Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild (0:5)

NHL január 25, 2018
NHL (National Hockey League) 2017/2018 (základna časť)

Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild 6:3 (2:0, 2:0, 2:3)

Góly a asistencie: 4. Simon (Crosby, Cole), 10. Malkin (Crosby, Kessel), 30. Hagelin (Malkin, Kessel), 31. Dumoulin (Crosby, Hagelin), 42. Malkin (J. Schultz, Kessel), 43. Simon – 49. E. Staal (Prosser, M. Foligno), 51. Mikael Granlund (Suter, Zucker), 52. Brodin (M. Foligno, E. Staal)

NHL
piatok 26.01.2018 o 1:00
Pittsburgh
6:3
2:0, 2:0, 2:3
Koniec
Minnesota
Góly
Simon (42:32')
Malkin (41:42')
Dumoulin (30:55')
Hagelin (29:28')
Malkin (09:09')
Simon (03:54')
Brodin (51:46')
Mikael Granlund (50:50')
E. Staal (48:44')
Zostavy

DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Cole, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Rust.

Dubnyk (31. Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Winnik, E. Staal, Parise (A) – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Online prenos
Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) 2+0, 3 střely, TOI 13:51
Hvězdy utkání

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+1
2. Dominik Simon (PIT) 2+0
3. Sidney Crosby (PIT) 0+3
Statistiky: Střely na bránu: 39-26; Zablokované střely: 13-10; Vhazování: 47%-53%; Hity: 18-17; Přesilové hry: 2/2-1/5; Trestné minuty: 10-4.
Český útočník Dominik Simon opět řádil, když stejně jako Jevgenij Malkin vstřelil dva góly a přispěl výraznou měrou k pátému domácímu vítězství Penguins v řadě. Sidney Crosby a Phil Kessel zaznamenali tři kanadské body za tři asistence a Pittsburgh už vedl ve třetí třetiny 6:0. Wild poté sice třikrát v řadě dokázali skórovat, na jejich prohře už to ale nic nezměnilo. Konečný výsledek v PPG Paints Areně. Pittsburgh Penguins 6 Minnesota Wild 3.
Konec zápasu.
59:00
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:20
Casey DeSmith se u své pravé tyče ocitl z brány a vkleče nakonec zabránil Wild puk vydolovat. Dobrá práce.
57:37
A další zakázané uvolnění Penguins po vyhození přes všechny čáry. Vhazování před Caseym DeSmithem.
57:24
Penguins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Domácí hráči nyní hrají hodně jednoduše.
57:08
Patric Hörnqvist se v blízkosti levé tyče ocitl také v dobré šanci, jenže z úhlu trefil pouze hruď Alexe Stalocka.
55:58
Penguins z levého křídla krásnou střelou mířili nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, kde Alex Stalock sice v lapačce neudržel, dokázal ho ale vyrazit mimo, což je nejdůležitější!
55:24
Bryan Rust se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže trefil levý beton Alexe Stalocka, kterému vzápětí pomohli spoluhráči, kteří jeho následné dorážky zablokovali!
54:23
Alex Stalock zastavil nahození Penguins od modré čáry a zmrazil puk pod lapačkou. Komerční přestávka.
53:58
Conor Sheary na pravém křídle spěchal za pukem, Alex Stalock proti němu ale rychle vystartoval, aby ho holí odpálil.
51:46
Minnesota právě vstřelila branku!
JONAS BRODIN napřáhl od modré čáry k prudké táhlé střele, která nad lapačkou Caseyho DeSmitha zamířila do pravého horního rohu brány! Nádherná střela, po které Wild skórovali třikrát v řadě. Asistence: Marcus Foligno a Eric Staal.
50:50
Minnesota právě vstřelila branku!
Ryan Suter na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, která těsně před bránou trefila brusli MIKAELA GRANLUNDA, jenž vzdálenější levé tyči puk z otočky poslal do odkryté brány! Asistence: Ryan Suter a Jason Zucker.
