Rusko – Švédsko (3:1)

Reprezentácia december 14, 2017
Euro Hockey Tour - Channel One Cup 2017

Rusko – Švédsko 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 13. Kalinin, 35. Vojnov (Širokov), 42. N. Gusev (t.s.) – 10. F. Pettersson (J. Lundqvist)

Euro Hockey Tour
štvrtok 14.12.2017 o 17:30
Rusko
3:1
1:1, 1:0, 1:0
Koniec
Švédsko
Góly
N. Gusev (42:00')
Vojnov (34:14')
Kalinin (12:52')
F. Pettersson (09:24')
Zostavy

Košečkin (Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Chafizullin, Kiselevič, Marčenko, Nestěrov, J. Jakovlev, Zub – Kalinin, Šipačov, Kovaľčuk – S. Plotnikov, Andronov, Telegin – Kaprizov, Šalunov, N. Gusev – Ketov, , Širokov – Grigorenko.

Fasth (Hellberg) – Kronwall, Hersley, Gustafsson, Ahnelöv, Fransson, Nygren, Tömmernes, Junland – Lindström, P. Lindholm, Möller – Axelsson, Lander, Zackrisson – Omark, Engqvist, Stålberg – Everberg, J. Lundqvist, Norman – F. Pettersson.

Online prenos
Je konec! Rusové poráží Švédy 3:1. Po většinu zápasu byli domácí jasně lepším týmem. Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím na počtenou dalších zápasů.
Konec zápasu.
59:52
Vyloučení v týmu Švédsko (Joel Lundqvist – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
59:49
Oddechový čas pro hosty.
59:12
Je zřejmě rozhodnuto. Rusové už Švédy nepustí do žádných vyložených šancí.
58:00
Běží poslední dvě minuty druhé třetiny.
56:58
Rusové se usazují v útočném pásmu a snaží se vstřelit svou čtvrtou branku.
56:24
Vyloučení v týmu Švédsko (Joel Lundqvist – 2 min., sekání).
55:26
Švédové se ze všech sil snaží dostat do útočného pásma. Zatím se jim to však nedaří a čas na vyrovnání se jim velice rychle krátí.
53:38
Domácí v plném počtu.
52:03
Švédové se usazují v útočném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní branku. Zatím se jim to ale nedaří. Na vyrovnání už mají jen posledních osm minut.
51:38
Vyloučení v týmu Rusko (Jevgenij Ketov – 2 min., nedovolené bránění).
50:14
Švédům se nyní nedaří vyhodit ze svého obraného pásma. Rusové je opět zatlačili a snaží se vstřelit svou čtvrtou branku.
49:12
Lindholm byl bráněn Kablukovem. Ale i přesto se dostal ke střele. Jeho střelu chytil Košečkin do lapačky.
48:04
Kalinin dostal přihrávku mezi kruhy a zkusil vystřelit do horní poloviny branky. Fasth jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
47:04
Marčenko se dostal do akce. Zkusil vystřelit na přední tyč. Jeho střela však trefila připraveného Fastha.
45:46
Švédové se po velice dlouhé době dostávají do útočného pásma a ihned se tam usazují. Zatím jen bez střel kombinují. Košečkin zatím nemusel zasahovat.
43:56
Švédové se snaží dostat přes útočnou modrou čáru. Zatím se jim to však nedaří, jelikož obrana Rusů skvěle brání střední pásmo.
42:41
Jevgenij Ketov se dostal ke střele z kruhu. Jeho střela však mířila hodně nad bránu Fastha.
42:00
Rusko právě vstřelilo branku!
A je to o dvě branky! NIKITA GUSEV se rozjel k trestnému střílení a prostřelil Fastha mezi betony. Bez asistence.
42:00
Vyloučení v týmu Švédsko (Erik Gustafsson – trestné střílení, zdržování hry / padnutí na puk).
40:01
Začala třetí třetina.
40:00
Druhá třetina skončila.
40:00
Vyloučení v týmu Švédsko (Linus Omark – 2 min., hákování).
39:00
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Švédové se po opravdu dlouhé době dostal do útočného pásma. Joakim Lindström vystřelil z kruhu. Košečkin jeho střelu v pohodě vyrazil.
37:28
Zatím je to nejdelší pasáž Rusů v jejich útočném pásmu. Aktuálně se dostal Gusev ke střele. Fasth jeho střelu viděl a bez výrazných problémů ji schoval.
35:02
Švédové jsou zatlačeni do vlastního obranného pásma. Rusové jsou ve druhé třetině jasně aktivnějším týmem. Uvidíme zda se jim podaří vstřelit třetí branku.
34:14
Rusko právě vstřelilo branku!
A je to gól! Rusové otáčí skóre a vše to má a svědomí VJAČESLAV VOJNOV, která vystřelil od modré čáru a puk skončil za Fasthem. Asistence: Sergej Širokov.
34:01
Hosté v plném počtu.
33:21
Rusové se usazují v útočném pásmu. Navíc Fransson schytal jednu střelu a kulhá! Rusové stále kombinují a ostřelují Fastha.
32:01
Vyloučení v týmu Švédsko (Viktor Stålberg – 2 min., vysoká hůl).
30:18
Viktor Fasth se teď vrhl po odraženém puku. Naštěstí pro Švédy to vše dobře dopadlo a Fasth přerušuje hru.
28:49
Šalunov vystřelil od modré čáry. Fasth jeho střelu viděl a vyrazil betonem do místa kde stál Kaprizov, který se už k dorážce nedostal, jelikož mu kotouč přeskočil hokejku.
