MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo) štvrťfinále

Česká hokejová reprezentácia do 20 rokov po viac ako jednej dekáde postupuje do semifinále na tomto vrcholnom podujatí.

MS hokejistov do 20 rokov 2018 – štvrťfinále:

ČESKO – FÍNSKO 4:3 po sn (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)

Góly a asistencie: 7. Zadina (Nečas, Hájek), 35. K. Reichel (R. Pavlík, Budík), 58. Zadina (J. Galvas, Nečas), rozh. náj. Nečas – 24. A. Räsänen (Vesalainen, Juolevi), 30. Juolevi (Vesalainen, Kuokkanen), 47. Vesalainen (Tolvanen)

02:00 | Švédsko – USA

Pozrite si kompletný program, výsledky a video zostrihy z MS v hokeji do 20 rokov 2018 »

Online prenos
Česká hokejová reprezentácia do 20 rokov po viac ako jednej dekáde postupuje do semifinále na tomto vrcholnom podujatí. Zverenci Filipa Pešána síce viedli po rýchlom góle Zadinu, ale potom len doťahovali favorita. Fíni vďaka zásahom Räsänena a Juoleviho otočili skóre, nedali si však pozor na brejk Reichla, ktorý opäť zrovnal. Rovnaký priebeh sa opakoval aj v tretej tretine. Suomi poslal do vedenia Vesalainen, ale v záverečnej hre bez brankára vyrovnal Zadina. Napínavé predĺženie a následné samostatné nájazdy dopadli napokon lepšie pre Čechov. Do semifinále ich posunul Nečas.
Koniec zápasu.
70:00
V samostatných nájazdoch zvíťazilo Česko. Dramatický rozstrel dopadol lepšie pre našich severozápadných susedov. Rozdielový presný zásah zaznamenal MARTIN NEČAS.
Rovnako však neuspel ani fínsky obranca Olli Juolevi. Josef Kořenář je hrdinom českého výberu.
Ukko-Pekka Luukkonen podržal Fínov. Nenechal sa rozhodiť Marekom Zacharom a puk udržal pred bránkovou čiarou.
Kristian Vesalainen zdramatizoval priebeh samostatných nájazdov. Fínsky strelec sa pohral s českým brankárom a udržal svoj tím v hre.
Martin Kaut chcel využiť Luukkonenovi slabinu medzi betónmi, ale v tomto prípade bol úspešnejší fínsky gólman.
Janne Kuokkanen nebol úspešný. Nasledujúca séria môže rozhodnúť o postupujúcom do semifinále.
Martin Nečas približuje Čechov k semifinále. Jeho strela medzi nohy nebola ideálne, ale prešla až do siete.
Eeli Tolvanen zbytočne nešpekuloval, dvakrát zamiešal s pukom a vystrelil. Ani on však neprekonal Kořenářa.
Filip Zadina dnes dvakrát skóroval, ale tentoraz nebol úspešný. Český útočník neposlal puk do siete pomedzi nohy Luukkonena.
Aapeli Räsänen zvolil pomalší postup na bránu, ale jeho blafák so zakončením medzi betóny nebol úspešný.
Kristian Reichel dnes premenil jeden samostatný nájazd, keď si poradil aj s fínskymi hráčmi na svojom chrbte. Teraz uspel opäť.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ani predĺženie neprinieslo rozuzlenie tohto zápasu. V pridanej desaťminútovke mali príležitosti oba tímy, ale stav zostal nezmenený. Rozhodne až nevyspytateľný rozstrel.
70:00
Predĺženie sa skončilo.
69:27
Kristian Vesalainen prenikol po ľavom krídle, našiel si priestor na zakončenie a švihom preveril pozornosť Josefa Kořenářa.
68:40
Urho Vaakanainen nechtiac zasiahol v súboji lakťom do tváre Filipa Chytila, ale rozhodcovia sa zhodli, že nebudú nikoho vylučovať.
68:20
Česi nevyužili brejk dvoch proti jednému. Albert Michnáč prihrával voľnému Filipovi Chytilovi, ale ten si nespracoval jeho pas.
67:17
Postup českého tímu bol zastavený ofsajdovým verdiktom. Martin Nečas neprešiel cez modrú čiaru, pretože pred ním stál fínsky zadák.
66:10
Kristian Reichel sa nepresadil na ľavom krídle. Nabral rýchlosť, ale fínski hokejisti mu vystavili rýchlu stopku.
65:40
Čoraz viac sa približujeme samostatným nájazdom. Oba tímy si síce vypracovali možnosti na rozhodnutie, no to stále neprichádza.
64:30