50:15
Jean-Sébastien Dea dostal dvě minuty za sekání a Wild si po reklamní přestávce zahrají pátou přesilovou hru.
48:44
Minnesota právě vstřelila branku!
ERIC STAAL se po přihrávce Natea Prossera z pravého křídla dostal v mezikruží k puku, který střelou z otočky poslal za záda Caseyho DeSmitha! Wild se podařilo alespoň vstřelit čestný gól a připravit brankáře Penguins o čisté konto. Asistence: Nate Prosser a Marcus Foligno.
47:21
Wild se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění, po kterém hra byla přerušena.
46:43
Hra byla přerušena. Pittsburgh vede nad Minnesotou 6:0 a v PPG Paints Areně jsme svědky velkého debaklu.
45:18
Omlouvám se za delší odmlčení. Pittsburgh rychle vstřelil dva góly a nyní mohl přidat další obránce Ian Cole, který si najel před bránu a z blízkosti orazítkoval horní tyč!
42:32
Pittsburgh právě vstřelil branku!
DOMINIK SIMON se dostal k puku a krásnou střelou zápěstím z blízkosti zamířil na ose útočného pásma do pravého horního rohu brány! Také český útočník v dnešním zápase vstřelil svůj druhý gól.
41:42
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Justin Schultz krásnou diagonální přihrávkou našel v pravém kruhu JEVGENIJE MALKINA, který bez přípravy vypálil s příklepem a jeho střela se od brusle jednoho z klečících hráčů Wild po ledě odrazila mezi betony Alexe Stalocka! Druhý gól ruského útočníka v přesilové hře a opět po teči. Asistence: Justin Schultz a Phil Kessel.
41:28
Alex Stalock zasáhl proti střele Penguins od modré čáry a Matt Dumba vzápětí dostal dvě minuty za sekání.
41:02
Jason Zucker na pravém křídle vystřelil od hrazení a Casey DeSmith na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou.
40:21
V Pittsburghu před pár okamžiky začala třetí třetiny a Wild se po 21 sekundách ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru. Hra byla u střídaček přerušena.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-13; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 58%-42%; Hity: 10-12; Přesilové hry: 1/1-0/4; Trestné min.: 8-2.
Třetí třetina začne přibližně v 2:58.
Pittsburgh po přestávce přidal další dva góly, o které se postarali Carl Hagelin a obránce Brian Dumoulin, který skóroval po nádherné kombinaci na jeden dotek. Sidney Crosby už má na svém kontě tři asistence, zatímco Phil Kessel dvě. Wild mohli a také skórovali v přesilové hře, jenže gól nakonec nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři. Po čtvrtém gólu opustil bránu Minnesoty Devan Dubnyk, kterého nahradil Alex Stalock. Skóre po druhé třetině krásného zápasu. Pittsburgh Penguins 4 Minnesota Wild 0.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:18
Vyloučený Dominik Simon je zpět na ledě a hokejisté Pittsburghu dnes zatím v oslabení stále neinkasovali ani jednou.
39:00
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
37:18
Dominik Simon se stal druhým hráčem Penguins, které dostal ddvě minuty za sevření puku rukou. Další přesilová hra Wild.
37:09
Dominik Simon krásně vystřelil v pravém kruhu pro vhazování bez přípravy a jeho rána se od spojnice přední pravé a horní tyče odrazila zpět do hry! Český útočník mohl skórovat podruhé.
36:52
Penguins se nepodařilo sice rozehrát, po zakázaném uvolnění se ale rychle vydali směrem vpřed a z levého kruhu mířil střelou zápěstím mezi betony střídajícího Alexe Stalocka obránce Brian Dumoulin, brankář Wild ale jeho pokus vyrazil a poté ho zmrazil pod sebou! Komerční přestávka.
