MS v hokeji 2019 - súťaž o vstupenky, dresy a bonusy

EHC 2018: Česko – Švajčiarsko (4:1)

Reprezentácia apríl 05, 2018
Medzištátne zápasy (Euro Hockey Chalange) 2018

Česko – Švajčiarsko 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly a asistencie: 19. Kaut (Pyrochta, Mozík), 20. Kousal (Červenka, Horák), 33. Polášek (Orsava, Musil), 58. Hanzl, 62. Pyrochta – 45. Riat (Lammer)

Euro Hockey Challenge
štvrtok 05.04.2018 o 17:00
Česko
4:1
2:0, 1:0, 1:1
Koniec
Švajčiarsko
Góly
Pyrochta (61:07')
Hanzl (57:10')
Polášek (32:16')
Kousal (19:39')
Kaut (18:02')
Riat (44:48')
Zostavy

Bartošák (Furch) – Mozík, Pyrochta, Klok, Polášek (A), Pavelka, Hrbas – Nestrašil, Hanzl, Stránský – Kousal, Horák (A), Červenka (C) – Orsava, Musil, Šťastný – Kaut, Tomášek, Ordoš. Hlavní trenér: Josef Jandač.

Senn (Van Pottelberghe) – Genazzi (C), Loeffel, Paschoud, Frick, Geisser, Zryd – Lammer, Corvi (A), Riat – Mottet, Vermin, Simion – Suri (A), Albrecht, Wick – Ryser, Rossi. Hlavní trenér: Patrick Fischer.

Online prenos
Z příbramského zimního stadionu je to vše. Včera viděli diváci nájezdy, dnes prodloužení, kromě toho ale dva parádní zápasy, ve kterých česká reprezentace porazila Švýcarsko 5:2 a 4:1. Loučí se s Vámi Tomáš Reiner.
Nejlepší hráči utkání