Veľké príležitosti na oboch stranách. Najskôr sa ocitol v gólovej šanci Aapeli Räsänen a potom na druhom konci klziska zakončoval Albert Michnáč.
63:40
Českí hokejisti sa ocitli pod fínskym tlakom, ale zatiaľ mu odolávajú. Puk dostali mimo vlastného obranného pásma.
63:00
Vzápätí mohli rozhodnúť Fíni. Josef Kořenář výborne vytiahol svoj betón a zastavil strelu z bezprostrednej blízkosti.
62:40
Následne nebezpečne zakončoval Filip Zadina. Prvá strela mu síce nesadla, ale tou druhou vyprášil Luukkonenov betón.
62:22
Libor Hájek nevyužil dostatok voľného priestoru. Nakorčuľoval si do ľavého kruhu, ale našiel iba pripraveného fínskeho gólmana Luukkonena.
61:58
Josef Kořenář zase podržal svoj tím. Strelu fínskeho hráča v útočnom pásme vyriešil úspešným zákrokom.
61:07
Fíni pokračujú v ofenzívnom snažení a chcú v predĺžení rozhodnúť o svojom víťazstve. Česi zatiaľ odolávajú.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Fínski hokejisti výborne odštartovali tretiu tretinu a svoju veľkú hernú prevahu pretavili na tretí gól, ktorý dosiahol Kristian Vesalainen. Suomi si potom udržiavali tesný náskok a zdalo sa, že dokráčajú do semifinále. Pri hre bez brankára však Filip Zadina tečom prekonal Luukkonena a posunul duel do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:59
Tutovka fínskeho tímu. Eeli Tolvanen fantasticky našiel pred bránou voľného Jereho Innalu, ale ten zblízka trafil len pripraveného Josefa Kořenářa, ktorý je dnes veľkou oporou českého výberu.
58:00
Eeli Tolvanen si urobil streleckú pozíciu, zakončil z ľavého kruhu, ale Josef Kořenář nemusel zasahovať, pretože puk smeroval vedľa brány.
57:34
Česko dalo gól! Fínski hokejisti na seba nechápavo pozerajú, pretože opäť stratili tesné vedenie. Nahodenie od modrej čiary nechytateľne tečoval FILIP ZADINA. Asistencie: Jakub Galvas, Martin Nečas.
56:50
Filip Zadina nahodil puk na Luukkonena a ten ho schoval v lapačke. Česi získali vhadzovanie v útočnom pásme, vďaka čomu mohli odvolať brankára.
56:08
Posledná reklamná prestávka v tejto časti hry dáva Čechom priestor na malú taktickú poradu. Nasleduje však vhadzovanie pred Kořenářom.
55:47
Fíni mohli definitívne rozhodnúť. Filip Zadina stratil puk v strednom pásme, pustil do samostatného nájazdu súpera a Juha Jääskä namieril tesne nad bránu.
55:00
Do konca tretej tretiny zostáva posledných päť minút. Českí hokejisti sú od inkasovaného gólu z hokejky Vesalainena bezvýraznejšej šance.
54:15
Čechom sa veľmi rýchlo kráti čas. Momentálne sa hrá bez prerušení a Fínom tento scenár vyhovuje.
53:27
Henri Jokiharju dvakrát po sebe nahadzoval puk od modrej čiary pred Kořenářa, ale v oboch prípadoch stroskotal na blokujúcich Čechoch.
52:40
Elitná česká formácia neuspela v útočnom pásme. Fíni kvalitne vykrývajú modrú čiaru a nepúšťajú súpera pred Luukkonena.
51:38
Obaja vylúčení hokejisti sa vrátili na ľadovú plochu. Česi majú približne osem minút na vyrovnanie stavu.
50:35
Ďalší brejk fínskeho výberu. Eeli Tolvanen prenikol po ľavej strane, no bol atakovaný a nedokázal nájsť voľného Aapeliho Räsänena.
49:58
Josef Kořenář si pripísal úspešný zákrok po prečíslení fínskeho tímu. Strelu z pravého krídla schoval do svojho náručia.
49:38
Vzájomné vylúčenie. Henri Jokiharju postrčil Filipa Zadinu po prerušení hry a dostal dve trestné minúty za hrubosť. Český útočník smeruje na lavicu hanby za filmovanie.
49:16
Fínski hokejisti neúspešne rozohrávali z vlastného obranného pásma. Bolo z toho zakázané uvoľnenie, takže Česi získali vhadzovanie pred Luukkonenom.
48:37
Česi dokázali v druhej tretine reagovať na nepriaznivé skóre a vďaka zlepšenej hre aj vyrovnali. Teraz musia urobiť to isté, inak sa pre nich šampionát skončí.
