Carolina Hurricanes – Detroit Red Wings (1:4)

NHL február 02, 2018
NHL (National Hockey League) 2017/2018 (základna časť)

Carolina Hurricanes – Detroit Red Wings 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly a asistencie: 9. E. Lindholm (Faulk, T. Teräväinen) – 17. DeKeyser (Helm, Tatar), 26. Daley (Helm), 48. Nyquist (Zetterberg), 54. Helm (Glendening)

NHL
sobota 03.02.2018 o 1:00
Carolina
1:4
1:1, 0:1, 0:2
Koniec
Detroit
Góly
E. Lindholm (08:16')
Helm (53:48')
Nyquist (47:45')
Daley (25:06')
DeKeyser (16:21')
Zostavy

Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (A), Aho – Williams, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner (A) – E. Lindholm, Krüger, Nordström.

Mrázek (Howard) – Daley, Ericsson, Green, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Bertuzzi – Helm, Nielsen, Tatar – Frk, Glendening, Abdelkader (A).

Online prenos
Z tohoto utkání už je to všechno, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání
Petr Mrázek (DET)
60 minut, 36 zák., 1 gól, 97,3%
Tomáš Tatar (DET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 13:14
Martin Frk (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 11:44.
Tři hvězdy utkání:
1. Darren Helm (DET) 1+2
2. Petr Mrázek (DET) 36 zák., 1 gól, 97,3%
3. Sebastian Aho (CAR) 1+0.
Střely na branku: 37 – 38 (13:16, 11:11, 13:11).
Je dobojováno! Máme za sebou velmi pohledné utkání, ve kterém se oba týmy přiblížily k metě čtyřiceti střel na branku. O něco konzistentnější výkon podpořený vynikajícím Petrem Mrázkem předvedli hokejisté Detriotu, kteří šli do třetí třetiny s nejtěsnějším možným náskokem, který zásluhou Gustava Nyquista a Darrena Helma navýšili na konečných 4:1. Carolina dnes rovněž odehrála velmi dobrý zápas, v koncovce ale byla méně efektivní a po třech výhrách v řadě musí překousnout trpkou porážku.
Konec zápasu.
59:32
Glendening se vydal do mezikruží, kde byl zdvojený a puk mu byl vypíchnut na Frka, který mohutně napřáhl a trefil jen zadní mantinel.
59:11
Hurricanes těsně před koncem moc dobře vědí, že dnes na body nedosáhnou. Utkání se už pouze dohrává z povinnosti.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:09
A ještě jednou v hlavní roli švédští hokejisté! Nyquist zprava přihrál za vzdálenější tyč, kde se zjevil Zetterberg, ovšem Darling střelu z první do branky nepustil.
57:49
Slavin nezastavil Nyquista, který nahrál Manthovi. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti Darling vyrazil na zmíněného Švéda, který se však nedostal k dorážce.
57:32
Čtvrtý útok Caroliny je dnes tvořen skrze ze švédských hráčů. Nordström přihrál k brankové čáře Krügerovi, který to zkoušel z nulového úhlu, ale Mrázek byl pozorný.
56:46
Athanasioua u obranné modré čáry překvapila ztracená hokejka, která ho obrala o puk. K němu se dostal Aho a zleva hledal Staala, před kterým vleže zasáhl právě Athanasiou a sám napravil vlastní zaváhání.
55:49
Fleury po své vyražené střele propadl a nechal uniknout Helma, který tentokrát nebyl úplně volný a po zaseknutí v pravém kruhu trefil jen brankáře Darlinga.
54:26
Zakázané uvolnění hráčům Detroitu život moc nezkomplikovalo, nařízené buly po levici Mrázka totiž vyhrál Henrik Zetterberg.
53:48
Detroit právě vstřelil branku!
Šest minut před koncem je asi rozhodnuto! Rudá křídla byla celé dvě minuty uvězněna ve vlastním pásmu a hned po skončení oslabení navýšila vedení na rozdíl tří branek! DARREN HELM ke dvěma přihrávkám přidal další kanadský bod, když vyjel z trestné lavice a po přihrávce Glendeninga zvolil v samostatném úniku ránu příklepem, kterou propálil Darlinga. Asistence: Luke Glendening.
53:42
Hosté v plném počtu.
53:17
Další pokus Faulka přišel z menší dálky a Mrázek tak měl ještě méně času na reakci. Letící kotouč ale vyrazil.
52:51
Teräväinenův příklep zablokoval Larkin, ale Carolina ještě udržela útočné pásmo. Hostující čtveřice už je hodně dlouho na ledě.
52:22
Justin Faulk se po krátké návštěvě útrob stadionu vrátil na led a nyní ho jen centimetry dělily od snížení, když projektilem zpoza levého kruhu trefil tyč!
52:05
Glendening vyhrál vhazování a Detroit díky němu zahájil důležité oslabení rychlým vyhozením puku do bezpečí.
