New York Islanders – Florida Panthers (1:4)

NHL január 30, 2018
NHL (National Hockey League) 2017/2018 (základna časť)

New York Islanders – Florida Panthers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistencie: 46. Pelech (Jo. Bailey, Chimera) – 9. Matheson (Pysyk, Sceviour), 35. Dadonov, 45. Yandle (Trocheck), 59. Huberdeau (Trocheck)

Online prenos
Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Bodyčeky: 19-19
Florida Panthers po třech porážkách v řadě ukončila čekání na výhru a na ledě New Yorku Islanders slaví překvapivě jasné vítězství, které Panteři nastartovali gólem v první třetině Mathesona. Florida se postupně dostala do vedení 3:0, když se poprvé a naposledy prosadili střelecky také domácí.

Výraznou měrou se na výhře Panthers podílel brankář Harri Sateri, který ve svém pátém utkání v NHL dosáhl v osmadvaceti letech na premiérové vítězství a výrazně si vylepší díky tomu statistiky, ve kterých doposud měl zapsán průměr 4,5 gólu na zápas a úspěšnost jen 88%.
Konec zápasu.
59:30
Utkání se už spíše dohrává. Domácí rezignují na snahu alespoň kosmeticky upravit výsledek.
58:49
Florida právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto! Dlouhé okupování svého pásma ukončil Trocheck, který narušil na modré čáře kombinaci soupeře a přihrál do středního pásma. Puku se zmocnil JONATHAN HUBERDEA, jenž se dostal do úniku, při kterém si najel až mezi kruhy a na jistotu zasunul puk do prázdné branky. Asistence: Vincent Trocheck.
58:25
Domácí vyhráli vhazování a setrvávají v útočném pásmu.
58:21
Dlouhý a nekončící tlak se pokusil ukončit Pulock, ale jeho prudká rána z prostoru mezi kruhy byla sražena do ochranné sítě.
57:55
Eberleho dělovka od modré končí na zadním mantinelu. Islanders dál drží puk.
57:10
Halák zamířil na střídačku a domácí hrají v šesti!
56:58
Po vhazování ve středním pásmu se do útočného pásma natlačili Islanders.
56:46
Hra je kvůli hře vysokou holí v obranném pásmu domácích přerušena. Předcházela tomu střela Bjugstada od modré. Vhazovat by se po komerční přestávce mělo ve středním pásmu.
56:17
Po vhazování se Florida dostala do přečíslení dvou na jednoho, ale Sceviour dlouho váhal s přihrávkou a nakonec byl nucen střílet sám. Ale proti němu byl už dobře postavený Halák.
56:02
Tlak Islanders řečí hosté vyhozením na zakázané uvolnění.
55:17
Panthers se dostali po delší době do útočného pásma na delší úsek hry. Trocheckovu střelu Halák vyrazil.
55:03
Aho od modré přinutil Sateriho k dalšímu zákroku, ale brankář Floridy byl připraven.
54:07
Islanders se snaží střílet z každé pozice, když se dostanou za útočnou modrou. Na to ale trochu doplácí přesnost. Lee minul Sateriho klec.
53:59
A dokonce víc, jenže přečíslení dva na jednoho přineslo jen nepřesnou přihrávku na volného Dadonova na pravé straně.
53:44
Barkov vyhrál vhazování a Floridě se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
53:31
Tlak domácích se stupňuje. Baileyho střelu před brankovištěm protečoval Lee, ale nepodařilo se mu najít skulinku mezi betony.
52:55
A ještě jeden projektil na Sateriho, který pokračuje ve skvělém výkonu a tlačí Floridu za vítězstvím. Zuby si na něm vylámal Nelson.
52:40
Pulock prudkou střelou trefil Sateriho do maska. Hra pokračuje.
51:44
Hra se přesunula do obranné třetiny Islanders, kde Halák musel podržet puk pod lapačkou po střele Yandlea od modré.
