Carolina Hurricanes – San Jose Sharks (1:3)

NHL február 04, 2018
NHL (National Hockey League) 2017/2018 (základna časť)

CAROLINA – SAN JOSE 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 18. Aho (J. Staal) – 5. Maier (Donskoi, Burns), 20. Tierney (M. Karlsson, Bödker), 33. Burns (Ward, J. Ryan)

NHL
nedeľa 04.02.2018 o 19:00
Carolina
1:3
1:2, 0:1, 0:0
Koniec
San Jose
Góly
Aho (17:58')
Burns (22:03')
Tierney (19:24')
Meier (04:06')
Zostavy

C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (A), Aho – Williams, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner (A) – E. Lindholm, Krüger, Nordström.

Dell (M. Jones) – J. Ryan, Burns (A), Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Labanc, Couture (A), Hertl – Donskoi, Pavelski (C), Meier – M. Karlsson, Tierney, Bødker – J. Ward, O'Regan, Goodrow.

Online prenos
Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Nezapomeňte, že už dnes se hraje Super Bowl LII! Pěkný zbytek dne!
Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 11 614 diváků!
Československá stopa v utkání:
Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:49
Tři hvězdy utkání:
1. Brent Burns (SJS) 1+1
2. Chris Tierney (SJS) 1+0
3. Joe Pavelski (SJS) 0+0
Střely na branku: 28 – 26
Je konec! San Jose uspělo na ledě Caroliny a po výhře 3:1 získává další důležité body v boji o play-off. Žraloci do utkání vstoupili lépe a Timo Meieruž po čtyřech minutách otevřel skóre. Dvě minuty před první přestávkou sice srovnal Sebastian Aho , ale ještě v první třetině vrátil San Jose vedení Chris Tierney! Na začátku druhé třetiny navíc přidal další branku Brent Burnsa s Carolinou už to vypadalo bledě. Domácí sice srovnali obraz hry, ale skvělá obrana San Jose už Carolině nedovolila zdramatizovat závěr utkání.
Konec zápasu.
59:32
Justin Faulk napřáhl ke střele od modré čáry. Domácí obránce sice vypálil opravdu tvrdě, ale Aaron Dell měl čistý výhled a střelu bez problémů vyrazil.
59:10
Victor Rask si zpracoval puk u mantinelu v útočném pásmu, jenže dotírající Tomáš Hertl jej i s pukem vytlačil za modrou čáru. Domácí musejí začít znovu.
58:20
Cam Ward je na střídačce! Domácí celek zkouší zdramatizovat závěr utkání v šesti bruslařích na ledě!
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:22
Brent Burns vybojoval puk v rohu obranného pásma, sám jej vyvezl za modrou čáru, nahodil jej daleko od vlastní třetiny a se spoluhráči odjel střídat.
57:03
Noah Hanifin se ve středním pásmu dostal k odraženému puku a okamžitě jej nahodil zpátky za modrou čáru. Carolina u puku dlouho nezůstala.
56:31
Až nyní se přerušuje hra! Aaron Dell zalehl puk před dojíždějícím Jordanem Staalem a raději přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravici.
56:17
Teuvo Teräväinen zavezl puk do útočného pásma, ale nikdo v červeném dresu mu nepřišel pomoci. Zadáci San Jose s přehledem uklidnili hru.
55:45
Hertl zpoza branky domácího celku přihrál o mantinel na modrou čáru. Brent Burns puk ihned nahodil na branku, jenže Ward jeho pokus dobře viděl.
55:10
Pavelski zavezl puk do útočného pásma, předal kotouč volnému spoluhráči, jenže Joonas Donskoi si tentokrát netroufl na zakončení.
54:40
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Hokejisté San Jose nyní nepouštějí domácí celek do útočného pásma. Žraloci kontrolují vývoj utkání.
54:10
Melker Karlsson si nabruslil na prudkou přihrávku do rohu útočného pásma, kde ustál souboj s dvojicí domácích zadáků a přihrál na modrou čáru.
53:36
Barclay Goodrow se z mezikruží opřel do odraženého kotouče! Rána mu ale vůbec nesedla a kotouč prosvištěl vysoko nad břevnem domácí branky!
53:10
Joonas Donskoi nahodil puk za branku Caroliny. Na jeho pobídku si poté nabruslil Logan Couture, jenže od mantinelu neohrozil domácí klec.
52:35
Tomáš Hertl zavezl puk do útočného pásma, bekhendovou zadovkou uvolnil spoluhráče, nicméně Cam Ward dalším skvělým zákrokem drží Carolinu nad vodou.
52:06
Joe Pavelski si nabruslil mezi kruhy, kam dostal pěknou přihrávku. Hostující střelec pohotově vypálil, jenže Cam Ward jeho ránu vyrazil nad břevno.
51:26
