Rusko – Švédsko (1:2)

Reprezentácia apríl 19, 2018
Euro Hockey Tour - Carlson Hockey Games 2018

Rusko – Švédsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly a asistencie: 23. Dadonov (Byvalcev, N. Gusev) – 19. Zackrisson (Wikstrand, L. Andersson), 41. Händemark (Wikstrand, C. Klingberg)

Gól Ruska na 1:1

Euro Hockey Tour
štvrtok 19.04.2018 o 19:00
Rusko
1:2
0:1, 1:0, 0:1
Koniec
Švédsko
Góly
Dadonov (22:11')
Händemark (40:41')
Zackrisson (18:04')
Zostavy

Šesťorkin (60. Košečkin) – Chafizullin, Belov, Gavrikov, Zub, Běreglazov, J. Jakovlev, Trjamkin, Jelesin – N. Gusev, Byvalcev, Dadonov – Kagarlickij, Semionov, Bučněvič – Slepyšev, Dergačov, Sošnikov – V. Tichonov, Kablukov, Barabanov – Michejev.

Hellberg (Ahman) – Jon. Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Brännström – Zackrisson, L. Andersson, Everberg – C. Klingberg, Händemark, Rödin – Asplund, Nilsson, Olofsson – Ölund, Norman, Liss.