48:10
Filip Pešán nemôže byť spokojný s výkonom svojich zverencov v tretej tretine. Česi ťahajú za kratší koniec a musia sa neustále brániť, takže reklamnú prestávku určite privítali.
47:37
Fíni sú naďalej aktívni a tlačia svojho súpera. Jere Innala zakončoval spred brány, Josef Kořenář ležal na ľade, ale napriek tomu vyrazil strelu mladého Fína.
46:30
Fínsko dalo gól! Česká obrana bola dlhšie pod tlakom a nedokázala mu odolať. Eeli Tolvanen síce blízka neuspel, ale dorážka KRISTIANA VESALAINENA skončila v sieti. Asistencia: Eeli Tolvanen.
46:17
Eeli Tolvanen pripravil ideálnu palebnú pozíciu Kristianovi Vesalainenovi, ale jeho pohotová strela z pravej skončila na českom brankárovi.
45:00
Ubehlo len päť minút tretej časti hry a Fíni už šesťkrát ohrozili českú bránu. Ukko-Pekka Luukkonen nemusel ani raz zasahovať.
44:10
Suomi začali tretiu tretinu aktívnejší. Česi zatiaľ len vyhadzujú puky do stredného pásma, aby mohli striedať.
43:40
Obrovská šanca Fínska. Eeli Tolvanen predviedol svoje individuálne schopnosti, obišiel posledného obrancu Filipa Krála, ale zblízka trafil len pozorného českého gólmana.
43:05
Fíni sa usadili v útočnom pásme a dlho držali českých hokejistov pod tlakom. Josef Kořenář bol však bez práce, výborne mu pomohli spoluhráči.
41:38
Rasmus Kupari iba nahodil puk na Josefa Kořenářa. Finský útočník chcel ísť striedať, pretože jeho spoluhráči už opúšťali ľad.
40:46
Prvé formácie oboch tímov odišli striedať, pretože sa nepresadili v ofenzíve. Môžeme opäť očakávať opatrnejšiu hru ako v úvode zápasu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Fínski hokejisti pokračovali v tlaku z druhej polovice úvodnej tretiny a dokázali otočiť skóre. Najskôr sa radoval v presilovke Aapeli Räsänen a potom skóroval v hre piatich proti piatim Olli Juolevi. Česi však zareagovali na nepriaznivý vývoj. Zlepšili pohyb, častejšie strieľali a vďaka úspešnému brejku Kristiana Reichla dokázali vyrovnať.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:34
Fíni strávili takmer celú presilovku v útočnom pásme, no nedarí sa im v kombinácii. Josef Kořenář preto odoláva.
38:50
Česi prežili úvodnú minútu v oslabení, no mali aj kus šťastia, pretože jedna z fínskych striel sa zastavila na brvne brány.
37:48
Český tím bude hrať v oslabení po zbytočnom priestupku. Radovan Pavlík pokazil druhé buly v rade, čo znamená dvojminútové vylúčenie.
37:45
Juha Jääskä jednoduchým spôsobom získal vhadzovanie v útočnom pásme. Fínsky forvard nahodil puk do náručia Josefa Kořenářa.
37:11
Ukko-Pekka Luukkonen má teraz dostatok práce. Fíni po druhom góle z hokejky Juoleviho poľavili a Česi získavajú miernu hernú prevahu.
36:30
Radovan Pavlík prekorčuľoval fínskeho obrancu, natlačil sa do zakončenia, ale Ukko-Pekka Luukkonen prečítal jeho blafák do forhendu.
35:53
Eeli Tolvanen nebezpečne strieľal z pravého krídla. Josef Kořenář puk nezachytil, ale potom úspešne zasiahol proti Aapelimu Räsänenovi.
35:00
Česi sú dnes maximálne efektívni. Z minima šancí dokázali dvakrát skórovať a zatiaľ sa držia v kontakte s herne vyspelejším tímom.
34:17
Česko dalo gól! Fíni si nedali pozor na rozbehnutého KRISTIANA REICHLA, ktorý za sebou nechal trojicu súperov a v samostatnom nájazde poslal puk do siete. Asistencie: Radovan Pavlík, Vojtěch Budík.
33:30
Olli Juolevi napálil puk pred českú bránu, kde sa tlačili k dorážke Janne Kuokkanen a Aleksi Heponiemi. Josef Kořenář s podporou spoluhráčov odolal.
32:38
Česi zvyšujú streleckú aktivitu. Marek Zachar nahodil puk z ostrého uhla, Ukko-Pekka Luukkonen ho nemal vo svojej moci, ale ten na dvakrát úspešne zasiahol.
