MS v hokeji 2019 - súťaž o vstupenky, dresy a bonusy

České hokejové hry 2017: Rusko – Fínsko (0:1)

Reprezentácia apríl 29, 2017
Euro Hockey Tour - Carlson Hockey Games 2017 (Č. Budejovice a Stockholm)

Carlson hokejové hry – turnaj seriálu Euro Hockey Tour, hráno v Českých Budějovicích

Rusko – Finsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 50. V. Filppula (Honka, Ohtamaa).

Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Lhotský, Jiří Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 6401 (vyprodáno).

Rusko: Vasilevskij – Gavrikov, Kiselevič, Mironov, Provorov, Naumenkov, Antipin, Zub, Bereglazov – Ničuškin, Andronov, Tělegin – Kučerov, Namestnikov, Gusev – Plotnikov, Šipačov, Ljubimov – Burdasov, Svetlakov, Golyšev. Trenér: Oleg Znarok.

Finsko: Korpisalo – Honka, Ohtamaa, Lajunen, Jaakola, Hietanen, Vittasmäki, Kukkonen, Järvinen – Puljujärvi, V. Filppula, Aho – Rantanen, M. Aaltonen, Manninen – J. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä – Hännikäinen, Sallinen, Osala. Trenér: Lauri Marjamäki.


RUSKO

Ruský celek si už s předstihem zajistil triumf v celkovém hodnocení Euro Hockey Tour. Přesto budou České hokejové hry pro svěřence Olega Znaroka ostrým testem před blížícím se mistrovství světa ve Francii a Německu. Lotyšský trenér bude mít ještě po hrách v Českých Budějovicích poslední možnost vidět svůj výběr před mistrovství světa, jelikož druhého května se Rusové střetnou s olympijskou reprezentací.

Na jihu Čech se představí pětice ruských hokejistů z NHL. Jistě největší hvězdou sborné je Nikita Kučerov. Útočník Tampy Bay má za sebou vynikající ročník v zámořské soutěži, když skončil pátý v bodování celé soutěže a stal se druhým nejlepším střelcem základní části. Brankářskou jedničkou bude Andrej Vasilevskij z Tampy Bay. Velkou ofenzivní hrozbu představuje Sergej Mozjakin, jemuž se letos v KHL extrémně dařilo. S 83 body za šedesát zápasů ovládl bodování základní části a i v play off střídal jeden bod za druhým.

FINSKO

Přestože měl celek ze země tisíce jezer perfektní vstup do úvodního utkání Carlson Hockey Games, nevydoloval ani bod. V zápase s českým národním týmem se Finové dostali do rychlého vedení díky Pihlströmovi a následně Aaltonenovi, jenže čeští hokejisté si díky aktivnímu pojetí hry zajistili zvrat v utkání a následné tři body. Finové působili v zápase vcelku vlažným dojmem, a pokud budou chtít hokejisté ze severu Evropy proti Rusům uspět, budou muset přidat na agresivitě a aktivitě hry.

Celek Suomi přivezl do Českých Budějovic kvalitní mančaft. Trenér Lauri Marjamäki má k dispozici šestici hráčů z NHL, ve výběru nechybí ani stálice jako Oskar Osala či Joonas Kemppainen. Hvězdami celku jsou ofenzivní obránce Julius Honka, velká naděje Sebastian Aho a zkušený centr Valtteri Filppula. Do branky se proti Čechům postavil Harri Säteri a je otázkou, zda proti Rusům nepřepustí místo jinému brankáři.


Program Carlson Hockey Games 2017:

Štvrtok 27. apríla:
18:30 Česko – Finsko 3:2 (Č. Budejovice)
18:30 Švédsko – Rusko 4:3 pp(Stockholm)

Sobota 29. apríla:
13:00 Rusko – Finsko (Č. Budejovice)
17:00 Česko – Švédsko (Č. Budejovice)

Nedeľa 30. apríla:
14:30 Švédsko – Finsko (Č. Budejovice)
18:30 Česko – Rusko (Č. Budejovice)

MS v hokeji 2019 - hokejový dres a bonus 15 EUR zdarma