Joel Genazzi (SUI) 0+0
Patrik Bartošák (CZE) 34 zákroků, 1 gól
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 35:17; Zablokované střely: 9-10; Vhazování: 32-23; Hity: 12-18; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné min.: 4-4.
Česká reprezentace po šedesáti minutách vyhrála nad Švýcarskem 4:1 a prodloužení poté 1:0, ačkoliv v něm oba týmy mohly skórovat kolikrát chtěly. Národní tým vedl stejně jako včera po druhé třetině 3:0, když se postupně prosadili Martin Kaut, Robert Kousal a Adam Polášek. Ve třetí části sice snížil Damien Riat, na jeho gól ovšem odpověděl Robin Hanzl, který skóroval do prázdné brány. Prodloužení vyhráli čeští hráči 1:0. Konečný výsledek. Česko 4 Švýcarsko 1.
Konec zápasu.
64:49
"Hoši děkujem, hoši děkujem," tímto skandováním končí dnešní zápas na Zimním stadionu v Příbrami.
64:00
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:56
Andrej Nestrašil krásně zamíchal s pukem před bránou, jenže poté ji střelou zápěstím přestřelil!
62:33
Švýcaři mohli vyrovnat, jenže Riat obrovskou šanci nevyužil, když ani nadvakrát nedokázal u levé tyče procedit puk do sítě přes pravý beton Patrika Bartošáka, který nejprve skvěle zasáhl, a druhý pokus se otřel o tyč! Obrovská šance.
61:07
Česko právě vstřelilo branku! Filip Pyrochta vystihl rozehrávku Švýcarů a krásnou střelou zápěstím z mezikruží vymetl pravý horní roh brány! Česko vede v prodloužení rázem 1:0.
60:01
Začalo pětiminutové prodloužení, které je čerstvou novinkou, a hráči obou týmů v něm mohou vstřelit kolik gólů chtějí, protože po první brance prodloužení nekončí.
60:01
Začalo prodloužení.
Česká reprezentace stejně jako včera porazila Švýcarsko po skvělém výkonu o tři branky, diváci v Příbrami se ale stejně jako Vy ještě mohou těšit na prodloužení a hra 3 na 3.
Konec zápasu.
59:03
Jakub Orsava se ocitl sám před bránou a mířil dobře do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Gilles Senn předvedl úchvatný semafor!
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:03
Roman Červenka se z levého křídla řítil sám na bránu, jenže byl zezadu nepříjemně tísněn a Gilles Senn mu vzápětí puk holí vypíchl!
57:10
Česko právě vstřelilo branku!
ROBIN HANZL mezi dvěma Švýcary skvěle vystihl na vrcholu mezikruží přihrávku z levého kruhu pro vhazování a bez problému puk střelou zápěstím poslal do prázdné brány – 4:1!
56:17
Zimním stadionem v Příbrami se rozléhalo hlasité:"Kdo neskáče, není Čech" a pořádně tribuny duněly.
55:40
Vzápětí na pravém křídle pálil od modré čáry s příklepem obránce Genazzi, který mířil těsně nad ledem také ke vzdálenější levé tyči, Patrik Bartošák ale puk opět vyrazil pravým betonem a následný závar už dorážku nepřinesl!
55:30
Zryd na ose útočného pásma zamíchal s pukem a od modré čáry nahodil puk na bránu, což by nebylo nic nebezpečného, kdyby nemířil po ledě k levé tyči a Patrik Bartošák vůbec nic neviděl, přesto česká brankář dobře zasáhl pravým betonem!
54:36
Mottet se u pravé tyče snažil puk zasunout rychle do brány, jenže mu sjel z hole a vůbec nezamířil mezi tři tyče.
53:32
Patrik Bartošák sevřel puk mezi betony po nahození Švýcarů a Joel Genazzi posunul levou tyč brány. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
53:00
Do konce utkání zbývá odehrát přesně sedm minut a v závěru je hra hodně otevřená.
51:31
Češi vyrazili do přečíslení dva na jednoho a Robin Hanzl rozdal puk doprava na Andreje Nestrašila, který si na vrcholu pravého kruhu sice na střelu po zamíchání s pukem netroufl, ale skvěle přenesl hru doleva, odkud Matěj Stránský těsně minul vzdálenější pravý horní roh brány!
50:48
Adam Polášek na pravém křídle přebruslil jednoho ze Švýcarů a nahodil puk před bránu, kde se od levé brusle Adama Poláška odrazil pod Gillese Senna! Závar vzápětí nic nepřinesl.
50:12
Švýcarsku se nepodařilo rozehrát a vyhodili puk na zakázané uvolnění, následné buly ale zvládli.
49:38
Vyloučený Sven Ryser je zpět na ledě a hokejisté švýcarská reprezentace také úspěšně přečkali oslabení.
49:26
Roman Červenka vypálil na pravé straně před vrcholem kruhu pro vhazování a jeho pokus byl zablokován.
49:07
Další neúspěšná kombinace nebo střela, po které se do hry zapojil Patrik Bartošák, aby u hrazení rozehrál.
48:36
David Tomášek vyslyšel volání fanoušků po střele, jeho pokus zápěstím z bodu levého kruhu pro vhazování byl ale zablokován a Švýcarům se podařilo vyhodit.
47:28
Sven Ryser byl vyloučen na dvě minuty za držení a česká reprezentace má k dispozici druhou přesilovou hru.
46:27
Enzo Corvi si najel před bránu na zpětnou přihrávku z levého rohu útočného pásma, jenže skončil v souboji s jedním z Čechů na ledě a do zakončení se nedostal. Patrik Bartošák přikryl puk lapačkou a hra byla přerušena, zatímco Zimním stadionem v Příbrami opět obíhá mexická vlna. Kulisa zápasu je stejně jako hra úchvatná. Česká reprezentace vede nad hosty 3:1.
46:09
Andrej Nestračil na levém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu a Gilles Senn si musel dávat pozor, aby si puk nesrazil do vlastní brány, což se nestalo. Komerční přestávka.
45:26
Češi se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, z nichž první Gilles Senn vyrazil a druhou snadno ukryl v lapačce.
44:48
