Bielorusko U20 – Dánsko U20 (4:5)

január 02, 2018
MS v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (USA, Buffalo) o udržanie

Bieloruskí hokejisti boli blízko k prvému barážovému víťazstvu, ale napokon sa z neho tešia Dáni, ktorí v poslednej minúte zápasu dokázali zvrátiť víťazstvo na svoju stranu. Bielorusi majú ešte dva zápasy na to, aby sa udržali v elitnej kategórii.

Bielorusko – Dánsko 4:5 (0:2, 2:0, 2:3)

Góly a asistencie: 22. Litvinov, 30. Jerjomenko (Suško, Šarangovič), 42. Drozdov, 49. Martynov (Suško, Šarangovič) – 16. Röndbjerg (Blichfeld), 17. Schultz (Madsen, Grundtvig), 50. Blichfeld (Röndbjerg, Jessen), 60. Blichfeld (Setkov), 60. Grundtvig (Röndbjerg, Mogensen)

Online prenos
Bieloruskí hokejisti boli blízko k prvému barážovému víťazstvu, ale napokon sa z neho tešia Dáni. V 49. minúte poslal domácich do dvojgólového vedenia Igor Martynov, ale veľmi rýchlo hostí vrátil do hry Joachim Blichfeld. Ten istý hráč pri záverečnej hre bez brankára dokázal z tesnej blízkosti vyrovnať a o dokonalý obrať sa 15 sekúnd pred klaksónom postaral strelou z nulového uhla Andreas Grundtvig. Obrovská rana pre Bielorusko, no nič nie je stratené – hrá sa na dva víťazné duely. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný hokejový večer.
Koniec zápasu.
59:45
Dánsko dalo gól! Neuveriteľný obrat v podaní zverencov Olafa Ellera. Ešte pred chvíľou prehrávali, no teraz to vyzerá na ich cenný triumf. Andrej Griščenko len bezmocne krúti hlavou, pretože strelou z ťažkého uhla ho prekvapil ANDREAS GRUNDTVIG. Asistencie: Jonas Röndbjerg a Jeppe Mogensen.
59:26
Dánsko dalo gól! Severania to dokázali a pri hre bez brankára vyrovnávajú skóre zápasu. Malte Setkov vystrelil od modrej čiary, no Andrej Griščenko puk vyrazil iba pred seba. Najlepšie sa pred bránou zorientoval JOACHIM BLICHFELD a s najväčšou pravdepodobnosťou posiela zápas do predĺženia. Asistencia: Malte Setkov.
58:56
Hlavný rozhodca teraz prerušuje hru, pretože ho jeden z Bielorusov pritlačil k mantinelu a dlho ho tak držal. Nasledovať tak bude vhadzovanie v dánskom útočnom pásme.
58:32
Joachim Blichfeld to zobral na seba. Jednoduchou kľučkou na os ihriska si vytvoril streleckú pozíciu, ale napokon strelou švihom minul priestor brány Andreja Griščenka.
58:08
Andrej Griščenko predviedol istý zákrok po strele Philipa Schultza. Následne si dánsky tréner Olaf Eller zobral oddychový čas a na ľad posiela šesticu svojich hráčov. Severania tak začínajú hrať vabank.
57:27
Dáni držia puk vo svojom obrannom pásme. Na ľad posielajú čerstvé sily. Stále hráme vo formáte štyroch proti štyrom, no Joachim Blichfeld už netrpezlivo stojí na lavici hanby.
56:46
Ivan Drozdov sa dostal s pukom do útočného pásma. Dokonca sa snažil aj vystreliť, ale trafil len dobre brániaceho obrancu súpera.
56:06
Presilová hra bieloruského tímu je minulosťou. V strednom pásme si proti pravidlám pomohol Ilja Litvinov a od rozhodcov dostáva menší trest za nedovolené bránenie.
55:48
Dánsky tím sa zatiaľ bez väčších problémov bráni. V priebehu pol minúty dvakrát vyhodil puk cez všetky čiary. Kasper Krog tak zatiaľ nemusel praktiky vôbec zasahovať.