28:24
Kovalčuk dostal přihrávku mezi kruhy. Ihned se pokusil o střelu, která se mu nepovedla. Fasth tak proti jeho střele nemusel zasahovat.
27:12
Domácí v plném počtu.
27:00
Švédsko stále usazené v útočném pásmu. Nyní už jen kombinují. Jejich přesilová hra se už blíží ke svému konci a Rusové tak zřejmě přežijí další početní nevýhodu.
26:17
Švédové se usazují v útočném pásmu a ostřelují Košečkina. Rusům se nedaří vyhodit. Následně rozhodčí však přerušují hru a domácí tak mohou vystřídat.
25:12
Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Nestěrov – 2 min., držení protihráče).
24:51
Gusev se dostal na modré čáře ke střele. Jeho střelu zblokoval někdo ze Švédských obránců. Puk vyletěl z útočného pásma Rusové tak musí od svého brankáře.
23:40
Ve druhé třetině jsou zatím aktivnější domácí, kteří se víc dostávají do šancí, zatím dnes skvěle chytá Fasth, ale i Košečkin.
22:17
Rusové nevyužili početní výhodu a Engqvist je na ledě. Domácí jsou však stále usazeni v útočném pásmu.
21:48
Rusové se usazují v útočném pásmu. Zatím jen bez střel kombinují.
20:17
Vyloučení v týmu Švédsko (Andreas Engqvist – 2 min., vysoká hůl).
20:01
Začala druhá třetina.
20:00
První třetina skončila.
19:00
Právě probíhá poslední minuta první třetiny.
17:25
Oscar Möller vybojoval puk v rohu kluziště a zkusil naservírovat puk před bránu, přihrávku však zastavil Arťom Zub, který vyhazuje na zakázané uvolnění.
16:04
Rusové kombinují v útočném pásmu. Zatím se jim tam ale nedaří usadit, jelikož obrana Švédů skvěle a aktivně napadá.
14:24
Rusové se usazují v útočném pásmu a snaží se vstřelit druhou branku. Zatím se jim to ale nedaří. Následně Švédové zaútočili. Jejich útok zničil Košečkin.
13:39
Lundqvist se hnal do útočného pásma. Jeho ale zastavila pohotová ruská obrana. Následný protiútok zastavil Fasth.
12:52
Rusko právě vstřelilo branku!
A máme rychle vyrovnáno! SERGEJ KALININ převzal puk na modré čáře a projel s ním do útočného pásma a nenápadně vystřelil přesně do horního rohu brány. Bez asistence.
09:24
Švédsko právě vstřelilo branku!
A je to první gól! Švédové jdou do vedení 1:0 a všechno to zařídil FREDRIK PETTERSSON, který se ihned po vhazování dostal k puku a násedné i ke střele. Jeho střela trefila horní tyčku Košečkinovy branky, od které se puk odrazil do svatyně Rusů. Asistence: Joel Lundqvist.
08:05
Domácí se usazují v útočném pásmu, ale už je příliš pozdě jelikož přesilová hra je u konce a Everberg je znovu ve hře.
06:30
Švédové ihned po vyhraném buly vyhazují puk až za Košečkina. Rusové musí znovu začít od svého brankáře.
06:05
Vyloučení v týmu Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., nedovolené bránění).
05:37
U puku jsou aktuálně Švédové, kteří kombinují ve svém obranném pásmu a snaží se najít skulinku v obraně Rusů. Ti žádnou nepřipustili a navíc Švédové dostávají dvouminutový trest.
04:36
Švédové svou možnost přesilové hry nevyužili a domácí hrají v plném počtu.
03:53
Nyní to chvilku vypadalo na šanci Rusů v početní nevýhodě. Švédové se však stačili velice rychle zformovat a zabránili tak pohromě. Švédům se přesilovka vůbec nedaří.
02:36
Gusev letos prožívá parádní sezónu v KHL. Nyní se uvolnil na kruhu a vystřelil na Fastha. Ten jeho střelu pokryl a přerušil hru. Nikita Nestěrov je vyloučen za podražení odsedí si dvouminutový trest.
01:08
Rusové se opět pokusili dostat přes útočnou modrou čáru. Tentokrát se jim to nepodařilo, jelikož Kronwall zabránil útočníkovi z Ruska přejít modrou čáru.
00:10
Úvodní buly vyhráli hráči z Ruska, kteří se ihned zkusili dostat do útoku. Jejich útok zastavil až hvizd hlavního rozhodčího, který přerušil hru z důvodu posunuté švédské klece.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou již na ledě a utkání za malou chvilku začne.
Švédsko
Aktuální mistři světa porazili ve velice vyrovnaném finále Kanadu 2:1 po samostatných nájezdech. Švédům přijelo na Mistrovství světa hned 15 hráčů z NHL v čele s Lundqvistem, který vychytal Švédům titul. Švédové skončili v Karjala Cupu na třetím místě s šesti body za 2 výhry a jednu porážku.
Rusko
Rusko se tedy na posledním Mistrovství světa umístilo na třetím místě. V semifinále podlehlo Kanadě 2:4, ale poté porazilo Finsko 5:3. V prvním podniku získali Rusové za tři zápasy šest bodů za dvě výhry a jednu porážku. Sborná má co nabídnout, na druhém podniku Euro Hockey Tour bude patřit k favoritům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.