51:25
Leeho střela z pravého kruhu trefila Sateriho, který vyrazil puk před sebe. Lee se natlačil ještě k dorážce, ale i tu Sateri vyrazil.
50:50
Florida o útočné pásmo rychle přichází.
50:35
Rychlý Malgin se stihl dostat mezi kruhy a nohou zachytil rozehrávku Haláka. Puk si sice srazil k mantinelu, ale vybojoval útočné pásmo.
50:10
Po přerušení hry přichází komerční přestávka.
49:44
Islanders se už nepodařilo dostat do delšího postavení v útočném pásmu a je po přesilovce.
49:31
Yandle z vlastního pásma vyslal dlouhý puk až na Haláka.
48:35
Hosté se osvobozují.
48:24
Domácí se vrátili do útočného pásma. Tavaresovu střelu Sateri sráží na zadní mantinel.
48:04
Přesilovka Islanders málem začala pohromou pro domácí tým. MacKenzie se zmocnil kotouče a vyrazil do úniku, dokonce se dostal za posledního obránce, ale tísněn nedokázal vymyslet nějakou finální kličku a Halák jeho zakončení chytil.
47:44
Bude se poprvé v utkání vylučovat! Dvě minuty za podražení obdržel MacKenzie Weegar a přesilovku si zahrají domácí. To ale až po komerční pauze.
47:11
Eberle nahodil ze středního pásma na Sateriho, který rozehrává.
46:19
Halák vykryl pokus Scevioura, který se dostal s pukem až před brankoviště, ale nedokázal vyzrát na brankáře domácích.
45:44
Islanders se po vstřelené brance dostávají opět do hry a jsou jako politi živou vodou. Chimera se ale dostal z dobrého střeleckého úhlu.
45:09
Islanders právě vstřelili branku!
Domácím se daří ukončit neprůstřelnost Harriho Sateriho! ADAM PELECH přijal přihrávku před pravým kruhem a vyslal zápěstím prudký puk směrem na branku Floridy. Střela se o tyčku odrazila za brankovou čáru. Asistence: Josh Bailey, Jason Chimera.
44:14
KEITH YANDLE dostal přihrávku na modrou čáru a vyborně umístil svou střelu, která prolétla skrz celé útočné pásmo až za záda Jaroslava Haláka, který nedokázal letící kotouč zastavit. Asistence: Vincent Trocheck.
43:45
Obrovská šance, v níž se objevil Cizikas! Ale ani nedokázal z mezikruží překonat Sateriho.
43:10
Puk je opět mimo led, tentokrát mezi diváky.
42:38
Kotouč byl při souboji vystřelen mezi střídačky.
41:52
Rozhodčí usoudili, že postavení mimo hru Floridy bylo úmyslné a posílají hru před Sateriho.
41:35
Lee se sice dostával do úniku, ale puk se mu navezl do hokejky, která zůstala ležet na ledě. Než se Lee vymotal, přišel o výhodu úniku.
41:26
Střelu Huberdeaua vytěsnil Halák ramenem nad branku. U puku zůstali hosté a přihrávku na hranici kruhů se pokusil využít Trocheck, jehož ránu Halák definitivně chytá a zastavuje hru.
40:58
Hosté vytěsnili hru ze svého pásma.
40:29
Domácí zahájili závěrečnou třetinu aktivněji, natlačili se do útočného pásma, ale při hledání střelecké pozice se jim moc nedaří. Fritz pálil od mantinelu jen do Sateriho.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 02:54.
Domácím hokejistům se ani ve druhé třetině nepodařilo prosadit přes výborně chytajícího Sateriho a navíc se dostali několikrát pod tlak soupeře. Florida, která vede na střely už 28-17, navíc navýšila své vedení po solové akci Jevgenije Dadonova. Ruský útočník se zmocnil puku ve středním pásmu, zajel za branku a v 35. minutě zvýšil na 2:0.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:55
V samém závěru druhé třetiny ještě Halák kryje střelecký pokus Ekblada od mantinelu.