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
DAMIEN RIAT si najel do pravého kruhu na kolmou přihrávku od Dominica Lammera a krásnou střelou zápěstím zamířil nad vyrážečkou Patrika Bartošáka do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Stejně jako Dominik Furch včera, ani Patrik Bartošák dnes čisté konto neudrží – 3:1. Asistence: Dominic Lammer.
44:25
Sven Ryser nedokázal vyhodit puk na levém křídle, stejně jako Paschoud a Roman Červenka v pravém rohu vybojoval puk.
43:01
Češi se vzápětí dostali ještě k jedné střele, která mířila do levého horního rohu brány, Gilles Senn ale zasáhl vyrážečkou, kterou puk vyrazil do rohu ledové plochy!
42:55
Roman Horák vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím na přední tyč a Gilles Senn puk vyrazil mimo.
42:01
Vyloučený Martin Kaut je zpět na ledě a česká reprezentace úspěšně přečkala i druhé oslabení v zápase.
41:55
Švýcarsko se dostalo na levém křídle ke dvěma střelám od modré čáry, když první minula vzdálenější pravou tyč a druhá poté těsně nad ledem také tu bližší levou.
41:27
Vypadalo to, že byl Roman Horák za vlastní bránou podržen, jenže faul se nepískal. Česku se ale vzápětí podařilo vyhodit.
40:31
Švýcaři se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a ani jejich druhá přesilová hra nevypadá dobře.
40:01
Český národní tým vstupuje do závěrečné části bez vyloučeného Martina Kauta a také zraněného Vojtěcha Mozíka.
40:01
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23:12; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 23-14; Hity: 9-11; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné min.: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně v 18:41.
„Jsme překvapení, že sem přišlo tolik fanoušků, přece jenom je uprostřed týdne, takže Vám (fanouškům) chci obrovsky poděkovat,“ řekl po přestávce Adam Polášek, jediný střelec prostřední části. Česká reprezentace stejně jako včera po dvou třetinách vede o tři branky a také Patrik Bartošák má po 40 minutách namířeno k čistému kontu, stejně jako Furch. Skóre druhé třetině. Česko 3 Švýcarsko 0.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:59
Martin Kaut zbytečně fauloval tři desetiny sekundy před koncem druhé třetiny v útočném pásmu a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
39:54
Patrik Bartošák skvěle zasáhl proti střele od modré čáry a Martin Kaut se po nádherné kolmé přihrávce od modré čáry řítil sám na bránu, jenže trefil pouze vyrážečku Gillese Senna!
39:17
V závěru druhé třetiny za tříbrankového vedení české reprezentace obíhá Zimním stadionem v Příbrami mexická vlna!
39:00
Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.
38:02
Roman Horák u pravé tyče po nahození z pravého křídla sklepl puk do sítě, gól ale nebyl uznán kvůli vysoké holi! Skóre zůstává 3:0.
37:40
Lukáš Klok se vrátil z trestné lavice zpět na led a švýcarská reprezentace nesehrála přesilovou hru vůbec dobře.
37:25
Česku se podařilo úspěšně znovu vyhodit a na led naskočila čerstvá obranná čtveřice. "Češi, Češi," line se z tribun.
36:07
Enzo Corvi je hodně aktivní, jeho poslední střela z bodu pravého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější levý horní roh brány, takže Patrik Bartošák zasahovat nemusel.
35:40
Lukáš Klok byl vyloučen na dvě minuty za sevření puku rukou a Švýcarsko má k dispozici první přesilovou hru.
35:20
Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele na levé straně útočného pásma, jenže Patrik Bartošák a poté i jeho protějšek Gilles Senn dokázali puk vyrazit.
34:46
Adam Polášek mohl vstřelit druhý gól, když u pravé tyče vystřelil z ostrého úhlu a Gilles Senn jeho střelu vyrazil pravým betonem. Poté vznikl před bránou velký závar, brankář Švýcarska ale puk vleže dokázal zachytit a hru přerušit!
34:37
Na opačné straně zasahoval Gilles Senn, který si snadno poradil s nahozením od modré čáry a zmrazil puk.
34:24
Enzo Corvi byl zřejmě hráčem, který se v blízkosti brány snažil prosadit bekhendem, jenže Patrik Bartošák dobře zasáhl a puk u levé tyče rychle zmrazil pod lapačkou!
34:03
Češi se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, rána z vrcholu levého kruhu ale byla zablokována a druhá z opačné strany útočného pásma skončila v náručí Gillese Senna.
33:30
Matěj Stránský z ruského Severstalu Čerepovce mířil u pravé tyče z ostrého úhlu pod horní tyč, jenže Gilles Senn dokázal zasáhnout levým ramenem a poté puk zmrazil pod lapačkou! Komerční přestávka. Česko vede znovu 3:0.
32:16
Česko právě vstřelilo branku!
Genazzi se dostal na levém křídle ke dvěma střelám od modré čáry, z nichž první skončila vedle vzdálenější pravé tyče a druhá byla zablokována, a ADAM POLÁŠEK vzápětí trestal, když na vrcholu levého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím a prostřelil Gillese Sennu mezi betony! Asistence: jakub Orsava a Adam Musil.
31:51
Čechům se nepodařilo přesně rozehrát a puk po nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.
31:31
Gilles Senn zkontroloval nahození české reprezentace od modré čáry a puk u své pravé tyče vyrazil pravým betonem do rohu ledové plochy. Zatím se hraje hodně čistě a jen jednou se vylučovalo.
31:05
Švýcarům byla odpískána v útočném pásmu přihrávka rukou a hra byla vykázána do neutrální zóny.
