New York Islanders – New Jersey Devils (5:4 po sn)

NHL január 07, 2018
NHL (National Hockey League) 2017/2018 (základna časť)

New York Islanders – New Jersey Devils 5:4 (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0)

Góly a asistencie: 16. Lee (Pulock, Hickey), 31. Beauvillier (Barzal, Eberle), 48. Aho (Tavares, Barzal), 56. Clutterbuck (Aho, B. Nelson), rozh. náj. B. Nelson – 25. Zajac (Vatanen, Palmieri), 37. Zajac (Gibbons), 43. Wood (Butcher, Hall), 44. Hall (J. Moore, Wood)

Zostavy

Greiss (Halák) – Leddy, Pelech, Hickey, Pulock, Aho, Mayfield – Lee, Tavares, Quine – Beauvillier, Barzal, Eberle – Prince, B. Nelson, Fritz – Chimera, Cizikas, Clutterbuck.

3. Jaroslav Halák (NYI) 42 zák., 4 góly, 91,3%
V tomto dramatickém zápase vyhrává domácí celek 5:4 v nájezdové loterii. Jediným úspěšným střelcem byl Brock Nelson. Parta okolo Tavarese může slavit výhru.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
Autorem vítězné branky je BROCK NELSON.
Brian GIBBONS neproměňuje.
Brock NELSON proměňuje. Mezi betony to vyšlo.
Brian BOYLE neproměňuje. Ani on netrefil kotouč.
Anders LEE neproměňuje. Rána mezi betony nevyšla.
Kyle PALMIERI neproměňuje. Jaroslav Halák kryje betonem.
Mathew BARZAL neproměňuje. Pálil mezi betony, ale neuspěl.
Jesper BRATT neproměňuje. Hostující hráč nedokázal zakončit, kotouč mu utekl.
John TAVARES neproměňuje. Hostující brankář kryje kotouč lapačkou.
Taylor HALL neproměňuje. Výborně zasáhl domácí brankář Jaroslav Halák.
Jordan EBERLE neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:40
John Tavares se vrátil do hry, domácí oslabení obránili.
64:28
Taylor Hall nadvakrát trefit tyčku!
64:00
Poslední minuta hry.
63:30
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do zakončení.
63:00
Scott Mayfield odrazil kotouč do ochranné sítě nad brankou. Buly před Halákem.
62:45
Přesilovku hrají hosté. Jsou v útočném pásmu.
62:30
Vyloučení v týmu New York Islanders (John Tavares – 2 min., podražení).
62:17
Mathew Barzal se řítil na branku soupeře, ale do zakončení se nedostal, skvěle se s ním vrátil Taylor Hall. Společně pak vyrazili branku ze svého postavení.
61:57
Až nyní se do střelecké pozice dostal Brock Nelson, ale jeho zakončení výrazně vyrazil Cory Schneider.
60:30
Domácí rozehrávají od své branky, do střelecké pozice se dostal Mathew Barzal, ale jeho pokus byl zablokovaný.
60:22
Alan Quine vypálil, ale s jeho pokusem neměl brankář mnoho práce.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:50
Už se pravděpodobně nic nestane, uvidíme prodloužení.
59:14
Anders Lee v další dobré pozici, ale kotouč kryje Cory Schneider.
58:04
Nick Leddy měl na hokejce rozhodnutí, ale branku minul. Tribunami jen to zahučelo.
57:52
Cory Schneider kryje ránu z dobré pozice, marně se zkoušel prosadit Brock Nelson.
57:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
56:23
Jaroslav Halák si poradil s kotoučem, který těsně před brankou tečoval Andy Greene.
56:16
Steven Santini zablokoval další střelecký pokus, který vyslal jeden z domácích.
55:43
Islanders právě vstřelili branku!
K všeobecné spokojenosti je vyrovnáno, domácí celek srovnává krok na 4:4. Před brankou zůstal obranou zapomenutý CAL CLUTTERBUCK, který poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Sebastian Aho a Brock Nelson.
55:20
Jaroslav Halák kryje střelu Taylora Halla.
55:01
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny.
54:16
Ryan Pulock si vypracoval výbornou střeleckou pozici, ale jeho ránu snadno kryje brankář hostujícího celku.
54:04
Steven Santini zablokoval střelecký pokus, jehož autorem je Alan Quine.
53:54
Jaroslav Halák si poradil s otočkou, kterou předvedl elegantně Marcus Johansson.
53:14
Čas vymezený pro třetí třetinu rychle plyne, domácí hokejisté stále ztrácí jednu branku.
52:46
Taylor Hall se hnal do útočného pásma, ale udělal to nešikovně, píská se postavení mimo hru.
51:58
Blake Coleman se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zablokovaná.