55:20
Dánski hokejisti by potrebovali vyvinúť tlak na súpera, no minimálne dve minúty si budú musieť počkať. Joachim Blichfeld si totiž sadá na trestnú lavicu, dostáva dve minúty za hákovanie.
54:36
Bielorusi sa dostali do útočného pásma. Alexandr Lukaševič vystrelil z priestoru ľavého kruhu na vhadzovanie, ale Kasper Krog predviedol kvalitný zákrok pravým ramenom.
54:11
Bieloruský tréner Jurij Fajkov si berie oddychový čas. Hra bola totiž prerušená po zakázanom uvoľnení jeho zverencov. Tí tak nemohli striedať a boli už poriadne unavení.
53:42
Malte Setkov mohol teraz napraviť svoj dnešný nevydarený výkon. Spoza brány dostal veľmi dobrú prihrávku, ale jeho zakončenie švihom smerovalo nad bránu Andreja Griščenka.
53:00
Presne sedem minút pred koncom tretej tretiny je hra prerušená kvôli bieloruskému ofsajdu. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme, bližšie k obrannému pásmu hostí.
52:15
Obrovské šťastie na strane Dánska. Ilja Litvinov mohol pridať svoj druhý gól v zápase, ale strelou z ťažkého uhla trafil len pravú žrď brány Kaspera Kroga. Následne veľmi dobre zapracoval aj ležiaci obranca Lasse Mortensen.
51:07
Andrej Griščenko teraz predviedol dva vydarené zákroky. Vyznamenal sa najmä pri strele Magnusa Molga, ktorý pohotovo vystrelil po vyhranom vhadzovaní.
50:37
Po dánskom ofsajde bude nasledovať reklamná prestávka. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme. Dánsky tréner hecuje svojich zverencov, ktorí stále majú šancu na víťazstvo.
49:42
Tretia tretina sa pomaly blíži k svojej polovici. S Dánskom to nevyzeralo najlepšie, no Joachim Blichfeld mu presným zakončením vlial novú barážovú krv. Rozhodne je tak ešte o čo hrať.
49:04
Dánsko dalo gól! Severania expresne rýchlo reagujú na predošlý presný zásah súpera. Igor Martynov po individuálnej akcii narazil do zadného mantinelu, ale rozhodcovia hru neprerušili. K puku sa tak dostal JOACHIM BLICHFELD, obišiel bieloruského obrancu a strelou švihom prekonal Andreja Griščenka. Asistencie: Jonas Röndbjerg a Jakob Jessen.
48:30
Bielorusko dalo gól! Zverenci Jurijho Fajkova rýchlo využívajú presilovú hru. Strelu z ľavého kruhu na vhadzovanie Kasper Krog iba vyrazil, a tak sa ku gólovej dorážke z tesnej blízkosti dostal IGOR MARTYNOV. Asistencie: Maxim Suško a Jegor Šarangovič.
48:02
Dánsky narastajúci tlak teraz preruší vylúčenie Phillipa Schultza. Strelec druhého dánskeho gólu dostáva od rozhodcov menší trest za hákovanie.
47:21
Joachim Blichfeld to skúšal strelou spoza bieloruského obranca. Strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie ale tesne minul bránu, v ktorej stojí Andrej Griščenko.
46:40
Dlhší časový úsek sa hrá bez prerušenia. Dáni sa snažia vyrovnať skóre zápasu, tlačia sa do koncovky, ale zatiaľ Bielorusi bránia veľmi dobre.
45:13
Strelou z pravého kruhu na vhadzovanie to skúšal Maxim Suško. Bielorus ale mieril len do Kaspera Kroga, ktorý puk vytesnil do roku klziska.
44:32
Bielorusi teraz dokázali zatlačiť svojho súpera do obranného pásma, ale napokon sa im skórovať nepodarilo a Dáni sa oslobodili vyhodením cez všetky čiary.