30:40
Švýcaři se nastěhovali na delší dobu do útočného pásma a přišly dvě prudké střely od modré čáry, z nichž první Patrik Bartošák vyrazil levým betonem a druhá skončila vedle levé tyče.
30:07
Hrbas a Hanzal usilovně bojovali o puk v rohu obranného pásma, jenže švýcarská reprezentace dokázala udržet útočné pásmo.
29:44
Andrej Nestrašil na pravém křídle od modré čáry po rychlém protiútoku Čechů nahazoval puk do mezikruží, jenže ještě před ním byl tečován a Gilles Senn stáhl kotouč ze vzduchu do lapačky. Komerční přestávka.
28:29
Šťastný si najel před bránu na krásnou přihrávku z levého kruhu, jenže se ke střele překvapivě vůbec nedostal, když se mu puk zamotal mezi brusle a poté odrazil za jeho záda. Šťastný z toho šťastný rozhodně nebyl.
27:58
Švýcarsko vyhodilo puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a ještě Vám dlužím jeden pokus české reprezentace, která přišla před šancí Adama Musila, když Češi mířili od modré čáry do levého horního rohu brány, Senn ale dobře zasáhl vyrážečkou.
26:42
Adam Musil byl zřejmě hráčem, který se u pravé tyče dostal ke střele z ostrého úhlu a diváci už se radovali z gólu, jenže puk po zákroku Gillese Senna těsně minul přední tyč a skončil mimo!
25:23
Jakub Orsava po krásném oblouku také napřahoval v pravém kruhu ke střele zápěstím, jenže také jemu sjel puk z čepele hole.
25:09
Adam Musil se pokusil v pravém kruhu vystřelit zápěstím přes jednoho ze Švýcarů, jenže puk mu sjel z čepele hokejky.
24:21
Robert Kousal měl na pravém křídle k puku dále než Claude-Curdin Paschoud, který poté rozehrál za svou bránu.
23:39
Roman Červenka mířil střelou zápěstím z levého kruhu pro vhazování pod horní tyč, jenže Gilles Senn v klidu podržel puk v náručí.
23:18
Jeden z hráčů Švýcarska se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou Patrik Bartošák nedokázal udržet a puk těsně minul vzdálenější pravou tyč! To bylo o vlásek!
22:45
Pardubický David Tomášek dobře forčekoval na pravé straně útočného pásma a kotouč byl přizvednut do ochranné sítě.
22:00
Češi zkusili vypálit z levého kruhu pro vhazování na přední tyč, kde Senn vyrazil puk pravým betonem za bránu.
20:59
Mottet se ocitl ve mezikruží ve slibné střelecké pozici po přiklepnutí svého spoluhráče, jeho střela ale byla přizvednuta nad bránu.
20:44
Andrej Nestrašil zkusil vystřelit z bodu levého kruhu pro vhazování a jeho prudká střela zápěstím minula vzdálenější pravou tyč.
20:14
Češi po pouhých 14 sekundách druhé části vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a hra byla přerušena.
20:01
Robin Hanzl a Joel Vermin se postavili na vhazování na začátku prostřední části utkání, úspěšnější byl český útočník.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14:6; Zablokované střely: 4-1; Vhazování: 13-6; Hity: 7-7; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 17:52.
Švýcarsko přečkalo úvodní tlak českého národního týmu a vytvořilo si několik obrovských šancí, jenže Patrik Bartošák předvedl několik senzačních zákroků v situacích, když už se zdálo, že bude překonán. Roman Červenka se řítil krátce na to sám na bránu, jenže ztroskotal na pravém betonu Gillese Senna. Závěr úvodní části ale patřil Čechům, když Filip Pyrochta v mezikruží našel Martina Kauta a pardubický útočník zamířil bekhendem k levé tyči. Jednadvacet sekund před přestávkou Švýcaři utrpěli další facku, když se po krásné kombinační akci prosadil Robert Kousal. Skóre po nádherné první třetině. Česko 2 Švýcarsko 0.
20:00
První třetina skončila.
19:39
Česko právě vstřelilo branku!
Roman Horák stál na začátku parádní české kombinační akce, kterou na levém křídle vyšperkoval Roman Červenka přihrávkou z ostrého úhlu před bránu, a na vzdálenější pravé tyči zamířil střelou zápěstím těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči ROBERT KOUSAL. Puk mířil Sennovi do protipohybu a po rychlém přesunu už nedokázal zasáhnout. Česko rychle vede 2:0. Asistence: Roman Červenka a Roman Horák.
19:00
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:02
Česko právě vstřelilo branku!
MARTIN KAUT si najel do mezikruží na přihrávku Filipa Pyrochty z vrcholu levého kruhu pro vhazování a bekhendovou střelou nad pravým betonem Senna zamířil k levé tyči! Česko vede 1:0! Asistence: Filip Pyrochta a Vojtěch Mozík.
17:17
Loeffel na pravé straně vypálil od modré čáry a Bartošák jeho ránu bez problémů podržel ve svém náručí.
17:00
Vyloučený Enzo Corvi se vrátil po zablokované střele Čechů z levého kruhu pro vhazování zpět na led. Švýcarsko hraje v plném počtu.
16:03
Tomášek po přihrávce z pravého křídla tvrdě vypálil bez přípravy s příklepem a jeho rána těsně nad ledem minula pravou tyč.
15:58
Češi se před bránou ocitli v obrovské šanci, když Senn střelu z mezikruží vyrazil hrudí před sebe a u pravé tyče mohl skórovat Mozík, jenže i toho švýcarský brankář senzačně dokázal vychytat!
15:40
Nestrašil se na levém křídle neprobil do šance a Mozík s problémy udržel útočnou modrou čáru. Švýcarsko se poté osvobodilo.
15:00
Enzo Corvi fauloval Tomáška ve slibné brankové příležitosti a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
14:55