Lee Stempniak vyslal přihrávku na modrou čáru. Kotouč si zpracoval Jordan Staal, jehož pobídka letěla těsně nad ledem, ale nikdo v červeném puk netečoval.
51:09
Noah Hanifin nahodil puk ze středního pásma. Jeho pobídku dojel rozjetý Jeff Skinner, nicméně z ostrého úhlu už nedokázal přesně přihrát.
50:23
Carolina se nyní usadila v útočném pásmu a domácího hokejisté dostali soupeře pod tlak. Ke střele napřáhl Lindholm, ale branku vůbec netrefil.
50:05
Sebastian Aho opět dělal vítr v útočném pásmu. Domácí střelec si nabruslil na prudkou přihrávku, ale nedokázal přesně zakončit.
49:26
Logan Couture si sjel na pěknou přihrávku na modrou čáru, jenže špičkou hokejky si kotouč nezpracoval zrovna ideálně. San Jose to ale stačí.
49:00
Sebastian Aho si zpracoval prudkou přihrávku mezi kruhy. Domácí střelec ihned vypálil zápěstím, ale obránce San Jose jeho pokus přizvedl do ochranné sítě.
48:42
Timo Meier projel po pravém křídle do rohu útočného pásma. Autor úvodní branky dnešního utkání přihrál mezi kruhy, kde nebyl nikdo v bílém.
48:07
Brock McGinn bekhendem vyhodil puk do středního pásma. Carolina šla ve dvou proti jedinému obránci, jenže kombinace domácího celku vyšuměla do prázdna.
47:30
Justin Faulk vystřelil od modré čáry. Ránu domácího mazáka zablokoval obětavým způsobem jeden z obránců San Jose Sharks.
46:45
San Jose se snad poprvé v poslední třetině usadilo před brankou Caroliny. Hosté si vyměnili několik rychlých přihrávek, jenže nezakončili.
46:10
Cam Ward vyrazil prudké nahození od modré čáry. Domácí brankář si proti střele povyjel a kotouč vyrazil do rohu obranného pásma.
45:19
Hokejisté San Jose se znovu ubránili chytrým obloučkem do středního pásma. Žraloci hrají opravdu chytře a nepouštějí Carolinu do souvislého tlaku.
45:06
Aho projel s pukem do útočného pásma, prudkou otočkou se zbavil obránce, jenže následné zakončení mu vůbec nesedlo.
44:35
Noah Hanifin na modré čáře zastavil vyhození o mantinel. Domácí obránce si puk zastavil, přehodil na forhend, jenže jeho nahození minulo branku.
44:02
Další akci Caroliny zastavuje postavení mimo hru. Pobyt na ledě si prodloužil Victor Rask, jenže přes modrou čáru projel ještě před kotoučem.
43:35
Victor Rask si nabruslil na pěknou přihrávku do středního pásma, navedl si puk do střelecké pozice, jenže přes dobře postaveného Burnse nezakončil.
43:02
Karlsson se u mantinelu dostal k odraženému kotouči, vyhodil puk bekhendem do bezpečí a odjel střídat. Čerstvé síly posílá na led i domácí lodivod.
42:32
Jeff Skinner se před brankou San Jose natahoval po prudkém nahození, jenže kotouč vůbec nezasáhl. San Jose nadále odolává obrovskému tlaku.
42:10
Haydn Fleury vystihl rozehrávku San Jose, bleskově se s kotoučem dokázal otočit, jenže jeho nahození sebral pozorný zadák Žraloků.
41:40
San Jose se snaží hrát jednoduše. Hosté nyní vybojovali kotouč a bez většího váhání jej vyhodili do útočného pásma. Hosté posílají na led čerstvé síly.
40:35
Teuvo Teräväinen si v útočném pásmu sjel na prudkou přihrávku, jenže se s pukem nedokázal uvolnit a obrana San Jose kotouč posunula za modrou čáru.
40:10
Hosté uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. San Jose ale rychle přišlo o puk. Justin Faulk pohotově puk nahodil na branku, alw hostující brankář byl pozorný.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 17 – 21
Druhá třetina končí! I po prostřední části hry mohou být spokojenější hokejisté San Jose. Hned v úvodu druhé třetiny totiž střelou od modré čáry skóroval Brent Burns! Od té doby Carolina sice vyrovnala hru, jenže nikdo v červeném dresu nedokázal branku San Jose ohrozit. Domácí musí do třetí třetiny svou hru výrazně zlepšit.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:20
Teuvo Teräväinen obdržel krásnou přihrávku na levý kruh. Domácí hokejista si puk zpracoval a pohotově vystřelil. Jeho pokus schoval Aaron Dell do lapačky.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:35
Sebastian Aho rozjel akci Caroliny po levém křídle. Aho si vyměnil puk s Jordanem Staalem, jenže ani jednomu z nich se nepodařilo zamířit mezi tři tyče.
38:03
Lee Stempniak nahodil puk od modré čáry. Jeho nahození bylo spíše propagační. Obrana San Jose uklidnila hru a hosté čekají na vystřídání.
