Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings (1:4)

NHL december 18, 2017
NHL (National Hockey League) 2017/2018 (základna časť)

Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 19. Voráček (Giroux, Gostisbehere) – 6. Martinez (T. Mitchell), 17. Lewis (N. Shore, Muzzin), 45. Kempe (D. Brown), 56. Toffoli (N. Shore)

NHL
utorok 19.12.2017 o 1:00
Philadelphia
1:4
1:2, 0:0, 0:2
Koniec
LA Kings
Góly
Voráček (18:04')
Toffoli (55:31')
Kempe (44:48')
Lewis (16:46')
Martinez (05:27')
Zostavy

Elliott (Lyon) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, Hägg, Gudas, Sanheim – Simmonds (A), Couturier, Giroux (C) – Voráček, Filppula (A), M. Raffl – Weise, Patrick, Weal – Konecny, Laughton, Leier.

Quick (Kuemper) – Doughty (A), Muzzin, Martinez, Fantenberg, Folin, Forbort – D. Brown (A), Kopitar (C), Gáborík – Toffoli, Kempe, Pearson – Lewis, N. Shore, Iafallo – Brodzinski, T. Mitchell, Andreoff.

Online prenos
Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Československá stopa v utkání
Radko Gudas (PHI)
0+0, 2 střely, čas na ledě 17:48
Jakub Voráček (PHI) 1+0, 5 střel, čas na ledě 20:16.
Střely na branku: 37 – 25 (9:8, 13:11, 15:6).
Zápas je u konce a sním také dvě zcela rozlišné série obou týmů. Philadelphia přišla o šňůru vítězných zápasů, která se zastavila na čísle šest. Králové naopak po třech prohrách zabrali a ve vyrovnané špičce Západní konferenci se bodově dotáhli na první Nashville i druhé St. Louis. Flyers dnes rozhodně nebyli horším týmem, nicméně rozhodujícím faktorem byl vynikající výkon brankáře Quicka, jenž pustil za svá záda jedinou z celkových sedmatřiceti střel.
Konec zápasu.
59:53
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., hákování).
59:35
Zápas už se pouze dohrává. Pár sekund před koncem je pro Philadelphii takřka nemožné s tříbrankovou ztrátou ještě něco udělat.
59:10
Domácí v plném počtu.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:20
Osar Fantenberg trefil jen brusli jednoho z domácích hráčů, která jeho střelu přesměrovala do rohu útočného pásma.
57:26
Hosté museli vyklidit útočné pásmo kvůli signalizovanému ofsajdu. Za aktuálního vývoje jim to ale vadit nemusí.
57:10
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Michael Raffl – 2 min., nedovolené bránění).
57:09
Rozjetý Shayne Gostisbehere si už šteloval puk na střelu, jenže slibně rozjetou akci přerušil hvizd hlavního rozhodčího.
55:31
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kings dělají důležitý krok k výhře! Nick Shore posunul kotouč na TYLERA TOFFOLIHO, jenž z mezikruží parádně vystřelil nad Elliottovu lapačku. Ve sté gólové střele v kariéře mu nezabránil ani faulující MacDonald. Asistence: Nick Shore.
55:08
Kempem atakovaný Giroux stihl v pádu nahodit z červené čáry. O faul se podle rozhodčích ale nejednalo a hra tak pokračuje.
54:28
Pátou dnešní střelu na branku vyprodukoval Voráček, jenž převzal Rafflův pas z krátkého mantinelu, jenže zprava znovu trefil jen Quicka.
53:21
Hosté ztratili puk v poměrně nebezpečném prostoru. Travis Konecny to ale nepotrestal, když z pravého kruhu minul zařízení.
52:22
MacDonald si zastavil puk na modré a hodně dlouho otálel se střelou, která navíc byla hodně nepřesná. Vedle něj pak propadl Provorov, ale Andreoff se do úniku přesto nedostal.
51:56
Jakub Voráček nezkompletoval svou přihrávku do levé strany. Kotouč se k němu ale vrátil a on tak mohl zblízka střílet do dobře postaveného Quicka.
51:18
Filppula hezky projel po křídle a bekhendem přihrával před branku, kde o kousek nenašel Michaela Raffla.
50:50
Weise nabral rychlost, ale z pravého křídla branku netrefil. Podobně neúspěšně si vzápětí vedl i Sanheim.
50:13
Hosté v plném počtu.
50:02
Kaliforňané znovu vyhazují a i z tohoto oslabení odejdou bez inkasované branky.
49:39
Nejlepší hráči Philadelphie si znovu vytvořili dobrý tlak, jenž skončil až po zablokovaném zakončení z hokejky Shaynea Gostisbeherea.
49:10
Giroux křižným pasem do pravého křídla našel Voráčka. Ten prudce centroval před brankoviště, jenže Simmonds ani Couturier na puk nedosáhli.
48:42
Králové uklidnili situaci vyhozením přes celé hřiště. Flyers se musí vracet pro puk až k Elliottovi.
48:18
Giroux uspěl na buly nad Kopitarem. Voráček posunul puk na Gostisbeherea, jehož dělovku výborně chytající Quick vyrazil.