Tomášek se dokázal protáhnout před bránu a těsně minul vpádu pravou tyč švýcarské brány! Byl ale faulován, takže se bude vylučovat.
14:26
Mozík si z pravého křídla sjel před bránu a na přední tyči pod sebe poslal zadovku, kterou Senn dvakrát vleže zmrazil pod lapačkou.
14:00
Češi sevřeli Švýcary v jejich obranném pásmu a z tribun Zimního stadionu v Příbrami se začal ozývat hlasitý potlesk.
12:41
Ani české reprezentaci se při pokusu o návrat do útočného pásma nepodařilo rozehrát a zakázané uvolnění se pískalo na opačné straně. Hra se nyní trochu zpomalila. Po strhujících okamžicích to ale nevadí. Zápas měl doteď obrovské tempo.
12:18
Švýcarsko se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění, po kterém přišla na řadu krátká reklamní přestávka a buly před Sennem.
11:23
Dvě obrovské šanci pro národní tým! Nejprve se snažil po přečíslení dva na jednoho na vzdálenější pravé tyči prosadit Kaut, jenže po krásné přihrávce napříč útočným pásmem pálil z úhlu do hrudi Senna, který si vzápětí poradil i se střelou Ordoše z mezikruží, když ji vyrazil levým ramenem nad bránu! Senn podržel Švýcarsko.
10:09
Další obrovskou šanci zahodil Riat, který na vzdálenější levé tyči ztroskotal na pravým betonu ležícího Bartošáka, a na opačné straně se řítil od střídaček sám na bránu Roman Červenka, který z mezikruží mířil k levé tyči, jenže také Senn skvěle zasáhl pravým betonem! Je k podivu, že se ještě skóre utkání neměnilo.
09:48
Švýcarsko vyrazilo do útoku dva na dva a na levém křídle přišla tvrdá rána od modré čáry, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Bartošák ji ale výtečně vyrazil vyrážečkou!
08:43
Riat pálil z pravého kruhu na vzdálenější levou tyč, Bartošák ale senzačně puk vyrazil a připsal si rychle druhý ostrý zákrok!
08:36
Lammer se po přečíslení dva na jednoho ocitl u levé tyče v obrovské šanci, přestože se mu puk zamotal pod nohy, mezi betony ale výtečného Bartošáka nepřekonal! Skvělý zákrok. Hra přerušena.
08:02
Musil byl v levém rohu útočného pásma nepříjemně masírován na hrazení dvojicí protihráčů, proti které se ho snažil udržet marně.
07:44
Robert Kousal mířil zápěstím z levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, ale Senn předvedl skvělý semafor, po kterém přichází na řadu krátká reklamní přestávka!
07:20
Hrbas vypálil od modré čáry s příklepem na ose ledové plochy těsně vedle pravé tyče a Švýcarsko vyhodili puk na zakázané uvolnění, po němž také Mozík od modré čáry těsně minul pravou tyč!
06:30
Klok dobře zkusil vypálit z vrcholu levého kruhu pro vhazování a mířil k přední tyči, jenže Senn dobře zasáhl svou vyrážečkou.
06:03
Robin Hanzl se dostal v mezikruží ke střele, která byla tečována a minula vzdálenější pravý horní roh švýcarské brány, kterou hájí Senn.
05:43
Loeffel tak dlouho míchal s pukem na útočné modré čáře, až třetinu málem neudržel. Jeho nahození bylo vzápětí zablokováno.
04:08
Mottet se snažil prosadit u pravé tyče, jenže byl skvěle tísněn a během následného souboje v rohu ledové plochy o kotouč přišel.
03:48
Roman Červenka z bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Senn ale puk vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě a hra byla přerušena! Hlasitý potlesk pro našeho kapitána.
02:55
Švýcarsko mohlo z protiútoku ihned udeřit, jenže střela z pravého kruhu pro vhazování těsně minula přední tyč české brány!
02:41
Robin Hanzl vypálil z pravého kruhu a mířil přesně ke vzdálenější levé tyči, připravený Senn ji ale skvěle vyrazil pravým betonem! V hledišti Zimního stadionu v Příbrami to jen zahučelo.
02:09
Wick z pravé strany nahodil puk do útočného pásma a v levém rohu ledové plochy ho rychle dobruslil Vojtěch Mozík.
01:34
Švýcaři se usadili v útočném pásmu a na levé straně vypálili tvrdě od modré čáry, následná rána ale nad ledem minula přední tyč.
00:59
Česká reprezentace odehrála první střídání a noví hráči na ledě se na pravém křídle ocitli vzápětí v postavení mimo hru.
00:26
Filip Pyrochta se uvedl na levém křídle střelou od modré čáry, která byla na vrcholu kruhu pro vhazování zablokována.
00:01
Utkání právě začalo.
Dozněly obě národní hymny a Zimní stadion v Příbrami po doznění české hymny málem spadl! Čeští reprezentanti se mohou těšit na skvělou diváckou kulisu, která je požene hlasitě směrem kupředu.
Švýcarský tým právě nastoupil na led a nyní už ho za obrovského potlesku následuje český národní tým!
„Pojďme hoši, pojďme do toho!“ Tento chorál zněl před pár okamžiky z tribun Zimního stadionu v Příbrami. Atmosféra je perfektní a věřme, že perfektní bude také dnešní výkon české hokejové reprezentace.
Do dnešního zápasu na rozdíl od včerejšího zápasu nezasáhne Michal Řepík a národní tým dnes povede kapitán Roman Červenka. Také Švýcaři změnili kapitána, kterým je dnes obránce Joel Genazzi z Lausanne. V brankách se proti sobě postaví Patrik Bartošák a Gilles Senn. Tamní moderátor právě představuje soupisku české reprezentace a pořádně to na stadionu duní! Do začátku zápasu zbývá 10 minut.
Oba týmy právě dokončily rozbruslení a zamířily do kabin, aby za pár okamžiků oficiálně nastoupily v Příbrami na ledovou plochu, a po zaznění hymen obou zúčastněných zemí bude vše připraveno k zahájení utkání, v němž česká reprezentace hostí Švýcarsko.
Úvodní sestavy:

Česko: Bartošák (Furch) – Mozík, Pyrochta, Klok, Polášek (A), Pavelka, Hrbas – Nestrašil, Hanzl, Stránský – Kousal, Horák (A), Červenka (C) – Orsava, Musil, Šťastný – Kaut, Tomášek, Ordoš. Hlavní trenér: Josef Jandač.

Švýcarsko: Senn (Van Pottelberghe) – Genazzi (C), Loeffel, Paschoud, Frick, Geisser, Zryd – Lammer, Corvi (A), Riat – Mottet, Vermin, Simion – Suri (A), Albrecht, Wick – Ryser, Rossi. Hlavní trenér: Patrick Fischer.

Rozhodčí: Robin Šír, René Hradil. Čároví: Jiří Ondráček, Jiří Svoboda.
Michal Řepík si ve včerejším zápase proti Švýcarsku vyzkoušel, jaké je to nosit kapitánské "céčko" a po hladké výhře prohlásil: "Doufám, že se na šampionát dostanu a konečně uděláme nějakou medaili."
Zimní stadion v Příbrami zatím zeje prázdnotou, za několik okamžiků už by se měl ale dům začít plnit a čeští fanoušci doufají, že národní tým naváže na skvělý výkon ze včerejšího utkání, ve kterém zvítězil nad týmem Švýcarska přesvědčivě 5:2. Pro fanoušky je připravený doprovodný program, včetně občerstvení, které je k dispozici kolem stadionu, a také samozřejmě uvnitř. Jeden z fanoušků se může těšit i na výtěžek z tomboly, který jde ve stejné výšce na hokejovou střelnici pro mládež. Včera vyhrála fanynka Lenka, která si domů odnesla kromě pěkného zážitku 14 tisíc.
Nadcházející program českého národního týmu