35:11
Patric Hörnqvist se po předchozím neuznaném gólu vrátil zpět na trestnou lavici, nyní už ale Pens hrají v plném počtu.
35:07
Minnesota právě vstřelila branku, která nebyla po Coach Challenge hlavního trenéra Mikea Sullivana kvůli nedovolenému bránění brankáři uznána! Jonas Brodin napřáhl na ose útočného pásma k prudké střele s příklepem, která letěla těsně nad ledem a mezi nohama klečícího hráče Penguins i betony brankáře Caseyho DeSmitha zamířila do brány, jenže Mikko Koivu během clonění předtím zasáhl levou bruslí část výstroje brankáře Penguins a gól tedy nakonec neplatil.
33:43
Wild si vytvořili tlak, během kterého se dvakrát ocitli ve velké šanci, ani jedna ze dvou nebezpečných střel ale Caseyho DeSmitha nepřekonala! Brankář Penguins nadále drží čisté konto.
33:11
Patric Hörnqvist v levém rohu obranného pásma Penguins pod tlakem Joela Erikssona Eka stáhl puk ze vzduchu rukou, jenže ho podržel déle, než by bylo zdrávo, a dostal dvě minuty za sevření puku rukou. Netradiční vyloučení. Wild ale mají další přesilovou hru.
32:25
Puk byl ve středním pásmu sražen přes ochranné sklo u boxu časoměřičů do hlediště. Komerční přestávka.
31:27
Čtvrtému gólu Penguins předcházel zákrok Caseyho DeSmitha, který vyrazil střelu Jareda Spurgeona z pravého kruhu na vzdálenější levé tyči vyrážečkou. Nyní Wild vystřelili ihned po vhazování, brankář Penguins ale těžkou střelu v předklonu vyrazil.
30:55
Střídání v týmu Minnesota Wild: ze hřiště odchází Devan Dubnyk, přichází Alex Stalock.
30:55
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Sidney Crosby podél střídaček rychle zavezl puk do útočného pásma a Penguins poté předvedli před bránou nádhernou kombinaci na jeden dotek, během které se přenášel puk rychle ze strany na stranu a BRIAN DUMOULIN skóroval z mezikruží střelou zápěstím do prázdné brány! Asistence: Sidney Crosby a Carl Hagelin.
30:09
Penguins se ocitli v postavení mimo hru a na ledě zůstal Carl Hagelin, který dnes také hraje skvělé utkání. Potvrdil to gólem.
29:28
Pittsburgh právě vstřelil branku!
CARL HAGELIN si najel před bránu na krásnou přihrávku Jevgenije Malkina z levého rohu útočného pásma a mezi betony z blízkosti překonal Devana Dubnyka! Penguins vedou už 3:0! Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
29:01
Ian Cole na levém křídle vystřelil od modré čáry, jeho táhlý pokus ale minul bližší tyč brány hostující Minnesoty.
27:25
Legendární český útočník Jaromír Jágr během své kariéry nasbíral v dresu Penguins 1079 bodů a nacházel se v počtu kanadských bodů v historické tabulce organizace na druhém místě, dnes ho ale během první třetiny překonal Sidney Crosby, který zaznamenal bod číslo 1080 a poté 1081. Na trůnu sedí Mario Lemieux, když připsal 1723 bodů.
27:25
Sidney Crosby se ocitl na levém křídle v těsném postavení mimo hru a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
26:25
Sidney Crosby na pravém křídle vystřelil od hrazení a po zákroku Devana Dubnyka hokejisté Minnesoty vyhodili puk na zakázané uvolnění. Ve druhé třetině zatím žádný gól nepadl.
25:56
Marcus Foligno na levém křídle po zpětné přihrávce Jasona Zuckera vystřelil od modré čáry a Casey DeSmith jeho pokus mířící do vzdálenějšího pravého horního rohu brány ukryl v lapačce.