48:13
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., podražení).
48:10
Claude Giroux zachytil puk během hostující rozehrávky, jenže přízemní střela z osy hřiště prosvištěla okolo levé tyče Quickovy brány.
46:49
Kings už se radovali z dalšího gólu, jenž byl po kontrole u videa odvolán pro Brownovo nedovolené bránění Elliottovi. Toho lehce rozhodil při zákroku proti Doughtyho ráně z pravého kruhu.
46:17
Muzzinovu střelu od modré na druhé straně Elliott nebezpečně vyrazil k Toffolimu, který dorážel z dobré pozice, ale taktéž si vylámal zuby na strážci domácí klece!
45:41
Jordan Weal dostal trochu prostoru ke střele zpoza levého kruhu. Quick na všechno dobře viděl a puk do branky nepustil.
44:48
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté podruhé v zápase vedou o dva góly! ADRIAN KEMPE vyjel z trestné lavice a řekl si Brownovi o přihrávku, po které z vrcholku pravého kruhu vypálil nad levou ruku brankáře Elliotta! Asistence: Dustin Brown.
44:42
Hosté v plném počtu.
44:32
Gostisbehere zachránil domácí tým při bránění přečíslení dvou na jednoho, když zastavil Brownovu přihrávku na Kopitara.
43:50
Voráček dal Girouxovi přihrávku do levého kruhu. Domácí kapitán ještě nahrál do druhé vlny a Gostisbehere trefil nějakou část výstroje Quicka, který pokryl jinak odkrytou část branky.
43:16
Kings na začátku oslabení dvakrát za sebou vyhodili puk mimo obranné pásmo a pošetřili tím dobrou půlminutu.
42:42
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., krosček).
42:25
Giroux vrátil kotouč o několik metrů dozadu, od modré čáry díky tomu mohl střílet Gudas, jenže Quicka nijak nezaskočil.
41:36
Shore sice vyhrál buly v obranném pásmu, ale Forbort ho o mantinel poslal až na zakázané uvolnění.
40:25
Třetí část zahájili aktivněji Flyers. Hägg ještě pálil nepřesně, ovšem o pár sekund později Voráčkovu střelu dorážel Raffl a Quick dobrým zákrokem vleže udržel hostující vedení.
40:01
Začala třetí třetina.
Střely na branku po 2. třetině: 22 – 19 (9:8, 13:11).
V prostředním dějství oba týmy dohromady vystřelily o něco více ran. Celkově se však třetina odehrála spíše v poklidnějším tempu a moc zajímavých situací nenabídla. To platí i o gólech, tudíž Kings zahájí také třetí dvacetiminutovku s nejtěsnějším možným náskokem.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:32
Philadelphia se díky druhé formaci usadila v útočném pásmu, do kterého postupně přišli členové prvního útoku. Ani ti se ke střele ale nedostali.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
38:35
Voráček v obranném pásmu jenom projel kolem puku a ten nechal stát ve prospěch Iaffalla. Ten při okamžité střele ale trefil právě českou oporu Letců.
37:46
Lewis přihrál na modrou Forbortovi, jehož pokus ihned zablokoval Weise a poslal puk někam k červené čáře.
36:37
Oba týmy v plném počtu.
36:32
Stojící Toffoli přenesl těžiště hry doprava k rozjetému Doughtymu. Jeho dělovku srazil clonící Provorov do ochranné sítě.
36:00
Fantenbergovu střelu tečoval Nick Shore a Elliott musel rychle reagovat, aby zamezil třetímu gólu v jeho brance! Shore pak ještě vracel puk do ohně, ale Lewis ho za beton ležícího brankáře nedostal.
35:28
Dustin Brown pálil z vrcholku pravého kruhu nepřesně. Protiakce Letců pak skončila ještě ve středním pásmu.
34:39
Ihned po buly vyletěl puk mezi střídačky, kde byl ve velkém ohrožení reportér domácí televize. Jen velkým zázrakem zůstal nezraněn a kotouč vzápětí daroval divákům.
34:37
Nolan Patrick se po ofsajdu Flyers osekával s Pearsonem a oba hráči dostali menší tresty. Po reklamní pauze se bude hrát ve čtyřech.
34:15
Ran od modré je dnes k vidění opravdu hodně. Jednu z nich teď přidal i Shayne Gostisbehere, ale branku netrefil.
33:26
Jake Muzzin dnes střílí při každé příležitosti. Nyní zakončoval trochu překombinovanou akci Králů, ale narazil na Elliottovy betony.
32:37
Robert Hägg dostal od Girouxe přihrávku na modrou čáru a vystřelil. Quick kotouč zcela nezkrotil a trochu mu pomohl až rozhodčí, který při menším závaru přerušil hru.
31:36
Přečíslení také na druhé straně. Táhl ho Jakub Voráček a zakončil přihrávkou do levého kruhu, odkud Quicka nepřekonal rakouský útočník Raffl.
30:51
Toffoli pokazil slibně rozjeté přečíslení dvou na jednoho bekhendovou přihrávkou z otočky, kterou hledal Pearsona, ale puk poslal jen do rohu útočného pásma.