Online prenos
Máme tu konec zápasu ve kterém si 3 body připisují Švédové. Rusové měli ve třetí třetině mnoho šancí, ve kterých mohli vyrovnat, Švédy ale podržel výtečný Hellberg. Další Českých hokejových her jsou na programu v sobotu, Švédi se utkají s Českou republikou, Rusové narazí na Finy.
Konec zápasu.
59:50
Deset sekund do konce zápasu, puk se momentálně nachází ve středním pásmu a Rusové tak s největší pravděpodobností nic nestihnou.
59:14
Rusové střídají brankáře, Šesťorkina nahrazuje Košečkin, který je pověstný svými rychlými přechody na střídačku!
58:40
Na pravé straně se ocitl úplně volný Gusev, který si ale nedokázal zpracovat přihrávku, pro Rusy je to škoda, kdyby se mu to povedlo, zakončoval by do prázdné brány.
58:30
Rusové si berou oddechový čas, Šesťorkin nejspíše už zůstane na střídačce.
58:00
Máme tu poslední 2 minuty zápasu! Rusové zatím s odvoláním Šesťorkina čekají.
57:40
Barabanov teď přešel přes Anderssona, udělal si kličku na střed as nažil se zakončit mezi betony Hellberga, ten to ale čekal a byl připraven.
56:47
Rusové se nemohou dostat přes střední pásmo, většina jejich nahozených puků končí za bránou Hellberga, kde puky sbírají Švédi, kteří samozřejmě nikam nespěchají.
55:37
Trjamkin skáče na led, Rusové se ubránili. Do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty, uvidíme, zda se Rusům podaří vyrovnat.
54:58
Švédům zbývá ještě 40 sekund přesilovky. Olofsson teď pálil dobře z pravé strany kluziště, jeho střelu ještě tečoval před bránou Klingberg, tečovaná střela trefila ale pouze betony Šesťorkina.
53:59
Švédové zatím při své přesilovce čekají na vhodný okamžik a okénko v ruské obraně.
53:37
Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Trjamkin – 2 min., hákování).
52:59
Rusové se teď hnali dopředu až moc rychle, rozhodčí píská offside.
51:40
Gavrikov to teď vzal na sebe a ihned po přejetí modré čáry vypálil na Hellberga, ten měl se zkrocením puku problémy, nakonec se mu ho ale povedlo schovat před dojíždějícími útočníky Ruska.
50:18
Rusové jsou v plném počtu a přežili tak velice dobrou přesilovku Švédů, kterým chybělo více štěstí.
49:50
Švédové zvyšují při přesilové hře tlak, nejdříve pálil Olofsson, o pár sekund později trefil Andersson tyčku!
48:59
Michejev unikl při oslabení po levé straně, byl ale moc z úhlu, tudíž neměl šanci najít mezírku v Hellbergově výstroji.
48:18
Tlak Rusů bude narušen přesilovkou Švédů, Semjonov při snaze získat puk si počínal nedovoleně a půjde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici, během příjezdu na trestno lavici si neodpustil pár peprých slov, tudíž dostane 10 minut za nesportovní chování.
47:39
Obrovský závar před Hellbergem! Rusové v posledních minutách přeřadili na vyšší stupeň! Barabanov si pěkně obhodil Arnessona, nedokázal ale puk propasírovat za Hellberga. Rusové se snažili puk vyštrachat, ale rozhodčí po chvíli přerušuje hru.
46:01
Švédi se konečně osvobozují a odcházejí po vyčerpávající dvouminutovce střídat.
45:30
A další pokus rusů, tentokrát pálil Slepyšev, Hellberg byl ale připraven.
44:40
Švédi teď neví, kde jim hlava stojí! Gavrikov pálí z levé strany, Hellberg vyrazil pouze před sebe, kde byl nikým nepokrytý Sošnikov, ten ale nedokázal puk usměrnit do brány!
43:20
Z ničeho nic se za ruskou obranou zjevil L. Andersson, který ještě přistrčil puk Zackrissonovi, který nenašel mezírku mezi rukou a výstrojí Šesťorkina!
42:11
Rusové teď Švédy zatlačili, dvakrát od modré čáry pálil Bělov. Nejdříve jeho střelu zblokoval Arnesson, podruhé chytil Hellberg.
41:30
A další šance Švédů! Brannstorm nadvakrát pálil, ale ani jednou si na Šesťorkina nepřišel.
40:41
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédi převyšují misku vah na svou stranu! Od modré čáry pálil Mikael Wikstrand, jeho střelu tečoval před bránou FREDRIK HÄNDEMARK a brankář Šesťorkin neměl nárok! Asistence: Mikael Wikstrand a Carl Klingberg.
40:21
První závar před brankou Šesťorkina, Zackrisson pálil z levé strany, ruskému brankaři vypadl puk ke kterému dojížděl Everberg, ruský obránce Bělov ho ale ubránil.
40:01
Začala třetí třetina.
Ve druhé třetině jsme byli svědky opatrnějšího hokeje než v třetině první. Rusům se podařilo srovnat skóre zásluhou Jevgenije Dadonova, který využil přesilovku a dal tak jediný gól druhé třetiny.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:01
Rusové po svém oslabení zamkli Švédy v jejich obraném pásmu, Bělov pálil od modré ale Pilut puk ztečoval mimo.
38:18
Rusové jsou v plném počtu, tato přesilovka byla jedna z těch méně povedených.
37:39
Švédové střídají a na led naskakuje jejich druhá přesilovková pětka, uvidíme, zda ta bude úspěšnější.
37:18
Půlka přesilové hry Švédů je pryč a nezaznamenali jsme zatím žádnou střelu, nejdříve si Švédové nahrávali v klasickém přesilovkovém postavení, poté ale Arnessonovi puk přeskočil hokejku a puk končí až u brány Hellberga.
36:18
Sošnikov si míchal puk za bránou Hellberga, rozhodčí ale přerušuje a ukazuje na Děrgačova, který si před bránou Hellberga počínal nedovoleně, když osekával protihráče.
34:30
Barabanov vypíchl puk švédskému obránci a jel spolu s Tichonovem na jediného obránce, Barabanov si obránce položil a pak ještě nabil Tichonovovi, tomu ale střela nesedla a obloučkem končí za bránou Hellberga.