39:10
Leddy chtěl vyzkoušet připravenost Sateriho, ale puk srazil Weegar.
38:31
Puk je za brankou domácích. Ti vyčkávají s rozehrávkou.
38:18
Sateri se vydal za branku a rychle rozehrál, než se k němu stihl dostat napadající soupeř.
37:42
Halák musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele Barkova z mezikruží.
37:18
Petrovic se zjevil před brankovištěm, ale střelu poslal přímo do Haláka, který kryje puk lapačkou. Komerční přestávka.
36:30
Mayfieldovi se nepodařilo dostat puk skrz střední pásmo.
36:00
Matheson ve středním pásmu narušil rozehrávku domácích a pronikl do útočného pásma. Rychlé zakončení bylo ale nepřesné a skončilo na zadním mantinelu.
35:09
Dadonov se záhy blýskl i v obraně, když zablokoval střelu Pulocka.
34:40
Skvělá solo akce JEVGENIJE DADONOVA, který s pukem zabruslil až za branku Haláka, obkroužil klec z pravé na levou stranu a zpoza branky se mu podařilo dostat kotouč za Halákova záda! Bez asistence.
34:00
Když se už domácím podaří dostat do útočného pásma, nedostávají se k přímému ohrožení branky. Dobrý obranný zákrok Malgina.
33:20
Islanders se nedaří přechod útočné modré.
32:39
Ekblad při přechodu modré čáry ztratil puk.
32:20
Islanders se podařilo vytěsnit hru mimo své pásmo.
32:08
Hosté roztočili v útočném pásmu aktivní kolotoč a rychle rotovali po celém prostoru před Halákem. Před brankoviště se dostal Haley, který se pokusil střílenou přihrávku od mantinelu protlačit za brankáře domácích, jemuž ale puk zapadl do výstroje.
31:58
Proti Maminově střele od modré už musel slovenský brankář zasahovat.
31:46
Weegarova střela od modré byla těsně před brankovištěm sražena na zadní mantinel.
31:19
Domácím se podařilo hru vytlačit do středního pásma a dokonce se dostat k přechodu útočné modré čáry. Přihrávka rukou je však vykazuje zpět do střední třetiny.
30:50
O puk se dlouze bojuje podél mantinelu v obranné třetině Islanders.
30:18
Hra je přerušena kvůli ofsajdu hostujících hráčů. Komerční přestávka.
29:35
Hned po vhazování se k ráně od modré dostal Ekblad, Halák vyráží.
29:30
Znovu Mackenzie, tentokrát z větší dálky. Halák střelu likviduje a přerušuje hru.
29:03
Ale ne na dlouho – hosté ukořistili kotouč a rychle se přesunuli před Haláka. Tomu se podařilo zastavit MacKenzieho pokus o zasunutí mezi betony.
28:45
Puk v rychlém sledu prostřídal majitele. Na puku jsou domácí.
27:55
Velká šance domácích! Z bezprostřední blízkosti se pokoušel Lee protlačit puk mezi betony Sateriho, ale finskému brankáři se podařilo srazit kotouč vedle sebe na spoluhráče, který vyhodil do středního pásma.
27:14
Saterimu puk po střele Pulocka zapadl do výstroje. Hra je přerušena.
26:42
Puk vylétl na střídačky. Komerční pauza.
26:37
Tvrdá střela Ekblada skončila na Halákově výstroji. Výborný přesun brankovištěm zamezil hostujícímu obránci zužitkovat dobré postavení mezi kruhy.
25:52
Hru přerušilo zakázané uvolnění Floridy.
25:24
Začal se hrát rychlý hokej nahoru dolů. Při dlouhé pasáži bež přerušení se po neúspěšné Mathesonově ráně od modré dostali do útoku Tavares s Baileym, kteří ale nadvakrát ztroskotali na Saterim.
24:28
Chimera si našel výhodnout střeleckou pozici, ale napálil puk pouze do Sateriho.
23:52
Bjugstad po přebruslení středního pásma nastřelil jen bránícího hráče.