30:15
Andreoff moc dobře věděl o Brodzinském, který byl úplně volný před brankou. Přihrávka z levého křídla k němu ale nedoputovala.
28:49
Muzzin zpomalil svůj postup a nahozením odevzdal puk Letcům, kteří znovu zahráli jen na zakázané uvolnění.
28:10
Icing Philadelphie vrací hru do blízkosti Briana Elliotta, jednoznačné jedničky v domácím brankovišti.
27:49
Po Voráčkově nepřesné dělovce se do rychlého kontru vydal Brown, avšak Elliott jeho tvrdou střelu golfákem betonem vyrazil.
27:16
Doughtyho pokus z delší vzdálenosti byl zastaven ještě před brankovištěm. Letci rychle otočili hru, jenže ani MacDonald neměl dostatečně přesnou mušku.
26:37
Ivan Provorov trestuhodně zachyboval v rozehrávce, když namazal Brodzinskému. Ten ale otálel se zakončením a u krátkého mantinelu už nic nevymyslel.
26:18
Podobně si vedl také Laughton, který si nejprve vybruslil před pravý kruh a poté minul i z levého křídla.
25:39
Ze souboje u pravého mantinelu vyplaval puk k Martinezovi, který napřáhl od modré a trefil jen zadní mantinel za brankou Flyers.
24:38
Nepřesnou Muzzinovu střelu od modré opět dorážel slovenský útočník Gáborík, jenže ani z bezprostřední blízkosti Elliotta nepřekonal.
24:15
Gáborík dostal přihrávku z pravého mantinelu do mezikruží a rychlou střelou švihem mířil ze svého pohledu k odkryté pravé tyči. Elliott se zaskvěl skvělým semaforem, za který byl odměněn aplausem diváků!
23:50
Voráčkův útok se ocitl v přečíslelní tři na dva. Střelu Filppuly ještě dorážel Raffl, ale Quick v další velké šanci znovu obstál!
23:05
Martinez nechal rozehrát Martineze, jehož dlouhý pas zůstal nezachycen a je z toho zakázané uvolnění Kings.
22:33
Hosté v plném počtu.
22:32
Travis Konecny se dobře zorientoval v mezikruží a prodloužil do brankoviště střílený pas od Filppuly. Quick tým z Los Angeles podržel dalším vynikajícím zákrokem.
22:17
Jordan Weal se natlačil až do brankoviště a několikrát se marně snažit procedit puk přes Quicka, který dobře pokryl spodní část branky.
21:36
Další zákrok mířil na konto Elliotta, jenž tentokrát musel likvidovat nepříliš ambiciózní pokus Dustina Browna.
21:23
Giroux si vyměnil dlouhé přihrávky z kruhu do kruhu s Voráčkem, jenže zleva nemířil dostatečně přesně.
20:43
Lewis zahrozil ve vlastním oslabení, ovšem Elliott střelu z poměrně velké dálky bezpečně vyrazil do bezpečného prostoru.
20:33
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., nedovolené bránění).
20:20
Adrian Kempe měl před sebou Hägga s Gostisbeherem. Přes ty stejně vystřelil z osy hřiště, ale překvapit Elliotta se nu nepovedlo.
20:01
Začala druhá třetina.
Střely na branku po 1. třetině: 9 – 8.
Je za námi velmi zajímavá první třetina, po které mohou mít o něco lepší náladu hráči a fanoušci Králů z Los Angeles. Ti se v šesté minutě dostali zásluhou Martineze do vedení, které zdvojnásobil Lewis. Ještě před sirénou však Letci stihli snížit, když v přesilovce udeřil jejich nejproduktivnější hráč Jakub Voráček.
20:00
První třetina skončila.
19:52
Alex Iafallo si rychle nabruslil do útočného pásma, ovšem střelou zpoza pravého kruhu trefil jen nohy znovu dobře pozičně hrajícího Gudase.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:45
Anže Kopitar mohl Králům vrátit dvoubrankový náskok, nicméně z levého kruhu trefil jenom tyčku, která už podruhé v zápase pomohla Letcům.
18:04
Philadelphia právě vstřelila branku!
Také domácí mažou nulu na svém kontě a využitou přesilovkou snižují na 1:2! Gostisbehere roztáhl hru doleva na Girouxe, jehož sražená střela přistála v pravém kruhu u JAKUBA VORÁČKA. Ten pohotovou ranou z první překonal přesunujícího se Quicka, jenž máchl lapačkou naprázdno. Asistence: Claude Giroux, Shayne Gostisbehere.
17:49
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Torrey Mitchell – 2 min., sekání).
16:46
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kaliforňané zvyšují náskok na rozdíl dvou branek! Muzzin ve středním pásmu uvolnil Shorea, který přihrál doprava. TREVOR LEWIS vystřelil zápěstím z bodu pro vhazování a uklidil puk k bližší tyči, nedaleko od lapačky trochu statického Elliotta. Asistence: Nick Shore, Jake Muzzin.
16:16
Sean Couturier dostal puk a zkusil střelu zpoza kruhů. Jonathan Quick svůj tým ale podržel a kotouč znovu vyrazil do bezpečí.