Po druhém přípravném utkání Euro Hockey Challenge proti Švýcarsku čeká národní tým dvoudenní příprava v Praze a poté se vydá do Francie, kde ji čekají dva zápasy, které jsou na programu 13. a 14. dubna. První se odehraje v Amiens, zatímco druhý v Cergy. O dva dni později už se bude připravovat v Pardubicích, kde české hráče čeká souboj proti Finsku (19. dubna), Švédsku (21. dubna) a Rusku (22. dubna). A se všemi třemi soupeři se ještě jednou setká národní tým na Švédských hokejových hrách, které jsou na programu v Södertälje v závěru měsíce (26., 28. a 29. dubna).
Češi v úvodním zápase Švýcary jasně přehráli

Úvodní zápas české reprezentaci proti Švýcarsku vyšel parádně, když do zápasu vstoupila hodně hladová a předváděla nádherné akce, jejichž zásluhou vedla po druhé třetině 3:0. Za tříbrankového vedení čeští hráči trochu polevili a po divoké závěrečné části nakonec slavili hladké vítězství po výsledku 5:2, přičemž rozdíl mohl být klidně vyšší. Skvělé utkání odehráli v českém národním dresu David Tomášek, který přispěl k výhře dvěma asistencemi, a také dvougólový Roman Horák.