51:42
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Darren Helm – 2 min., podražení).
51:19
Raskova zadovka u levého mantinelu dala puk Teräväinenovi, jehož nahození od modré čáry tečoval Williams, nicméně Mrázek rychle zareagoval a i nadále zůstává na jediném inkasovaném gólu.
50:12
Třetí branka ještě více uklidnila hráče Detroitu, kteří se snaží přidat ještě jeden další zásah. Scott Darling se ve svém brankovišti má co ohánět.
49:39
Glendening z osy hřiště minul, ovšem hostující akce pokračovala a vyvrcholila solidní ranou Martina Frka z levého křídla.
48:59
Williams si sjel k pravému kruhu a nikterak prudkou střelou zasáhl Mrázka, který vyrazil puk k zadnímu mantinelu.
48:17
Petr Mrázek ve třetí třetině moc situací řešit nemusel. Moc složité to teď neměl ani proti bekhendové střele z hokejky Sebastiana Aha.
47:45
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté dělají velký krok k vítězství! Henrik Zetterberg v obranném pásmu zezadu klepl do Fleuryho hokejky a doslova mu kotouč ukradl. Poté přihrál dalšímu švédskému útočníkovi GUSTAVU NYQUISTOVI, který udělal několik rychlých kroků a z pravého kruhu vystřelil zápěstím nad Darlingovu lapačku. Asistence: Henrik Zetterberg.
47:14
Postavení mimo hru hostujícího mužstva dává prostor reklamní přestávce a úpravě ledové plochy.
46:57
Po nepřehledné šavlovačce v útočné třetině Detroitu se Teräväinen vydal do individuálního protiútoku, ovšem Mrázek po jeho střele zasahovat nemusel.
46:09
Domácí v plném počtu.
45:59
Joakim Nordström odpálil kotouč do bezpečí a jeho tým aktuální oslabení zřejmě přečká bez inkasovaného gólu.
45:44
Athanasiou nejprve vrátil puk na modrou, Green mu pak nabil na vrcholek pravého kruhu, ovšem Darling ránu příklepem vyrazil.
45:15
Slavin s Lindholmem ve dvou zaútočili během oslabení, Mantha se ale dobře vrátil a přihrávku druhého jmenovaného si přivlastnil pro sebe.
44:46
Kronwall zastavil van Riemsdykův pokus o vyhození, ale domácím se o pár chvil později přece jenom povedlo dostat puk alespoň do středu hřiště.
44:09
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Derek Ryan – 2 min., podražení).
43:53
Darling za svou brankou zastavil nahozený puk a přenechal ho svým kolegům, kteří nikam nespěchají, neboť všichni ostatní střídají.
43:27
Hra se teď přelévá ze strany na stranu a je doprovázena hlasitým skandováním domácích fanoušků, kteří ženou Hurikány za vyrovnáním.
42:39
Po zakázaném uvolnění Detroitu odešel domácí kapitán Faulk do kabiny. Těžko říct, z jakého důvodu se tak stalo, na vážnější zdravotní trable to nevypadalo.
42:25
Daley se pokusil přidat svůj druhý gól, jenže Darling jeho projektil zpoza pravého kruhu rukou vytěsnil mimo branku.
41:49
Justin Faulk nabral rychle akceleroval ve středním pásmu a po přejetí útočné modré vystřelil do Mrázka, který kotouč sice jenom vyrazil, ale žádnou dorážku řešit nemusel.
41:17
Domácí v plném počtu.
40:42
Pesce lehce tečoval střelu Athanasioua z pravého kruhu a přesměroval ji do opačného rohu útočného pásma Detroitu.
40:20
Red Wings začínají třetí třetinu v přesilové hře, ze které uteklo dalších dvacet sekund, dokud kotouč nevyletěl mimo ledovou plochu.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku po 2: třetině: 24 – 27 (13:16, 11:11).
Také druhé dějství přineslo parádní hokej hraný v opravdu rychlém tempu. Oba celky se během něj dostaly k jedenácti střelám na branku a Mrázek s Darlingem se několikrát museli pořádně vytáhnout, aby neinkasovali. To se v jednom případě tak úplně nepovedlo domácímu gólmanovi, který neměl šanci proti dělovce Daleyho. Jeho zásluhou půjde Detroit to závěrečné dvacetiminutovky s jednobrankovým náskokem.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:58
Martin Frk byl na své tradiční číhané na vrcholku levého kruhu, kam mu adresoval přihrávku Kronwall. Český útočník tradičně pálil z první, ale narazil na pravý beton pozorného Darlinga.
39:39
Kronwall byl jako jediný muž na modré čáře, kam dostal hodně špatnou přihrávku, jež hostům utekla do středního pásma.
39:17
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jeff Skinner – 2 min., sekání).
39:05
