká hokejová reprezentácia len pred niekoľkými hodinami prehrala svoj semifinálový duel, no stále živí šancu na zisk prvej medaile od roku 2005. V zápase o bronz ju však nič ľahké nečaká, pretože nastúpi proti USA.

ČESKO U20

Hokejisti Česka sú príjemným prekvapením turnaja. Svoje kvality naznačili už úvodným triumfom nad Ruskom, ktoré zdolali 5:4. V základnej skupine padlo v ich zápasoch celkovo 33 gólov, čo svedčí nielen o kvalitnej ofenzíve, ale aj o slabšej obrane. Brankár Josef Kořenář sa však vytiahol v tom najvhodnejšom momente. Vo štvrťfinále chytil 51 fínskych striel, len raz inkasoval v samostatných nájazdoch, a tak svoj tím nasmeroval po trinástich rokoch do semifinále. V ňom naši západní susedia narazili na Kanadu. Tá však jasne dominovala a vyhrala 7:2. Jediným úspešným strelcom na českej strane bol Filip Zadina, ktorý sa so siedmimi gólmi delí o post najlepšieho strelca turnaja. Vynikajúcu výkonnosť potvrdzuje bilanciou 3+7 aj Martin Nečas. Zverenci Filipa Pešána sú najtrestanejším tímom šampionátu a zároveň majú druhé najhoršie oslabenia. Celkovo hrali v početnej nevýhode 25-krát a inkasovali až desať gólov.

USA U20

Americký výber bude tohtoročný šampionát hodnotiť ako neúspech. To je už teraz jasné, hoci stále má šancu získať bronzovú medailu. Pred domácim publikom bola jediným cieľom obhajoba zlata, no tá sa rozplynula po včerajšom zápase so Švédskom. Zverenci Boba Motzka po dvoch tretinách prehrávali 0:1, no až príliš skoro otvorili hru. Za ich bezhlavé útočenie ich Severania v priebehu 128 sekúnd trikrát potrestali, keď postupne z rýchlych protiútokov skórovali Lias Andersson, Oskar Steen a Axel Jonsson Fjällby. Američanom sa ešte poradilo znížiť na 2:4, ale na viac sa už nezmohli. Po nečakanom údere sa však musia skoncentrovať a podobne ako Česi dať do posledného zápasu všetko. Na scéne MSJ sa obe krajiny naposledy stretli v roku 2016. Na americké víťazstvo 7:0 si pamätá aj Brady Tkachuk, ktorý nastupoval v jednom útoku s Austonom Matthewsom. Najproduktívnejším hráčom súčasného výberu je Casey Mittelstadt, najlepším strelcom zase Kieffer Bellows.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.