37:35
Aaron Dell vyjel ven z branky, kde zkrotil prudké nahození po mantinelu. Brankář San Jose puk zpracoval a pohotově rozehrál na volného spoluhráče.
37:03
Jeff Skinner se před brankou San Jose natahoval po přihrávce z rohu útočného pásma. Domácí hokejista mířil pod břevno, ale nebyl úspěšný.
36:46
Marcus Krüger si sjel na pěknou přihrávku mezi kruhy. Domácí hokejista při střele doslova klečel, ale obránce San Jose jeho pokus přizvedl nad branku.
36:20
Cam Ward znovu vyjel ven z branky, zastavil prudké nahození po mantinelu, jenže zadovkou nenašel nikoho v červeném dresu.
35:29
Aaron Dell vytáhl další pěkný zákrok. Jordan Staal tentokrát střílel bez přípravy, jenže jeho pokus pod břevno schoval gólman do lapačky.
35:10
Jordan Staal napřáhl ke střele z levého kruhu. Domácí útočník mířil na zadní tyč, jenže trefil hokejku hostujícího obránce. Carolina zůstává u puku.
34:32
Noah Hanifin napřáhl ke střele od modré čáry, jenže kotouč se mu svezl po čepeli a jeho pokus prosvištěl kolem branky San Jose.
33:42
Lee Stempniak si najel na prudkou přihrávku na modrou čáru, jenže vinou špatného zpracování daroval kotouč zadákům San Jose.
33:10
Timo Meier se rychlou brzdou v rohu útočného pásma zbavil svého strážce, bekhendem nahodil puk za branku Caroliny. San Jose zůstává u puku.
32:35
Justin Williams si u mantinelu zpracoval zpětnou přihrávku a pohotově nahodil puk na branku San Jose. Gólman hostující celku ale nemusel zasahovat.
32:10
Vlasic se v rohu obranného pásma krásně otočil a rozehrál podél mantinelu. Nikdo v bílém dresu jeho přihrávku nepochopil.
31:22
A ještě jedno zakázané uvolnění hostujícího celku. Brent Burns se s ničím nepáral a jednoduše puk poslal přes všechny čáry.
31:10
Hosté se nyní ubránili jen za cenu vyhození kotouče přes všechny čáry. Elias Lindholm jen kontroloval dráhu kotouče, jenž prosvištěl na zakázané uvolnění.
30:36
Karlsson z rohu útočného pásma poslal přihrávku mezi kruhy, jenže trefil jen vnější oblouk brankové konstrukce, od nějž se puk odrazil na hokejky hráčů San Jose.
30:06
Justin Faulk nahodil puk bekhendem do rohu útočného pásma. Nikdo v červeném dresu se k jeho pobídce nedostal. Carolina se dnes opravdu trápí.
29:25
Lindholm dostal přihrávku do rohu útočného pásma, jenže puk se mu od čepele odrazil do míst, kde hlídkoval Joe Pavelski. San Jose se ubránilo.
29:06
Jeff Skinner se před brankou San Jose natahoval po odraženém kotouči, jenže pozorní zadáci San Jose jej k dorážce nepustili. Žraloci dnes brání skvěle.
28:35
Hanifin dostal pěknou přihrávku do volného prostoru na modré čáře. Domácí obránce puk ihned nahodil před branku, ale nikdo v červeném jej nedokázal tečovat.
28:06
Cam Ward musí neustále dávat pozor. Domácí brankář si tentokrát pohlídal mezírku u levé tyče své branky a nepustil puk za svá záda.
27:44
San Jose se hnalo do přečíslení. Tomáš Hertl se ale nechal vytlačit k mantinelu a z ostrého úhlu daroval Wardovi snadný zákrok.
27:32
Brenden Dillon a Brock McGinn se do sebe pustili. Dá se říci, že potyčka skončila remízou. Oba hráči vyfasovali trest za hrubost.
26:30
Jordan Staal poslal přihrávku na modrou čáru. Puk si zpracoval Noah Hanifin, jenže jeho střelu zápěstím obránce San Jose srazil mimo tři tyče.
26:10
Marc-Édouard Vlasic vyslal od modré čáry utajenou střelu zápěstím. Hostující obránce pálil těsně nad ledem, jenže Cam Ward stačil vykopnout beton.
25:45
Jacob Slavin projel s pukem do útočného pásma, uvolnil se pěknou kličkou, jenže zápěstím poslal puk vysoko nad břevno. Nyní sledujeme svižný hokej.
25:06
Hostující brankář tentokrát vyjel ven z branky a zastavil prudké nahození. Gólman San Jose přenechal kotouč Hertlovi, který může rozjet další akci.
24:35
Justin Williams se pustil do souboje v rohu obranného pásma. Na poslední chvíli špičkou hokejky zastavil prudkou přihrávku mezi kruhy, kde byl Pavelski.
24:10
Carolina se nyní snaží tlačit do útoku. Lee Stempniak však nedosáhl na prudkou přihrávku na modrou čáru a puk získala obrana San Jose.
23:34
Hanifin poslal přihrávku na modrou čáru. Po jeho pobídce okamžitě střílel Marcus Krüger, jenže dělovkou příklepem netrefil branku.
