Všetko o MS U20 v hokeji 2017 v Kanade

MS U20 január 05, 2017
Hokejové MS juniorov 2017 v Montreale a Toronte (26.12.2016 – 5.1.2017)


Už dnes v kanadských mestách Montreal a Toronto odštartuje 41. ročník MS U20 v ľadovom hokeji.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov (známe ako aj Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji juniorov) je hokejový turnaj organizovaný každoročne na prelome rokov medzinárodnou hokejovou federáciou, na ktorom sa môžu zúčastniť hráči mladší ako 20 rokov.

Rozdelenie do skupín

Bell Centre, Montreal – Skupina A: Fínsko, Švédsko, Česko, Dánsko, Švajčiarsko
Air Canada Centre, Toronto – Skupina B: Rusko, USA, Kanada, Slovensko, Lotyšsko

Zápasy Slovenska na MS do 20 rokov

utorok 27. decembra: Kanada – SLOVENSKO (5:0) ZOSTRIH ›
streda 28. decembra: SLOVENSKO – USA (2:5) ZOSTRIH ›
piatok 30. decembra: SLOVENSKO – Lotyšsko (4:2) ZOSTRIH ›
sobota 31. decembra: Rusko – SLOVENSKO (4:2) ZOSTRIH ›

Pozrite si káder slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov v USA (Rochesteri)
Brankári: Roman Durný (HK Orange 20), Adam Húska (UCONN Huskies, USA/NCAA), Matej Tomek (North Dakota Fighthing Hawks, USA/NCAA)

Obrancovia: Martin Bodák (Tappara Tampere, Fín.), Erik Černák (Erie Otters, Kan./OHL), Martin Fehérváry (Malmö Redhawks, Švéd.), Mário Grman, Samuel Hain, Oliver Košecký (všetci HK Orange 20), Andrej Hatala (Dukla Trenčín), Michal Roman (HC Frýdek-Místek, ČR)

Útočníci: Martin Andrisík (HC ´05 Banská Bystrica), Radovan Bondra (Vancouver Giants, Kan./WHL), Marek Hecl, Patrik Oško, Oliver Pataky, Boris Sádecký, Marek Sloboda, Miroslav Struška (všetci HK Orange 20), Filip Lešťan (HV 71, Švéd.), Miloš Roman (HC Frýdek-Místek, ČR), Adam Ružička (Sarnia Sting, Kan./OHL), Marián Studenič (Hamilton Buldogs, Kan./OHL)

Kompletný rozpis MS v hokeji do 20 rokov

Video zostrihy všetkých zápasov si môžete pozrieť tu ›

26.12.2016 19:00 h (SEČ) / Skupina A: Švédsko – Dánsko
26.12.2016 (21:30 h) Skupina B: USA – Lotyšsko
26.12.2016 (23:00 h) Skupina A: Česko – Fínsko

27.12.2016 (02:00 h) Skupina B: Kanada – Rusko
27.12.2016 (19:00 h) Skupina A: Česko – Švajčiarsko
27.12.2016 (22:00 h) Skupina B: Lotyšsko – Rusko
27.12.2016 (23:30 h) Skupina A: Dánsko – Fínsko

28.12.2016 (02:00 h) Skupina B: Kanada – Slovensko
28.12.2016 (23:00 h) Skupina A: Švajčiarsko – Švédsko

29.12.2016 (01:30 h) Skupina B: Slovensko – USA
29.12.2016 (19:00 h) Skupina A: Dánsko – Česko
29.12.2016 (21:30 h) Skupina B: Rusko – USA
29.12.2016 (23:30 h) Skupina A: Fínsko – Švédsko

30.12.2016 (02:00 h) Skupina B: Lotyšsko – Kanada
30.12.2016 (23:00 h) Skupina A: Švajčiarsko – Dánsko

31.12.2016 (01:30 h) Skupina B: Slovensko – Lotyšsko
31.12.2016 (19:00 h) Skupina A: Švédsko – Česko
31.12.2016 (21:30 h) Skupina B: USA – Kanada
31.12.2016 (23:30 h) Skupina A: Fínsko – Švajčiarsko

1.1.2017 (02:00 h) Skupina B: Rusko – Slovensko

Poznámka: Do štvrťfinále postupujú prvé štyri tímy z každej skupiny.

Vyraďovacia fáza

Zápasy o udržanie:

1. zápas – 2. januára (17.00 h) Fínsko – Lotyšsko
2. zápas – 3. januára (23.30 h) Fínsko – Lotyšsko
Prípadný 3. zápas – 5. januára (17.00 h) Fínsko – Lotyšsko

Štvrťfinále:

Montreal: 2. januára (21.30) Švédsko – SLOVENSKO (8:2) ZOSTRIH ›
Toronto: 2. januára (19.00) Dánsko – Rusko (0:4) ZOSTRIH ›
Toronto: 2. januára (23.30) USA – Švajčiarsko (3:2) ZOSTRIH ›
Montreal: 3. januára (02.00) Kanada – Česko (5:3) ZOSTRIH ›

Semifinále:
Toronto: 4. januára (21.00 h) USA – Rusko (4:3 pp a sn) ZOSTRIH ›
Montreal: 5. januára (01.30 h) Švédsko – Kanada (2:5) ZOSTRIH ›

Zápas o 3. miesto:
5. januára (21.30 h) Švédsko – Rusko (1:2 pp) ZOSTRIH ›

Finále:
6. januára (02.00 h) USA – Kanada (5:4 pp a sn) ZOSTRIH ›