DeKeyserovu prudkou střelu od modré čáry Darling stihl vyrazit, následné vyhození zavánělo icingem, ovšem hráči Detroitu musí hrát v obranné třetině.
39:00
Poslední minuta první třetiny.
38:33
K velké nelibosti domácích fanoušků se píská postavení mimo hru Hurikánů, kteří jsou v posledních minutách jasně lepším týmem.
38:19
McGinn přízemní přihrávku přes osu hřiště přenesl hru doleva na Slavina, jenž se dostal mimo ideální střelecký úhel a zleva Mrázka nepřekvapil.
37:35
Haydn Fleury v roli posledního hráče neuhlídal Bertuzziho, ke kterému se dostalo nahození Ericssona. Útočník Detrotu si v rychlosti zamíchal s kotoučem, ale pokus o střelu mezi betony gólem neskončil.
37:12
Ericsson o mantinel vyhodil puk mimo obranné pásmo Rudých křídel a přenechal ho Fleurymu, který ho ztratil a nechal Athanasiouovi.
36:47
Staal se nepochopil se svými křídly a je z toho nevynucené zakázané uvolnění Caroliny.
36:12
Ryan se vrátil do vlastního pásma a podpořil Pesceho, kterého u mantinelu při rozehrávce obtěžoval dotěrný Glendening.
35:26
Tomáš Tatar promáchl a předchozí tlak jeho formace tak vyšel vniveč. Dopředu už zase míří Hurricanes.
34:26
Český brankář teď dokonce vychytal i vlastního spoluhráče Nyquista, který do jeho levého betonu nebezpečně srazil Nordströmovu prudkou přihrávku z pravého křídla!
34:02
Petr Mrázek si na nedostatek práce stěžovat nemůže, Lindholm měl trochu času na přípravu střely z levého kruhu, nicméně český gólman dalším zákrokem potvrdil vynikající formu z předchozích dní.
33:42
Ofsajd Caroliny.
33:19
Jaccob Slavin s obrovskou rychlostí vletěl do útočného pásma a na středu protečoval Staalovu přihrávku přesně do Mrázkovy lapačky!
32:29
Týmu z města automobilů se přechod do útoku vůbec nevydařil a po icingu bude muset přečkat další buly před Petrem Mrázkem.
32:12
Red Wings se dostali z nepříjemného napadání domácích hokejistů a snaží se vymyslet recept na usazení v útočném pásmu.
31:35
Jeden z hostujících hráčů se v časové tísni zbavoval kotouče za Mrázkovou brankou a poslal ho přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
31:01
Kronwall přijel z poslední vlny do útočného pásma řekl si o přihrávku svému krajanovi Nyquistovi. Zakončení švédského zadáka nebylo nikým tečované a Darling ho v pohodě vyrazil.
30:39
Sudí museli použít píšťalku a zastavit čas poté, co se kotouče dotkl některý z hráčů na střídačce.
30:21
Slavin si prvním dotykem zpracoval přihrávku před levý kruh a druhým střílel z nápřahu. Žádná dělovka to ale nebyla a Mrázek si poradil.
29:57
Athanasiou položil hokejku před Pesceho a jeho střelu zablokoval zcela mimo prostor Mrázkovy branky.
29:31
Rask si pozdě všiml zpomalení postupujícího Williamse a ani efektní piruetou nezabránil tomu, aby jeho zkušenější spoluhráč nevjel do ofsajdu.
28:55
Staal ukradl puk Frkovi, ale toho to moc trápit nemusí, neboť jeho kolegové ho vybojovali zpět ještě mezi modrými čarami.
28:15
Propadnou přihrávku ze středu hřiště Mrázek zastavil a před blížícím se soupeřem raději přerušil hru. Následuje komerční pauza.
27:53
Stále se hraje v obrovském tempu. Hurricanes jako nic prošli středním pásmem a Mrázek musel čelit štiplavé střele Stempniaka z pravého kruhu.
27:25
Gustav Nyquist se zmocnil puku v rohu útočné třetině a přihrál sjíždějícímu Kronwallovi. Domácí brankář se bleskově přesunul k pravé tyči a betonem zasáhl.
26:57
Zetterberg rychle zasekl a z mezikruží vypálil zápěstím. Darling toho nemohl moc vidět a byl víceméně jenom trefen.
26:21
Aho měl puk na bekhendové straně hokejky a sjel si s ním až do pravého kruhu, odkud slabě vystřelil do clonícího beka Ericssona.
25:06
Detroit právě vstřelil branku!
Několik stovek fanoušků v dresech Red Wings slaví obrat ve skóre! Jako asistent u toho opět byl Helm, který rychle projel středem hřiště a předal puk TREVORU DALEYMU, jehož neuvěřitelně prudká rána golfákem zapadla přesně pod břevno. Darling prakticky vůbec nezareagoval a kotouč mu proletěl nad nastavenou lapačkou. Asistence: Darren Helm.
24:38
Trevor van Riemsdyk jel podpořit útok, ale zleva bekhendem Mrázka nepřekvapil. O chvíli později střílel z větší dálky, ale českého brankáře nezaskočila ani lehká teč.
24:02