24:39
Gustav Olofsson se ocitl v šanci, jenže z mezikruží zamířil rychlou střelou pouze do náruče připraveného Caseyho DeSmitha.
23:36
Penguins vyrazili do přečíslení 3 na 1, které po pěkném a rychlém přenesení hry zakončil v pravém kruhu Tom Kühnhackl, jeho prudká střela ale zamířila nad bránu!
23:25
Vyloučený Kris Letang je zpět na ledě a Penguins na začátku druhé třetiny přečkali úspěšně i druhou hru v oslabení.
22:35
Jonas Brodin po přihrávce zpoza brány napřáhl v prostoru mezi vrcholem mezikruží a modrou čárou k prudké střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila k pravé tyči, Casey DeSmith ji ale levým betonem fantasticky vyrazil a dorážka Zacha Pariseho bránu minula!
21:36
Ryan Suter číhal před bránou, zpětná přihrávka od hrazení ho ale najít nedokázala. Penguins se vzápětí podařilo vyhodit.
21:25
Obránce Pittsburghu Kris Letang vyfasoval dvě minuty za hrubost a Wild si v úvodu druhé třetiny zahrají druhou přesilovou hru.
21:02
Sidney Crosby si najel před bránu na krásnou zpětnou přihrávku Dominika Simona zpoza brány a bez přípravy mířil do pravého horního rohu brány, jenže Devan Dubnyk předvedl úžasný semafor!
20:09
Penguins v úvodu druhé třetiny od střídaček nahodili puk na bránu Minnesoty a Devan Dubnyk ho u pravé tyče zmrazil pod lapačkou.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 15-6; Zablokované střely: 2-3; Vhazování: 79%-21%; Hity: 6-4; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:59.
Český útočník Dominik Simon skóroval ve druhém zápase v řadě a poslal Penguins do vedení, které krátce na to v přesilové hře zdvojnásobil střelou zpoza brány Jevgenij Malkin. Fantastické utkání hraje kapitán Sidney Crosby, který se pod oba góly podepsal asistencí. Skóre po první třetině střetnutí v PPG Paints Areně. Pittsburgh Penguins 2 Minnesota Wild 0.
20:00
První třetina skončila.
19:00
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:27
Penguins si ihned po vhazování vytvořili obrovský tlak, během kterého se dostali hned ke čtyřem střelám, Devan Dubnyk ale dokázal první tři vyrazit a čtvrtou od hrazení už na přední levé tyči zmrazil pod lapačkou. Nechybělo mnoho a bylo to o tři góly.
17:51
Penguins se na levém křídle dostali do tlaku, ze kterého pramenila táhlá střela od hrazení. Devan Dubnyk si s ní ale hravě poradil a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
17:15
Matt Dumba v závěru přesilové hry Wild zavezl puk do útočného pásma, hosté se ale na levém křídle prosadit nedokázali a vyloučený Carl Hagelin se z trestné lavice vrátil zpět na led.
15:42
Wild táhlou střelou orazítkovali levou tyč a Zach Parise se několik sekund na to ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, jenže z otočky orazítkoval pouze levý beton klečícího Caseyho DeSmitha!
15:12
Ryan Suter si najížděl před bránu na přihrávku Mikaela Granlunda z levého kruhu a Carl Hagelin ho zezadu fauloval. Útočník Penguins dostal dvě minuty za hákování a Wild si zahrají první přesilovou hru.
14:34
Wild se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka. Penguins vedou nad Wild 2:0.
13:58
Sidney Crosby hraje další skvělý zápas, když asistoval u obou dvou gólů Penguins v dnešním utkání. Dokáže se také sám prosadit?
13:07
Wild na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Penguins po zákroku Caseyho DeSmitha vyhodili puk na zakázané uvolnění.
12:28
Hra je nyní plynulá a Wild se během ní dostali ještě k jedné střele, i s tou si ale Casey DeSmith poradil a puk opět vyrazil.