23:10
Marc-Édouard Vlasic obdržel krásnou přihrávku do jízdy. Místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče vyslal střelu zápěstím, jenže trefil Warda.
22:28
Joe Pavelski se v útočném pásmu rychlou kličkou uvolnil ke střele, jenže zakončení mu vůbec nesedlo a kotouč minul branku domácího celku.
22:03
San Jose právě vstřelilo branku!
San Jose znovu navyšuje své vedení! Tohle pro Carolinu není vůbec dobré! BRENT BURNS nahodil puk od modré čáry. Cam Ward vůbec neviděl a kotouč se najednou objevil v síti za jeho zády! Asistence: Joel Ward, Joakim Ryan.
21:25
Brent Burns poslal prudkou přihrávku do útočného pásma, jenže nikdo v bílém dresu na jeho pobídku nedosáhl. San Jose přesto udržel útočné pásmo.
21:07
Aaron Dell si připsal další důležitý zákrok. Hostující brankář se vytáhl proti střele zápěstím a schoval puk do lapačky.
20:32
Poprvé po přestávce se do útoku vydalo také San Jose. Žraloci zaútočili po levém křídle, jenže Tierney byl moc rychlý a projel do ofsajdu.
20:10
Domácí celek uspěl na úvodním vhazování druhé části hry. Carolina se ihned vydala do útoku, jenže Jacob Slavin poslal nepřesnou přihrávku.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 5 – 13
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější hosté ze San Jose. Žraloci se do vedení dostali už v páté minutě, kdy se prosadil Timo Meier! Carolina poté srovnala obraz hry a dvě minuty před přestávkou po chybě v rozehrávce San Jose vyrovnal Sebastian Aho! To stále nebylo vše. Domácí v závěru třetiny zapomněli na Chrise Tierneyho, který vrátil Žralokům vedení. Hosté odcházejí do kabin s vedením 2:1.
20:00
První třetina skončila.
19:24
San Jose právě vstřelilo branku!
San Jose si ještě před přestávkou bere zpět ztracené vedení! CHRIS TIERNEY zůstal zcela osamocený před Wardem, dostal přihrávku z rohu kluziště a střelou bekhendem překonal bezmocného brankáře! Asistence: Melker Karlsson, Mikkel Bødker.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:35
Jones musel znovu ven z branky. Tentokrát už dokázal rozehrát lépe, jenže Pavelski se po jeho pobídce neprodral do útočného pásma.
18:26
Na druhé straně musel Cam Ward vytasit další povedený zákrok. Hostující brankář se roztáhl v brankovišti a nepustil puk za svá záda.
17:58
Carolina právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Carolina z ničeho nic dotahuje krok! Jordan Staal vystihl nepřesnou rozehrávku z rohu kluziště, poslal pohotovou zadovku a SEBASTIAN AHO s přehledem vyrovnal! Asistence: Jordan Staal.
17:24
Joakim Nordström skvěle napadal poněkud statického obránce San Jose v rohu útočného pásma. K odraženému puku se dostal Marcus Krüger, který nestihl vystřelit.
17:06
Jeff Skinner si sjel na pěknou přihrávku do útočného pásma, zpracoval si kotouč, projel s ním do útočného pásma, ale Ryan jeho střelu srazil do ochranné sítě.
16:26
Carolině se vůbec nedaří při přechodu do útočného pásma. Další nahození dojel Labanc, který před Ahem zavezl puk do bezpečí.
16:03
Timo Meier spěchal za dlouhým nahozením, ale ani tentokrát na kotouč nedosáhl. Po dalším zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Jonesem.
15:40
Jacob Slavin chtěl dlouhou přihrávkou rozjet akci San Jose, jenže jeho pobídku nedostihl nikdo v červeném dresu. San Jose se ale ubránilo jen za cenu zakázaného uvolnění.
15:10
Jacob Slavin si u mantinelu pokryl kotouč tělem a nahodil jej do útočného pásma. Hostující obránce Justin Braun skvěle splnil své povinnosti.
14:23
Marc-Édouard Vlasic nahodil puk do útočného pásma, jenže nikdo v bílém dresu jeho pobídku nedohnal a puk propadl na zakázané uvolnění.
14:02
Jeden z hráčů San Jose v útočném pásmu přihrál rukou, což neuniklo zraku rozhodčího. Hra se proto stěhuje do středního pásma.
13:33
Hosté se snažili osvobodit. Brent Burns vyhodil puk z obranného pásma a od jednoho z hráčů Caroliny se puk odrazil na střídačku San Jose.
13:09
Skinner si sjel na pěknou přihrávku do útočného pásma, jenže z otočky nenašel nikoho v červeném dresu. Obrana San Jose zatím podává skvělý výkon.
12:36