Gustav Nyquist zachytil hodně špatnou rozehrávku Hurikánů a bez většího přičinění se dostal ke střele z mezikruží, kterou Darling opět bezpečně vyrazil.
23:36
Puk se po mantinelech svezl až nad jejich horní hranu a opustil tak hrací plochu. Sudí nařídili buly ve středovém kruhu.
23:15
Icingu Detroitu předcházela Larkinova dalekonosná střela, se kterou neměl Scott Darling žádné větší potíže.
22:53
Canes se opět zmohli jenom na nahození z poloviny hřiště, které bylo pobídkou pro Mrázka, aby se znovu vydal pro puk ke krátkému mantinelu.
22:20
Stempniak narazil Helma na mantinel a tím vybojoval puk pro domácí hráče, zpoza Darlinga rozehrává van Riemsdyk.
21:52
Faulkovo nahození z červené čáry za svou brankou zastavil Mrázek a po prknech rozehrál na autora druhého gólu DeKeysera.
21:16
Nick Jensen nechytatelně vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici českého brankáře.
20:27
Slavinovu střelu z dálky neúplně chtěně tečoval Teräväinen do šťastně postaveného Mrázka. Jeho branku posléze finský útočník přestřelil.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku po 1. třetině: 13 – 16.
Úvodní dvacetiminutovka dvou týmů, které se nachází pod hranicí play-off, se odehrála ve strhujícím tempu. Zaplněné ochozy zabavilo několik velkých šancí na obou stranách, ze kterých vznikly také dva góly. Ten první k radosti Caroliny vstřelil Lindholm, avšak v sedmnácté minutě Detroit vyrovnal zásluhou DeKeysera.
20:00
První třetina skončila.
19:41
Závěr úvodní části patřil nebezpečnému náporu Rudých křídel! Daley nastartoval Abdelkadera, jehož bekhendový pokus Darling jenom vyrazil. Poté to z pravého kruhu zkoušel Nielsen a nechybělo moc, aby se Helm dostal k bezprostřední dorážce.
19:14
Domácí v plném počtu.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:52
Mantha zůstal trestuhodně nepokrytý metr před brankovištěm, kam mu Zetterberg poslal pobídku na teč. Ta přišla, nicméně Darling znovu skvěle zasáhl!
18:22
Po nahození Martina Frka se hosté přece jenom usadili v útočném pásmu. Zleva pálil právě český útočník, ovšem Darling byl připraven.
17:26
Joakim Nordström se ve vlastním oslabení utrhl do nájezdu. Petr Mrázek však odolal a zakončení forhendovým blafákem zneškodnil!
17:14
Jensenovu střelu od modré chtěl dorážet Nyquist, kterému zakončení do poloprázdné branky pokazilo seknutí Staala. Rozhodčí vše dobře viděli a poslali domácího útočníka na trestnou lavici.
17:11
Jensen se jako obránce zjevil až v předbrankovém prostoru a ještě posunul puk Manthovi, který zblízka nedostal černý kotouč za Darlingova záda.
16:56
Hosté jsou při chuti a rádi by skóre rychle otočili. Frkovu ránu však zablokoval Slavin a Mike Green posléze neměl přesnou mušku při střele od modré.
16:21
Detroit právě vstřelil branku!
Rudá křídla ruší Darlingovo čisté konto a vyrovnávají na 1:1! Darren Helm se uvolnil v rohu útočného pásma a zpoza branky bekhendem přihrál o mantinel DANNYMU DEKEYSEROVI. Ten se opřel do kotouče zpoza levého kruhu a propálil všechny překážky, které stály mezi ním a síti v domácí brance. Asistence: Darren Helm, Tomáš Tatar.
15:16
Andreas Athanasiou se rozloučil s obránci Caroliny a po přihrávce do jízdy jim pláchl do úniku, který bohužel pro Red Wings zazdil nepřesnou střelou!
14:53
Larkin dobře načasoval centr z levé strany a našel najíždějícího Bertuzziho. Ten to měl na bekhend a tím zblízka zvedl puk do hrudníku Darlinga.
14:04
Jeff Skinner přijal nahrávku o mantinel, v souboji jeden na jednoho se zbavil Greena a svým zákrokem ho zastavil až Petr Mrázek.
13:55
Luke Glendening dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou a zleva se pak řítil na Darlinga, jenž úspěšně ucpal všechny skulinky u bližší tyče.
13:40
Tomáš Tatar bez cizího zavinění ztratil stabilitu a zády nepříjemně narazil do mantinelu, přičemž mu z hlavy vyletěla helma. Slovenský útočník kvůli tomu přišel o puk a otřesen odjíždí na střídačku.
13:02
Ze souboje čtveřice hráčů u mantinelu vyletěl puk přímo na hokejku volného Lindholma, který měl zajímavou šanci z pravého kruhu, ale branku minul.
12:43
Oba týmy střídaly a ten domácí toho málem využil. Před Slavinem se otevřela dálnice volného prostoru, ale ranou od modré Mrázka nepokořil.
