Carolina Hurricanes – Detroit Red Wings (3:4 pp)

NHL 27 marca, 2017
NHL / National Hockey League - Sezóna 2016/2017

Detroit Red Wings (30-32-12)

Rudá křídla jsou až na předposledním místě tabulky Východní konference. Na svém kontě mají 72 bodů a postup do play-off je velmi vzdálen.

Z posledních deseti zápasů vyhrál Detroit pětkrát. V minulém utkání zvítězil v domácím utkání nad Minnesotou Wild 3:2 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil na konci druhé minuty nastavení Andres Athanasiou. O zbylé dvě branky se postarali Mike Green a Tomáš Tatar. Branku hájil Jimmy Howard, jemuž statistici napočítali 24 zákroků.

Svěřencům Jeffa Blashilla zbývá do konce sezony odehrát 8 zápasů. Dnešním zápasem s Hurricanes odstartují svůj třízápasový trip.

Carolina Hurricanes (33-27-13)

Hurricanes se nachází na 11. místě ve východní konferenci a na svém zisku mají 79 bodů. Jejich ztráta na Boston Bruins, kteří momentálně drží druhou divokou kartu na východě, je 5 bodů.
Svěřenci Billa Peterse vyhráli v třech utkání v řadě. Naposledy zvítězili na ledě New Jersey Devils 3:1. Dvě branky vstřelil finský mladík Sebastian Aho, trefil se také Jeff Skinner. Do branky se postavil Eddie Läck, který si připsal 26 úspěšných zákroků.
Do konce základní části zbývá Carolině odehrát 9 zápasů. Dnešním duelem otevřou čtyřzápasovou sérii zápasů doma.