51:41
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou hostujícího týmu. Cory Schneider musí být pozorný.
51:32
Casey Cizikas zablokoval střelecký pokus, který vyslal John Moore.
50:56
Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Hraje se zejména z dobré obrany.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek vede o gól. Následovat bude komerční přestávka. Mathew Barzal vypálil a jeho ránu kryje Cory Schneider.
48:43
Rozdíl ve skóre je nyní jen jeden gól, mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.
48:36
Od modré čáry vypálil hostující obránce Sami Vatanen, ale jeho rána končí mimo branku.
47:58
Domácí se prosazují až v samotném závěru přesilové hry. Mezi kruhy dostal pas SEBASTIAN AHO a rychlou střelou zaznamenal svou první branku. Asistence: John Tavares a Mathew Barzal.
47:30
Přesilovka se domácím vůbec nedaří. Nemohou se dostat do pásma.
46:35
Brian Gibbons zahrozil při vlastním oslabení, ale jeho ránu snadno kryje domácí brankář.
46:16
Anders Lee si vypracoval obrovskou šanci, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit brankáře soupeře.
46:06
Komerční přestávka.
46:06
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Taylor Hall – 2 min., krosček).
45:20
Kotouč kryje brankář Jaroslav Halák. Vypálil Will Butcher, ale pokus obránce byl snadnou prací pro brankáře Islanders.
45:07
To se podařilo až nyní a málem se dostal hostující celek k dalšímu gólu. Taylor Hall výborně vypálil z kruhu, ale jeho pokus se odrazil od tyčky!
44:34
Přesilovku hrají hosté, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma.
43:45
Vyloučení v týmu New York Islanders (Alan Quine – 2 min., držení protihráče).
43:18
Devils právě vstřelili branku!
Všechno to začalo domácí zlomenou hokejkou na útočné modré. Pak se do šance dostal Moore, který oslovil výborným pasem TAYLORA HALLA, který si položil brankáře Haláka a snadno skóroval. Asistence: John Moore a Miles Wood.
42:41
Poprvé v zápase se hostující celek dostává do vedení, tvrdou ránu od modré čáry vyslal Will Butcher. Jeho pokus vyrazil Halák před sebe, a pak v pohodě dorážel MILES WOOD. Asistence: Will Butcher a Taylor Hall.
41:08
Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.
41:03
Až nyní, po minutě hry, registrujeme střelecký pokus, Sami Vatanen zablokoval rýnu Alana Quineho.
40:01
Zápas pokračuje třetí třetinou, oba týmy vstřelily dvě branky.
40:01
Začala třetí třetina.
Dvě branky ve druhé třetině vstřelili hosté, domácí jen jednu. Po čtyřiceti minutách tak platí vyrovnaný stav 2:2. Hosté jsou střelecky aktivnější, ale stav je nerozhodný.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:55
Už se nic nestane v této části hry.
39:23
Steven Santini vypálil z dobré pozice, jeho pokus končí mimo branku.
39:11
Jaroslav Halák kryje pokus soupeře, vhazovat se bude před brankou domácích.
39:00
Hra je nyní přerušena, kotouč kryje hostující brankář, před jehož brankou se strhla menší potyčka.
38:31
Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:18
Nick Leddy se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si poradil brankář Cory Schneider.
38:00
Jedna jediná střela mířila na branku Devils. Islanders přesilovku sehráli bídně.
37:33
Přesilovka se domácím vůbec nedaří, nemohou se probojovat stabilněji do útočného pásma, mnoho šancí momentálně k vidění není.
36:25
Je vyrovnáno, prosazuje se po výborné přihrávce Gibbonse do brejku TRAVIS ZAJAC. Snadno prostřelil brankáře Haláka. Asistence: Brian Gibbons.
35:59
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., vysoká hůl).
35:42
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.
35:08
Anthony Beauvillier mohl navýšit domácí vedení, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Cory Schneider šťastně zasáhl.
35:01
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny.
34:51
Domácí v plném počtu.
34:08
Will Butcher zablokoval ránu, kterou při oslabení vyslal Casey Cizikas.
33:39
Nyní z lepší pozice zakončoval přesněji, ale trefil prostor, kde byl pozorný brankář Halák.
33:25
Z kruhu zakončoval Kyle Palmieri, ale jeho pokus končí mimo branku.
32:51
Vyloučení v týmu New York Islanders (Sebastian Aho – 2 min., hákování).
32:51
Taylor Hall dostal kotouč na kruhu a vypálil, jeho pokus výborně zastavil brankář Jaroslav Halák.
32:22
Nick Leddy zablokoval střelu, kterou vyslal Andy Greene.