32:41
Jelesin se teď až moc soustředil na kotouč a nevěnoval pozornost atakujícímu Anderssonovi, který si na něm pochutnal a sundal ho k zemi. Jelesin se z ledu jen těžko zvedá.
32:04
Chafizullin přihrál do jízdy Gusevovi, ten nahazoval puk na bránu, ale dojíždějící Dadonov puk tečovat nedokázal.
30:50
Zpočátku nevinná situace, Pilut nahazoval na Šesťorkina, a ten se nedohodl se svými obránci a pro kotouč nejel nikdo, čehož skoro využil Händemark, Šesťorkin na poslední chvíli hokejkou odpálil puk do rohu hřiště.
30:35
Po pravé straně unikl Kagarlickij, Hellberg byl připraven a Arnesson posunuje puk do středního pásma, Švédové střídají.
28:59
V druhé třetině se obraz hry o něco změnil, už to není tak bezhlavé útočení jako v první třetině, oba týmy si více hlídají střední pásmo a nenechávají druhý tým přes pásmo tak jednoduše přejít.
27:48
Švédové jsou v plném počtu a i s trochou štěstí se stav zápasu nezměnil.
27:21
Zub dostal přihrávku na pravý kruh od Gavrikova a vypálil z voleje, halou se rozezvučelo břevno Hellbergovi brány!
26:39
Rusové v této přesilovce pálí z každé pozice a Hellberg je v jednom ohni.
25:48
A máme tu další provinění švédského hráče, Everberg zbytečně osekával protihráče a rusové si zahrají další přesilovku.
25:34
Rusové si v přesilové hře žádnou šanci nevypracovali a Švédové se v poklidu ubránili. Nyberg skáče zpátky na led.
24:30
Od modré čáry pálil Vojnov, Hellberg ale chytá.
23:34
Vyloučení v týmu Švédsko (John Nyberg – 2 min., držení).
22:11
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak první využitou přesilovku si připisují i Rusové! Byvalcev našel v mezikruží úplně volného JEVGENIJE DADONOVA, který propálil Hellberga! Asistence: Alexei Byvaltsev, Nikita Gusev.
21:00
Švédové zatím kombinují po rozích hřiště a nějakou větší šanci si nevypracovali.
20:47
Vyloučení v týmu Švédsko (Jonathan Andersson – 2 min., hákování).
20:01
Začala druhá třetina.
Nic dalšího se již v první třetině nestalo. Mohli jsem vidět velice rychlý a aktivní hokej s mnoha útočnými šancemi na obou stranách. Švédi na konci třetiny využili přesilovku zásluhou Patrika Zackrissona a odcházejí tak do kabin za stavu 1:0.
20:00
První třetina skončila.
18:04
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové využili hned svou první přesilovku! Od modré čáry pálil Wikstrand, Šesťokin sice střelu zastavil, po několika odrazech se vynořila ven a nejrychleji ji na brankovišti našel PATRIK ZACKRISSON, který uklidil kotouč do brány! Asistence: Mikael Wikstrand, Lias Andersson
17:12
Zbytečně teď půjde Chafizullin na 2 minuty na trestnou lavici, za bránou v útočném pásmu uplně zbytečně fauloval protihráče.
15:58
Rodin dojížděl kotouč, Bělov ho ale k puku nepustil a poslal ho pěkným a čistým zákrokem k zemi.
14:39
Rusové po vyhraném buly měli velice zajímavou příležitost, zpoza brány si vybruslil Dadonov a vypálil, k dorážce se snažil dostat Gusev, Hellberg ale udržel kotouč pod sebou.
14:27
Máme tu komeční přestávku, vhazovat se bude před Hellbergem
13:59
Na druhé straně pálil od modré čáry Jakovlev, Hellberg vytasil výborný zákrok lapačkou a nedovolil tak změnu skóre.
12:50
Třetí pětka Švédů měla teď zajímavou příležitost, Olofsson pálil z levé strany na bránu, Nilsson se snažil střelu tečovat ale chybělo mu pár centimetrů.
11:40
Švédové teď přidali na důrazu a v posledních sekundách jsou u všech puků první, sráží je ale nepřesnost při přechodu přes střední pásmo.
09:58
Olund teď zpoza brány přihrál uplně volnému Normanovi na levém kruhu, který vypálil z voleje velmi tvrdou ránu, trefil ale pouze hruď brankáře Šesťorkina
08:49
Buly v útočném pásmu vyhráli Švédové, Handemark prodloužil na modrou na Arnessona, jeho střela končí ale nad bránou ruského brankaře.
07:59
Kablukov teď zatlačil na obránce Piluta a ten chyboval, ruský útočník ale nedokázal této situace využít a puk mu přeskakuje hokejku.
07:01
Andersson pálil od modré čáry, nikdo jeho střelu netečoval a Šesťorkin ji tak schovává do své výstroje. Následuje komernční přestávka.
06:20
Konečně se Švédové osvobodili a po více než minutě a půl odchází jejich pětka střídat.
05:45
Rusové teď zamkli Švédy v jejich obraném pásmu a nastřelují puky na Hellberga z každé pozice.
04:22
Hraje se zatím velice svižný hokej, nahoru, dolu. Z pravého kruhu teď zkoušel pozornost ruského brankáře Everberg.
03:40
Semjonov pálil od modré, Hellberg si ale našel skulinku a ránu včas viděl a vyráží do ochrané sítě.
02:30
První obrovská šance Švédů! Liss se dostal k dorážce svého spoluhráče a byl úplně sám před Šesťorkinem, ten ale vytáhl výborný zákrok!
02:00
Semjonov byl příliš rychlý a přejel dříve útočnou čáru, rozhodčí tak hru zastavuje a bude se vhazovat ve středním pásmu.
01:10
Domácí Rusové měli první větší závar před bránou Hellberga, Slepyšev střílenou přihrávkou vybízel na teč své spoluhráče před bránou, nikdo ho ale nevyslyšel.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Rusko: Šesťorkin (Košečkin) – Chafizullin, A. Bělov, Gavrikov, Zub, Běreglazov, J. Jakovlev, Trjamkin, Jelesin – N. Gusev, Byvalcev, Dadonov – Kagarlickij, K. Semjonov, Bučněvič – Slepyšev, Děrgačov, Sošnikov – V. Tichonov, Kablukov, Barabanov – I. Michejev.