31:39
Albert Michnáč zakončil o niečo nebezpečnejšie. Český útočník skúsil prekvapivú strelu z pravého kruhu, no Ukko-Pekka Luukkonen puk dobre videl.
31:01
Ukko-Pekka Luukkonen si pripísal úspešný zákrok. Vojtěch Budík na neho len symbolicky nahodil puk, aby nevyšiel z tempa.
30:21
Komerčná prestávka padne vhod najmä českým hokejistom, ktorí v druhej tretine jasne zaostávajú za papierovým favoritom. Po dvoch inkasovaných góloch musia niečo zmeniť.
29:53
Fínsko dalo gól! Suomi otáčajú vývoj stretnutia, no je to len logickým vyústením diania na ľade. OLLI JUOLEVI využil výborné clonenie Eeliho Tolvanena pred bránou a poslal puk za Kořenářa, ktorý nič nevidel. Asistencie: Kristian Vesalainen, Janne Kuokkanen.
29:19
Česi majú problémy s rozohrávkou, rýchlo strácajú puk a Fínom uľahčujú život. Navyše, iba dvakrát ohrozili Luukkonena.
28:30
Ďalšia šanca fínskeho výberu. Joni Ikonen využil nepresnú rozohrávku súpera a strelou spoza hráčov vyskúšal pozornosť českého brankára.
28:05
Fíni sa ocitli v prečíslení troch proti dvom. Eetu Tuulola zostal voľný medzi kruhmi, dobre namieril, ale Josef Kořenář schoval puk vo svojom náručí.
27:16
Česi nezlepšili hru z druhej polovice úvodnej tretiny a naďalej sú pod fínskym tlakom. Zatiaľ ich drží nad vodou len spoľahlivý Kořenář.
26:05
Obrovská šanca Fínska. Severania sa dostali do brejku, ktorý zakončoval Otto Koivula. Jeho blafák však vystihol Josef Kořenář a koncom svojho betónu mu znemožnil skórovať.
25:11
Eeli Tolvanen nastrelil Kristiana Reichela, ktorý spadol na ľad a dlho sa nedvíhal. Rozhodcovia nechali hru pokračovať.
24:22
Čechom sa otváral priestor na brejk troch proti jednému, ale Kasper Kotkansalo si ustrážil puk a nepustil súpera do šance.
23:04
Fínsko dalo gól! Presilovkový tlak Suomi bol zakončený vyrovnávajúcim zásahom. AAPELI RÄSÄNEN si našiel odrazený puk pred bránou a pohodlne ho poslal za Kořenářa. Asistencie: Kristian Vesalainen, Olli Juolevi.
22:40
Josef Kořenář už ležal na ľade a nemohol zasiahnuť. Kristian Vesalainen však z tesnej blízkosti minul odkrytú bránu.
22:11
Fíni si zahrajú druhú presilovku v zápase. Libor Hájek nedovolene bránil súperovi v pohybe a dostal dve trestné minúty.
22:05
Filip Zadina vystrelil z pravého kruhu a získal vhadzovanie pre český tím. Ukko-Pekka Luukkonen puk schoval v náručí.
21:37
Martin Nečas našiel pohotovou prihrávkou na modrej čiare voľného Onďreja Válu, ale jeho nahodenie neprešlo na bránu.
20:42
Albert Michnáč v prestávkovom rozhovore prezradil, že Česi musia častejšie držať puk. Fínom sa to však darí viac.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Fínski hokejisti herne opanovali úvodných dvadsať minút. Severania pätnásťkrát ohrozili českú bránu, no ťažko sa presadzovali proti spoľahlivému Kořenářovi. Naši severozápadní susedia trávili pred Luukkonenom oveľa menej času, no zužitkovali jednu presilovú hru. V siedmej minúte presne namieril Filip Zadina a zabezpečil svojmu tímu tesné vedenie.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:04
Českí hokejisti prežili úvodné oslabenie v dnešnom stretnutí. Síce súpera pustili k dvom nebezpečným zakončeniam, no udržali si čistý štít.
17:53
Eeli Tolvanen našiel presnou prihrávkou pred bránou úplne voľného Aapeliho Räsänena, ale ten z tesnej blízkosti netrafil odkrytú sieť.
17:04
Fínski hokejisti môžu v závere tretiny vyrovnať stav stretnutia. Dve trestné minúty za držanie si odsedí Martin Kaut.
16:15
Daniel Kurovský sa dostal za fínsku obranu a ocitol sa v samostatnom úniku. Miro Heiskanen zastavil českého útočníka v hodine dvanástej.
15:30
Česi od využitej presilovky ani raz nevystrelili na bránu. Všetky ich pokusy pritom pochádzali z početnej prevahy.