43:42
Bielorusko bude mať veľkú šancu zdvojnásobiť svoj tesný náskok. Faulom v útočnom pásme sa totiž prezentoval Rasmus Heine a dostáva dve minúty za sekanie.
43:00
V samotnom závere presilovej hry sa dostal k strele z ľavého kruhu na vhadzovanie Joachim Blichfeld. Trafil ale iba obrancu súpera, a tak skončil puk na ochrannej sieti.
42:22
David Madsen sa snažil o gólovú odpoveď strelou spoza bieloruského obrancu. Andrej Griščenko bol však pripravený a jeho strelu kvalitným zákrokom zlikvidoval.
41:44
Bielorusko dalo gól! Malte Setkov si dáva prakticky druhý vlastný gól v dnešnom zápase. Po jeho katastrofálnej rozohrávke získal puk IVAN DROZDOV, elegantne si položil dánskeho brankára a strháva vedenie na bieloruskú stranu. Bez asistencie.
41:09
Tri sekundy budeme hrať ešte vo formáte štyroch proti štyrom. Potom bude nasledovať dánska presilovka, pretože po súboji s Andreasom Grundtvigom dostáva za vrazenie na mantinel trest 2+10 Viktor Bovbel.
40:38
Bielorusi začínajú tretiu tretinu v početnej výhode. Vladislav Jerjomenko sa dostal k dvom streleckým pokusom. Najskôr trafil len dánskeho obrancu a následne preveril pozornosť Kaspera Kroga.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina mala opačný scenár než tá prvá. Bieloruskí hokejisti sa podstatne zlepšili, boli aktívnejší a čo je hlavné, dokázali vyrovnať skóre stretnutia. Už po 71 sekundách druhej tretiny sa presadil Ilja Litvinov a v polovici barážového zápasu využil presilovú hru Vladislav Jerjomenko. Pred treťou tretinou je tak všetko otvorené. Tá začne približne o 21:55 hod.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:43
V závere druhej časti hry sa vo vlastnom oslabení snažil zaútočiť David Madsen. Proti bieloruskému obrancovi sa ale nepresadil, a tak sa v prostrednej tretine už nič nestane.
39:10
Bielorusko si zahrá ďalšiu presilovú hru. Olaf Eller síce protestuje, no nič nezmení na verdikte rozhodcov. Dáni hrali šiesti, a tak si trest za príliš veľa hráčov na ľade odsedí Lucas Andersen.
38:36
Po akcii Maxima Suška sa dostal k strele z ľavej strany Viktor Bovbel. Mieril ale len do lapačky Kaspera Kroga. Ten bez najmenších problémov prerušuje hru a vhadzovať sa bude v obrannom pásme Dánska.
37:24
Dáni vyvážajú puk do stredného pásma, a tak je jasné, že toto oslabenie nebude znamenať tretí gól v ich sieti. Postupne sa hra vyrovnala a momentálne ťažko tipovať víťaza zápasu.
36:46
Obrovská šanca na strane domácich. Po rýchlej akcii sa dostal k strele z ľavej strany Ivan Drozdov. Brankár Kasper Krog ale dobre zmenšil strelecký uhol a dokázal zmariť jeho príležitosť.
36:20
Bielorusi sa zatiaľ poriadne neusadili v útočnom pásme. Tentokrát puk skončil na tribúne, a tak bude nasledovať vhadzovanie v strednom pásme.
35:54
Veľmi šikovne to teraz spravil Andreas Grundtvig. Vyviezol puk z obrannej tretiny, nahodil ho na Andreja Griščenka a vybojoval útočné pásmo pre dánskych mladíkov.
35:35
Dlhý časový úsek sa hralo bez prerušenia, až prišlo ďalšie dánske vylúčenie. Na trestnú lavicu si už sadá Malte Setkov, ktorý dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
34:25
Viktor Bovbel získal puk v útočnom pásme a následne ho posunul na Maxima Suškova. Ten však nemal rýchlosť, a tak sa nedokázal dostať bližšie k bráne Kaspera Kroga.