31:53
31:26
Cory Schneider si poradil s pokusem, který vyslal z dobré pozice Casey Cizikas.
30:44
Domácí celek si bere vedení zpět. Po výborné akci Eberleho se puk dostal k Barzalovi, který prodloužil na ANTHONYHO BEAUVILLIERA, který poslal kotouč do horní části branky. Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, platí nerozhodný stav.
29:52
Domácí hokejisté špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Haláka.
29:23
Damon Severson se střetl se soupeřem ve středním pásmu, ani jeden hráč o druhém nevěděl.
28:38
Střelou příklepem zkoušel překonat slovenského brankáře zkušený Taylor Hall, ale jeho pokus úspěšný nebyl.
28:03
Hosté v plném počtu.
28:03
Mnoho šancí si v přesilovce domácí hokejisté vypracovat nedokázali.
27:15
Jaroslav Halák musel zasahovat pro vlastním oslabení, do šance se totiž dostal Jesper Bratt.
26:19
Cory Schneider musel zasahovat proti střele, kterou z dobré pozice vyslal Mathew Barzal,
26:03
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Brian Boyle – 2 min., podražení).
25:50
Ani jeden celek se nyní nikam nežene.
25:21
Miles Wood dostal přihrávku a jeho ránu z kruhu jemně vyrazil brankář za branku.
24:43
A máme vyrovnáno. Sami Vatanen vypálil od modré čáry, jeho střelu vyrazil domácí brankář jen před sebe,a pak už kotouč snadno bekhendem poslal do brankyTRAVIS ZAJAC. Asistence: Sami Vatanen a Kyle Palmieri.
24:20
Oba týmy střídají, vhazovat se bude před brankou domácích.
24:05
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Jaroslava Haláka.
23:36
Mnoho šancí momentálně k vidění není, do ojedinělé příležitosti se propracoval Taylor Hall, jehož pokus snadno kryje brankář.
23:16
Vhazovat se po zakázaném uvolnění bude před brankou domácího gólmana.
22:47
Ryan Pulock autorem první střely v této třetině, ale jeho projektil zablokoval soupeř.
22:24
Hraje se zejména o nadvládu ve středním pásmu, na střelu stále čekáme.
20:57
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí nyní k vidění není.
20:10
Zápas, ve kterém zatím padl jediný gól, pokračuje druhou třetinou.
20:01
Začala druhá třetina.
Po první třetině vede domácí celek o jednu branku, postaral se o po zadovkou Anders Lee, jehož pokus si do branky usměrnil hráč Devils.
20:00
První třetina skončila.
19:53
Brian Gibbons vypálil a jeho pokus kryje domácí brankář. Ještě jedno buly.
19:25
Mathew Barzal založil akci svého celku, na jejím konci je střela Adama Pelecha.
19:00
Zahájena byla poslední minuta hry v této třetině.
18:56
Další zablokovaná střela, Ben Lovejoy se položil do střely Thomase Hickeye.
18:19
Andy Greene zablokoval střelecký pokus, který vyslal z dobré pozice Sebastian Aho.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:51
Píská se postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu a Pavel Zacha vyhrál buly nad Brockem Nelsonem.
17:14
Komerční přestávka, kotouč kryje Jaroslav Halák po střele od modré, kterou se prezentoval John Moore.
16:34
Mathew Barzal vypálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho pokus vyrazil brankář Cory Schneider a o zbytek se postarali obránci.
16:03
Hosté se pokouší rychle odpovědět, ale nemohou se propracovat přes dobře hrající obranu soupeře.
15:28
Domácí se dostávají do vedení. Zády k bráně vypálil ANDERS LEE a jeho pokus mimo betony brankáře tečoval bruslí Damon Severson. Asistence: Ryan Pulock a Thomas Hickey.
15:01
Dostáváme se do finální fáze v první třetině. Po icingu se bude vhazovat před brankou Devils.
14:40
Islanders se špatnou rozehrávkou dostali do problémů, puk se jim kostrbatě podařilo dostat z pásma.
14:24
Ben Lovejoy zablokoval střelecký pokus, kterým se z mezikruží prezentoval Anthony Beauvillier.
14:01
Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
13:34
Steven Santini jako správný obránce podporoval útočnou snahu svého týmu střelou od modré čáry, tu ale snadno kryje Jaroslav Halák.
12:55
John Tavares z rychlé protiakci vypálil, a tak měl hostující brankář plné ruce práce, aby si s jeho střelou poradil.
12:41
12:27
Znovu to byl Kyle Palmieri, kdo vypálil od modré čáry, jeho rána byla obránci tečovaná mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Islanders.
11:47
Z horní hranice kruhu vypálil Nico Hischier, ale jeho pokus končí mimo branku.