Cam Ward musel dávat pozor na prudké nahození od mantinelu. Domácí brankář stačil utěsnit mezírku u levé tyče a vyrazil puk do bezpečí.
12:09
Jacob Slavin nahodil puk od červené čáry. Za jeho pobídkou spěchal Brock McGinn, jenže přes důrazného obránce San Jose se k puku nedostal.
11:25
Cam Ward předvedl další fantastický zákrok! Domácí brankář se roztáhl na brankovišti a zastavil bekhendovou střelu Joela Warda!
11:10
Jones vyjel ven z branky a zastavil nahození do útočného pásma. Hostující brankář měl na rozehrávku čas a zastavil puk pro Ryana.
10:35
Mikkel Bødker se dral za odraženým pukem. Ve vzduchu si jej parádně posunul mezi kruhy, jenže střelou ze vzduchu trefil prvního obránce v červeném.
10:12
Timo Meier bojoval o puk v rohu obranného pásma. Autor dosud jediné branky jej pro sebe vybojoval, ale už nestačil konstruktivně rozehrát.
09:20
Joonas Donskoi projel s pukem do útočného pásma. Hostující útočník obešel Noaha Hanifina, jenže z rohu útočného pásma nenašel nikoho v bílém.
09:10
Teuvo Teräväinen dojel nahození do obranného pásma Caroliny. Domácí hokejista hledal Victora Raska, který mu projel do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
08:29
Justin Braun po vyhraném vhazování napřáhl ke střele od modré čáry. Ward puk postřehl na poslední chvíli a stačil jej betonem vykopnout mimo tři tyče.
08:10
Barclay Goodrow musel pomoci s rozehrávkou v obranném pásmu. San Jose se rychle dostalo do útočného pásma, ale Hertlovu ránu Ward zlikvidoval.
07:37
Haydn Fleury projel s pukem do útočného pásma, jenže Jones jeho ránu dobře viděl a s přehledem puk vyrazil mimo tři tyče.
07:06
Brock McGinn si prodloužil svůj pobyt na ledové ploše. Domácí útočník z rohu útočného pásma poslal přihrávku před branku, kde byli jen zadáci soupeře.
06:28
Noah Hanifin rozjel akci Caroliny po levém křídle. Za nahozením spěchal Brock McGinn, jenže proti přesile obránců San Jose neměl šanci.
06:04
Tomáš Hertl nahodil puk do útočného pásma, jenže u puku byl nejrychleji Jacob Slavin. Domácí obránce přihrávkou za branku uklidnil hru.
05:22
Cam Ward musel znovu zasahovat. Domácí brankář si tentokrát poradil s dělovkou od pravého mantinelu a schoval puk do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
05:03
Brent Burns se z obrany vydal na výlet do útočného pásma. Vousatý obránce San Jose se protlačil ke střele, jenže bekhendem nenašel mezírku u levé tyče.
04:06
San Jose právě vstřelilo branku!
San Jose se rychle dostává do vedení! Brent Burns udržel puk u mantinelu, rychle si jel vyměnil se spoluhráčem, který poslal přihrávku mezi kruhy a TIMO MEIER pohotovou střelou otevřel skóre! Asistence: Joonas Donskoi, Brent Burns.
03:21
Znovu musel zasahovat hostující brankář Jones. Gólman San Jose se stačil přesunout k levé tyči své branky a betonem vykopl puk k zadnímu mantinelu.
03:10
Brenden Dillon si v obranném pásmu převzal odražený puk, rozjel Tomáše Hertla, jenže český útočník nahozením do útočného pásma neoslovil nikoho v bílém.
02:26
Joonas Donskoi dojel nahození do útočného pásma. Hostující střelec svedl souboj s Hanifinem, jenže mladý obránce Caroliny jej připravil o možnost.
02:02
Další rychlou akci Caroliny zastavuje postavení mimo hru. Příliš rychlý byl tentokrát Brett Pesce, který projel do útočného pásma ještě před kotoučem.
01:36
Pavelski poslal prudkou přihrávku mezi kruhy, jenže jeho spoluhráč si zrovna nepotykal se zpracováním a kotouč mu od hokejky odskočil na hůl obránce.
01:04
Nádherná akce Caroliny! Aho se pěknou kličkou zbavil obránce, poslal utajenou přihrávku na pravý kruh, ale Teuvo Teräväinen trefil připraveného brankáře!
00:23
Cam Ward musel poprvé zasahovat. Brankář Caroliny si povyjel proti zakončení od modré čáry a schoval puk do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.
00:10
Hosté uspěli na úvodním vhazování dnešního utkání. Marc-Édouard Vlasic poslal přihrávku do útočného pásma. San Jose vlétlo do utkání aktivně.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu. Domácí Carolina bude hrát v červeném, zatímco Žraloci přijeli v bílých dresech.
Jak už je za oceánem tradicí, začne utkání o několik minut později.
Úvodní sestavy:

