Florida Panthers – Chicago Blackhawks (7:0)

NHL marec 25, 2017
NHL / National Hockey League - Sezóna 2016/2017

FLORIDA PANTHERS – CHICAGO BLACKHAWKS 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

Góly: 21. Barkov (Huberdeau, Demers), 31. Huberdeau (Barkov, Yandle), 32. Marchessault (Barkov, Huberdeau), 45. Marchessault (Sceviour), 48. Marchessault (Huberdeau, Trocheck), 48. Bjugstad (Sceviour, Pysyk), 52. Smith (Trocheck)

/Slovenský hokejista Marián Hossa (Chicago Blackhawks) strávil na ľade 19 minút a 23 sekúnd, raz ohrozil bránu súpera a pripísal si jeden mínusový bod. Richard Pánik (Chicago Blackhawks) strávil na ľade 11 minút a 15 sekúnd, dva razy vystrelil na bránu súpera, pripísal si jeden hit a 17 trestných minút/


Chicago Blackhawks

Chicago je totiž v tabulce Západní konference na prvním místě a osm zápasů před koncem základní sezóny si tak jeho hokejisté zajistili postup do vyřazovacích bojů. V posledním utkání si dokázali Jestřábi poradit s Dallasem, když zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech a nemusí tak řešit postupovou matematiku jako jejich dnešní soupeř. Nicméně si budou chtít svou pozici v nejvyšších patrech tabulky udržet, aby do prvního kola play-off měli co možná nejpřijatelnějšího soupeře.

Florida Panthers

Domácí Florida v čele s českou hokejovou legendou Jaromírem Jágrem stále bojuje o postup do vyřazovacích bojů. Zatím jsou Panteři ve Východní konferenci na třinácté pozici a na tu osmou ztrácejí sedm bodů. Do konce základní části tak Floridě zbývá odehrát ještě devět utkání a šanci stále mají. Důležitý krok udělali hokejisté Floridy v pátek v noci našeho času, když na svém ledě dokázali porazit 3:1 Arizonu. Naděje tak zatím stále žije. Dnes by ale potřebovali znovu bodovat, ale proti Chicagu to šelmy nebudou mít rozhodně jednoduché.

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se oba týmy zatím utkaly pouze jednou. Na svém ledě zvítězili hokejisté Chicaga 2:1 po samostatných nájezdech. Floridští tak mají Chicagu co vracet a budou se snažit jim prohru dnes oplatit.