ČESKO – ŠVÝCARSKO 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Galvas (Tomášek, Kaut), 18. Horák, 27. Pavelka (Tomášek), 54. R. Hanzl (Kaut, Mozík), 60. Horák (Klok, Hrbas) – 45. Albrecht (Genazzi), 54. Mottet. Diváci: 3856
Nominace – Zimní stadion Příbram, 4. a 5. dubna

ČESKO

Brankáři: Dominik Furch (Omsk), Patrik Bartošák (Vítkovice).
Obránci: Vojtěch Mozík (Podolsk), Adam Polášek (Soči), Ondřej Vitásek (Chanty-Mansijsk), Marek Hrbas, Lukáš Klok (oba Vítkovice), Filip Pyrochta (Liberec), Jakub Galvas (Olomouc), Tomáš Pavelka (Sparta Praha).
Útočníci: Michal Birner, Roman Červenka (oba Fribourg), Andrej Nestrašil, Robin Hanzl (oba Nižněkamsk), Robert Kousal (Davos), Roman Horák (Podolsk), Matěj Stránský (Čerepovec), Adam Musil (San Antonio), Michal Řepík (Sparta Praha), David Šťastný (Zlín), Jakub Orsava ( Mladá Boleslav), David Tomášek, Martin Kaut (oba Pardubice), Jan Ordoš (Liberec).
Hlavní trenér: Josef Jandač.

ŠVÝCARSKO

Brankáři: Gilles Senn, Joren Van Pottelberghe (oba Davos).
Obránci: Romain Loeffel (Ženeva), Joël Genazzi, Lukas Frick (oba Lausanne), Tobias Geisser (Zug), Claude-Cundin Paschoud (Davos), Miro Zryd (Langnau).
Útočníci: Jöel Vermin, Sven Ryser (oba Lausanne), Jeremy Wick, Damien Riat (oba Ženeva), Lino Martschini, Reto Suri, Dominic Lammer (všichni Zug), Enzo Corvi, Dario Simion (oba Davos), Yannick-Lennart Albrecht (Langnau), Matthias Rossi, Killian Mottet (oba Fribourg).
Hlavní trenér: Patrick Fischer.
Česká reprezentace utváří tým pro nadcházející mistrovství světa, které se kvapem blíží, a v rámci přípravy ji čekaly dva zápasy v rámci Euro Hockey Tour proti Švýcarsku. Soupeři, který nás loni vyřadil na mistrovství světa po výhře 3:1. Od té doby se ovšem národnímu týmu proti Švýcarům daří, když proti nim vyhrál tři zápasy v řadě, včetně toho včerejšího na Zimním stadionu v Příbrami, kde se odehraje i odveta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
MS v hokeji 2019 - hokejový dres a bonus 15 EUR zdarma