15:32
Toffoli napadal a trochu překvapil obranný pár Philadelphie, který si mezi sebou nadělal menší problémy, ale svého soupeře do šance nepustil.
14:46
Hosté v plném počtu.
14:37
Couturier vystřelil z osy hřiště do pravého betonu Quicka, který odolal i proti pohotové dorážce Waynea Simmondse! Následoval Gostisbehereho pozdrav z pravé strany, ale ten už tak nebezpečný nebyl.
14:06
Gostisbehere po Girouxově přihrávce do pravého kruhu mohl střílet. Na zakončení si ale netroufl a předal puk dalším svým spoluhráčům, kteří pokračují v kombinaci.
13:32
Rychlou souhru mezi Voráčkem a Couturierem překazil Doughty, který srazil přihrávku až do ochranné sítě.
13:05
Kings mají nejlepší v oslabení v celé soutěži. To teď potvrdil Kopitar, který dostal puk do bezpečí a pošetřil několik cenných sekund.
12:46
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Oscar Fantenberg – 2 min., podražení).
12:12
Ivan Provorov si narazil s kolegou z obrany a vydal se na útočný výlet. Ten zakončil přihrávkou doprava, kde našel jenom Muzzina.
11:19
Radko Gudas byl ve správný moment na potřebném místě a nepustil ke svému brankáři střelu z hokejky Dereka Forborta.
10:04
Sean Couturier pláchl na levé straně a dostal se do přečíslení dvou na jednoho. Při něm našel Simmondse, ale jeho pokus o přesměrování puku mezi betony znovu ztroskotal na Quickovi.
09:26
Wayne Simmonds na druhé straně pálil od modré a protáhl Quicka, který rychle zasáhl vykopnutím pravého betonu.
09:09
Čtvrtá formace Králů pokazila přechod přes útočnou modrou a byla zastavena čárovým sudím, který odpískal ofsajd.
08:42
Nahození Trevora Lewise bylo sraženo mezi diváky. Oba týmy v přerušené hře střídají a chystají se na buly ve středovém kruhu.
08:20
Také Forbort to neudělal v blízkosti vlastní branky nejlépe. Kotouč se odrazil na jednoho z domácích a od něj až pod rukavici Quicka.
07:46
Špatnou domácí rozehrávku nepotrestal Lewis, který zleva nevtěsnal svou střelu zápěstím mezi tři tyče.
06:32
Na druhé straně před Quickem zazlobil domácí kapitán Giroux, nicméně o rychlé vyrovnání se bohužel pro Flyers nepostaral.
05:51
Další střelu Martineze zablokoval Gostisbehere. Puk se odrazil doleva k Andreoffovi, kterého Elliott akrobatickým zákrokem vychytal!
05:27
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Králové se v šesté minutě dostávají do vedení! Torrey Mitchell vyhrál vhazování nad Laughtonem. Kotouč dostal přesně na ALECA MARTINEZE, jehož dělovka od modré prosvištěla nad pravým ramenem Elliotta až do brány. Asistence: Torrey Mitchell.
05:25
Z druhé strany Elliotta zaměstnal Alex Iafallo. Ani tento pokus ale neměl nijak valné parametry a jeho autor navíc inkasoval hodně tvrdý hit od Gudase.
04:54
Doughty ve středním pásmu rozdal puk doprava. Trevor Lewis pak nabral rychlost, ale střelou švihem zpoza kruhu trefil jen hrudník Elliotta.
04:43
Domácí v plném počtu.
04:36
Flyers dokázali vyhodit na druhý konec hřiště, odkud špatně rozehrál Fantenberg a zavinil zakázané uvolnění Kings.
03:54
Kopitar tak dlouho držel puk na pravém křídle, až se rozhodl pro pas na modrou čáru. Fantenbergova střela z ní skončila až na pravé tyči za již překonaným Elliottem!
03:18
Tým s druhým nejhorším oslabením v lize začal ve čtyřech dobře a zatím nepustil Krále před Elliotta.
02:43
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., nedovolené bránění).
02:30
Robert Hägg přihrál po modré čáře doprava, kde byl Gostisbehere a tvrdou ranou poprvé prověřil výkonnost brankáře Quicka.
02:08
Stejný prohřešek i na druhé straně. Flyers bez vlastního přičinění získali buly v ofenzivní třetině.
01:27
Ze špatné rozehrávka Philadelphie resultuje zakázané uvolnění a buly před Elliottem.
00:25
Elliottovu přihrávku podél mantinelu ukradl Toffoli, ovšem z pravé strany minul odkrytou branku, do níž se gólman Flyers rychle vracel.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, Hägg, Gudas, Sanheim – Simmonds (A), Couturier, Giroux (C) – Voráček, Filppula (A), M. Raffl – Weise, Patrick, Weal – Konecny, Laughton, Leier.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Doughty (A), Muzzin, Martinez, Fantenberg, Folin, Forbort – D. Brown (A), Kopitar (C), Gáborík – Toffoli, Kempe, Pearson – Lewis, N. Shore, Iafallo – Brodzinski, T. Mitchell, Andreoff.