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, J. Staal (A), Aho – Williams, V. Rask, B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner (A) – E. Lindholm, Krüger, Nordström.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns (A), Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Labanc, Couture (A), Hertl – Donskoi, Pavelski (C), Meier – M. Karlsson, Tierney, Bødker – J. Ward, O'Regan, Goodrow.

Rozhodčí: McCauley, Skilliter – Murray, Gawryletz.
Vzájemný zápas v letošní sezóně

Dnešní soupeři se spolu střetli v prosinci roku 2017. San Jose brankou Burnse vyhrálo 5:4 v prodloužení.
Carolina Hurricanes

Také Carolina letos bojuje o účast v play-off. Aktuálně má na svém kontě padesát šest bodů a patří jí devátá pozice Východní konference. O místenku do bojů o Stanley Cup je však obrovská tlačenice. Doma navíc Carolina body soupeřům docela ochotně rozdává. Naposledy doma prohrála 1:4 s Detroitem.
San Jose Sharks

Žraloci ze San Jose prožívají povedenou sezónu. V jednapadesáti duelech nasbírali šedesát dva bodů a zatím jim patří pátá pozice Západní konference. Na vedoucí Vegas ztrácí Žraloci jen deset bodů. Venku navíc patří mezi nejlepší celky v celé NHL. Dnes však nebude hrát produktivní Joe Thornton, který laboruje s bolavým kolenem. Naposledy San Jose vyhrálo 3:1 na ledě Columbusu.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL mezi Carolinou Hurricanes a San Jose Sharks! Utkání startuje v 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.