11:20
Hosté se nyní dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
11:03
Casey Cizikas to zkoušel při vlastním oslabení, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.
10:50
Po komerční přestávce hra pokračuje dál a hosté mají k dispozici další početní výhodu.
10:41
Vyloučení v týmu New York Islanders (Shane Prince – 2 min., hákování).
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, na regulérní gól čekáme.
09:57
Kyle Palmieri zablokoval pokus, který vyslal soupeř.
09:18
Další nepřesný pokus, jeho autorem je Anthony Beauvillier, který již dnes seděl na trestné lavici.
09:00
Z horní hranice kruhu vypálil domácí Mathew Barzal, ale branku trefit nedokázal.
08:45
Nyní to od modré čáry zkoušel Jesper Bratt, jehož pokus končí mimo branku.
08:24
Cory Schneider znovu předvedl své umění proti dobré střele, kterou vyslal z předbrankového prostoru John Tavares.
08:10
Domácí celek se dostal do přečíslení dva na jednoho, Anders Lee ale nedokázal ani natřikrát prostřelit brankáře soupeře. Cory Schneider předvedl výborné čtení hry.
07:13
Cory Schneider nyní podržel své spoluhráče, ležící brankář s notnou dávkou štěstí udržel kotouč před brankovou čárou.
07:01
Brock Nelson vedl další akci svého celku, dostal se do zakončení, ale brankáře neprostřelil.
06:30
Z levého kruhu dobře zakončoval Cal Clutterbuck, ale s jeho pokusem si poradil hostující Cory Schneider.
06:06
Miles Wood výborně vypálil z mezikruží, jeho pokus kryje brankář Islanders. Komerční přestávka.
06:00
Skvěle sehrál hostující celek přesilovou hru, několikrát se dostal do zakončení, celkem sedm střel vyslal v přesilovce. Prosadil se ale nedokázal.
05:22
04:57
Sami Vatanen od modré čáry trefil prostor, kde byl pozorný domácí brankář.
04:49
Brian Boyle znovu vypálil a ani tentokrát kotouč nekončí za zády brankáře Islanders.
04:29
Taylor Hall z výrazně lepší pozice také neprostřelil slovenského brankáře.
04:22
Brian Boyle se propracoval do střelecké pozice, ale brankáře Jaroslava Haláka neprostřelil.
03:40
Přesilovou hru, první v zápase hrají hostující hokejisté.
03:22
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anthony Beauvillier – 2 min., hákování).
03:18
Sledujeme rychlý hokej, nyní má ale Mathew Barzal problémy s nohou.
02:48
Nico Hischier se nadvakrát dostal do střelecké pozice, jeho pokus ale výborně zastavil brankář Islanders.
Sudí gól neuznávají, a tak si berou hosté výzvu.
02:05
Andy Greene jako obránce vypálil od modré čáry, ale brankáře nepřekonal.
01:56
Z dobré střelecké pozice zakončoval Miles Wood. Jeho ránu snadno vyrazil brankář Jaroslav Halák.
01:45
Cory Schneider kryje ránu, kterou vyslal Anders Lee z bezprostřední blízkosti.
01:17
Domácí hokejisté se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, zatím se ale nemohou probojovat do střelecké pozice.
01:02
Jordan Eberle se propracoval do výborné střelecké pozice, brankáře nepřekonal a před Anthonym Beauvillierem puk ukryl Cory Schneider.
00:45
Hra je nyní přerušena, pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, Pelech, Hickey, Pulock, D. Seidenberg, Mayfield – Lee, Tavares, Quine – Beauvillier, Barzal, Eberle – Prince, B. Nelson, Fritz – Chimera, Cizikas, Clutterbuck.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Santini, J. Moore, Vatanen, Butcher, Lovejoy, Severson – Hall, Hischier, Bratt – Ma. Johansson, Zajac, Palmieri – Wood, Zacha, Gibbons – Coleman, Boyle..
Krásný večer z mrazivého Brooklynu, teplota zde je minus devět stupňů, za malý moment zápas začne.
New York Islanders odehrál 42 zápasů s bilancí 14-6-4-18 a vybojoval 44 bodů. V tabulce Východní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jediný. Nestačil na Winnipeg Jets 2:4, Colorado Avalanche 1:6, Boston Bruins 1:5, Philadelphii Flyers 4:6 a Pittsburgh Penguins 0:4.
New Jersey Devils odehrálo 40 zápasů s bilancí 16-6-7-11 a získalo 51 bodů. V tabulce Východní konference je na třetím místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Porazilo Detroit Red Wings 3:1. Nestačilo na Buffalo Sabres 3:4 v prodloužení, Washington Capitals 2:5, v nájezdech na St. Louis Blues 2:3 a Dallas Stars 3:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.