23:30
Tlak Islanders pokračuje. Z obdobné pozice střílel na Sateriho i Eberle, ale brankář hostí, jehož letošní průměr přesahuje čtyři góly na zápas, zatím nedovolil domácím hokejistům pocítit radost ze vstřelené branky.
23:19
Sateri si pohlídal prostor u své pravé tyčky proti z boku najíždějícímu Barzalovi, který bekhendovou střelou skulinku nenašel.
22:21
Ofsajd zastavil rodící se útok Floridy.
22:12
Dlouhou část hry bez přerušení ukončil svým zákrokem lapačkou Sateri, který lapil Ahovu ránu od modré.
21:30
Na druhé straně kluziště přestřelil Trocheck.
20:52
Po návratu do útočného pásma si mezi kruhy najel Bailey, k němuž také doputovala přihrávka, ale útočník Islanders minul klec.
20:30
Zkraje druhé třetiny se hosté dopouští zakázaného uvolnění.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 02:03.
Ve zbytku první třetiny se ani jednomu týmu nepodařilo usadit v útočném pásmu a nadále tak platí vedení hostující Floridy, za kterou se v deváté minutě trefil od modré čáry Mike Matheson.
20:00
První třetina skončila.
19:30
Hraje se ve středním pásmu.
18:56
Ekblad bleskovou rychlostí přebruslil střední pásmo a rychle vysřelil na Haláka, který vysoký puk chytil do lapačky.
18:47
Ani další střela Eberleho, ani dělovka od modré Pelecha, nedokázaly překonat zatím bezchybného Sateriho. Panthers se daří po dlouhém náporu vytlačit hru do středního pásma.
18:30
Islanders stále drží útočné pásmo a tlačí na soupeře.
18:10
Eberle při bekhendovém zakončení na Sateriho nevyzrál.
18:05
Islanders se drží v útočném pásmu.
17:37
Zakázané uvolnění Floridy.
17:01
Další rychlý přechod na druhou stranu kluziště. Před Halákem zakončoval Barkov, slovenský brankář přerušil hru. Komerční pauza.
16:49
Rychlý přechod středního pásma nezužitkoval Hickey, jenž napálil do nohy jen bránícího Dadonova.
16:38
Barkov přinutil Haláka jít do rozkleku. Brankář domácího týmu byl připraven.
16:20
Hraje se ze strany na stranu. Ekbladova rána skončila těsně vedle.
15:45
Opět o něho přichází, tentokrát bez střely na branku.
15:14
Islanders se vrací do útočného pásma.
14:34
Záhy se právě Tavares dostal za svého obránce, ale v souboji s brankářem se mu nepodařilo zakončit a nuceně se dostal až za branku.
14:20
Tavares místo střely vymyslel rychlou přihrávku zpět na modrou čáru, odkud na Sateriho beton přilétla prudká rána Leeho.
13:50
Kotouč při Pulockově přechodu útočné modré skončil po souboji mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
13:06
Ekbladova střela byla zblokována, puk následně chytá Halák. Po přerušení hry dochází ke komerční přestávce.
12:57
Rychlý protiútok "zazdil" střelou vedle z mezikruží Malgin.
12:45
Sateri po zákroku zůstal na ledě a otevřel tím svou branku, jenže k dorážce se Islanders nedostali.
12:00
Při přetlačované na zadním mantinelu za Halákem byli úspěšnější domácí.
11:20
Islanders se dopouští příliš mnoho zbytečných ztrát puku.
10:30
Tempo hry hodně uvadlo. Oba týmy se pokouší využívat různých taktik k ukořistění útočného pásma, ale útočné výpady jsou odráženy.
09:29
Rána Malgina z hranice levého kruhu byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě za brankou Haláka.
09:06
Rodící se další útok Floridy zastavilo postavení mimo hru.
08:57
Gól platí, MICHAEL MATHESON se napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Haláka a poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Mark Pysyk, Colton Sceviour.
