Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres (4:2)

NHL apríl 09, 2017
NHL / National Hockey League - Sezóna 2016/2017

Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 26. Point (Hedman, Dotchin), 33. Coburn (Namestnikov, Killorn), 59. Point (Kučerov, Straalman), 60. Hedman (Straalman, Point) – 14. Carrier (A. Nylander, Bogosian), 52. E. Kane (B. Gionta, O’Reilly)


TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa Bay se postarala o jedno z největších překvapení v letošní sezoně. A to z negativního pohledu. Před sezonou byli Lightning pasováni do role jednoho z největších favoritů na Stanley Cup, jenže už před posledním hracím dnem základní části je jasné, že se do play off vůbec nedostanou.

Po téměř celý ročník se Tampa pohybovala mimo postupovou osmičku, a tak ani slušný závěr už svěřence Jona Coopera do play off neposunul. Aktuálně jsou na 10. místě Východní konference s tříbodovou ztrátou na Toronto a Boston, poslední postupující týmy.

Skoro celou sezonu se Lightning museli obejít bez svého kapitána Stevena Stamkose. Toho v roli lídra týmu nahradil Nikita Kučerov, který se s 84 body (40+44) dokonce pohybuje na čele bodování celé ligy.

BUFFALO SABRES

Buffalo se ani v letošní sezoně nedostane do play off, roky strádání tak pokračují. Sabres přitom slušně doplnili mladé jádro týmu, úspěch však znovu nepřišel. Už před několika týdny bylo jasné, že boje o Stanley Cup budou opět bez Šavlí.

Se 78 body na kontě je Buffalo aktuálně na 14. místě Východní konference, horší už je jen Detroit a New Jersey. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jack Eichel s 57 body (24+33), v rámci celé ligy mu ovšem patří až 53. místo.