12:03
Dylan Larkin vyhrál vhazování nad Staalem, kotouč se dostal k modré čáře na Daleyho a jeho střela příklepem byla pro Darlinga snadným soustem.
11:59
Mantha a Nyquist byli vpuštěni až k brankovišti, do kterého poslal puk Kronwall. Prvně jmenovaný se v závaru snažil dorážet, jenže Darling velkému tlaku odolal.
11:11
Petr Mrázek je v úvodu zápasu rozhodně zaměstnanějším brankářem, nyní musel zasahovat proti pokusu Skinnera z takřka nulového úhlu.
10:38
Domácí se dostali do velmi nadějného přečíslení tři na jednoho. Teuvo Teräväinen nechtěl riskovat neúspěšnou přihrávkou a sám zprava vystřelil do Mrázka, jenž vytěsnil puk do ochranné sítě.
10:15
Athanasiou šel hodně odvážně do zdi vytvořené z hráčů v červených dresech a u mezikruží byl odzbrojen ještě před bekhendovým zakončením.
09:30
Detroit se pokusil rychle odpovědět, ale ze svého krátkodobého tlaku v útočném pásmu vymyslel jen jednu střelu Tatara, kterého Darling vychytal.
08:16
Carolina právě vstřelila branku!
Velká radost v PNC Aréně, kde se domácí tým dostává do vedení! Faulk přihrál Ahovi, jehož střelu z vrcholku kruhu zablokoval Jensen. Akce Caroliny ale pokračovala a Teräväinen vrátil puk na modrou Faulkovi. Jeho střelu Mrázek lapačkou zvedl vysoko do vzduchu a ELIAS LINDHOLM letící kotouč ze vzduchu parádně sklepl do sítě. Asistence: Justin Faulk, Teuvo Teräväinen.
07:41
Rychlý návrat do útočného pásma Hurikánům nevyšel, z nezachycené přihrávky resultuje zakázané uvolnění a buly u Darlinga.
07:26
Aho si počkal na příjezd Staala, který nechal puk za sebou a odevzdal ho Helmovi, jenž se dostal ke snadnému vyhození.
06:53
Noah Hanifin měl spoustu času na střelu zpoza levého kruhu. Mrázek s ní počítal a snadno ji vyrazil pravou nohou.
06:19
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., hákování).
06:06
Athanasiouovi utekl puk, na který nedosáhl ani Larkin. Naopak se ho zmocnil Teräväinen a získal faul na svou osobu.
05:23
Staal clonil Mrázkovi, který měl zakrytý výhled na Pesceho střelu z pravé strany, ovšem i tak včas zakročil svým betonem.
05:06
Nick Jensen nezkrotil prudkou přihrávku na modrou čáru a musel se vrátit pro puk až na vlastní polovinu, kde po nahození Canes raději zasáhl Petr Mrázek.
04:41
Greenova sražená přihrávka letěla k průbojnému Abdelkaderovi, u kterého lapačkou zasáhl Darling a nenechal ho zakončovat.
04:17
Derek Ryan nadvakrát zpracoval neposedný puk a z otočky vystřelil z mezikruží. Mrázek každopádně nemusel zasahovat.
03:48
Tomáš Tatar si to přímočaře namířil vstříc Darlingovi, který jeho pokus z levého kruhu pro vhazování zastavil a přerušil hru.
03:42
Ještě důležitější blok si připsal Mike Green, který pokazil zakončení McGinna. Mrázek by to proti střele z pravého kruhu měl hodně složité protože se musel přesouvat z druhého konce brankoviště.
03:30
McGinn vletěl do útočného pásma Hurricanes a vystřelil golfákem. Puk daleko nedoletěl, neboť ho srazil DeKeyser.
02:56
Teräväinen si fotbalově zpracoval puk a předal ho Staalovi, který ještě vylepšil pozici Pescemu, jenž opět prověřil Mrázkovu pozornost.
02:25
Aktivní napadání Caroliny přineslo ovoce v podobě zisku kotouče. Pesce poté střílel od modré čáry, ale betony Mrázka byly na místě.
01:36
Po hře vysokou holí se vhazovalo po pravici Darlinga. Abdelkader buly vyhrál na Kronwalla a ten z dálky vystřelil hodně nepřesně.
01:22
Kronwall nezpracoval Greenovu přihrávku podél modré čáry a puk mu utekl ven z ofenzivní třetiny Red Wings.
00:55
DeKeyser vytvořil hrubici v obranném pásmu Detroitu, ke kotouči se zadarmo dostal Williams, ovšem se svými spoluhráči nedokázal vystřelit.
00:27
Utkání začíná ve vynikající atmosféře, diváci jsou po třech výhrách na tento zápas nesmírně natěšení!
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Pesce, Slavin, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (A), Aho – Williams, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner (A) – E. Lindholm, Krüger, Nordström.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Daley, Ericsson, Green, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Bertuzzi – Helm, Nielsen, Tatar – Frk, Glendening, Abdelkader (A).