Švédsko: Hellberg (Ahman) – Jon. Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Brännström – Zackrisson, L. Andersson, Everberg – C. Klingberg, Händemark, Rödin – Asplund, Nilsson, Olofsson – Ölund, Norman, Liss.

Rozhodčí: Rantala, Kaukokari – Vilyugin, Golovlyov.
Švédsko

Švédové budou po olympijských hrách velice hladoví, jelikož zde velice zklamali a vypadli již ve čtvrtfinále s pozdějšími překvapivými finalisty z Německa.

Naopak budou z minulého ročníku obhajovat titul mistrů světa, když loni ve finále vyhráli nad Kanadou 2:1 a ubránili tak pro Českou republiku zlatý hattrick. Pro České hokejové hry by měl být již k dispozici např. Backlund, Klingberg nebo Nyquist.
Rusko

Rusové, olympijští vítězové z tohoto roku, budou favority tohoto utkání, po olympijských hrách by rádi přivezli zlato i z mistrovství světa, které jim loni uniklo, když nezvládli semifinálový zápas s Kanadou, který prohrlí 5:3.

Rusové také změnili před MS trenéra, když dnes již bývalý trenér Oleg Znarok odstoupil a nahradil ho nynější asistent Voynov, ten bude chtít, aby jeho první zápas v roli hlavního trenéra byl úspěšný.
První zápas v rámci českých hokejových her odehrají Rusové se Švédy. Tento zápas se bude hrát ještě v Rusku, konkrétně v Jaroslavli a měly by se zde už představit všechny Ruské hvězdy, včetně Pavla Dacjuka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Sledujte Live