14:50
Česi zle rozohrali a pustili súperov do protiútoku. Markus Nurmi však strieľal z väčšej vzdialenosti a Josef Kořenář úspešne zasiahol.
14:11
Nebezpečná situácia pred českou bránou. Eetu Tuulola bol na chvíľu úplne sám a viackrát sa dostal do zakončenia. Josef Kořenář stále odoláva.
13:48
Radovan Pavlík síce podrazil fínskeho útočníka v prechode cez modrú čiaru, ale rozhodcovia odpískali iba ofsajd.
12:40
Fínsky útočník Otto Koivula dvakrát po sebe strieľal od modrej čiary. Jeho druhý pokus prešiel na Kořenářa a ten musel riešiť neprehľadnú situáciu.
12:17
Fíni postupne otočili strelecké skóre. Na českú bránu poslali už šesť pukov, zatiaľ čo Ukko-Pekka Luukkonen riešil iba tri pokusy a raz inkasoval.
11:02
Joni Ikonen skúsil ľahké nahodenie z pravého kruhu, pretože bol na konci striedania. Fíni získali aspoň vhadzovanie v útočnom pásme.
10:35
Josef Kořenář si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Český gólman je čoraz viac zamestnávaný fínskymi útočníkmi, no riešil iba jednu výraznejšiu šancu.
10:07
Filip Chytil našiel na ľavom kruhu voľného Mareka Zachara a ten z prvej zakončoval príklepom. Ukko-Pekka Luukkonen puk vyrazil do bezpečia.
09:48
Kořenář bez problémov zachytil nahodenie od modrej čiary. Fíni sa tlačili do dorážky, ale puk českému gólmanovi nevypadol.
09:15
Ostap Safin nabral rýchlosť na ľavom krídle, no mal proti sebe jedného obrancu, a tak strieľal iba spoza neho a netrafil bránu.
08:51
Josef Kořenář zatiaľ nemá veľa práce. Za necelých deväť minút ho fínski hokejisti preverili iba dvakrát.
08:36
Albert Michnáč využil priestor v útočnom pásme, postupne sa natlačil pred bránu, ale v koncovke nebol úspešný.
07:40
Česi po využitej presilovke dostali krídla a sú aktívnejší. Fíni naopak robia chyby v zadných radoch.
06:55
Ďalšia gólová príležitosť českého tímu. Daniel Kurovský zostal nepokrytý pred bránou, otočil sa s pukom, ale bekhendom nemieril presne.
06:20
Česko dalo gól! Zverenci Filipa Pešána síce v úvode stretnutia neohrozili Luukkonena, ale v presilovke si vytvorili príležitosti na zakončenie a strela FILIPA ZADINU z ľavého kruhu skončila v hornom rohu brány. Asistencie: Martin Nečas, Libor Hájek.
05:35
Fíni doplatili na zlú rozohrávku, ktorú vystihol Ostap Safin. Urho Vaakanainen si musel pomôcť seknutím a dostal dve trestné minúty.
04:56
Česi márne bojujú o puk v blízkosti fínskej brány. V doterajších piatich minútach zápasu ešte ani raz nevystrelili.
04:02
Fínom nevyšla rozohrávka z obranného pásma a puk poslali cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Česi získali buly v útočnej tretine.
03:30
Veľká šanca fínskeho výberu. Eeli Tolvanen posunul puk pred bránu Kristianovi Vesalainenovi, ale ten zblízka trafil iba Josefa Kořenáře.
03:10
Sledujeme opatrný hokej z oboch strán. Ani jeden z tímov nechce urobiť chybu a na ľade je to cítiť.
02:26
Českí hokejisti sa nedokážu usadiť v útočnom pásme. Safin síce zaviezol puk za modrú čiaru, no Lauko ho rýchlo stratil.
01:40
Úvodné sekundy dnešného stretnutia sú pod kontrolou fínskych hokejistov. Brankár Josef Kořenář však nemusel zasahovať.
00:52
Česi odolali úvodnej ofenzívnej akcii súpera, ale potom nezvládli prechod do stredného pásma a prišli o puk.
00:12
Fínski hokejisti získali puk za vlastnou bránou a zakladajú prvý útok. Suomi nastúpili v bielom, Česi v červenom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Českí hokejisti neprešli do semifinále už dvanásťkrát po sebe. V ostatných štyroch prípadoch stroskotali vo štvrťfinále. Fíni síce hrali vlani o záchranu, no predtým získali zlato.
Úvodné zostavy:

Česko: Kořenář (Škarek) – Budík, Hájek, J. Galvas, F. Král, Šalda, Vála (A), Hrdinka – M. Zachar (C), M. Kaut, Chytil – Nečas, Zadina, Michnáč – Kurovský, K. Reichel (A), R. Pavlík – Lauko, Safin, Kodýtek – Hrabík.

Fínsko: Luukkonen (Lehtinen) – Heiskanen (A), Välimäki (C), Juolevi, Jokiharju, Vaakanainen, Kotkansalo, Salo – Vesalainen, Tolvanen, A. Räsänen – Kuokkanen (A), Koivula, Heponiemi – Tuulola, Ikonen, Innala – Koppanen, Nurmi, Kupari – Jääskä.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu zo štvrťfinálového zápasu majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov. V úvodnom súboji vyraďovacej časti turnaja sa proti sebe postavia Česko a Fínsko.

Česko obsadilo v B-skupine druhé miesto so ziskom deviatich bodov a priaznivým skóre 18:15. Zverenci Filipa Pešána vstúpili do svetového šampionátu cenným víťazstvom 5:4 proti Rusku, no potom nestačili na favorizované Švédsko a vo vyrovnanom stretnutí mu podľahli 1:3. V ďalších dvoch zápasoch proti papierovo slabším tímom však nezaváhali. S Bieloruskom sa síce natrápili, no dosiahli výsledok 6:5 a Švajčiarsko zdolali 6:3. Najproduktívnejším Čechom na turnaji je zatiaľ Martin Nečas, ktorý dosiahol dva góly a štyri asistencie. Rovnako šesť bodov majú aj Libor Hájek a Martin Kaut.

Fínsko na minulých majstrovstvách sveta bojovalo o záchranu a v Spojených štátoch amerických si chce vylepšiť pošramotenú povesť. Suomi pricestovali do dejiska turnaja s kádrom nabitým viacerými hviezdami, no v základnej skupine skončili až na tretej priečke za dvoma zámorskými výbermi. V štyroch dueloch si pripísali šesť bodov a mali skóre 15:12. Fíni na úvod podujatia prehrali s Kanadou 2:4, potom podľa očakávania porazili Dánsko 4:1 a Slovensko 5:2, no v dueli o konečné druhé miesto v A-skupine nestačili na Američanov pomerom 4:5. Ak sa pozrieme na individuálne výkony fínskych hokejistov, najviac sa darí Eelimu Tolvanenovi, ktorý zaznamenal jeden gól a štyri prihrávky.

Česká a fínska dvadsiatka na seba narazili v aktuálnej sezóne už päťkrát. V dvoch júlových dueloch vyhrali Suomi 3:2 a 4:3. V auguste sa tešili Česi z triumfu 3:1, v novembri uspeli po výsledku 3:2 po predĺžení, no tesne pred začiatkom prebiehajúcich MS vyhrali Fíni 4:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.