08:57
Mike Matheson vsítil úvodní gól zápasu po střele od modré čáry! Rozhodčí jde situaci zkontrolovat k videu.
08:48
McCannovu střelu od modré Halák vyrazil.
08:02
Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Zároveň ale také bez střelby na obou stranách.
07:13
Dvakrát v rychlém sledu se Florida dopouští trochu zbytečné ztráty puku v útočném pásmu.
06:29
Hra se rychle přesunula před brankáře Haláka, který ukořistil letící puk od modré do lapačky a přerušil hru. Komerční přestávka.
06:20
Hickeyho střelecký pokus byl sražen na zadní mantinel.
05:50
Krátký závar před Saterim, který se podařilo finskému brankáři vyřešit a vyrazit puk do bezpečí. Akce domácích byla následně zastavena kvůli přihrávce rukou.
04:32
A další střela Floridy, která je hodně aktivní zkraje střetnutí. Dadonov se ovšem rovněž neprosadil.
04:16
Rychlý kontr hostí skončil na Halákově výstroji. Brankář domácího týmu vyrazil Malginovu střelu.
04:03
Bailey se na útočné modré odpoutal od obránce, ale nepodařilo se mu vystřelit.
03:46
Po chybě v rozehrávce Islanders u mantinelu se Floridě podařilo ukořistit útočné pásmu a rozehrát rychlou kombinaci do levého kruhu, odkud Ekblad, nikým neatakován, dvakrát střílel. Halák si poradil i s jeho dorážkou a přerušil hru.
03:15
Hraje se dlouho bez přerušení. Islanders ani Panthers se nedaří usadit v útočném pásmu.
02:30
Oba týmy se střídají v držení puku. Pokusy o nahozené kotouče jsou sbírány obranami soupeře.
01:43
Quine tečoval letící puk a pokusil se před Saterim změnit jeho směr. Nastřelil ale pouze dobře postaveného brankáře.
00:48
Leddy krátce po vhazování vyslal na brankáře Floridy prudkou ránu od modré, která zaduněla o Sateriho betony.
00:40
Zakázané uvolnění hostů vrátí hru před Sateriho.
00:08
Po pouhých osmi vteřinách je útok Islanders zastaven kvůli ofsajdu.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

New York Islanders: Halák (Greiss) – Mayfield, Leddy (A), Aho, Pelech, Pulock, Hickey – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Chimera – Clutterbuck (A), Cizikas, Quine.

Florida Panthers: Säteri (Montembeault) – Yandle (A), Ekblad, Pysyk, Matheson, Petrovic, Weegar – Bjugstad, Barkov (A), Dadonov – Malgin, Trocheck, Huberdeau – Brickley, McCann, Mamin – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Rozhodčí: McIsaac, Pollock – Alphonso, Nagy.
25. 04. 2016 New York Islanders - Florida Panthers 2 : 1p
Florida v posledních třech zápasech prohrála a zejména vysoká porážka 1:6 na ledě Dallasu týmu rozhodně na sebevědomí nepřidala. To Islanders mají bilanci skoro jako na houpačce. Podařilo se jim 21. ledna vyhrát na ledě Chicaga, aby následně prohrála překvapivě v Arizoně. Před přestávkou ale zase zvítězili v Las Vegas.
Ačkoliv Florida má lepší postavení ve vlastní divizi, v rámci konference na tom je paradoxně mnohem hůře. Panterům náleží až 14. místo se ztrátou 12 bodů na nejlepší osmičku, zatímco Islanders jsou desátí se ztrátou jednoho bodu. A i forma obou týmu je odlišná.
Po víkendovém All Star se vrací kolotoč zápasů základní části NHL. V noci z úterý na středu se spolu utkají dva celky, pro něž je aktuální sezona zatím spíš trochu zklamáním. V lepší pozici se nacházejí New York Islanders, kteří jsou ale v rámci Metropolitní divize na sedmém místě. Proti nim stane šestý celek z Atlantické divize Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.