33:40
Dáni sa usadili v útočnom pásme. Boli však natoľko dôrazní, že takmer zhodili bránu súpera. Opakované zábery však ukázali, že svoj podiel na tom má aj Vladislav Jerjomenko, ktorý do brány natlačil Davida Madsena.
33:03
Strelec druhého dánskeho gólu Phillip Schultz nahadzoval puk na bránu súpera. Puk bol však tečovaný obrancom súpera, skončil na ochrannej sieti, a tak sa bude vhadzovať po ľavej ruke Andreja Griščenka.
32:33
Dáni sa teraz dostali do náznaku predčíslenia. Joachim Blichfeld presným pasom našiel na ľavej strane Daniela Nielsena, ale ten sa nepretlačil do nebezpečného zakončenia.
31:15
Andrej Gostev sa dostal k strele od modrej čiary. Tentokrát bol dánsky brankár úspešnejší a puk dokázal včas vyraziť svojim pravým betónom.
30:44
Myslím, že to bol David Madsen, ktorý sa dravým spôsobom natlačil pred bieloruskú bránu. Andrej Griščenko si však s ním poradil, a tak sa po reklamnej prestávke bude vhadzovať po jeho pravici.
30:00
Sme v polovici zápasu a opäť máme vyrovnaný stav. Bielorusi sa výrazne zlepšili oproti prvej tretine a musíme skonštatovať, že ich dva góly sú zaslúženým vyústením doterajšieho priebehu.
29:13
Bielorusko dalo gól! Zverenci Jurijho Fajkova dokázali vyrovnať skóre zápasu. Po prihrávke Maxima Suška sa oprel do strely od modrej čiary VLADISLAV JERJOMENKO a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Kasper Krog nič nevidel, a tak druhýkrát inkasuje. Asistencie: Maxim Suško a Jegor Šarangovič.
28:55
Kasper Krog musel ukázať svoje brankárske kvality. Pred ním bolo pomerne husto, no napriek tomu dokázal vyraziť strelecký pokus Jegora Šarangoviča.
28:21
Dáni budú hrať v ďalšej početnej nevýhode. Na trestnú lavicu si totiž sadá ich kapitán Daniel Nielsen. Ten dostáva menší trest za sekanie.
27:31
Dánski hokejisti dlho kombinovali v útočnom pásme, no viac-menej sa hra odvíjala v rohoch ihriska. Puk posielal pred bránu David Madsen, ale žiadneho spoluhráča nenašiel.
27:08
Andrej Griščenko mal teraz nečakane veľké problémy so strelou od modrej čiary. Puk vyrazil len pred seba, na dorážku už ako supy číhali Dáni, ale napokon bielorusky brankár ukryl puk pod lapačkou.
26:54
Presilovku bieloruských hokejistov možno označiť za veľmi nevydarenú. Prakticky sa nedostali k priamemu ohrozeniu brány a v jej závere sa dokonca previnili zakázaným uvoľnením.
25:33
Bieloruskí hokejisti sa dokázali opäť usadiť v útočnom pásme. K strele z ľavého kruhu na vhadzovanie sa dostal Vladislav Gabrus, ale bránu súpera tesne minul.
24:46
David Madsen sa nám teraz ukázal aj v nehokejovej pozícii. Na úrovni modrej čiary poslal na ľad Igora Martynova, a tak dostáva menší trest za podrazenie.
24:11
Bielorusi si teraz nerozumeli v rozohrávke, z čoho pramenilo zakázané uvoľnenie. Po vhadzovaní sa dostal k strele David Madsen, ale trafil len pripravenú lapačku Andreja Griščenka.
23:23
Jeden z bieloruských hráčov vyviezol puk z obrannej tretiny a dokonca svoju akciu aj zakončil. Kasper Krog mal problémy a puk vyrazil iba pred seba. Tam však nebol nikto v červenom drese.
22:05
Vladislav Jerjomenko strieľal od modrej čiary, no trafil len zadný mantinel. Následne sa puk odrazil pred bránu, a tak hru radšej prerušuje istým zákrokom Kasper Krog.