Rozhodčí: Brenk, Meier – Daisy, Knorr.
Vzájemné zápasy
06.10.2017 Los Angeles – Philadelphia 2:0
04.02.2017 Philadelphia – Los Angeles 0:1 pp.
15.10.2016 Los Angeles – Philadelphia 2:4
02.01.2016 Los Angeles – Philadelphia 2:1
18.11.2015 Philadelphia – Los Angeles 2:3 sn.
Los Angeles Kings

Také Kaliforňanům se v listopadu výsledkově vůbec nedařilo, když v rozmezí osmi zápasů vyhráli jen jednou. Poté se ale rovněž zvedli a pro změnu odešli z osmi duelů v řadě jako vítězové. V posledních dnech se Králům ale znovu přestalo dařit, když svůj venkovní trip zahájili třemi porážkami s New Jersey, Rangers i Islanders. Na Západě se tak Los Angeles propadlo na čtvrté místo, z něhož ztrácí na čelo dva body.

Nejproduktivnější hráči:
1. A. Kopitar – 39 bodů (17+22)
2. D. Brown – 27 bodů (12+15)
3. D. Doughty – 25 bodů (5+20).
Philadelphia Flyers

Klub z Pensylvánie se takřka zázračně vzpamatoval z listopadové série deseti porážek. Začátkem kanadského tripu Flyers načali přesně opačnou šňůru, během které postupně porazili Calgary, Edmonton, Vancouver, Toronto, Buffalo a naposledy také Dallas. Díky tomu se Philadelphia vrátila do boje o play-off, na které z desátého místa Východní konference ztrácí dva body.

Nejproduktivnější hráči:
1. J. Voráček – 40 bodů (7+33)
2. C. Giroux – 35 bodů (13+22)
3. S. Couturier – 30 bodů (15+15).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na duel mezi Philadelphií a Los Angeles!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.