10:31
Matt Dumba vypálil od modré čáry a připravený Casey DeSmith vyrazil jeho pokus do levého rohu ledové plochy.
09:09
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JEVGENIJ MALKIN zpoza brány nahodil puk k levé tyči, kde si ho klečící Jason Zucker srazil směrem na brankovou čáru a od levé brusle stojícího Devana Dubnyka se kotouč definitivně odrazil do brány! Penguins využili přesilovou hru a vedou nad Minnesotou 2:0. Asistence: Sidney Crosby a Phil Kessel.
08:37
Jason Zucker na levém křídle podrazil během forčekingu jednoho z protihráčů a dostal dvě minuty za podražení. Penguins si po krátké reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
07:47
Jason Zucker se snažil prosadit na levém křídle, jenže se ocitl proti dvojnásobné přesile a vzápětí o kotouč přišel.
06:45
Wild se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Pittsburgh vede nad Minnesotou doma 1:0.
05:49
Penguins už vystřelili na bránu Devana Dubnyka šestkrát, zatímco Wild ještě neprověřili pozornost Caseyho DeSmitha ani jednou.
03:54
Pittsburgh právě vstřelil branku!
DOMINIK SIMON si do pravého kruhu najel na diagonální přihrávku Jevgenije Malkina z vrcholu mezikruží a parádní střelou bez přípravy napálil puk nad levým ramenem přesouvajícího se Devana Dubnyka do bližšího horního rohu brány! Penguins vedou zásluhou českého útočníka, který skóroval podruhé v řadě, 1:0! Asistence: Sidney Crosby a Ian Cole.
03:45
Vzápětí to zkoušel na levém křídle Ian Cole, jehož střelu po ledě na přední tyči Devan Dubnyk vyrazil pravým betonem.
03:15
Olli Määttä na levém křídle vypálil od modré čáry a připravený Devan Dubnyk puk úspěšně vyrazil mimo.
02:55
Wild zatím hrají hodně jednoduše a nahazují puky do útočného pásma. Nyní se jim ale nepodařilo rozehrát. Zakázané uvolnění.
01:15
Carl Hagelin na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a z kruhu pro vhazování ho po ledě nahazoval před bránu, kam si najížděl Jevgenij Malkin, ruský útočník ale kotouč nezasáhl a Devan Dubnyk ho levým betonem vyrazil! Vzápětí se v mezikruží dostal k dorážce Phil Kessel a brankář Wild jeho pokus v blízkosti své levé tyče fantasticky vyrazil vleže!
00:18
První přerušení hry. Casey DeSmith u pravé tyče zkontroloval nahození Wild ze středního pásma a zmrazil puk pod lapačkou.
00:01
Puk dopadl na led a utkání věnované 80. letům bylo zahájeno. Úvodní vhazování vyhráli hokejisté Pittsburghu.
00:01
Utkání právě začalo.
PPG Paints Arenou v Pittsburghu se rozezněla americká národní hymna, po které už bude vše připraveno k úvodnímu vhazování dnešního zápasu.
Úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Cole, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Rust. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Winnik, E. Staal, Parise (A) – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Ennis. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Justin StPierre, Francois StLaurent. Čároví: Lonnie Cameron, Scott Driscoll.
Česká stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) 2+5, +/- +1
Pittsburgh se v posledním zápase před přestávkou kvůli All-Star Game střetne v PPG Paints Areně s Minnesotou, se kterou se naposledy potkal 11. listopadu 2016 a před svými fanoušky Wild podlehl 1:2. Penguins doma vyhráli po výhře nad Carolinou čtyřikrát v řadě, zatímco Minnesota na ledě soupeřů prohrála čtyřikrát za sebou, v posledním venkovním zápase ovšem uspěla v Chicagu, kde rivala z Centrální divize porazila těsně 2:1. Utkání začíná v 1:00 hod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.