21:26
Bielorusi vstúpili do druhej časti ako vymenení. Dáni sa vo vlastnej presilovke ani len neusadili v útočnom pásme. Navyše, namiesto tretieho gólu prvýkrát sami inkasovali.
21:01
Bielorusko dalo gól! Bieloruskí hokejisti skórujú vo vlastnom oslabení a dostávajú sa na kontakt. Dáni zbytočne stratili puk za vlastnou bránou, následne ho ILJA LITVINOV posielal pred ňu, no a Malte Setkov si puk nešťastne zrazil za vlastného brankára. Bez asistencie.
20:27
Druhé dejstvo začínajú v početnej výhode hostia, no prvá útočná akcia patrila Jegorovi Šarangovičovi. Najlepší bieloruský hráč to skúšal individuálne, ale proti presile dánskych obrancov sa nepresadil.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina dnešného zápasu bola nečakane v réžii hokejistov Dánska. Aktivitou hýril najmä Jonas Röndbjerg a práve on otvoril skóre duelu pohotovou strelou po vyhranom vhadzovaní. Druhý dánsky gól nenechal na seba dlho čakať, keď už o 52 sekúnd neskôr Andreja Griščenka so šťastím prestrelil Phillip Schultz. Severania prestrieľali súpera 13:6 a do súboja o záchranu vstúpili oveľa lepšie.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
Na konci prvej tretine a zrejme aj na začiatku tej druhej si Dáni zahrajú ďalšiu presilovku. Vladislav Jerjomenko totiž dostáva menší trest za držanie protihráča.
19:16
Z ničoho nič mohli Bielorusi streliť kontaktný gól. Ivan Drozdov dostal vynikajúci pas a od vlastnej modrej čiary postupoval na Kaspera Kroga. Snažil sa ho prekonať strelou medzi betóny, ale dánsky brankár jeho úmysel prečítal.
18:38
Riadny hrací čas prvej tretiny sa pomaličky chýli k svojmu záveru. Dáni sa snažia najmä neinkasovať gól a dohrať úvodné dejstvo s čistým štítom. Teraz držia puk za bránou a čakajú na striedanie.
17:20
Dánski hokejisti teraz trošku poľavili a nechali hrať svojho súpera. Ten sa usadil v útočnom pásme a pred pár sekundami musel po strele Ivana Drozdova zasahovať Kasper Krog.
16:48
Dánsko dalo gól! Zverenci Olafa Ellera v krátkom časovom slede pridávajú druhý gól. David Madsen prihrávkou od pravého mantinelu našiel v nebezpečnom priestore rozbehnutého PHILIPA SCHULTZA a ten so šťastím strelou švihom prekonal Andreja Griščenka. Asistencie: David Madsen a Andreas Grundtvig.
16:23
Dánski hokejisti pokračujú vo svojej útočnej aktivite a zatiaľ sú jasne lepším tímom. Bielorusi zaostávajú za očakávaniami a určite im pomôže očakávaná prestávka medzi tretinami.
15:56
Dánsko dalo gól! Severania korunujú svoju aktivitu vedúcim gólom. Po reklamnej prestávke vyhral buly za seba Joachim Blichfeld, následne pohotovo zakončil JONAS RÖNDBJERG a s prispením ľavej žrde prekonal bieloruského brankára. Asistencia: Joachim Blichfeld.
15:53
Malte Setkov využil situáciu, keď súper striedal a zaviedol puk do útočného pásma. Následne ho prenechal Jonasovi Röndbjergovi, ten opäť vystrelil, ale našiel len pripravenú lapačku Andreja Griščenka.
14:40
V samotnom závere presilovej hry prudko vystrelil aj obranca prvej formácie Oliver Larsen. Jeho pokus trafil len zadný mantinel, a tak Andrej Griščenko zasahovať nemusel.
13:52
Joachim Blichfeld vymyslel vynikajúcu prihrávku na Daniela Nielsena, ktorý stál medzi kruhmi. Dokázal aj pohotovo vystreliť, ale netrafil priestor bieloruskej brány.