Rozhodčí: Romaško, Kowal – Murphy, Alonso.
Vzájemné zápasy¨

21.01.2018 Detroit – Carolina 1:3
29.03.2017 Carolina – Detroit 4:1
28.03.2017 Carolina – Detroit 3:4 po prodl.
26.10.2016 Detroit – Carolina 4:2
28.10.2015 Detroit – Carolina 1:3.
Detroit Red Wings

Rudá křídla prožívají podobné období jako v minulé sezóně, ve které se po dvou desetiletích poprvé nedostali do play-off. Moc dobře to Detroit nemá rozehrané ani letos, z devětačtyřiceti zápasů urval jen dvacet výher a ze třináctého místa Východní konference ztrácí na osmou Philadelphii osm bodů. Před dvěma dny se Red Wings postupové osmičce lehnouce přiblížili, když napravili předchozí prohry s Flyers a Blackhawks a na domácím ledě v samostatných nájezdech udolali tým ze San Jose.

Nejproduktivnější hráči:
• D. Larkin – 38 bodů (8+30)
• H. Zetterberg – 32 bodů (6+26)
• A. Mantha – 30 bodů (16+14).
Carolina Hurricanes

Tým z Raleighu už osmkrát v řadě nepostoupil do play-off a zařadil se do skupiny nejslabších týmů v celé lize. Letošní sezóna ale Hurikánům přináší mnohem více radosti, z jednapadesáti zápasů zvítězili čtyřiadvacetkrát a v nesmírně vyrovnané Východní konferenci jsou na devátém místě s tříbodovou ztrátou na šestý Pittsburgh. Carolina se naposledy představila v utkání proti Montrealu a díky čistému kontu Cama Warda vybojovala třetí výhru v řadě, čímž navýšila naděje na účast ve vysněných vyřazovacích bojích.

Nejproduktivnější hráči:
• T. Teravainen – 40 bodů (13+27)
• S. Aho – 38 bodů (17+21)
• J. Williams – 33 bodů (9+24).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.