13:08
Joachim Blichfeld to zobral na seba a vystrelil z ľavého kruhu na vhadzovanie. Andrej Griščenko poľahky kryje puk do svojej lapačky, a tak sa bude vhadzovať po jeho ľavej ruke.
12:42
Dánsko bude hrať druhú presilovú hru v dnešnom zápase. Na trestnú lavicu putuje Ilja Litvinov, ktorý od rozhodcov dostáva menší trest za držanie protihráča.
11:32
Teraz sme sledovali trošku rozháraný úsek hry. Bielorusi niekoľkokrát neprešli do útočného pásma a zatiaľ nechávajú zabudnúť na dobrý výkon zo zápasu s Českom.
11:13
Ofsajd dánskeho tímu je posúdený ako úmyselný. Nasledovať tak bude vhadzovanie pred brankárom Kasperom Krogom. Ten mal zatiaľ podstatne menej práce ako jeho náprotivok.
10:35
Dáni mohli korunovať svoju aktivitu vedúcim gólom. Joachim Blichfeld sa dostal do úniku, sám postupoval na brankára Andreja Griščenka, no ten predviedol skvelý zákrok vyrážačkou. Pri dorážke neuspel ani Jonas Röndbjerg.
09:39
Dánski hokejisti si teraz nepočítali v súlade s pravidlami pri prechode do útočného pásma. Nasledovať tak bude iba vhadzovanie v strednom pásme.
09:18
Andrej Griščenko sa teraz vytiahol pri šancí súpera. Strelu Daniela Nielsena síce len vyrazil pred seba, ale následne zlikvidoval takmer gólovú bekhendovú dorážku Daniela Nielsena.
08:57
Jonas Röndbjerg je v úvode zápasu veľmi aktívny. Teraz strieľal z ľavej strany a keďže jeho pokus tečoval Dmitrij Derjabin, vhadzovať sa bude v dánskom útočnom pásme.
08:23
Pre bieloruských hráčov sa črtala šanca na prečíslenie dvoch proti jednému. Arsenij Astaševič ale nedokázal reagovať na prihrávku svojho spoluhráča, a tak z toho nič nebolo.
07:11
Andrej Griščenko zachytil jednoduché nahodenie od dánskych hráčov. Po vyhranom vhadzovaní strieľal David Madsen, ale po jeho zakončení skončil puk na ochrannej sieti.
06:43
Po reklamnej prestávke sa dostal do zakončenia Jeppe Mogensen. Dánsky obranca ale napokon Andreja Griščenka neohrozil, pretože trafil len hráčov pred bieloruským bránkoviskom.
06:11
Ivan Drozdov vystrelil spoza obrancu, ale trafil len pravý betón dánskeho brankára. Následne Bielorusi chybovali v rozohrávke, z čoho pramení zakázané uvoľnenie.
05:38
Zatiaľ sa nehrá príliš atraktívny hokej. Predsa len trošku viac z hry majú Severania, čo je vzhľadom na výsledky zo základných skupín miernym prekvapením.
04:16
Jonas Röndbjerg sa po krížnej prihrávke dostal k strele z pravého kruhu na vhadzovanie. Brankár Andrej Griščenko bol ale pozorný a puk chytá do svojej výstroje.
03:55
Dánski hokejisti hrajú presilovú hru, no zatiaľ sa do nejakého zakončenia nedostali. Bielorusi dobre bránia nebezpečný priestor okolo svojej brány.
03:23
Dánsko bude hrať v úvode zápasu v početnej výhode. Bieloruskí hokejisti zle striedali a na ľade sa ocitli so šiestimi hráčmi. V štatistke oslabení im patrí štvrté miesto na turnaji.
02:15
Vhadzovať sa bude v strednom pásme, pretože Dáni sa nedostali do útočného pásma v súlade s pravidlami. Pozornému oku Franca Castelliho to nemohlo uniknúť.
01:30
Bielorusi sa nám postarali o úvodný strelecký pokus zápasu. Kasper Krog ale bez problémov kryje strelu Igora Martynova, ktorý je členom druhej útočnej formácie.
00:18
Prvá minúta zápasu nám veľa vzruchu nepriniesla. Do útočného pásma sa síce dostali hokejisti Bieloruska, no brankár Kasper Krog, ktorý sa zaskvel v zápase proti Fínom, zasahovať nemusel.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Ešte pred začiatkom zápasu sme sa dozvedeli výbornú správu. Dánsky kapitán Christian Mathiasen-Wejse v prvom barážovom dueli nenastúpi! Disciplinárna komisia MSJ 2018 mu udelila dištanc po hlúpych, zákerných a nebezpečných zákrokoch na Erika Smolku a Mareka Korenčíka. Karma je zdarma, pán kapitán.
Úvodné zostavy:

Bielorusko: Griščenko (Rodik) – Derjabin, Jerjomenko, Gostev, Sokolovskij, Burovcev, Gabrus, Martyňuk – Bovbel, Šarangovič (A), Suško (C) – Martynov, Pisčuk, Drozdov – Litvinov (A), Lukaševič, Michalčuk – Rjadčenko, Astaševič, Grinkevič – Anisimov.

Dánsko: Krog (Sögaard) – O. Larsen, Jessen, Mogensen, Heine, Setkov, Mortensen, Ch. Larsen – Röndbjerg (A), Blichfeld (A), Nielsen (C) – Grundtvig, Madsen, Schultz – Ahlberg, Andersen, Molge – Gath.

Rozhodcovia: Gordon Schukies (GER), Marc Wiegand (SUI) – Franco Castelli (SUI), Markus Hagerstrom (FIN).
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Okrem štvrťfinálových zápasov sa dnes odohrá aj prvé stretnutie o udržanie. Jeho protagonistami budú výbery Bieloruska a Dánska.

BIELORUSKO U20

Hokejisti Bieloruska v štyroch zápasoch nezískali ani bod a podobne ako v roku 2016 si zahrajú o zotrvanie v elitnej kategórii. Vtedy v dvoch dueloch nestačili na Švajčiarov a práve prehra s týmto mužstvom ich pripravila o možnosť postupu. Proti Helvétom viedli v tretej tretine 2:1, ale napokon zápas prehrali. Zaujímavé stretnutie odohrali aj proti Česku, s ktorým po gólových hodoch prehrali 5:6. Dvoma gólmi sa zaskvel Jegor Šarangovič a práve na neho sa budú spoliehať bieloruskí fanúšikovia. Vo veku 19 rokov odohral v KHL už štyri desiatky zápasov, čo je výborná vizitka. Väčšina hráčov pôsobí v bieloruskej súťaži, výnimkou sú napríklad Maxim Suško alebo Vladislav Jerjomenko. Bielorusi majú štvrté najlepšie presilovky i oslabenia a v bitke o udržanie budú favoritom.

DÁNSKO U20

Dánski hokejisti vlani šokovali športovú verejnosť postupom do štvrťfinále, keď v základnej skupine zdolali Fínov aj Čechov. Teraz sa im už tak nedarilo a v skupine smrti takisto nezískali ani bod. V štyroch zápasoch inkasovali celkovo 26 gólov, čo je veľmi veľa. Najlepší výsledok uhrali proti Suomi, ktorí napriek drvivej streleckej prevahe vyhrali iba 4:1. V kľúčovom zápase turnaja zverenci Olafa Ellera nestačili na Slovensko. Po spornom momente sa síce dostali do vedenia gólom Joachima Blichfelda, ale papierovému favoritovi napokon podľahli 1:5. Dáni majú najslabšiu streľbu, dali len dva góly, čo predstavuje úspešnosť 2,74%. Obe mužstvá si zmerali sily aj tesne pred svetovým šampionátom. V novembri vyhralo Bielorusko 4:1, keď až tri góly padli v početných výhodách.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.